Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yunanistan'da motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI
    syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeşil mavi kırmızı hiçbir rengi yok bi ara araştırmıştımda 1.derecen devlet memuru yakınımı olmak gerekiyomuş falan onun gibi şartları varmış galiba yeşil pasaportun?
    Hiçbir pasaportu olmayan 21yaşındaki bir Tc vatandaşı için şartlar nedir onu öğrenmek istiyorum ?(Ailedede kimsenin pasaportu yok)
    Devlet memuru olması gerekiyor onu biliyorumda. Şartlar neler bilmiyorum. Eğer çıkartırsan pasaport beklerim yani beraber gideriz
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı syn022 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devlet memuru olması gerekiyor onu biliyorumda. Şartlar neler bilmiyorum. Eğer çıkartırsan pasaport beklerim yani beraber gideriz
    en baştan kaybediyoruz daha memur tanıdık bile yok
    ama hep yurt dışına gezi hayllerim vardır pasaport sıkıntısı olmasa çadırı kapar giderim
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    en baştan kaybediyoruz daha memur tanıdık bile yok
    ama hep yurt dışına gezi hayllerim vardır pasaport sıkıntısı olmasa çadırı kapar giderim
    İstersen yine çıkarsın o problem olmaz. Lacivert pasaport çıkartırsın. Onu çıkartmak için T.C vatandaşı olman yeterli. Daha sonra vize alırsın. Kapar çadırını gidersin. Arda nehrinin kenarında kamp alanı var. Süper ortam oluyor. Temmuz ayında festivalleri var. Bu sene gidemedim ama seneye kesin gidicem. Kararlıyım

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Bayramın 2. günü ailemle birlikte Yunanistan'a gittik. Edirne'de olunca gitmeyeni dövüyorlar. Bizde de yeşil pasaport olunca elimizi kolumuzu sallayarak geçiyoruz karşıya. Sınırdan çıktığımızda bizi ilk karşılayan Kastanias kasabası. Arabayla çıkamamıştık Beynelminel Ehliyetin süresi dolmuş ve tazeletmemiştik. Arabayı bizim tarafta gümrükte bıraktık. Yürüyerek geçtik karşıya. O küçük kasabasada gezinirken birşey dikkatimi çekti. Ne kadar motor varsa hepsinin anahtarları üstünde. 50'ye yakın motor gördüm bunların 40'ının anahtarları üzerindeydi. İnsan şaşırıyor tabi haliyle.
    Kastanias'ta evler genelde tek katlı bahçeli. Nadiren 2-3 katlı evler var. Tabi onlarda apartman olarak değil. Adamların evinin arkasında bağı bakçesi var. Garajı var. Ama motorlar evin kapısının önünde yol kenarında. Arabalarını alıyorlarmış içeri garaja. Motoru almamıza gerek yok diyor bir yaşlı amca. Kendisinin Honda C90'ı var. Bizdeki durumun farklı olduğunu söyledim kendisine ben kendi motorumu 2 kilitle bağlıyorum sağlam demirlere dedim, güldü. Oda biliyor Türk insanını ama bana birşey diyemedi. Çok fazla fotoğraf çekemedim sadece 1 fotoğrafım var bu konuyla ilgili ama kısmetse haftaya tekrar gidicem bu sefer bol bol çekicem.

Şu Crypton'a da göz öldürmedim değil atlayıp gidesim vardı yani.

Daha sonra 11'de Orestiada'ya (ilçe gibi diyim onlarda neye karşılık geliyor bilmiyorum) giden otobüs olduğunu öğrendik. Kastanias'tan 20 km kadar. Oraya yürüyemezdik. Kişi başı 1.6 Euro. Biz ücrete 25 krş zam yapınca millet ayaklanıyor bu adamlara göre uygun demek ki. Kazançla alakalı. Orestiada'ya geldiğimizde bize hiç yabancı gelmedi çünkü hep gidiyoruz. Edirne'den farklı değil. Kafamıza göre gittik alışverişimizi yaptık. Tabi paso yürüdük. Euro'nun artmasıyla Yunanistan bütün cazibesini yitirmiş diye düşünürken Honda bayisi gördüm. Dışarıda gözüme çarpan birkaç motor vardı. Tabi hemen atladım üstüne. Honda CBR 125R. Ordaki görevliye ne kadar olduğunu sordum ve bana 1.200 Euro dedi. Alsak mı acaba diye düşündüm sanki fiyat uygun gibiydi. Alsam götürsem Edirne'ye süper olur diye düşünüyordum. Sağolsun abi hemen anahtarları getirdi ve verdi bana çalıştırmamı istedi. Çalıştırdım sesine hayran oldum. Egzoz neydi bilmiyorum bakmadım ama ses muhteşemdi. 1 tur attım. Biz motora binmemişiz şu zamana kadar onu anladım.
    O kadar gezdik Yunanistan'da 5-6 saate yakın gözüme çarpan şey trafikteki uyum. İnsanlar o kadar sakinki yani istersen önünde dur in arabadan git. O da duruyor sizin işinizin bitmesini bekliyor. Trafikte çok motor var. Ama çoğunda ayna yok. Gerçi öyle trafikte ayna bile bakmaz adamlara arkadan gelen zaten seni fazlasıyla kolluyor. Işıklarda müsade ediyor sen motorunla geçiyorsun o sonra geliyor arkandan. İmrendim doğrusu. O kadar aynasız olmasına karşın. Kask takmayan yok gibi birşey. Adamlar kendilerini düşünüyor. Helal olsun yani. Birkaç tane de aynasız fotoğrafı atalım da renk gelsin

