Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletle Çelik Yelek Kullanımı

Motovento
    REKLAM ALANI

kask takıpta hayatı kurtulanların haberlerine bakıyordum şimdi böyle bir haber buldum,haberde şöyle diyor;

Yeni Gölcük yolu Kullar Köprüsü mevkiinde dün öğlen saatlerinde meydana gelen kaza, motosiklet sürücüleri için kaskın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ortaya koydu.

Oğsan Güral isimli genç, 41 NV 702 plakalı motosikleti ile Gölcük yönüne giderken, kendi ifadesine göre bir otobüsün sıkıştırması nedeniyle aynı yönde giden Celal Baş yönetimindeki 41 R 3510 plakalı kamyona arkadan çarptı.

kamyona çarpmanın etkisiyle motosikletten fırlayan genç sürücü, başında kask, vücudunda çelik yelek bulunduğu için hayati yara almamıştı. sağ kolunda ve bacağında kırık tesbit edilen Oğsan Güral’a ilk müdahaleyi vatandaşlar yaptı. Olay yerine gelen ambulansla İzmit Seka Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Oğsan Güral’ın hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

bugüne kadar bir çok koruma ekipmanı gördüm,inceledim ve satın aldım ve şu anda kullanıyorum ama motosiklet kullanırken kurşun geçirmez çelik yelek giyeni ilk defa gördüm.sizce bunun düşme kaynaklı darbelerde bir faydası olur mu?sonuçta sivri ve hızlı gelen mermiyi durdurmak için tasarlanan bir ekipmandır çelik yelek,darbelere karşı insanı ne kadar korur.

linkte fotoğraflar var,2. fotoda çelik yelek görünüyor.

http://www.ozgurkocaeli.com.tr/yazi/...ardi-77508.htm

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AccessTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150-Honda Bali Ex 100
    kendi fikrimce tabiki yararı olur fakat! çelik kısmı bir kumaş yani dikilmiş bir şeyin içine koyuyorsun ve bu yeleği giyiyorsun! yani anlatmak istediğim şey sürtünmeden kaynaklı yelek parçalanıp çelik kısım senden ayrılabilir fakat ilk düşme anında büyük bir hayati rol oynadığı görüşündeyim!
    All in one! Life!

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Çelik yelek herkesin alıp kullanabileceği birşey değil sanırım. Arkadaş polis olabilir.
    Sürtünmeye karşı koruyacağı kesin gibi görünüyor tabii, ama örneğin kaburgalarda kırık oluşmasını engellemez.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    muhabirlerin işbilmemezliğinden bu haber yanlış olabilir
    harley is making love with davidson

çelik yelek herkesin kolayca alabileceği bir ürün ve haber yanlış haber değil,2. fotoda tshirtün altında görülen beyaz şey çelik yelek daha önce dayımda gördüm,siyasi parti il başkanı olduğu için düşmanı bol,hep giyiyor.

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

şimdi baktım fiyatlarıda 300 ile 500 euro arası değişiyormuş

---------- Post added at 14:41 ---------- Previous post was at 14:39 ----------

ikinci ürün bende var knox marka ve şu kadarını söyleyebilirim sadece ve sadece cross için geçerli bir ürün yani sadece sert darbeleri emer eğer asfaltta 50 metre sürüklenirseniz üstündeki bütün koruma ekipmanları patır patır yola saçılır çünkü çoğunu küçücük cırt bantlar tutuyor.

Motosikleti
    S&T GT250R 2011
    Bir çelik yelek kaç kilo biliyormusunuz? 7kg. Eğer o üstünüzdeyken motordan düşerseniz vay halinize....

Alıntı Zıpkıncı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir çelik yelek kaç kilo biliyormusunuz? 7kg. Eğer o üstünüzdeyken motordan düşerseniz vay halinize....
    gömlek altına giyilenler max. 1.4 kg mış,sizin bahsettiğiniz yelek operasyon yeleği olarak geçiyor sanırım onun ağırlığı 7 kg.

