Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

250 chopper kullananlar.

Motovento
    REKLAM ALANI
    otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı Atahualpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O ne be. 5 litre ile 250Km. 100km de 2 litre eder. Oha. Yarın motoru satıp bir Supershadow ya da 250 Virago peşinde koşturayım o zaman. Şaka bir yana bu bana hiç olası görünmedi. Netteki 250 virago yakıt tüketimleri 3-3,5 litre olarak gözüküyor zaten
    üstadımsın ama bunu bizzat kendim denedim hani kulaktan duyma bilgi değil
    bu arada virago çok yakıyor diye "duydum"
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    bu arada abi özür dileyerek belirtiyorum
    mondial 100 cc cup 60 km de 1 litre benzin yakarken sıkıştırınca 45 litrede 1 litre ye yükseliyor
    ama yamaha crypton normalde 45 km de 1 litre yerken sıkıştırınca 25 km de bire kadar fırlıyor

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Estagfurullah üstadlığı kim kaybetmiş de biz bulmuşuz kardeşim, yalan söyleyecek halin de yok ama ; yahu bu SuperShadow, Borelli Ledow vs Virago 250 nin kopyası değil mi civatasına kadar. Karburatörleri de aynı Mikuni değil mi ? Yakıt tüketiminde nasıl bu kadar fark olur ? Ölçüm yaparken bir hata olmuş olmasın km saatinde vs benzeri bir şey de
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

Motosikleti
    yok abi keeway bütün parçalarını macaristanda yapıyor ve hiç çinli parçası yok (bundan 2 sene öncesine kadar şimdi bilmiyorum)
    şimdi abi bizim bi turgut hoca var 50 küsür yaşlarda inanamayacağın kadar titiz bir adamdır
    asla 2. el motosiklet almaz mesela biz uzun yol yapacağımız zaman her molada durur zincirini temizler yeniden yağlar öyle bi adamdır
    çok iyi motosikletçidir üzerimde emeği çoktur hakkını ödeyemem yani
    mesela onda da monero nun aynı modeli var (yani tip olarak) onun motosikletini denedik mesela 120 km hızla 100 km de 3 litre yakıyor
    bizim motoru deneme yöntemimiz abi 5 litre benzin koyar yanınada 2.5 litrelik pet şişeye yedek alırız basarsın bittiği yerde km ölçersin en iyi yöntem budur (bence)
    abi şimdi inanmayabilirsin keewayin 125 lik scooter tarzı motoru 100 km de normal kullanımda 3 litre benzin yakarken diğer çinli 125 cc scoter tarzı motorlar 5-6 litre benzin yakmaktalar
    bu söylediğimden eminim çünkü benim motorumunda bakımını yapan ustam çok kaliteli ve sözünde kesinlikle yalan olmayan bir adamdır
    sattığı keeway 125 lik scooter sahibi gelip ustama çemkirdiği için ustam kendi cebinden benzinini alıp adamla birlikte kendi elemanını gönderdi 2 kişi (zebellah gibi) son sürat ve hiç gaz kesmeden 25 km yapıp geldi 25 km de 700 cc benzin yakmıştı motor
    tabi bunlar benim bizzat görüp ve bizzat yaşadıklarım ha sen kendi motorunu denedinmi dersen denedim dersem yalan olur sadece şu kadar km gittim şu kadarlık benzin aldım o da km de bilmem kaç kuruş yakıyor diye saçma bi hesap oluyor (neden saçma dersen van da 1 litre benzin 4.56 iken bitliste 4. 400 gibi farklar mevcut o yüzden)

Motosikleti
    RR 250E-9
    Şaşırdım cidden. Du bakalım bir denk getirirsem deneyeyim şu Supershadow u. Hoş o alet benim boy a (1.90) uymaz regal bile zor kurtarıyor. Eyvallah sağolasın

