Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

100 -110 hm/h İLE hayvanlarla karşılaşmak

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Merhaba akadaşlar . Başlıkta da bahsettiğim gibi , böylesi bir durumla karşılaştığmızda ne yapmamız gerekiyor? Böyle bir olayla karşılaşan arkadaşlar , ustalar .. ne yapmamız gerekir ? bugün başımdan böyle bir olay geçtiği için soruyorum. Allaha şükür ben çarpmadım ama , sollamak üzere olduğum renaoult europa araca bir köpek çarptı (aracın ön sağ tamponu alt muhafazası paramparça) , ben aniden yavaşladımıştım ama önümden geçen köpek yanımdaki aracın görmüş olmasına rağmen frene basmaya tenezzül dahi etmeiği için havada taklalar atarak acı içinde bağırdığını gördüm . Eğer ben çarpsaydım ne olurdu? ezer geçer miydik ? Taklayla kurtulurmuyduk? Kaçalım derken yeni bir kazayamı yol açardık ...ne yapmak gerekir? birde çoban köpeklerinin (kangal köpeğiyle) saldırması halinde durup beklemek mi gerekir . kaçıp kurtulmak mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Bende motoru yeni aldığımda gece yolda kanlar içinde yatan kocaman bir köpek cesedinin yanından şans eseri sıyrılıp geçmiştim. Eğer köpeğin üstünden geçmeye kalkarsak eminim iyi şeyler olmaz. Ayrıca dün bir köpek koşturdu refleks olarak hemen gazı açtım aslında kaçmazsak onlarda duruyor anca havlıyor. Altında yüksek cc bir race olacak durup açacan gazı görsün bakalım gürültü nasıl oluyor
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    malum kardeş yaşanılan yer kırsal olunca çok karşılaştım..
    kırşehir / boztepe

Motosikleti
    cygnus rs
    100-120 ile sığıra çarpan tanıdığım var (hızı bu civardaymış).sığır ölmüş motor pert

Motosikleti
    Honda CBF 150
    yakının iyidir umarım ...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arkadaş köpeğe çarpma git duvara çarp bizim arkadaş bayramda tempra ile 120km/h çarptı köpeğe arabada 600 tl masraf motorla çarpsan ne olacak gerisini sen düşün
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    125CC
    taklalar atabilirsin ön tekerin sekmesinden dolayı. köpeğin havalanıp üzerine uçması sonucunda o hızda motordan düşebilirsin. yan yatabilirsin. çok riskli bir durum. inşallah kimsenin başına gelmez.

unutmayınki hayvanlar kafalarında 1 kere plan yapar, 2ci planı yapamaz. yani hayvan o an ne yapıyosa onu yapmaya devam eder. mesala karşıdan karşıya koşan bir köpeğin durup geri dönmesi söz konusu değil. afallayıp ortada kalabilir ama geri dönmez. üzerinize koşan köpek siz kenara kaçsanızda üzerinize koşar. bunları göz önünde bulundurarak o anki durumu nasıl kurtarabileceğinizi hesaplayınız. ben böyle duurmlarda tedbir olsun diye frenlere hafif dokunup vitres küçültüyorum ve hayvanın yönünün tam tersine kaçıyorum. eğer köpek havlayarak bana geliyorsa onun amacı sadece havlamak hiç takmadan devam. eğer şehir içinde yavaşsam ve köpek sürüsü görürsem iyice yavaşlıyorum. yaya hızında motoru bağırtmadan geçiyorum önlerinden birşey yapmıyorlar
    Kerem Akın bunu beğendi.