Çok fazla fotoğraf vardı kendimde çekilmiştim birçok motorun üstünde ancak. Kardeşim onu çektiğim fotoğrafı beğenmeyip silmek istemiş sonra komple bütün fotoğrafları silmiş yazık oldu o CBR'a görmenizi isterdim öyle bir renk Türkiye'de ben görmedim. Bu arada da bir memlekette hiç mi trafik polisi olmaz ya? Biz köşe kapmaca oynuyoruz. Hayret doğrusu.

12 milyon nüfusu olan bir ülkeyi konuşuyoruz arkadaşlar

İstersen yine çıkarsın o problem olmaz. Lacivert pasaport çıkartırsın. Onu çıkartmak için T.C vatandaşı olman yeterli. Daha sonra vize alırsın. Kapar çadırını gidersin. Arda nehrinin kenarında kamp alanı var. Süper ortam oluyor. Temmuz ayında festivalleri var. Bu sene gidemedim ama seneye kesin gidicem. Kararlıyım
    Öyle birşeyi çok istiyorum gerçekten aslında motosikletle gitmek daha müthiş olur ama bunun ehliyet ve sigorta durumuda var sanırım.Şu konuyu açtığın çok iyi oldu yahu.Ben şimdiden yapayım planlarımı fırsatı bulursam kaçarım 1haftada olsa artık seneye kaldı sanırım ama olsun

Motosikleti
    Öyle birşeyi çok istiyorum gerçekten aslında motosikletle gitmek daha müthiş olur ama bunun ehliyet ve sigorta durumuda var sanırım.Şu konuyu açtığın çok iyi oldu yahu.Ben şimdiden yapayım planlarımı fırsatı bulursam kaçarım 1haftada olsa artık seneye kaldı sanırım ama olsun
    Evet beynelminel ehliyet gerekiyor. O da başka bir dava zaten. Onların ehliyeti bizde geçiyor bizimki onlarda geçmiyor. Sırf para kazandırmak için ülkeye başka birşey değil. Tabi muhtemelen sene olur artık. Zaten artık sezon kapanıcak. Az kaldı havalar az bişey soğuduğu zaman kimseler olmuyo dışarda. Daha önce kışın gitmiştim bütün cafeler kapalı. Anca öyle pastane falan var açık oturup birşeyler içebileceğin. Aslında denk getirip bu arda şenliklerine gitmek lazım festivale. 1 hafta kadar sürüyor. Gerçekten güzel oluyor onunda fotoğrafı olması lazım bende şenliklerden 2-3 sene önce çekmiştim. Bir bakayım varsa koyayım onunda fotoğrafını

Evet beynelminel ehliyet gerekiyor. O da başka bir dava zaten. Onların ehliyeti bizde geçiyor bizimki onlarda geçmiyor. Sırf para kazandırmak için ülkeye başka birşey değil. Tabi muhtemelen sene olur artık. Zaten artık sezon kapanıcak. Az kaldı havalar az bişey soğuduğu zaman kimseler olmuyo dışarda. Daha önce kışın gitmiştim bütün cafeler kapalı. Anca öyle pastane falan var açık oturup birşeyler içebileceğin. Aslında denk getirip bu arda şenliklerine gitmek lazım festivale. 1 hafta kadar sürüyor. Gerçekten güzel oluyor onunda fotoğrafı olması lazım bende şenliklerden 2-3 sene önce çekmiştim. Bir bakayım varsa koyayım onunda fotoğrafını
    çok soru sordum ama beynelminel ehliyet için ne gerekli çok masraflı olurmu?

