Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

12 eylül pazartesi okmeydanı -şişli yolunda kaza (cbf 150*taksi)

Motovento
    REKLAM ALANI
    cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Arkadaşlar bu sabah işe giderken saat 09,30 sıralarında 10 dakika öce olmuş bir kazaya tanık oldum ve hemen arabamdan inip yardımcı olmaya çalıştım.Yaklaşık 5 dakika sonrada ambulans geldi ve gerekli müdahaleyi yaptı.
    1-Kazanın oluş şekli ;okmeydanından şişliye giden yolda yol tek şerit olmasın rağmen malum trafikte 2 şerit olmuştur,gidiş istikametinin yolu sağ yani iç kısmında yer alan taksi aniden sıkışıklık yüzünden sinyal vermeden sola dönüş yapıyor ve o anda cbf 150 ile iki arkadaşımız geliş şeridinden yani aslında ters yönden hızla geçmeye çalışırken taksiye çarpıyorlar ( taksinin sol çamurluk ve tampon haşat )ve kaza oluyor.Cbf 150 üzerinde bulunan 2 arkadaş motosikletleriyle yolun (gidiş istikametinin )sol kısmında kaldırıma uçuyorlar ve kaza sonlanıyor ( cbf 150 de koruma demiri eğilmiş ve eğik kısmı sol grenajını çatlatmış ön tekerde ufak bir hasar olabilir )
    2-Kaza sonucunda yaralıların durumu: cbf 150 yi kullanan arkadaşımız ve artçısında çene açılır kasklar var fakat çeneleri açık olduğu için sürücü arkadaş ağız kısmında darbe almıştı yani ağzı yüzü kanlar içindeydi dizlerinde koruma olmadığı için çizikler mevcuttu kırık olmadığı kanaatindeyim fakat ayakkabıları normal ayakkabı olduğu için ayaklarında özellikle parmaklarında kanama vardı.Artçısı olan arkadaş tada ayaklarında yani parmaklarında kanama olmuştu.
    Taksici zaten suçunu kabul ediyor (kendi payına düşeni tabi )panik ve üzüntü içindeydi....kendisinde bir hasar yaralanma mevcut değildi.

Benim bu kazada gördüğüm en önemli 2 şey şu arkadaşlar

1-Motosiklet kullanıyoruz diye ne işimiz var ters şeritte çünkü normal şeritten dönüş yapan aracın şerit karşı yönden geliş olduğu için diğer yöne bakma ihtiyacı olmaz ve olmamışta zaten.(gerçi taksinin dönüş yapma izni yolun o kısmında yok )
    2-be allahın adamları genç arkadaşlar motosiklete biniyorsunuz sigara içeceğiz diye çene açılır kaskın çene kısmını açıyorsunuz üstünüzde motosiklete ait ne bot var ,ne diz koruması var,ne mont var kaskında yarısı var yarısı yok eldiven deseniz o da yok

Sonuç ortada çok küçük sıyrıklar ile atlatabilinecek bir kaza daha ağır sonuçlar doğurmuştur.
    Bilgilerinize....
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kujumax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer Fz6 ( 2006 )
    Korumalıkların önemi bi kere daha cıktı ortaya.
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur

Motosikleti
    Suzuki Marauder 800
    Umarım arkadaşlarda daha kötü şeyler yoktur iç kanama gibi vs. Dediğiniz gibi hocam ufak sıyrıklarla atlatılabilecek kazalar dikkatsizlikler olduğu için ve en önemlisi de korumalıklar olmadığı için büyük sonuçlar doğuruyor...

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    ben bu kazanın kaza yapan arkadaşlara ders olacağını hiç sanmıyorum, onlar yine aynı tas aynı hamam devam edecekler, çevremde örnekleri var, o tarz davranışlar sergileyenler genelde öyle oluyor ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikleti
    Suzuki Marauder 800
    Umarım ders olur hocam ne diyelim..Onlara olmasa bile korumasız çıkan burdaki arkadaşlara ders olur inş.

emre_tnl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arada çeneyi açıyordum onu da yapmam artık .
    Kahya Motorumu Hazırla Çıkıyorum!

