Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Yunanistan'da motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI
    syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Bayramın 2. günü ailemle birlikte Yunanistan'a gittik. Edirne'de olunca gitmeyeni dövüyorlar. Bizde de yeşil pasaport olunca elimizi kolumuzu sallayarak geçiyoruz karşıya. Sınırdan çıktığımızda bizi ilk karşılayan Kastanias kasabası. Arabayla çıkamamıştık Beynelminel Ehliyetin süresi dolmuş ve tazeletmemiştik. Arabayı bizim tarafta gümrükte bıraktık. Yürüyerek geçtik karşıya. O küçük kasabasada gezinirken birşey dikkatimi çekti. Ne kadar motor varsa hepsinin anahtarları üstünde. 50'ye yakın motor gördüm bunların 40'ının anahtarları üzerindeydi. İnsan şaşırıyor tabi haliyle.
    Kastanias'ta evler genelde tek katlı bahçeli. Nadiren 2-3 katlı evler var. Tabi onlarda apartman olarak değil. Adamların evinin arkasında bağı bakçesi var. Garajı var. Ama motorlar evin kapısının önünde yol kenarında. Arabalarını alıyorlarmış içeri garaja. Motoru almamıza gerek yok diyor bir yaşlı amca. Kendisinin Honda C90'ı var. Bizdeki durumun farklı olduğunu söyledim kendisine ben kendi motorumu 2 kilitle bağlıyorum sağlam demirlere dedim, güldü. Oda biliyor Türk insanını ama bana birşey diyemedi. Çok fazla fotoğraf çekemedim sadece 1 fotoğrafım var bu konuyla ilgili ama kısmetse haftaya tekrar gidicem bu sefer bol bol çekicem.

Şu Crypton'a da göz öldürmedim değil atlayıp gidesim vardı yani.

Daha sonra 11'de Orestiada'ya (ilçe gibi diyim onlarda neye karşılık geliyor bilmiyorum) giden otobüs olduğunu öğrendik. Kastanias'tan 20 km kadar. Oraya yürüyemezdik. Kişi başı 1.6 Euro. Biz ücrete 25 krş zam yapınca millet ayaklanıyor bu adamlara göre uygun demek ki. Kazançla alakalı. Orestiada'ya geldiğimizde bize hiç yabancı gelmedi çünkü hep gidiyoruz. Edirne'den farklı değil. Kafamıza göre gittik alışverişimizi yaptık. Tabi paso yürüdük. Euro'nun artmasıyla Yunanistan bütün cazibesini yitirmiş diye düşünürken Honda bayisi gördüm. Dışarıda gözüme çarpan birkaç motor vardı. Tabi hemen atladım üstüne. Honda CBR 125R. Ordaki görevliye ne kadar olduğunu sordum ve bana 1.200 Euro dedi. Alsak mı acaba diye düşündüm sanki fiyat uygun gibiydi. Alsam götürsem Edirne'ye süper olur diye düşünüyordum. Sağolsun abi hemen anahtarları getirdi ve verdi bana çalıştırmamı istedi. Çalıştırdım sesine hayran oldum. Egzoz neydi bilmiyorum bakmadım ama ses muhteşemdi. 1 tur attım. Biz motora binmemişiz şu zamana kadar onu anladım.
    O kadar gezdik Yunanistan'da 5-6 saate yakın gözüme çarpan şey trafikteki uyum. İnsanlar o kadar sakinki yani istersen önünde dur in arabadan git. O da duruyor sizin işinizin bitmesini bekliyor. Trafikte çok motor var. Ama çoğunda ayna yok. Gerçi öyle trafikte ayna bile bakmaz adamlara arkadan gelen zaten seni fazlasıyla kolluyor. Işıklarda müsade ediyor sen motorunla geçiyorsun o sonra geliyor arkandan. İmrendim doğrusu. O kadar aynasız olmasına karşın. Kask takmayan yok gibi birşey. Adamlar kendilerini düşünüyor. Helal olsun yani. Birkaç tane de aynasız fotoğrafı atalım da renk gelsin