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok abi keeway bütün parçalarını macaristanda yapıyor ve hiç çinli parçası yok (bundan 2 sene öncesine kadar şimdi bilmiyorum)
    şimdi abi bizim bi turgut hoca var 50 küsür yaşlarda inanamayacağın kadar titiz bir adamdır
    asla 2. el motosiklet almaz mesela biz uzun yol yapacağımız zaman her molada durur zincirini temizler yeniden yağlar öyle bi adamdır
    çok iyi motosikletçidir üzerimde emeği çoktur hakkını ödeyemem yani
    mesela onda da monero nun aynı modeli var (yani tip olarak) onun motosikletini denedik mesela 120 km hızla 100 km de 3 litre yakıyor
    bizim motoru deneme yöntemimiz abi 5 litre benzin koyar yanınada 2.5 litrelik pet şişeye yedek alırız basarsın bittiği yerde km ölçersin en iyi yöntem budur (bence)
    abi şimdi inanmayabilirsin keewayin 125 lik scooter tarzı motoru 100 km de normal kullanımda 3 litre benzin yakarken diğer çinli 125 cc scoter tarzı motorlar 5-6 litre benzin yakmaktalar
    bu söylediğimden eminim çünkü benim motorumunda bakımını yapan ustam çok kaliteli ve sözünde kesinlikle yalan olmayan bir adamdır
    sattığı keeway 125 lik scooter sahibi gelip ustama çemkirdiği için ustam kendi cebinden benzinini alıp adamla birlikte kendi elemanını gönderdi 2 kişi (zebellah gibi) son sürat ve hiç gaz kesmeden 25 km yapıp geldi 25 km de 700 cc benzin yakmıştı motor
    tabi bunlar benim bizzat görüp ve bizzat yaşadıklarım ha sen kendi motorunu denedinmi dersen denedim dersem yalan olur sadece şu kadar km gittim şu kadarlık benzin aldım o da km de bilmem kaç kuruş yakıyor diye saçma bi hesap oluyor (neden saçma dersen van da 1 litre benzin 4.56 iken bitliste 4. 400 gibi farklar mevcut o yüzden)
    250 cc çapırlar arasında yaptığım araştırmalar sonucunda alınabilecek en ideal makina super shadow du benim için....Almaya ramak kala yakıtını birçok kullanıcısına sorduğumda ortalama,km de 170 kuruş yaktığını soylemişlerdi....şehiriçi kullanımda ve 100 km/h üzeri kullanımda km de 200 kuruşa ulaştığını öğrenince bu makinayı almaktan vaçgeçtim...Senin hesabına göre 100 km de 2 litre yakması imkansız,125 cc commuterler bile 100 km de 2.4 lt ve üzerine çıkabiliyorken 250 cc bir makineye 2 litre nasıl yakar bende pek ikna olamadım açıkçası...

Motosikleti
    Alıntı Ahmet N. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 cc çapırlar arasında yaptığım araştırmalar sonucunda alınabilecek en ideal makina super shadow du benim için....Almaya ramak kala yakıtını birçok kullanıcısına sorduğumda ortalama,km de 170 kuruş yaktığını soylemişlerdi....şehiriçi kullanımda ve 100 km/h üzeri kullanımda km de 200 kuruşa ulaştığını öğrenince bu makinayı almaktan vaçgeçtim...Senin hesabına göre 100 km de 2 litre yakması imkansız,125 cc commuterler bile 100 km de 2.4 lt ve üzerine çıkabiliyorken 250 cc bir makineye 2 litre nasıl yakar bende pek ikna olamadım açıkçası...
    bak sen "duydum" diyorsun ben "denedim" diyorum
    bu arada bahsettiğin comunterler tek silindir ve yüksek devirli
    bizim bahsettiğimiz motor v tvin motor ve cift silindir ve düşük devirli
    hepsi ayrı hesaplardır

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak sen "duydum" diyorsun ben "denedim" diyorum
    bu arada bahsettiğin comunterler tek silindir ve yüksek devirli
    bizim bahsettiğimiz motor v tvin motor ve cift silindir ve düşük devirli
    hepsi ayrı hesaplardır
    valla ben,bana söylenenlerin yalacısıyım senin hesabınla kıyasladığımda 250 çapır almamak için hiçbir neden kalmıyor...ama yinede ben yakıtının km de 150 kuruştan aşağı düşeceğini pek zannetmiyorum...

cancalskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250
    gv250 de 100 km şehir içi sakin yokuşlarda boşta 6000 devir altında 80 km ortlama hız durmadan önceden boşa atarak kullanımda 3,2litreye düşüyor ama biraz artcı binerse ve gaza dokunursanız 3,6-3,8 hatta 4 bile oluyor.
    S&T kanuni Gv 250

Motosikleti
    Suzuki Marauder 800
    Bende regal raptor kullanıyorum istanbul içi az çok tarafikleri bilirsiniz en son hesabımda kmye 170 lira yakıyordu susturucularım vardı. Şuan egzozum açık. Açtırdıktan sonra hiç ölçmedim. en yakın zamanda bende ölçmeyi düşünüyorum. paylaşırım buradan.

Motosikleti
    RR 250E-9
    Lütfen lira hesabı değil; km hesabı yazın arkadaşlar. Bizim memlekette lira hesabı yapmanın hiç bir manası yok

Motosikleti
    Sl 150
    Alıntı quezzap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz burda doğru bilgiyi edinmeye çalışıyoruz. Boş boş yeşeriyosunuz aradan. 2 dk işinize bakın.
    Bu üsluba değil öneri, tavsiye selam bile vermem.
    Ne mutlu [B]insanım[/B] diyene!

mehmetay18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Thriller
    sıfır km. alıp 13.000 km. boyunca kullandım, yakıtı 3.4 / 3.6 litre arasında oynuyor.. yani 3.5 litre..
    Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.

Motosikleti
    Alıntı Ahmet N. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ben,bana söylenenlerin yalacısıyım senin hesabınla kıyasladığımda 250 çapır almamak için hiçbir neden kalmıyor...ama yinede ben yakıtının km de 150 kuruştan aşağı düşeceğini pek zannetmiyorum...
    bak şimdi senin hesabına göre benim 650 lik 4.5 litre yakıyor o zamn 1200 lük 9 litre yakmalı
    ama 1200 gs ortalama 5.5 yakar bu tamamen devirle alakalı bişeydir

quezzap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM 250
    Alıntı rockandbeer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu üsluba değil öneri, tavsiye selam bile vermem.
    ßß sana o zaman.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)