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı cbr1100 xx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu sabah işe giderken saat 09,30 sıralarında 10 dakika öce olmuş bir kazaya tanık oldum ve hemen arabamdan inip yardımcı olmaya çalıştım.Yaklaşık 5 dakika sonrada ambulans geldi ve gerekli müdahaleyi yaptı.
    1-Kazanın oluş şekli ;okmeydanından şişliye giden yolda yol tek şerit olmasın rağmen malum trafikte 2 şerit olmuştur,gidiş istikametinin yolu sağ yani iç kısmında yer alan taksi aniden sıkışıklık yüzünden sinyal vermeden sola dönüş yapıyor ve o anda cbf 150 ile iki arkadaşımız geliş şeridinden yani aslında ters yönden hızla geçmeye çalışırken taksiye çarpıyorlar ( taksinin sol çamurluk ve tampon haşat )ve kaza oluyor.Cbf 150 üzerinde bulunan 2 arkadaş motosikletleriyle yolun (gidiş istikametinin )sol kısmında kaldırıma uçuyorlar ve kaza sonlanıyor ( cbf 150 de koruma demiri eğilmiş ve eğik kısmı sol grenajını çatlatmış ön tekerde ufak bir hasar olabilir )
    2-Kaza sonucunda yaralıların durumu: cbf 150 yi kullanan arkadaşımız ve artçısında çene açılır kasklar var fakat çeneleri açık olduğu için sürücü arkadaş ağız kısmında darbe almıştı yani ağzı yüzü kanlar içindeydi dizlerinde koruma olmadığı için çizikler mevcuttu kırık olmadığı kanaatindeyim fakat ayakkabıları normal ayakkabı olduğu için ayaklarında özellikle parmaklarında kanama vardı.Artçısı olan arkadaş tada ayaklarında yani parmaklarında kanama olmuştu.
    Taksici zaten suçunu kabul ediyor (kendi payına düşeni tabi )panik ve üzüntü içindeydi....kendisinde bir hasar yaralanma mevcut değildi.

1-Motosiklet kullanıyoruz diye ne işimiz var ters şeritte çünkü normal şeritten dönüş yapan aracın şerit karşı yönden geliş olduğu için diğer yöne bakma ihtiyacı olmaz ve olmamışta zaten.(gerçi taksinin dönüş yapma izni yolun o kısmında yok )
    2-be allahın adamları genç arkadaşlar motosiklete biniyorsunuz sigara içeceğiz diye çene açılır kaskın çene kısmını açıyorsunuz üstünüzde motosiklete ait ne bot var ,ne diz koruması var,ne mont var kaskında yarısı var yarısı yok eldiven deseniz o da yok

Sonuç ortada çok küçük sıyrıklar ile atlatabilinecek bir kaza daha ağır sonuçlar doğurmuştur.
    Bilgilerinize....
    arkadaşlar hatırlarsanız birkaç kişi motosikletliler yüzünden bir sürü gazetede yazı yazmış ve bizim motosikletli arkadaşlar da nasıl yazar ulem bu herif diye çemkirmişti
    bu yaz istanbul a mecburen gitmek zorunda kaldım
    arkadaş gitmez olaydım
    öyle bişey yok geneli cbf 150 süren ve geneli kurye olan trafik teröristleri
    o yazıyı yazanlara hak vermemek elde değil
    sadece bana 2 kere kaldırımda arkamdan gelen motorlu çarpıp (aynası veya gidonu koluma veya sırtıma gelecek şekilde) geçti
    ulem dedim acaba ben yürümeyi mi bilmiyorum
    karım ve çocuğumla kadıköyün ortasında boğanın oralarda kaldırımdan arkamıza takıldı ve korna çalıyor yol versenize diye bide çemkiriyor
    ters şeritten gidenleri artık saymıyorum
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    Suzuki Marauder 800
    Ahh bi de sürekli onların içinde yaşamak var hocam....Sen bi defa gelmişin en azından...

cenkşenver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    301 mz kawasaki en 500 gitti honda 600f geldi
    Alıntı cbr1100 xx adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bilgilerinize....
    abicim ne güzel anlatın sanki gözümde canlandı motorun en ince ayrıntılarını kacırmamışsın koruma demirini gıranaj felan kazayı yapan arkadaşlarda birşey yok gerisi hikaye

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Alıntı cenkşenver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abicim ne güzel anlatın sanki gözümde canlandı motorun en ince ayrıntılarını kacırmamışsın koruma demirini gıranaj felan kazayı yapan arkadaşlarda birşey yok gerisi hikaye
    Sabah hem çok sinirlendim hemde çok üzüldüm bu arada bir kaç motorcu arkadaş orada hemen yardıma geldiler.araba olarak bir ben durmuştum....insan olanlar yardım için birşeyler yapmaya çalışıyorlardı olmayan lar zaten o.ç.öyle bakıp s.olup gittiler...

Asıl üzüldüğüm bu durumlara düşmemiz gerektiği bu arada bir motorcu arkadaşta bende yarım kask giydiği için fırçayı yedi...
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)