Motosikleti
    çok soru sordum ama beynelminel ehliyet için ne gerekli çok masraflı olurmu?
    Bişey gerekmiyor burdaki ehliyeti ve nüfus kağıdını veriyosun o kadar. Sonra onlar sana kıytırık bir kağıt parçası veriyorlar. Tabi parada var işin içinde. 300 lira. Biz tazeleticez ehliyeti 150 lira. Yazık verdiğimiz paralara ama mecburen.

Bişey gerekmiyor burdaki ehliyeti ve nüfus kağıdını veriyosun o kadar. Sonra onlar sana kıytırık bir kağıt parçası veriyorlar. Tabi parada var işin içinde. 300 lira. Biz tazeleticez ehliyeti 150 lira. Yazık verdiğimiz paralara ama mecburen.
    300de pasaport tutsa 600lira 600de benzin + masraflar desen 1200liraya 1hafta yunanistan değermi değer
    ehliyetin geçerliliği ne kadar oluyor

Motosikleti
    300de pasaport tutsa 600lira 600de benzin + masraflar desen 1200liraya 1hafta yunanistan değermi değer
    ehliyetin geçerliliği ne kadar oluyor
    Tam bilmiyorum ama öyle 1 yıl falan değil. Epey uzun bir süre. 5 sene falan olabilir. Arabanın içinde. Akşam alırım belgeleri yazarım. 5 sene diye aklımda kalmış ama şimdi tam emin değilim. İlk defa tazeliycez. Tek sıkıntı yeşil sigorta. Fiyatlar çok yüksek. Aslında ben kendi motorumu yaptırıcaktım ama işte arabada aynı motorda. Arabaya yaptırayım bari hem rahat rahat giderim hemde ailecek gideriz kimseyi geride bırakmayız. Tabi motorlada ayrı bir güzel olur benim ufaklıkla bile gidilir aslında ama kısmet bakalım belki gömü falan bulursam yaptırabilirim. Aslında niyetim ordan motor alıp Edirne'ye getirmek. Satış falan almadan. Yapılır aslında. Burda gezerim onunla

nihat202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorsuz kaldım. :(
    bizim memlekete hoş gelmişsin,cup motorlar burada 80 li yıllarda yamaha town mate lerle tutuldu sonrada patladı gitti,her evde bir tane var desem yalan olur muhakkak ama onun gibi bişey.burada cuplara papi(ördek) denir.bendede bir tane town mate 80 cc var,97den beri üzerine binmedim,babam bahçeye falan gidip gelmek için kullanıyor ara sıra.ayna takmamanın cezası vardır muhakkak ama polis pek bakmıyor aynaya ama kaska gelince iş değişiyor.cezası 400 euro.yollarda polis olmamasının sebebi ise ekonomik kriz.devlette parakalmadı,polis araçlarına yakıt koyamıyor.polis çevirmesi görmeyeli aylar oldu.o fotoğrafını eklediğin eleman ise asker,polis değil.sivile hiç bir şekilde her hangi bir müdahale hakkı yok.
    Motor sevdası bambaşka!!!
    Benzemez hiç bir aşka!!!

Motosikleti
    Alıntı nihat202 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim memlekete hoş gelmişsin,cup motorlar burada 80 li yıllarda yamaha town mate lerle tutuldu sonrada patladı gitti,her evde bir tane var desem yalan olur muhakkak ama onun gibi bişey.burada cuplara papi(ördek) denir.bendede bir tane town mate 80 cc var,97den beri üzerine binmedim,babam bahçeye falan gidip gelmek için kullanıyor ara sıra.ayna takmamanın cezası vardır muhakkak ama polis pek bakmıyor aynaya ama kaska gelince iş değişiyor.cezası 400 euro.yollarda polis olmamasının sebebi ise ekonomik kriz.devlette parakalmadı,polis araçlarına yakıt koyamıyor.polis çevirmesi görmeyeli aylar oldu.o fotoğrafını eklediğin eleman ise asker,polis değil.sivile hiç bir şekilde her hangi bir müdahale hakkı yok.
    Gümülcine'de misin sen abi? Bizim beynelminel ehliyet sorunu olmasaydı gelicektik gümülcine'ye. Kısmet işte. Evet doğru town mate çok var. Sesleri bir acaip Ondan kask takıyor bu adamlar demek ki. 400 euro iyi para. Yok ben orda askeri değil motoru çektim zaten. Askerde adres soruyodu millete. Görevde olsada birşey değişmez gerçi merkezde yetkisi yok onun. Yanlış anlaşılma olmasın askerle alakam yok

