Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Moto taksi kuracam istanbul içi çok sayıda destek arıyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Adama bi soru sordum anında ortadan kayboldu
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    clemenze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şöyle bir parça vardı;

Lay lay Lom galiba sana göre sevmeler,

Hopaşinanay galiba sana göre sevilmeler.....

Sana kolay gelsin ama zor iŞ!! ...

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hedef kitle dedik ama kimsenin umrunda olmadi.
    Bir katmadeger yaratmak için alici potansiyeli olmali.
    Yani sinava geç kalmis ögrenci gelsin motora binsin, toplantiya geç kalmis sirket görevlisi beni çagirsin diye baslarsaniz, çok beklersiniz.

Mototaksi sadece yogun trafigi olan sehirlerde basariya ulasan bir sistemdir.
    Müsteri potansiyeli de genellikle uçak veya tren-otobüs kaçirmak üzere olan sahsiyetlerdir.
    Bu sahsiyetlerden dünya üzerinde bol miktarda bulundugundan musteri sikintisi yoktur.
    Fakat bu sahsiyetlerin ortak bir ôzelligi vardir.
    Hemen hepsinde bavul, el çantasi,bilgisayar, gibi en az 3 çesit bagaj bulunmaktadir.
    Bu nedenle CBF 150 ya da Hayabusa ile bu isi yapmanizin mûmkün olmadigini sôylemek zorundayim.
    Yani motosikletinizde en az bir bavul ve iki el çantasi alacak bagaj olacak.
    üstelik bir çogu hayatinda ilk defa motora biniyor olabilir.
    Bu sürüs gûvenligi açisindan müthis tehlikelidir.
    Bu nedenle motosikletiniz arkada oturan adamin sersemliklerini tolere edebilecek yapida bir motosiklet olmalidir.
    Bunlarin disinda kask,mont gibi ekipmanlari bulundurmak zorundasiniz ki bu en az 5 ayri boyda kask ve mont demek.
    Ayrica müsterileriniz baskasinin kafasindan çikacak kaski haliyle giymek istemeyecegi için bone bulundurmak zorundasiniz.
    Yani tüm bu ekipmanlar için zaten bir ofise ihtiyaciniz olacak.
    Fakat asil önemli konu, kimse canini sokakta bulmadigindan, siz tûm bu ekipman ve güvenli motosikletleri saglasaniz bile, sürûcü büyük problem teskil edecektir.
    Ne kadar iyi motosiklet kullaniyor olursa olsun, mûsteri orta yasi geçmis sûrücülere daha çok güvenecek, genç sûrücülerin kullandigi motosikletlere asla binmeyecektir.
    Kisacasi bu is öyle feyzbuk da gurup kurup yapilacak bir is degildir.
    Gayet ciddi ve sorumluluk gerektiren bir istir.
    Öyle maliyeciyle karsilasirsak, arkadasiz, kaza yaparsak, seviyoruz evlenecez muhabbetiyle dönecek bir is de asladegildir.
    Bu nedenle her ise atlamaktan vazgeçip, yaptigi isi adam gibi yapanlara bu isleri birakmak hem motosiklet kûltürünün saglam temellere oturmasi hem de can sagligi açisindan gayet elzemdir.

hiç kendimi yormayayım yorum yazayım diye bari arkadaşım gerekenleri bence söylemiş doğru söze ne denir....
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    [QUOTE=poyraz;2437366]Belli ki saat 12 den sonra akla gelen bir fikir..
    Avrupada bile benzeri olmıyan bir fikir..
    NEDEN OLMASIN!!![/QUOT
    Tanımadığım birisini motorumda taşımak hele hele istanbulda hele hele 12 den sonra

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    ben bangkok'da 6 ay kaldım, orada vızır vızır her yerde varlardı, sürücülerin üzerinde yelekleri vardı, onları genelde sabit bir konumda müşteri beklerken görürdüm, gezerken müşteri arama olayı pek yoktu, hepsi 125-150cc scooter sürüyorlardı, öğrenciler ya da kendini genç hissedenler müşteri oluyordu, bayan öğrenciler etekleriyle yan oturarak biniyorlardı, müşterisi arkasında apaçilik yapan yoktu, pilot bir bölgede denemeler yapılabilir ama yasal olmayıp olay sokağa inmezse bence müşterisi az olur, kimse telefon edip çağırmaz diye düşünüyorum ...sonuçta faydalıydı, tl olarak yaklaşık 50 kuruşa kısa mesafeler arası çalışıyorlardı, herkes onlardan memnundu ki müşterileri vardı ...

mesela pilot bölge olarak beşiktaş-sarıyer sahil yolu olsa orada keyif için binen bile olabilir ...gerçi trafik tıkanınca gene akrobasi karşı şeride geçip gelen araçların üzerine yardırmak mecburen olacak, binen de bir daha binmeyecek ama normal saatlerde süper olur ....
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    sürücüleri bayan olursa mototaksi bizim ülkemizde iyi iş yapar
    şaka bir yana çok zor bir iş,normalde zaten motosiklet sürücüsünü büyük bir kitle kabul etmiyor ve sevmiyor birde mototaksi olayı devreye girdigini düşünün vay diger motosiklet sürücülerinin.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    anca beylik düzünde 3 transalp gibi motor olursa, durakları olursa bu iş olur. trafiğe takılmadan merkeze kısa sürede akmak ancak böyle olur.

