Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Çanakkaleden Motosiklet muhabbeti ( belkide bu forumdalar)

Motovento
    REKLAM ALANI
    HaydarBıçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    2 haftalık tatilim için çanakkaledeyim ve 50 yaşlarında motosiklet sevdalısı bir büyüğümün
    bugün bana anlattığı bir anısını paylaşmak istiyorum
    150 cc scooterı ile çanakkaleden gökçeadaya (bozcaadada olabilir tam hatırlayamadım) 1 günlük gezi yapmaya giderken
    feribotta suziki burgmann görüyor. uzun uzun inceliyor ama sahibi ortada yok. feribot iskeleye yanaşıyor ve sahibi gelip
    artçısı ile motora binip gidiyor. Akşama doğru aynı motoru adanın arka tarafında görüyor ve incelemeye başlıyor. Şansına bu sefer
    sahibide yanında ve adama : amca çok inceledin at bir tur diyor. adam biraz sevinç biraz şaşkınlık atıyım mı diyor. Motorun sahibide istersen
    neden olmasın ama sakın düşme diyor. Adam yok düşmem diyip motoru alıyor 400 metre kadar küçük bir alanda sürdükten sonra motorun ivlenmesine
    hayran kalarak sahibine teslim ediyor. buradan çıkan muhabbetten nerden geliyorsa adamın üzüm bağlarına ve kendi yaptığı şaraplara
    geliyor. adam burgmanın sahibini ve yanında ki diğer motorcuları yaşadığı yer olan bayramiçe ( çanakkaleye 75 km) şarap içmeye davet ediyor.
    2 gün sonra numarasını verdiği motorcular bayramiçe doğru yola çıktıklarını haber veriyorlar. 2 kadeh şarap içiliyor ve motorcular şaraba hayran.
    şarabın devamı var mı diye soruyorlar. adamda isterseniz 5 er litreye kadar var devamını isterseniz parayla diyor ve motorculara 5 er litrelik su şişelerinde
    şarap veriyor. aradan 15 gün geçtikten sonra motorcular istanbuldan adamı arayarak şaraptan daha fazla istediklerini söylüyorlar. Adam parasını alarak
    40 litre şarabı istanbula gönderiyor.

bugün dinlediğim bir hikaye hoşuma gitti paylaşmak istedim
    İkincilik kaybedenler içindir...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ve adam 1ay sonra goldwing alıyor
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Yok abi anca GTR alır ya :D
    Belki de ilk önce yanlış insanlarla tanışmasaydık , doğru insanı bulduğumuzda onların değerini anlayamazdık ...

halepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha cygnus l
    motorcu dostu bu olsa gerek

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsin icine para girince dostluk Obama'yla Erdogan'in dostlugu gibi olmus, 2 kadehten sonra pamuk eller cebe :p
    Sarap yapmak sanildiginin aksine cok kolaydir. Uzum, kuru maya (annelerimizin evde kullandigi mayalardan) ve toz sekerden ibaret. Ha,bi de beklemek icin bol miktarda sabir gerekli. Ramazan ramazan, insanin aklina neler sokuyosunuz bre (: seytanla dost eyleme yarabbi (:

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsin icine para girince dostluk Obama'yla Erdogan'in dostlugu gibi olmus, 2 kadehten sonra pamuk eller cebe :p
    Sarap yapmak sanildiginin aksine cok kolaydir. Uzum, kuru maya (annelerimizin evde kullandigi mayalardan) ve toz sekerden ibaret. Ha,bi de beklemek icin bol miktarda sabir gerekli. Ramazan ramazan, insanin aklina neler sokuyosunuz bre (: seytanla dost eyleme yarabbi (:
    Üzümleri de leğende ayaklarımızla mı eziyoruz o kısmında ayrıntısını verirmisiniz

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX

para ite atsan yemez ama dünya bunun üzerine kurulu...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üzümleri de leğende ayaklarımızla mı eziyoruz o kısmında ayrıntısını verirmisiniz
    Kirmizi yapacaksak elle , beyaz yapacaksak ayakla :p
    Merdiven alti uretim taktikleri bunlar, elle ezeceksin ki alninin teri aksin aroma olsun :p

