Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorumun ensozundan beyaz duman atıyor.

Motovento
    REKLAM ALANI
    hayalets - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt 250 R
    150 cc lik scooter motorsikletim..
    eksozdan neden beyaz duman atar?
    ne yapmam gerekli?
    ve yaptıktan sonra ilerde sorun yaparmı?
    Satılık ucuz choper motorsiklet
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-diger-markalar-mondial-150-zat-takasli-250-cc-capir-vitesli-chopper-motorsiklet-58197787/detay/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Beyaz leblebi yemiştir öksürük yapar.....Motoru ters çevir kornaya basar geçer puhahahahahahahahaaaaaaaaaa

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Eğer su soğutmalı bir motor değilse beyaz değil, açık mavi bir dumandır ve yağ yaktığı için çıkar.

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    sanirim motorun 2 zamanli.Yag-benzin oranindaki yag fazla olunca beyaz duman atar ve motor iyi gitmez.Orana dikkat etmelisin.Veya kullandigin yagdan da kaynaklaniyor olabilir.
    RIDE or DIE

Motosikleti
    Gt 250 R
    Alıntı OR@CLE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyaz leblebi yemiştir öksürük yapar.....Motoru ters çevir kornaya basar geçer puhahahahahahahahaaaaaaaaaa

çok komiksin yanıma alcam seni komedimisin nesin yaw
    Bu arada anaokulu öğretmeniyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:30 ----------

Alıntı McWarnaly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanirim motorun 2 zamanli.Yag-benzin oranindaki yag fazla olunca beyaz duman atar ve motor iyi gitmez.Orana dikkat etmelisin.Veya kullandigin yagdan da kaynaklaniyor olabilir.
    yok 150 cc scooter motorsiklet otomatik vitesli 2 zamanlı değil.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-diger-markalar-mondial-150-zat-takasli-250-cc-capir-vitesli-chopper-motorsiklet-58197787/detay/

Motosikleti
    Alıntı hayalets adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok komiksin yanıma alcam seni komedimisin nesin yaw
    Bu arada anaokulu öğretmeniyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:30 ----------

yok 150 cc scooter motorsiklet otomatik vitesli 2 zamanlı değil.
    Pardon dostum o zaman.Scooterlar hakkinda bir bilgim yok ta.Abimde vardi bi 50 lik o 2 zamanliydi.Beyaz dumani ne zaman atiyor?Motor soguk iken mi?yada her zaman mi?cok koyu olarak mi atiyor yada hafiften mi?
    RIDE or DIE

Motosikleti
    Gt 250 R
    valla motor ilk kalkarken attı ilk defa gördüm.10 km bi yoldan geldim evin önüne koydum 1 saat süre sonra çalıştırdım kalkarken beyaz duman attı eksozdan.Motor pek soğuk değildi çok sıcakta değildi sanırsam.aşırı koyu değildi.

Motosikleti
    valla motor ilk kalkarken attı ilk defa gördüm.10 km bi yoldan geldim evin önüne koydum 1 saat süre sonra çalıştırdım kalkarken beyaz duman attı eksozdan.Motor pek soğuk değildi çok sıcakta değildi sanırsam.aşırı koyu değildi.
    Buyuk bi ihtimalle yag yakmaya baslamistir.Yinede emin degilim sadece bi fikir tabi.Yag oranini surekli kontrol et azalmis mi diye.Azaliyorsa yag yakiyordur.Asiri derece yakmiyorsa idare eder ama yag orani hizla azaliyorsa tamirciye yol gorundu demek.Ama dedigim gibi ben oyle dusunuyorum.Belkide onemli birsey degilidir.Vakit buldugunda bir tamirciye gidip gostersen fena olmaz.Turkiye de tamirciler buradakiler kadar insafsiz degil nasilsa..
    RIDE or DIE