nihat202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorsuz kaldım. :(
    Gümülcine'de misin sen abi? Bizim beynelminel ehliyet sorunu olmasaydı gelicektik gümülcine'ye. Kısmet işte. Evet doğru town mate çok var. Sesleri bir acaip Ondan kask takıyor bu adamlar demek ki. 400 euro iyi para. Yok ben orda askeri değil motoru çektim zaten. Askerde adres soruyodu millete. Görevde olsada birşey değişmez gerçi merkezde yetkisi yok onun. Yanlış anlaşılma olmasın askerle alakam yok
    evet gümülcinedenim,gelmen olursa haber et görüşür yakından tanışırız.
    Motor sevdası bambaşka!!!
    Benzemez hiç bir aşka!!!

Motosikleti
    Alıntı nihat202 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet gümülcinedenim,gelmen olursa haber et görüşür yakından tanışırız.
    Aklımdasın abi. Ehliyeti tazeletirsek gelebilirim o taraflara. Çok sağol.

anil89tas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sıfırdan
    hoca çok güzel bir gezi olmuş.ben de oralara bisikletle gitmek istiyorum.bahar gelsin pedallayacam oralara.hatta yazın şenliklere beraber de gidebiliriz (yeşil pasaportum var)

Motosikleti
    Alıntı anil89tas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoca çok güzel bir gezi olmuş.ben de oralara bisikletle gitmek istiyorum.bahar gelsin pedallayacam oralara.hatta yazın şenliklere beraber de gidebiliriz (yeşil pasaportum var)
    Yunanistan guzel yer ama bisikletle pek hos oLmaz diye dusunuyorum. Zaten kapidan karsiya gecince kastanias kasabasindan oristiada'ya her yarim saatte bir otobus var sikinti olmuyor ben yuruyerek geciyorum. Ama eski cazibesi yok fiyatlar cok yuksek gezmek icin gidilebilir eger bizim tarafa biseyler getiriyim diyorsaniz burdab ucuz degil suan ordakiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kymco Grand Vista 250/CBF 150
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayna kullananlara ceza yazılıyor galiba...

anil89tas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sıfırdan
    Yunanistan guzel yer ama bisikletle pek hos oLmaz diye dusunuyorum. Zaten kapidan karsiya gecince kastanias kasabasindan oristiada'ya her yarim saatte bir otobus var sikinti olmuyor ben yuruyerek geciyorum. Ama eski cazibesi yok fiyatlar cok yuksek gezmek icin gidilebilir eger bizim tarafa biseyler getiriyim diyorsaniz burdab ucuz degil suan ordakiler.
    hocam yollarda iniş çıkış pek fazla yok anladığım kadarıyla.yani beni pek yoracağını sanmıyorum yolların.günde yaklaşık 100km yapmışlığım var bisikletle.pazarkuleden girip ipsaladan çıkmayı düşünüyorum 2 günde tabi gönül motorla çıkmayı isterdi ama başka bahara kaldı gibi görünüyor :( hocam kriz olduğu için alım gücü düşmüştür ve fiyatlar ucuz diye düşünmüştüm.demekki daha çok para biriktirmeliyim ;) çok teşekkürler cevaplar için

Motosikleti
    Alıntı anil89tas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam yollarda iniş çıkış pek fazla yok anladığım kadarıyla.yani beni pek yoracağını sanmıyorum yolların.günde yaklaşık 100km yapmışlığım var bisikletle.pazarkuleden girip ipsaladan çıkmayı düşünüyorum 2 günde tabi gönül motorla çıkmayı isterdi ama başka bahara kaldı gibi görünüyor :( hocam kriz olduğu için alım gücü düşmüştür ve fiyatlar ucuz diye düşünmüştüm.demekki daha çok para biriktirmeliyim ;) çok teşekkürler cevaplar için
    Euro'yla alakalı fiyatlar. Epey yükseldi son zamanlarda. Yollarda çok rampa yok. Gidilir yani gayette eğlenceli olabilir.

Motosikleti
    BMW F700GS-2014
    Arkadaşlar,en azından yeşil pasaportu olanlar bir gurup oluşturup motorlarla Yunanistana bir tur yapamazmıyız?Ben varım mesela.Çok uzun olmasına gerek yok.Bir hafta sonu gidip dönebiliriz.Gümülcinedede bir arkadaş vardı,onada uğrarız.Ne diyorsunuz?Varmısınız?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)