Kirmizi yapacaksak elle , beyaz yapacaksak ayakla :p
    Merdiven alti uretim taktikleri bunlar, elle ezeceksin ki alninin teri aksin aroma olsun :p
    Aklıma girdin yapasım geldi valla (bayramdan sonra) hele şu alın teri aromasını cidden acaip merak ettim hep fabrikasyon hep fabrikasyon nereye kadar

Ben 3 sise yaptim, yapmistim daha dogrusu, marmara'ya karisali aylar oldu. Kime icirdiysem herkes cok begenmisti. Neyse kaldi 3 gun, sonra girelim bu mevzulara gunahlara girmeden (:

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Denizci Muzaffer tarifini baya ayrintili vermisti.
    Ama nereye uçtu o topic bilmiyorum.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Herkesin tarifi kendine, maksat uzum suyu icmek :p

Motosikleti
    cbr125r
    burda ( çanakkalede ) tanıdığım insanların % 80i kendi evinde şarap yapıyor geçen sene babamla yapmıştık
    150 litre kadar çıkmıştı misafirler tanıdıklar merak edenler derken 6 ayda bitti

bana kalırsa bayramdan sonra bu konu üzerine ihtisas yapmış tüm forum sakinleri toplaşıp bu tip formülleri paylaşmalıyız

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    ben içiş ve uçuş kısmının tarifini verebilirim...
    ekşi erik ve bir avuç tuz...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yani şimdi senin bu tarifine göre şarap haram gibi görünmüyo.. üzüm maya toz şeker... bu mudur yani

---------- Post added at 14:50 ---------- Previous post was at 14:48 ----------

....................................
    Biz harama meylederiz korkusuyla helalin onda dokuzunu terkederdik (Hz.Ömer)

doğru olsam ok gibi, yabana atarlar beni...eğri olsam yay gibi, elde tutarlar beni...

Motosikleti
    cbr125r
    ben yaparken ne maya koydum ne de şeker üzümler ezildi posasıyla beraber bekletildi. belli bir süreden sonra
    iççindeki posa ( üzm kabuğu ve çekirdeği ) alındı bu şekilde bekletilmeye başlandı. 2 - 3 ay gibi bir süre şaraplar sanki
    kaynayan su gibi durduğu yerde kaynamaya başladı. kaynama bitince süzülüp içilmeye başlandı. Yarım litreden fazla
    içen adını unuttu

İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nası yani bildiğin üzüm suyu mu kafa yapıyo?? yahu marketten aldığım dimes meyve suyunda da % 100 üzüm suyu yazıyor bunu 2 ay bekletsek aynısı olur mu..pek anlamıyorum bu şaraptan alkolden...
    Biz harama meylederiz korkusuyla helalin onda dokuzunu terkederdik (Hz.Ömer)

doğru olsam ok gibi, yabana atarlar beni...eğri olsam yay gibi, elde tutarlar beni...

Motosikleti
    cbr125r
    Alıntı mtrsz hyt=:( adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nası yani bildiğin üzüm suyu mu kafa yapıyo?? yahu marketten aldığım dimes meyve suyunda da % 100 üzüm suyu yazıyor bunu 2 ay bekletsek aynısı olur mu..pek anlamıyorum bu şaraptan alkolden...
    üzümü mayalandıran bakteriler var. Üzümü bağdan toplayacaksın yıkamadan temizlemeden suyunu sıkacaksın üzerindeki tozda bakteriler bulunur.
    ışıksız serin bir yerde kapalı ağaçtan yapılmış fıçılara doldurursan bakteriler maya işlemini başlatır. Şeker maya katkı ıvır zıvır koymak yerine toz içinde
    bakteri koymuş gibi düşünebilirsin. Biraz şansın ya da tecrüben varsa şarap beceremessen sirke gibi birşey olur

Motosikleti
    KUBA - RAINBOW-100 CUB
    Çanakkale insanı iyidir, hoşsohbettir, insanseverdir. Bayramiç'in insanı daha da iyidir. Bayramiç'te cennet gibi bir yerdir.
    Motosiklet = Özgürlük

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)