Çok fazla fotoğraf vardı kendimde çekilmiştim birçok motorun üstünde ancak. Kardeşim onu çektiğim fotoğrafı beğenmeyip silmek istemiş sonra komple bütün fotoğrafları silmiş yazık oldu o CBR'a görmenizi isterdim öyle bir renk Türkiye'de ben görmedim. Bu arada da bir memlekette hiç mi trafik polisi olmaz ya? Biz köşe kapmaca oynuyoruz. Hayret doğrusu.
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ayna kullananlara ceza yazılıyor galiba...
    112ciyiz

Motosikleti
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayna kullananlara ceza yazılıyor galiba...
    Cezayı yazıcak adam yokki. Olsa yazarlar ters insanlar zaten. Türkçe konuşmamak için kırk takla atıyorlar.

Motosikleti
    125CC
    milli bilinçleri fazla. kendiniz söylüyorsunuz ayna takmalarınada gerek yok gerçi arkadaki sizi fazlasıyla kolluyor diye. aynaları olmadığı halde kasksız çıkmayan bir toplum. trafik polisinede sıklıkla ihtiyaç duymuyorlardır. bizimkiler mahalle aralarında şahinle egzos açar birde yan verir sanki bmw 2011 uzay kasaya biniyor.

bu arada yurt dışında uygun ama alıp getirirsen gümrükte ödeyeceğin vergilerle aynı fiyata gelir. eğer çifte vatandajlığınız varsa ordan getirebilirsiniz oda prosedür değişmeidyse 6 ayda bir motorunuzu yarım saatliğinede olsa avrupa ülkelerinin birinde ağırlamak isterler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    şimdi ne desek boş kalır arkadaşlar adamların gözü tok
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Alıntı gokmenkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada yurt dışında uygun ama alıp getirirsen gümrükte ödeyeceğin vergilerle aynı fiyata gelir. eğer çifte vatandajlığınız varsa ordan getirebilirsiniz oda prosedür değişmeidyse 6 ayda bir motorunuzu yarım saatliğinede olsa avrupa ülkelerinin birinde ağırlamak isterler.
    Öyle hala. Yinede yapılır mı yapılır. 6 ayda 1 götürürsün motoru görsün memleketini. Yada götürmezsin öyle binersin sonra parçalarsın yedek parça olur yani. Benim yapıcağım iş değil ama yapılabilir.

quezzap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM 250
    Crypton on numara

Motosikleti
    Alıntı quezzap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Crypton on numara
    Bencede öyle

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Kawasaki ZX1200 modelinin 25.yıl özel üretimlerinin 400 taneden 75.si Kastanies'teydi, onun fotoğrafı yok mu? Onun da sahibi inanılmaz hoşsohbet biriydi...
    Hatta oraya kadar geçip Arda nehrinin üstünden geçtiği yolda da su içinde motosiklet...vs sürülmeli kesinlikle (hiç olmadı en azından yürünmeli).

1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Motosikleti
    Alıntı Olcan138 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kawasaki ZX1200 modelinin 25.yıl özel üretimlerinin 400 taneden 75.si Kastanies'teydi, onun fotoğrafı yok mu? Onun da sahibi inanılmaz hoşsohbet biriydi...
    Hatta oraya kadar geçip Arda nehrinin üstünden geçtiği yolda da su içinde motosiklet...vs sürülmeli kesinlikle (hiç olmadı en azından yürünmeli).
    Yeşil renk bir kawa gördüm zaten tek ss makinaydı orda gördüğüm. Kastanias'ta genelde cup tarzı motorlar var. Bu sizin fotoğrafını koyduğunuz motor muydu bilmiyorum ama. Fotoğrafı vardı onun ama sağolsun sildi kardeşim.
    Arda nehrinden geçicek bisikletim bile yoktu. Zaten su epey yüksekti bileklerimi falan geçiyordu ama. 1-2 fotoğraf çekildim orda. Orda hemen köşede bir cafe var. Pub türü bir mekan orda da frappe içtim güzel yerler gerçekten. Arda nehrine daha önce kışın gitmiştim nehrin ortasında yol olarak ayrılsın diye dikilen fosforlu al şeylerin ucu zor gözüküyordu. Fotoğraf çekilememiştim. Bu sefer istediğimi aldım

