Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Araba Sürerken Motosikletlilere Nasıl Davranıyorsunuz ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    Ben genelde hep yol veriririm bayan varsada arkasında dahada dikkat eder anlayışlı olurum ama !! .Dün işe gidiyorum adam yolu ortalamış estire estire gidiyo sıkıştırmım dedim korna çaldım yol istedim baktım el kol hareket ediyo indirip dövesim geldi adamı bazen her nekadar motorcu da olsak böyle kullandıkları için gıcık kapıyorum ve bunuda bütün motosiklet kullananlar yapıyomuş gibi faturayı bize kesip saygı göstermiyorlar . son olarak Işıklarda benim fiestayla yarışmaya çalışan bi ton çinli arkadaş var amaçları ne anlamıyorum..
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    genellikle kolluyorum....
    arabanın arkasındada motorcu dostu diye yazıyor...
    selamsız geçmiyorlar saolsunlar....

Motosikleti
    1965 JAWA
    Genelde hep tolerans tanırım eğer yolda kalmışsa dururp yardımcı olmaya çalışırım.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    trafik açıksa takip mesafesini koruyarak arkasından gitmeye bakarım çünkü onun frenajlarını motosiklet süren biri olarak daha iyi tahmin edebiliyorum.
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mümkün olduğunca otomobil kullanmamaya çalışıyorum. Birşeye takıldım, yolun ortasında estire estire gitmekte olan elemanı şerit değiştirip sollamak yerine neden korna çalıp yol istedin? Ya da yolun neresinde gitmeliydi?
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

Motosikleti
    ---
    yol 2 şeritliydi bu elemanda sol şeritten gittiği için geçemedim selektör yaptım oralı olmadı kornaya basınca sağ şerite geçti bende yoluma devam ettim ama ondan öncesinde bikaç araba sağında hızla geçti
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

jonturka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250R
    motorla şerit üzerinden giderken bazı arabalar lank diye yol veriyor ama 1 metre fln açılıyolar kenara..anlıyorum ki motor sürücüsü
    - Abi 1000'lik mi bu ?

-

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kırmızıda beklerken arkadan geldiklerini gördüğümde bir koridor açıyorum. diğer araçların giremeyeceği kadar adam rahatça gidiyor. yalnız bazı kuryeler düz gitmedikleri için benden epey küfür yediler. örnek yeşil yanmış sağımda solumda motor yok. adam arabaların arasından geçerek tam önüme atlıyor veya kırmızı da geçiyor. kavşaklarda karşılaşırsak yavaşlıyorum o geçinceye kadar ben anca kavşağa gelmiş oluyorum. çok sıkı trafik varsa. ve epey kasap varsa motorun arkasına geçiyorum belli bir süre epey koruyucu oluyor.

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Araç kullanırken bütün araçlara eşit davranırım,kimseye ayrımcılık yapmam,hata yapmamaya özen gösteririm kamyoncuyada bisikletliyede dikkatle yaklaşırım yolu okuyarak ilerlerim büyüklere saygı küçüklere sevgiyle yoluma bakarım benim için yolda yürüyen herşey önemlidir çünkü insanları ve yaşamayı severim hiç bir suretle kazaya sebeb verecek bir halt işlemek istemem

Motosikleti
    ---
    Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araç kullanırken bütün araçlara eşit davranırım,kimseye ayrımcılık yapmam,hata yapmamaya özen gösteririm kamyoncuyada bisikletliyede dikkatle yaklaşırım yolu okuyarak ilerlerim büyüklere saygı küçüklere sevgiyle yoluma bakarım benim için yolda yürüyen herşey önemlidir çünkü insanları ve yaşamayı severim hiç bir suretle kazaya sebeb verecek bir halt işlemek istemem

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    İyi bir oto sürücüsüde, iyi bir motorsiklet sürücüsüde kendini hemen belli ediyor.Anlayışlı sürücülere mutlaka bir şekilde teşekkür ederim.İstanbul trafiğinde özellikle taksi şöförlerine karşı çok dikkatli olun,çoğu günlük çalışan eğitimsiz ve saygısız insanlar,yanınızdaki boşluktan sürekli geçmeye çalışırlar.Daha dün şişlide beni bile bile sıkıştıran bir taksiciyi arabasından indirmeye çalıştım inmedi Şişli'nin göbeğinde sinirime hakim olamayarak küfür ettim herkese rezil oldum benim önümde iki motorlu daha durdu onlarıda sıkıştırmış adam kırmızı ışık falan dinlemedi kaçtı bizden.
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Adam olana yardımcı olurum. Bazı apaçilere toleranslı davranmam.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

Kısa ve öz: Trafikte bana nasıl davranılmasını istiyorsam diğer sürücülere öyle davranırım.
    (Sol şeridi kapatan motosiklet sürücüsü bence hatalı; altımızda otomobil de motosiklet de olsa, sol şeridi daha hızlı gelene bırakmamız gerekiyor. O yolda izin verilen üst hız limitinde gidiyor olsak bile en azından kendi güvenliğimiz için bunu yapmalıyız.)

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Araba kullanmıyorum ama ehliyetim var.

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    benim gibi davrnana pek az kişi vardır galiba

diğer araçların önünü kapatarak bildiğiniz şerit açıyorum motorlara

daha rahat sürebilinsin diye

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    arabamın arkasında 4 tane motorcu dostu logosu var..çok uğraştım ama şimdiye kadar kimse görüp bir kornayla bile olsun selam vermedi...

hepsini ezicem artık motorcuların..pis motorcular....
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    kaskı olsun altında motor olsun canımı yesin yollar feda olsun bir kere ışıkları yanmayan bi polis motoruna yanaştım abi ön far yanmıyo karakola kadar eskortluk ediyim demiştim polis şaşırdı sağol dedi götürdüm her gördüğüm yerde bağanlık sireniyle selam veriyor , yine bu gibi bi olay kar yağıyor eğimli yol yunus yavaş gitmek zorunda arkasına yanaştım belli bi mesafede dörtlüleri yakmıştım aracın o şekilde yardımcı olmuştum daha saymakla bitmez bunlar daha resmi :D ama allah razı olsun bir kaç kerede banada yardım edildi

selo001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400
    sürüşüne göre hak ettiği gibi davranırım.
    www.Motosiklet.net

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Motosiklet sürücüleri hatalı da olsa tolerans gösteririm. Otomobili çok sakin kullanırım. Fakat beğendiğm bir motosiklet görürsem çok hızlı değilse izlemek için peşine takılmaya bayılırım.
    Bazı sürücüler fazlasıyla tolerans gösterip yol verirken. Özellikle yolu kapatıp geçişi engelleyenler de oluyor.

Motosikleti
    Honda Shadow 750
    Arabadayken motorlu görürsem mutlaka yanımda geçerken rahat etsin diye şerit içinde yer açarım..Ama baktım kask falan yok..Hayatta oralı olmam bile..Mümkünse beni geçmesine yardımcıda olmam..
    Kendi kendine geçsin..
    Hatta bu tavrımı motor kullanırken gördüğüm apaçilere de yapıyorum çoğu zaman..
    Geçenlerde ışıklarda yanıma geldi ..Artçısıda var ..İkiside kasksız..
    Bişeyler söylüyor kendince..Kafamı bile cevirmedim..Bırak cevap vermeyi..
    Kafanda kask yoksa benim için hiçkimsesin..Kendine saygısı olmayan adam benden saygı beklemesin..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)