Motosikleti
    GT250R
    düşün arkadaşım kaza yaptin sen kurtuldun adam öldü motor perte cikti napcan _? senden kaynaklanmadi ama karşi taraftan kaynaklanan bir kaza ve yolcun öldü ailesine nedicen ??

Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Bahsettiğiniz olay yıllardır Hatay merkezde yapılmaktadır. Ancak yasal mevzuatını, nasıl yaptıklarını bilmiyorm

Motosikleti
    arora ks 150-23 Sarı :)
    bu konuda haklısın taksiye binince müşteri sigortalı gibi bişey oluyor masrafları sigirta şirketi düyor ama motosiklette nasıl olacak ?
    Hızlı Yaşa Genç Öl Cesedin Yakışıklı Olsn...

MotoRizeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CC büyütme aşamasında.
    Ben varım Hemşo beni yaz.. motordan korkan binmesin kardeşim.. ama Trfikte hava alanına yetişmek zorunda olan bir adam için mototaksi bulunmaz nimet..

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Böyle bişeyin tutucağını pek sanmıyorum.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbulda bu iş olmaz. Dünyanın en tehlikeli trafiklerinden birinde kimse tanımadığı bi şahsa canını teslim etmez. Taksi değil dolmuş gibi çalışırsa belli güzaergahlarda o zaman olabilir.

En mantıklısı devletin normal bişiklet erine elektrikli bisiklet kiralaması belli bölgelerde insan kendi sürmeli sonra vardığı semteki en yakın park(sarj) yerine teslim etmesi.

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Bütün her seyın olduğunu varsayalım .
    Müşteri beklerken hop şirketten tlf. geldı filanca adreste müşterı var diye sizde bastınız marşa gittiniz evetttt müşterı köşede beklıyor her sey güzel genc bır arkadaş ve size dedıkı kız arkadaşımla buluşmaya gıdeceğim cek BAKIRKÖYE sizde devam ettınız .
    ve bakırköye geldınız neresı arkadaşım adres tam olarak neresı
    müşterınız devam et abı buralarda bır yerde idi falan dedı .Siz ağır ağır devam ederken müşteri bır anda yürüyen bır bayanın cantasına el attı bıryandanda diğer eli ile sırtınıza dayalı bıçak BAS GAZAAAAAA BAAASSSS diye bağıran bır ses
    vay halımıza olduk şimdi gaspçı hiç bır yasal durumumuzda yok ben bu gencı müşterı olarak aldım desek kım ınanır bıze

ama şöyle bır iş var bir şırketten arkadaşıma bırılerını aracılığı ile motosıkletli istenıyor dıyorlar benım arkadaşımı yönlendırıyorlar adam akşam 19 00 kadar dolaştırıyor bır orası bır burası şirketlerde işlerı oluyormuş bızım motosıkletçı arkadaş kapıda onu 1 saat bekledığı bıle olmuş sonunda akşam iş bıtınce adam teşekkür etmiş ne vereceğiz demiş bızım motosıkletçi arkadaşımız bır sey diyememiş o an adam cebınden 200 tl bütün cıkarmış yetermı demiş bu gün senı cok koşturduk deyıp teşekkür etmiş böyle işlerde denk gelebılıyor.

Moto43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    o işi belediye akp mafyası sana bana bırakmaz işin ucu para koktumu ağaç deniz sahil yeşillik demeden katlederler demek istediğim sana bana yedirmezler o parayı

Hedef_Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3i Evo
    Geçmişten gelen konu
    (1996) Coba 175 > (2007) Yuki YK250 > (2013) Hyosung GT250R > (2014) Yamaha XJ6 Diversion F > (2014) Yamaha YZF R1 > (2015) Mondial Drift 125 > (2016) Mondial Cup 100 > (2016) Mondial RX3İ EVO

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Valla belediye ve devlet o işi öyle bedavaya bırakmaz adama..
    2.5 milyon olmuş taksi plakası...

Alıntı Moto43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o işi belediye akp mafyası sana bana bırakmaz işin ucu para koktumu ağaç deniz sahil yeşillik demeden katlederler demek istediğim sana bana yedirmezler o parayı
    Hayrola Akp senin mafyanı mı batırdı? Ne bu şiddet bu celal? Taa 2011 deki konuyu hortlatmışsın.

Ayrıca bu hizmet yıllardır veriliyor zaten. Herhangi bir kurye firmasını çagırın, sizi en civcivli trafikte bile gideceğiniz yere götürsün.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yapılmışı var. Adı taksi uygulaması değil ama kullanım amacına baktığımızda öyle

https://www.usescotty.com/

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Iyi bir fikir degil. Motosiklete aşina insanlar bile pek tercih etmez bence nebileyim.
    Ben binmezdim. Yüzlerce insanin giydigi kaski boneyle bile takmam. :D Ayrica tek ekipman kask mi olacak?
    Bence tehlikeli, bu sekilde binmek akıl işi degil. Motosiklet bu sonucta guvenip herkese artci olunmaz, guvenip herkes artci alinmaz. Benim fikrim.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)