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Güzelim canım cryptonu ne hale getirmişler
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

151rsfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R
    motosikletlerde çamurlukta göremedim pek fazla?
    16 BH 631

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    güzel paylaşımlar teşekkür ederim.

halepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha cygnus l
    adamlar modifiye hastası bide aynada yok .. bizim memleketdede var(kilis) aynasız kullanan 100 motordan 90 nı aynasız

Motosikleti
    KYMCO LİKE 125 cc '2011
    Runner güzelmiş
    [COLOR="DarkRed"][U][I][B]" ... [COLOR="Navy"]motosiklet[/COLOR] üstünde ölürsenizde her [COLOR="Black"]motosikletçi[/COLOR]'nin istediği gibi görevinizi tamamlamış olursunuz."[/B][/I][/U][/COLOR]

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    ben aynasız motora elbette karşıyım ama bızım burda yapanlar olunca yerden yere vuruyoruz ama elın yabancısı yapınca elli tane kılıf buluyoruz .yapmayın arkadaşlar apaçi her yerde apaçidir .yanı motosıkletın aynası gerı kalan her yerı ile bütündür aynasız motosıkletı olan ister amerıkalı olsun benım için apaçidir . Gelelım yunanıstan meselsıne keşke ımkanım olsa ilk gıtmek istedığım ülkelerden bı tanesı paylaşım için teşekkürler
    forestgump bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı 151rsfa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosikletlerde çamurlukta göremedim pek fazla?
    İşe önce aynadan sonra plakalıklardan başlıyorlar

---------- Post added at 11:38 ---------- Previous post was at 11:36 ----------

Alıntı halepli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adamlar modifiye hastası bide aynada yok .. bizim memleketdede var(kilis) aynasız kullanan 100 motordan 90 nı aynasız
    Heryerde aynasız kullanan var ama bunlar farklı. Mondial alıp egzozu deldirip gezen türden değil. Genelde motorlar kaliteli. Çevreyi rahatsız eden görmedim ben. Gayet düzgün kullanıyorlar. Öyle tekere kaldırayım falan diye görmedim. Adamın canıyla zoru yok bilinçliler. Ne kendisini ne başkasını riske atmıyor. Zaten kask hep başlarında.

---------- Post added at 11:41 ---------- Previous post was at 11:38 ----------

Alıntı ToLGa_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Runner güzelmiş
    Kuşadası'nda Antalya'da çok vardır bu runner'lardan. Tanıdık gelmiştir.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya pasaportu olmayan daha önce hiç çıkartmamış birisi için bu işlerin maliyeti ne kadar oluyor?Burnumuzun dibinde bu kadar güzel yerler varken ab üyesi olmadığımız için gidemiyoruz.
    km olarakta çok birşey tutacağını sanmıyorum pasaport sıkıntısı olmasa mt yunanisten buluşması bile yapardık
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben aynasız motora elbette karşıyım ama bızım burda yapanlar olunca yerden yere vuruyoruz ama elın yabancısı yapınca elli tane kılıf buluyoruz .yapmayın arkadaşlar apaçi her yerde apaçidir .yanı motosıkletın aynası gerı kalan her yerı ile bütündür aynasız motosıkletı olan ister amerıkalı olsun benım için apaçidir . Gelelım yunanıstan meselsıne keşke ımkanım olsa ilk gıtmek istedığım ülkelerden bı tanesı paylaşım için teşekkürler
    Haklısın ama farklı olan şeyler var. Hiçbirinin egzozu bağırmıyor. Tehlikeli hareketler yapmıyorlar. Ayna illaki gerekli ama takmayanlarada kimse birşey demiyor. Yunanistan'a çıkmak artık çok zor değil aslında. Yeşil pasaportunuz varsa vizeye gerek yok. Sadece 15 lira veriyorsunuz kişi başı geçiyorsunuz. 1 Ekim'de Bulgaristan'a da vize kalkıcak.