Motosikleti
    Gt 250 R

peki yağ yakıyorsa ne yapılması gerikiyor motorsiklete.ne kadar masrafı tutar

Motosikleti
    Hyosung GT250R '11-Vespa ET4 '01-Mondial 150ZC '09
    abi bunu size ehliyet alırken öğretmiylar mı ya ne hazıra meraklı milletsiniz gidin araştırın öğrenin
    ::tutkuy:: ::thanks: ::cheeeeer

GÖKTUĞ TÜREL

Motosikleti

peki yağ yakıyorsa ne yapılması gerikiyor motorsiklete.ne kadar masrafı tutar
    segmanlar degisecek.ne kadar tutar diye bisey diyemem.Ama cok fazla bisey olmasa gerek Turkiye de iscilik ucuz.parcalarinda cok fazla bi para olacagini zannetmiyorum.Tanidik bi usta varsa onun gorus istersen.
    RIDE or DIE

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    guvendiğin bir benzinciden depoyu 97 oktan benzin ile fulle ,%90 dumanın kesildiğini göreceksin sonrada bilmediğin benzinciden benzin alma...

Sevgiler
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    [QUOTE=Goktug;2450212]abi bunu size ehliyet alırken öğretmiylar mı ya ne hazıra meraklı milletsiniz gidin araştırın öğrenin[/QUOTE
    ,

neyse
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Motosikleti
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    guvendiğin bir benzinciden depoyu 97 oktan benzin ile fulle ,%90 dumanın kesildiğini göreceksin sonrada bilmediğin benzinciden benzin alma...

Sevgiler
    Evet buda olabilir.Bu ihtimali atlamisim..
    RIDE or DIE

Motosikleti
    Gt 250 R

Sevgiler

Teşekkür ederim.

Evet buda başka bir ihtimal o hazırcı diyen arkadaş bak ihtimaller çıkabiliyor.Birşeyin farklı ihtimallerini öğrenerek tamirciye götürmek veya müdehale etmek güzel birşeydir.

Motosikleti
    Hyosung GT250R '11-Vespa ET4 '01-Mondial 150ZC '09
    Teşekkür ederim.

Evet buda başka bir ihtimal o hazırcı diyen arkadaş bak ihtimaller çıkabiliyor.Birşeyin farklı ihtimallerini öğrenerek tamirciye götürmek veya müdehale etmek güzel birşeydir.
    bunların çok daha fazlasını ehliyet sınavında öğretiyolar orda öğrenemediysen git 10 dakika ayır forumda araştırma yap eminim istemediğin kadar konu çıkıcaktır önüne gelen saçma sapan konular açıyo nasıl ehliyet alıyosunuz anlamıyorum bu kafayla
    ::tutkuy:: ::thanks: ::cheeeeer

GÖKTUĞ TÜREL

Motosikleti
    Ducati Monster 1200

Sevgiler
    bende de 8 9 bin devirden sonra hafif siyah duman atıyor , sizce ben de aynı işlemi uygulamalımıyım ?
    Two Against the World

Motosikleti
    Gt 250 R
    Alıntı Goktug adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunların çok daha fazlasını ehliyet sınavında öğretiyolar orda öğrenemediysen git 10 dakika ayır forumda araştırma yap eminim istemediğin kadar konu çıkıcaktır önüne gelen saçma sapan konular açıyo nasıl ehliyet alıyosunuz anlamıyorum bu kafayla
    ehliyeti alalı 6 sene oldu yağ yakma ihtimali bende biliyorum fakat farklı ihtimaller çıkabiliyor.onuda geçtim ben masraf ne kadar tutar diye paylaşmak istedim(forumlaşmak yani;))

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    100lirayı geçmez motoru komple yenilesen 250-300lira tutar

Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Terbiyesizliğin lüzumu yok , admin var moderatör var ne sana kaldı bunu sorgulamak ne başkasına , canın birşeylere sıkıldıysa bin motoruna baz gaza ..
    Two Against the World

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)