Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sibop Ayarsızlığı Motora Zarar Verir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Arkadaşlar motorum 3000'km de Asya AS 200 GY-TAY model cross motosiklettir.Son zamanlarda gazı bırakıp rölanti devrine yaklaştığı sırada "şakırtı" şeklinde ses geliyor, 1-2 saniye sürüyor ve bu ses genelde motor ısınınca oluyor.İki ustaya gösterdim biri egzantrik zinciri, diğeri sibop ayarı bozulmuş dedi.

Zararı olurmu diye sorduğumda, ikiside kendi düşünceleri çerçevesinde sorun olmaz dedi.Egzantrik zinciri neyse de sibop ayarsızlığı, benim bildiğim motora zarar veriyor.Ustaya güvenemediğim için ve bu konu da tam bilgim olmadığı için size sorma ihtiyacı duydum.Ayar yapmak için havaların biraz soğumasını bekle dedi, sibop ayarı bozulmuş diyen usta.Sizce ne yapmayalım arkadaşlar, zararı olurmu ustaların dedikleri? Sibop ayarını halbuki yeni yaptırmıştım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    o motorda ekzantrik zinciri mi var yoksa subaplar itici ile mi çalışıyor...

Motosikleti
    mondial 125 kt/jawa 350 TS
    bır motorun sübap ayarları verılen fabrıka olculerınde ayar bozuklugunda ısınan subaplar kapanamaz ve kapanmayan subap soguyamaz ,kısa surede bır zararı olmasada bır kac ay sonra ses ıyıce artar subaplar uzar normalından ve subap kesmesı denılen olay gerceklesır ,tabıkı bunla kalmaz hareket halınde pıstona kaynama ,delme yapar,buda krank ve bılyalarına kadar vurabılır.ayar sarttır bozuldugu andan ıtıbaren.fakat soylemenızde gore kanaatım o ses ekzantrık zıncır sesı ısınınca yapıyor dıyorsunuz uzamıstır artık degısmesı gerek saygılar...!

iskender123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    3000 bin kmde egzantirik zincirimi uzar siboplar ayarindandir bence

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Sibop ayari kim yapar fiyat?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)