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    çelik yelek denildiğine bakmayın, kurşun geçirmez yelekler çelikten yapılmaz. kevlar'dan veya benzeri başka endüstriyel plastiklerden yapılırlar.
    tekstil motosiklet montları da bu malzemeden üretilmiş kumaşlardan yapılmaktadır. elbette özellikleri, kalınlıkları farklıdır.

ikinci fotoğrafta ben çelik yelek falan göremedim. kazazedenin üzerindeki beyaz kıyafet olsa olsa pamuklu fanila veya atlet. çelik yelek öyle esnek, uçları kıvrılacak, pantolonun içine sokulabilecek gibi bir şey değildir.

işe yarar mı derseniz, bence hiç işe yaramaz. öncelikle ağır, kalın, hareketi kısıtlayan bir şeydir. ikincisi, motosiklet korumaları da zaten benzeri maddelerden yapılmaktadır. durum böyle olunca, kalitelisinden motosiklet koruması almak ve kullanmak daha mantıklı bir seçim olur.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    çelik bizi korusaydi,tüm kasklar çelikten yapilirdi.
    Hatta koruyucu mont vs de öyle.
    Bu kadar ucuza bir malzeme varken, kimse kompozit ürunler icat etmeye servet harcamazdi.
    Motosiklet korumalarinin nasil görev yaptigini arastirsaniz iyi olur.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hatta koruyucu mont vs de öyle.
    Bu kadar ucuza bir malzeme varken, kimse kompozit ürunler icat etmeye servet harcamazdi.
    o çelik yelek motosiklet koruması için değildir.
    trafik canavarları artık birbirine camdan silah çekiyorlar , ondan korunmak içindir.
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o çelik yelek motosiklet koruması için değildir.
    trafik canavarları artık birbirine camdan silah çekiyorlar , ondan korunmak içindir.
    he wallah ben xx e uçak savar yerleştirdim...

---------- Post added at 15:39 ---------- Previous post was at 15:37 ----------

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hatta koruyucu mont vs de öyle.:)

:thumleft::thumleft::cat::cat:
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bana kalırsa muhabirin gazabına uğruyoruz motosiklet montuna çelik yelek demiştir hepsi bu

Yoksa kurşun geçirmez birşeyin ani ve sert darbelere karşı koruyacağını düşünmüyorum ama tabi yerde sürüklenme söz konusuysa etkili olabilir

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    bahsettikleri bizim normal bildiğimiz korumalı mont ve dizlik takımı olmasın
    bu kawasaki bir başka dostummm

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Çelik yelek çok ağır olur. Sürerken 5 kg lık ağırlığı kimse taşımak istemez . Bu şahıs meslek icabı giyiyordur.

Motosikleti
    Suzuki Intruder C800
    o yaziyi yazan arkadas hic celik yelek gormusmu acaba?

Bu Hulya Avsarin "para toplayip butun askerlerimize celik yelek alalim'' demesi gibi bisey.
    Ride to Live

-eren- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Değişik bir sl 150
    Çelik yelek kumaşın içine koyulan bi parça çelikten ibaret değildir.
    Eğer öyle olsaydı ve işe yarasaydı adam yok satardı

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Yok artık Robocop..
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Arkadaşlar haklı. Çelik yelek çelikten yapılmaz.

Ayrıca çelik yelek dediğimiz kurşun geçirmez yelek sizi darbeden korumaz. Yalnızca yiv set ile dönme momenti kazanmış merminin, yeleğin liflerini kendi etrafına sararak bütün enerjisini liflere vermesini sağlar. Yani bir çelik yelekten bıçak, tornavida geçebilir. Kaza anında tişörtten iyi koruyacağı garanti olsa da en ucuz korumalı monttan bile daha iyi koruyacağını sanmıyorum.
    GOD SAVE THE TWO-STROKE! GOD SAVE THE GPR!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)