---------- Post added at 11:53 ---------- Previous post was at 11:46 ----------

Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya pasaportu olmayan daha önce hiç çıkartmamış birisi için bu işlerin maliyeti ne kadar oluyor?Burnumuzun dibinde bu kadar güzel yerler varken ab üyesi olmadığımız için gidemiyoruz.
    km olarakta çok birşey tutacağını sanmıyorum pasaport sıkıntısı olmasa mt yunanisten buluşması bile yapardık
    Geçen sene abime çıkartmıştık. Yanlış hatırlamıyosam 170 lira gibi birşey tutmuştu. Aslına yeşil pasaport'unuz varsa sadece pasaport yeterli. Ama lacivertse aynı zamanda vizede almanız gerekicek. Ben yürüyerek çıktım. Yakın yani 2 km falan bizim kapıdan kastanias minibüs durağı. Ordan minibüse biniyorsunuz. 2 saatte 1 minibüs var. 1.60 euro. Sonra ver elini Orestiada. Hayat orda başlıyo yoksa kastanias köy gibi. Yaşlı amcalardan başka kimse yok. Ama orestiada'da cafeler tıklım tıklım yaşlı yok hep genç. Zaten yunanlar çok sıcak kanlı az birşey ingilizce biliyorsanız. Çok rahat anlaşabiliyorsunuz.
    Haftaya motorumla gidicem bu sefer onu bırakıcam kapıda. Arabayı hiç çıkartmama gerek yok. Yeşil sigorta yaptırmak istedim ben motora ama. Araba'yla aynı fiyat. Hiç gerek yok. Öyle bir masrafa dedik yaptırmadık.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı syn022 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısın ama farklı olan şeyler var. Hiçbirinin egzozu bağırmıyor. Tehlikeli hareketler yapmıyorlar. Ayna illaki gerekli ama takmayanlarada kimse birşey demiyor. Yunanistan'a çıkmak artık çok zor değil aslında. Yeşil pasaportunuz varsa vizeye gerek yok. Sadece 15 lira veriyorsunuz kişi başı geçiyorsunuz. 1 Ekim'de Bulgaristan'a da vize kalkıcak.

---------- Post added at 11:53 ---------- Previous post was at 11:46 ----------

Geçen sene abime çıkartmıştık. Yanlış hatırlamıyosam 170 lira gibi birşey tutmuştu. Aslına yeşil pasaport'unuz varsa sadece pasaport yeterli. Ama lacivertse aynı zamanda vizede almanız gerekicek. Ben yürüyerek çıktım. Yakın yani 2 km falan bizim kapıdan kastanias minibüs durağı. Ordan minibüse biniyorsunuz. 2 saatte 1 minibüs var. 1.60 euro. Sonra ver elini Orestiada. Hayat orda başlıyo yoksa kastanias köy gibi. Yaşlı amcalardan başka kimse yok. Ama orestiada'da cafeler tıklım tıklım yaşlı yok hep genç. Zaten yunanlar çok sıcak kanlı az birşey ingilizce biliyorsanız. Çok rahat anlaşabiliyorsunuz.
    Haftaya motorumla gidicem bu sefer onu bırakıcam kapıda. Arabayı hiç çıkartmama gerek yok. Yeşil sigorta yaptırmak istedim ben motora ama. Araba'yla aynı fiyat. Hiç gerek yok. Öyle bir masrafa dedik yaptırmadık.
    yeşil mavi kırmızı hiçbir rengi yok bi ara araştırmıştımda 1.derecen devlet memuru yakınımı olmak gerekiyomuş falan onun gibi şartları varmış galiba yeşil pasaportun?
    Hiçbir pasaportu olmayan 21yaşındaki bir Tc vatandaşı için şartlar nedir onu öğrenmek istiyorum ?(Ailedede kimsenin pasaportu yok)
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)