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    köpeğin üstünden geçmezsin direk yan yatırırız yada motordan sen uçarsın. bi arkadaşım çarptı yan yattı süreklendi. köpek bide saldırdı tabi onlara artçı kalktı taşladı sonra kendini yola attı yani baktın sıyırabileceksen sağdan soldan geçmeye bak yoksa anında iki vites düşürür ön arka frene asılır öne doğru yüklenirdim. yani ben böyle yapardım tecrübeli arkadaşlar yazar sanırım.
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Alıntı gokmenkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    taklalar atabilirsin ön tekerin sekmesinden dolayı. köpeğin havalanıp üzerine uçması sonucunda o hızda motordan düşebilirsin. yan yatabilirsin. çok riskli bir durum. inşallah kimsenin başına gelmez.

unutmayınki hayvanlar kafalarında 1 kere plan yapar, 2ci planı yapamaz. yani hayvan o an ne yapıyosa onu yapmaya devam eder. mesala karşıdan karşıya koşan bir köpeğin durup geri dönmesi söz konusu değil. afallayıp ortada kalabilir ama geri dönmez. üzerinize koşan köpek siz kenara kaçsanızda üzerinize koşar. bunları göz önünde bulundurarak o anki durumu nasıl kurtarabileceğinizi hesaplayınız. ben böyle duurmlarda tedbir olsun diye frenlere hafif dokunup vitres küçültüyorum ve hayvanın yönünün tam tersine kaçıyorum. eğer köpek havlayarak bana geliyorsa onun amacı sadece havlamak hiç takmadan devam. eğer şehir içinde yavaşsam ve köpek sürüsü görürsem iyice yavaşlıyorum. yaya hızında motoru bağırtmadan geçiyorum önlerinden birşey yapmıyorlar
    Bende 2-3 sene önce köpeğe çarpmıştım motorun ve benim şaftım kaydı tabiri caizse.Fena sürüklenmiştim acı çekmiştim çok.Dizliğim olsaydı sıkıntısız atlatmıştım kazayı.Çarpar çarpmaz ön teker dengesi bozuldu ve yan yattım başladık sürüklenmeye , benim sürüklenmem bittikten sonra motor hala devam ediyordu sürüklenmeye.Hızım tahmini 60 idi.
    Dediğin gibi hayvan 1 kere plan yaptı ve geçişini sürdürdü , kazmalık bende korkucağını düşündüm ve gömdüm Şimdi gülüyorum şükürde gerçekten dizlerim fena yüzülmüştü Allah korusun.Ne zaman köpek görsem irkiliyorum sürüşüm bozuluyor bir türlü atlatamadım kazanın izlerini.

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    o zaman konunun farklı boyutuna geçmek isterim konu sahibi arkadaşım müsade verirse....
    sahilde yada e5'teki iki ayaklı hayvanlardan bahsedelim birazda....
    araca yeşil ışık yanarken sırf karşı kaldırımda sevgilisi bekliyor diye kendini aracın önüne atıp karşıya geçmek isteyenler?
    e5 özellikle boş yollarda sedece siz giderken adam nasıl olsa motor deyip yola atlaması ve karşıya geçmek istemesi ki durumun en vahim hali bunun üst geçidin altında yapıyor olması.....
    bunları hangi sınıfa sokacağız?

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Kazalar adlı konuda bir video vardı adam gsrx ile geyiğe carpıyor. biraz dengesıni kaybettikten sonra kısa sürede toparlıyor. yanı herzaman düşeceksiniz anlamına gelmez. sanırım biraz kabılıyet ve tecrube ile kurtulma şansınız var. bu arada dah aöncede konusu açılmıştı. köpekler size değil lastiklere havlar & saldırır. bizzat denedim. giderken havlayarak üzerime doğru köpek koşturunca bir anda durdugumda köpek sankı hıcbırsey olmamıs gibi yoluna gidiyor.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Motosikleti
    125CC
    insan görünümlü hayvanlar zaten ayrı bi statü. denk geldiğim zaman yanında kız yada benim yanımda kız yoksa direk iniyorum.
    ama asıl acı olay bir hayvana çarpıldığında herkes önce motoru sonra kendini kontrol ediyor. ben 151rs ile çarptığımda önce kendimi sonra köpeği kontrol etmiştim. köpeğin ayağı sendeliyordu ve başında kan vardı onu alıp veterinere götürdüm bide üstüne ıssırdı beni hayvan. yinede bunun insanlık görevi olduğunu düşünüyorum. bir ara barınağı gezmiştik çok güzel bir sibirya kurdu görmüştüm kim hangi amaçla atar böyle bir hayvanı diye düşünürken 3 ayaklı olduğunu gördüm. içim çok erimişti...

necathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora 200 Tiger
    ben en son hatırladığım 90 ile köpeğe çarpmıştım şubat ayında duramadım. yer kaygandı . Ön takım bana doğru yaklaşmıştı .
    Motosikletine binmek için acele et ama bindikten sonra etme ...

selo001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400
    Ben en son kediye çarptığımda boynundan geçtiğim için zor yırtmıştım hızımda 70 civarıydı.Suç karşı tarafındı ışığımı görüp atladı bende kendimi riske atamazdım.
    www.Motosiklet.net

CrosseR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar kedilerde bazen aksi durumlar meydana gelebiliyor,bende aynı şekilde ya yolun ortasında farın etkisiyle kiltlenip kaldıklarını yada durmadan yollarına devam ettiklerini düşünürdüm oyüzden genelliklede kiltlenip kalcağından yada devam edeceğinden hız kesmeden arkasından yani artık geçmiş olduğu şeritten geçerdim..

geçenlerde gece ortalama 100km hızla 3şeritli yolun ortasından arabayla gidiyordum 100mt kadar önümden bir kedinin hızlı bi şekilde karşıya geçtiğini gördüm,hız kesmeye bile gerek duymadım çünkü artık nerdeyse emniyet şeridine adımını atacaktı ki bana dönüp farlarıma kiltlendi ve bi anda geçtiği 3 şeridi geri dönmeye kalktı,okadar yakınımda ve ani oldu ki frene basmaya bile fırsatım olmadı,tamponun dibinde altıma aldım kediyi,önümden geçmiş olması imkansızdı,anında aynadan geriye baktım kedi yok olmuştu,lastiğin altına girseydi kesinlikle hissederdim,e akslara fln takılsa sesini duyardım ki hemen inip baktım yoktu,aracım transit altı baya bi yüksek büyük ihtimalle şans eseri ezmdeden geçtim ve arkamdan gelen araç olmadığından karanlıktan dolayı aynadanda göremedim..

ama o hızda ogün motor olsaydı altımda neler olcağını düşünemiyorum..

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    yola çıkman önce dua etmek em iyisi. kışın sıslı bir havada önüme eşşek çıktı. yol çift gidiş çift geliş. allahtan beni bir araba sollamıştı da o eşşeği görünce fren yaptıgından fren lambalarını gördüm de yavaşlamıştım.
    o gündür bu gündür yola cıkmadan dua ediyorum işe yarıyor, artık dört ayaklı eşşeklerle hiç karşılaşmıyorum.

CrosseR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dört ayaklılarından bahsetmezsek ayıda çok çıkyo insanın karşısına,ormanlık alan olmasınada gerek yok

Motosikleti
    Honda CBF 150
    EVET Arkadaşlar verdiğiniz önemli bilgilerden dolayı teşekkür ederim. burdan anlaşılan eğer kediyse ve yola çoktan fırlamışsa tehlike yaratmamak için mağlasef ezip geçmek. köpek ise olabildiğince yavaşlamak yada çarpmaktansa motosikleti güvenli bir tarafa yatırmak.(düşmek) Saldırırsa durmak,yavaşlamak ya da altımızda 500- 1000 cc bir makina varsa değim yerinde yapıştırmak... bunların hepsine bir şekilde çözüm bulunabiliniyor ama 2 ayaklı hayvanlara yapacak birşey yok... hani şu avare yola atlayanlar, ezmek için birbirleriyle yarışan araç sürücüleri,krolar vs. ... buda kilitlenme vakası olsa gerek.. http://imageshack.us/photo/my-images/718/adszmjs.png/ [COLOR="Silver"]

Motosikleti
    CBR 600 F
    2007 de gece 70 km hızla carpmıstım cbr 125 le sonuc motorda bısey yok fakat kopegın kaburgalar kırık veteriner yanında calısıyorum ordan bılıyorum ben 8 metre uctuktan sonra 6 takla sonuc köprücük kemiği kırık allahtan full set koruma kask-mont-dızlık-eldıven-bot ucuz yırtmıstım sımdı 600 f var allah tekrar yasatmsın
    carpe diem

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)