Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Benim de kaskım asfaltla tanıştı sonunda.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    İşte tam bu virajda

http://maps.google.com/maps?q=Izmir,...6&z=17&vpsrc=6

Tamamen benim hatam. Dikkat edin virajın kuzeyinde soldan bağlanan bir tali yol var. Dikkatimi oraya vermiştim araç çıkar mı acaba diye. Virajın sertliğini ayarlayamadım , hızımı ona göre de düşüremedim, bakışı kaçırdım ve sonunda çizgimden çıkıp karşı şeride geçtim. Tam kafamdan ulan şimdi bir araba gelecek ve poster olacağım ön tamponuna diye düşünürken dikkatim iyice dağıldı arka freni kilitleyip low siding ile asfaltı öptüm. Bot, dizlik kask, sırtlık ve eldiven olduğundan omzumda ve (nedenini anlamadığım bir şekilde) göğüs kaslarımda bir ağrı ile yırttım. Çok küçük de bir iki asfalt yanığım var ama çok ufak. Düştüğümde sanırım hızım da 30-40km falandı artık. Ancakkkk....

Bu kazadan sonra iyice anladım ki, kasksız motosiklet kullananların gerçekten mercimek kadar beyinleri yok arkadaş. Yerle buluşur buluşmaz kafamı sert diyebileceğim bir şekilde asfalta vurdum ve tek bir takla attım. Kafamda kask olmasına rağmen ciddi bir darbe idi oladığım. Kask olmasa idi bu hızda bile başımdan ciddi bir yara alacaktım. Siz siz olun 10km lik bir yol gitseniz dahi kaskınızı mutlaka takın.

Neymiş düşmemiş motorcu yokmuş, henüz dümemiş motorcu varmış.
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    quezzap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM 250
    İbretlik paylaşım Geçmiş olsun arkadaşım. Allah korumuş diyelim.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    geçmiş olsun dostum...olur böyle şeyler...sağlığa bişey olmasın...gerisi hikaye...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Esp Explorer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun.Umarim yazdiklarin korumasiz binen arkadaslara bir kez daha ulaşmıştır.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Çok geçmiş olsun Üstadım.
    Sana birşey olmaması sevindirici.
    En kötü kaza'n bu olsun.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

ToLGa_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO LİKE 125 cc '2011
    geçmiş olsun
    " ... motosiklet üstünde ölürsenizde her motosikletçi'nin istediği gibi görevinizi tamamlamış olursunuz."

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Çok geçmiş olsun. Her kazadan bir ders çıkarmalıyızi, en ufak kazalarda bile.Burda arkadaşlar yaptıkları kazaları paylaşınca okumadan duramıyorum.Sonuçta bir tecrübe yaşamışlar ve bende birşey öğrenebilirim.Tekrardan geçmiş olsun.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı Atahualpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte tam bu virajda

http://maps.google.com/maps?q=Izmir,...6&z=17&vpsrc=6

Tamamen benim hatam. Dikkat edin virajın kuzeyinde soldan bağlanan bir tali yol var. Dikkatimi oraya vermiştim araç çıkar mı acaba diye. Virajın sertliğini ayarlayamadım , hızımı ona göre de düşüremedim, bakışı kaçırdım ve sonunda çizgimden çıkıp karşı şeride geçtim. Tam kafamdan ulan şimdi bir araba gelecek ve poster olacağım ön tamponuna diye düşünürken dikkatim iyice dağıldı arka freni kilitleyip low siding ile asfaltı öptüm. Bot, dizlik kask, sırtlık ve eldiven olduğundan omzumda ve (nedenini anlamadığım bir şekilde) göğüs kaslarımda bir ağrı ile yırttım. Çok küçük de bir iki asfalt yanığım var ama çok ufak. Düştüğümde sanırım hızım da 30-40km falandı artık. Ancakkkk....

Bu kazadan sonra iyice anladım ki, kasksız motosiklet kullananların gerçekten mercimek kadar beyinleri yok arkadaş. Yerle buluşur buluşmaz kafamı sert diyebileceğim bir şekilde asfalta vurdum ve tek bir takla attım. Kafamda kask olmasına rağmen ciddi bir darbe idi oladığım. Kask olmasa idi bu hızda bile başımdan ciddi bir yara alacaktım. Siz siz olun 10km lik bir yol gitseniz dahi kaskınızı mutlaka takın.

