Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Rutin Bakım Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Selamın aleyküm arkadaşlar...

Beyaz meleğimi alalı bir sene oldu. 10.000 olduğunda bakım yapılacaktı. Şimdi ben bu bakımı yaptırmadan Finikeye gitsem, yollarda başıma bişey gelir mi? Antalya-Finike arası ortalama 120 km falan. Dönüştü oralarda gezmeydi 300 km ile dönerim heralde Antalya'ya..

Bir de geçen aylarda gaz telim takılı kalmıştı. Onu abim halletti ama bi kere gerildim o konuda azcık basınca yine takılacak gibi geliyor.. Bu konuda ne diyorsunuz??

Biliyorsunuz Okan'ım yok. Azcık birazcık tedirginim. Şafak atarsa 161.
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aleyküm selam...
    300 km çok değil. Hatta belki 3000 km'de bile sorun çıkmayabilir. Bakımda hava filtresi, yağ ve bujiye bakarlar. Ben olsam yanıma yedek buji alır, motorun yağ seviyesine bakar yola çıkarım. döndükten sonra da bakım yaptırıp temiz temiz kullanırım...
    112ciyiz

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    bir sorun çıkarmayacaktır.... yani genelde çıkarmaz diyelim...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

erimozel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Beyaz meleğimi alalı bir sene oldu. 10.000 olduğunda bakım yapılacaktı. Şimdi ben bu bakımı yaptırmadan Finikeye gitsem, yollarda başıma bişey gelir mi? Antalya-Finike arası ortalama 120 km falan. Dönüştü oralarda gezmeydi 300 km ile dönerim heralde Antalya'ya..

Bir de geçen aylarda gaz telim takılı kalmıştı. Onu abim halletti ama bi kere gerildim o konuda azcık basınca yine takılacak gibi geliyor.. Bu konuda ne diyorsunuz??

Bir sym kullanıcısı olarak uzun yola gitmeden önce kesinlikle bir kontrolden geçirmenizi tavsiye ederim.
    ---İTÜ Makina Mühendisliği 2009---
    2009-2010 UYARI Model Uydu Takımı
    2010- ? ITU Formula SAE Takımı

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Bakımını yaptırıp çıkman hem senin hem motorun için en mantıklısı.gideceğin güzergahta kemere kadar sana yardım edecek bir servis yok,motor kaldığında müdahale edemiyecek kadar bilgin tecrüben yoksa bakım maliyetinin 2-3 katı farkla servise geri dönersin.Gaz koluda önemlidir heleki tutukluk yapıyorsa allah korusun kötü şeyler olmasını istemiyorsan dibi görünmeyen kuyuya atlama.Altı üstü 50liralık bir bakım için riske girmene değmez şimdiden yolculuğunun hayırlı olmasını diliyorum.

Motosikleti
    honda cbf 150
    motor tam olarak kac km de ve en son bakıma kac km de girdi? son bakımda hangi işlemler yapıldı. bunları bilmeden sana bişey olmaz yola çık diyenler büyük vebal altına giriyorlar haberin olsun.

hiç bişi yapamıyosan yanına yedek ampül ve buji almalısın. esasen 300 km ye yol denmez. ama yine de sana bakımsız çin motoruyla bu yola çık diyemem.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı kerkenez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor tam olarak kac km de ve en son bakıma kac km de girdi? son bakımda hangi işlemler yapıldı. bunları bilmeden sana bişey olmaz yola çık diyenler büyük vebal altına giriyorlar haberin olsun.

hiç bişi yapamıyosan yanına yedek ampül ve buji almalısın. esasen 300 km ye yol denmez. ama yine de sana bakımsız çin motoruyla bu yola çık diyemem.
    Sym çin motorumu?
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

erimozel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı kerkenez adlı üyeden alıntı Mesajı göster

sym nin çin olduğunu da nerden çıkardınız? sym gayet kaliteli bir tayvan markasıdır.
    ---İTÜ Makina Mühendisliği 2009---
    2009-2010 UYARI Model Uydu Takımı
    2010- ? ITU Formula SAE Takımı

quezzap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM 250
    Alıntı erimozel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sym nin çin olduğunu da nerden çıkardınız? sym gayet kaliteli bir tayvan markasıdır.
    Tayvan Çin'e bağlı değilmiydi ? :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:28 ----------

Bir sorun çıkaracağını sanmıyorum, fakat tedbiri almak en sağlam çözüm olacaktır. Yolda arıza halinde kaldığınızı düşünürsek,bir bayan olarak işiniz zor olabilir.

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Yahu bi konu da sapmasın gerçekten insanı germekte üstünüze yok.
    Motoru aldıktan 3 ay sonra nişanlım askere gitti, ben de depresyona O sebeplen 1 sene de 2.000 km anca yapmışımdır. Antalya içinde, ev iş - iş ev şeklinde. Okan bişey olmaz dedi az evvel konuştuk. Size de bi sorayım dedim....

quezzap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM 250
    Yanlış yönlendirmek istemez kimse herhalde. Bize güvenip o yola çıkma bence Servise git. Yaptır bakımını,servisine güven.

Motosikleti
    honda cbf 150
    Yahu bi konu da sapmasın gerçekten insanı germekte üstünüze yok.
    Motoru aldıktan 3 ay sonra nişanlım askere gitti, ben de depresyona O sebeplen 1 sene de 2.000 km anca yapmışımdır. Antalya içinde, ev iş - iş ev şeklinde. Okan bişey olmaz dedi az evvel konuştuk. Size de bi sorayım dedim....
    tamam git o zaman hocu. bırakın gitsin mani olmayın.

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence en azından gaz telinin durumunu kontrol ettirmelisiniz geri kalanının bundan daha önemli olduğunu düşünmüyorum

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Gaz teli hemen o zaman yapıldı zaten de tekrarlar mı diye korkuyorum..

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Güle güle gidip gelin ,ekstrem bir durum olmadıkça bir şey olmaz, rahat olun..
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Evet gideceğimmmmm
    Herkese kazasız belasız güzel bir bayram diliyorum. Sağoluunn..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)