Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motordan İlk Düşüşüm

Motovento
    REKLAM ALANI
    myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    İki buçuk yıldır kullandığım scooterimle şimdiye kadar hiç düşmemiştim. Siftahı bugün yapmış oldum; inşallah bir daha başıma gelmez.

Bugün İstanbul Anadolu yakasında anormal, çılgın bir trafik vardı. İşten çıktım, Maltepe köprüsünden minibüs caddesine doğru ilerliyorum. Pek kullandığım bir yol değildir. Trafik kilit, temkinli biçimde araçların sağından, arasından geçerek ilerliyorum. Bir servis minibüsünün sağından geçmek üzereyken; bölünmüş yolda karşı istikametten gelip sola dönmekte olan bir araba aniden önüme çıktı. 50 santim ötemde arabanın burnunu görünce, limon gibi sıkmayı falan bir tarafa bırakıp asıldım frenlere... zınk diye durmamla, motorun sola doğru yatmaya başlaması bir oldu. hiç uğraşmadım, bıraktım motoru. ben iki ayağımın üstüne yere kondum; motor bacaklarımın arasında yana yattı.

gelişim'den ve honda'dan aldığım eğitimlerin ve bu sitede okuduklarımın sayesinde düşerken kesiciyi kapatmak aklıma geldi. kimsenin durmasına, ne oldu diye sormasına fırsat kalmadan; honda'dan öğrendiğim teknikle motoru hoop diye kaldırdım. marşa bastım ve yola devam. bu olayı, ne bende ufacık bir sıyrık, ne scooterda ufacık bir çizik olmaksızın atlatmış oldum.

bu olaydan çıkardığım dersler:
    - cüsseli araçların yanından geçerken ekstra dikkat! görüş alanını kısıtlıyorlar
    - bilmediğin yolda daha temkinli git

sizlerden uzak olsun, tekeriniz hep düz bassın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ahmetk. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO CLX 250
    GEÇMİŞ OLSUN.ALTIN ELBİSELİ ADAM PROGRAMINDA BARKIN BEYİN SÖYLEDİĞİ GİBİ MOTORSİKLET KULLANICILARI OLARAK BİZLERİN ETRAFIMIZDAKİ ARAÇLARA KARŞI DAHA DİKKATLİ OLMAMIZ GEREKİYOR.DİĞER ARAÇ SÜRÜCÜLERİNDEN BEKLEDİĞİMİZ DİKKATİ PEK ALAMIYORUZ MALESEF ÜLKEMİZDE!

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Geçmiş olsun. Eğitimli olmak farklı birşey. Umarım ilk ve son olur.
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Geçmiş olsun ,akan trafikte ucuz kurtarmışsın.Tabiki eğitim almış olman büyük etken olmuş.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eğitimin faydaları keşke herkes alsa geçmiş olsun umarım bir daha kötüsünü yaşamazsınız

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)