Neymiş düşmemiş motorcu yokmuş, henüz dümemiş motorcu varmış.
    Büyük geçmiş olsun , karşıdan araba gelmemesi büyük şans aksi olsaydı en ölümcül kaza türlerinden birini yaşardın ki Allah korumuş.
    Şu forumda viraja girmek ile ilgili ne zaman konu açılsa bunun yazarak çizerek olmayacağını anlatmaktan dilimde tüy bitti. Lütfen bu konularda uygun kişilerin rehberliğinde kendiniz geliştirin . Her zaman bu kadar şanslı olamayabilirsiniz.

Sevgiler
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    çok çok geçmiş olsun tek sevindiriici olay sizde birşey olmaması
    bu kawasaki bir başka dostummm

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Çok geçmiş olsun. Size birşey olamamış önemli olan o. Umarım yaşadığınız son kaza olur.
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Geçmiş olsun,bu kaza ile sıranı savmışsındır umarım.
    Biri ne zaman kaza yapsa acaba sıra bana ne zaman gelecek diye tedirgin olur daha bir dikkatli motor kullanmaya çalışırım.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

emre_tnl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mercimek,beyin cümlesini çok beğendim.
    Kahya Motorumu Hazırla Çıkıyorum!

Motosikleti
    125CC
    çok geçmiş olsun bazen böyle dalgınlıklar oluyor.
    inşallah son kazanız olur

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Büüyük geçmiş olsun ve ayriyetten seni tebrik ediyorum,hatanı fark edebiliyorsun.Bu kazayı bukadar cüzi birşekilde atlatman senin için parayla pulla satın alınamayacak bir tecrübe,muhakka yanlış larını gözden geçir ''o kaza yaptığın yerden tek rar geç'' ama bunu muhakkak yap...

Kazasız-belsız sürüşler...
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Motosikleti
    CBF150
    Geçmiş olsun. O kaza anı asfalta doğru giderken ne hissettiniz çok merak ediyorum. Ben de sizin gibi virajı alamayıp yoldan çıkmıştım. Düşüş sırasında Kayalara taşlara doğru gidişim bayağı uzun sürdü 1-2 saniye kadar o an mika inikmiydi. kask sağlammıydı gibi bir sürü düşünce geçti aklımdan. Siz ne hissettiniz. Ayrıca bizim burada köylüler bana gülseler de ben 4 km lik yol için kask takmaya devam ediyorum. Hatta montumu ve pantolonumu da giyiyorum. Tedbir Şart Tevekkül de...
    Müslümanca Yaşamanın Mümkün Olmadığı Bir Yerde Müslümanca Ölmenin Mutlaka Bir Yolu Vardır. ( Muhammed Hamidullah)

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Dostum geçmiş olsun. Karaburun'un ralli etabı gibi yollarından ucuz kurtulmuşsun. o yolu araçla gazlayarak gitmeye bayılırım.

Hakikaten bir ralli etabı geçer havası yaşatır insana. Bitimindeki frenlerden yükselen kokuyla bi kez daha mest olursun. Motorla denemedim, pek de niyetim yok :D
    Ride the Lightning!!!

carsvegas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yenisi bekleniyor
    Büyük geçmiş olsun böyle tecrübelerin paylaşılması henüz kaza yapmamışlar açısından büyük önemi var...

kaza yapıp sağ kalanlar klübüne hoş geldin
    Yaratan rabbinin ismi ile oku!

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    abi mercimeğin ne suçu günahı vardı olmayan bişey için mercimeği kullanmışsınız
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Valla virajı alamayacagimi fark ettiğimde aklımdan geçen ilk şey karşıdan araç gelirse ne yapacağım oldu. Sonrası açıkçası pek yok. Low siding yapmama sebep büyük olasilikla yol kenarına serpilen micir. Aksi halde kaybetmezdim diye düşünüyorum arkayi. Dustugumde ise kafayı yere vurdugum an fena idi. Kaska rağmen ki scorpion exo 750 kullanıyorum, aldığım darbe saglamdi. O noktadan sonra da fazla bisi dusunemedim zaten

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    bir kaza binlerce km lik yol tecrübesinden daha kıymetli tecrübe kazandırıyor insana bence...
    bu tecrübenin yeterli olması temennisi ile geçmiş olsun üstad....
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)