Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motora(Scooter) Balans Ayarı Yapılır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ToLGa_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO LİKE 125 cc '2011
    Selam beyler, benim skutır 80-90 kmden sonra zıplamaya başlıyor, bunun nedeni, lastikler hava basıncı, lastik kalitesi, amörtisör ayarı vb. etkenlere bağlı mıdır? Bağlıysa ne kadar bağlıdır, balans ayarı oluyor mu bilmiyorum.
    Birde benim sukutırdan kullanan arkadaşlar lastik hava basınclarını kac yapıyorsunuz, ben ön 25, arka 30 yapıyorum.
    " ... motosiklet üstünde ölürsenizde her motosikletçi'nin istediği gibi görevinizi tamamlamış olursunuz."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    quezzap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM 250
    Lastiklerin ayarında anlamam ama oto lastikçi değerlerini iyi bilir. Lastiklerin olması gerekenden sertse zıplama sebebi büyük ihtimalle budur.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    balans ayarı yapılıyor mu ben de merak ediyorum. arka tekerim 8 çiziyor.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yapılıyor ama makinası herkezde yok cantın bilyelerini cıkarıp götürüyorsun balans ayarı yapılıyor ben cub a yaptırdım

Esp Explorer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kullanma klavuzunda lastik değerleri yazıyor.Mesela benim scooter da (ön : 29 arka : 32 )(Kanuni Ronny 150).Tabi lastik çapı vs. sine göre değişiyordur.

Motosikleti
    KYMCO LİKE 125 cc '2011
    Alıntı Esp Explorer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanma klavuzunda lastik değerleri yazıyor.Mesela benim scooter da (ön : 29 arka : 32 )(Kanuni Ronny 150).Tabi lastik çapı vs. sine göre değişiyordur.
    Kullanma kılavuzunda yazan değerlerden 1-2 bar fazla hava basmak daha iyi diye okumuştum bu sitede.
    " ... motosiklet üstünde ölürsenizde her motosikletçi'nin istediği gibi görevinizi tamamlamış olursunuz."

Motosikleti
    125CC
    yapılır tabiki ama tavsiye etmem. scooter jantları çelik değil aleminyumdur. bir kere yamulduğunda düzelttirdiğimizde bile bir daha bozuluyor çok kısa sürede. ayrıca balans ücreti 30. pazarlıkla 2sini birden 50ye yaptırırsınız. ama 45e zaten 0 jant satılıyor.motorun gaz elciğinde koltuğunda yada arka çantada ucuza kaçılmasından yanayım. ama lastik jant fren gibi senin hayatınıda önemli kılan parçalarda her zaman kaliteli olana başvurulmalıdır. durum varsa kaliteli jant+ lastik, biraz kötüyse dandik jant + kaliteli lastik, daha kötülerde jant + lastik, daha kötülerinde balansa gidilir.

Esp Explorer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ToLGa_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanma kılavuzunda yazan değerlerden 1-2 bar fazla hava basmak daha iyi diye okumuştum bu sitede.
    @gökmenkurt arkadasin yazdiklarina katiliyorum.Fren, lastik, jant onemli konular.1-2 bar fazla basmak ne kadar saglikli? Değerler belli.Ayrıca benim gibi haftada 1 gun kullaniyorsan.10-15 günde bir kontrol etmekte fayda var.

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    Alıntı ToLGa_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam beyler, benim skutır 80-90 kmden sonra zıplamaya başlıyor, bunun nedeni, lastikler hava basıncı, lastik kalitesi, amörtisör ayarı vb. etkenlere bağlı mıdır? Bağlıysa ne kadar bağlıdır, balans ayarı oluyor mu bilmiyorum.
    Birde benim sukutırdan kullanan arkadaşlar lastik hava basınclarını kac yapıyorsunuz, ben ön 25, arka 30 yapıyorum.
    elbette balans ayarı yapılıyor,benim scooterin lastiklerini değiştirirken balans ayarıda yapıldı,bu işin üstadı izmirde buz motor necdet bey,bu arada 25-30 hava basıncı tek kişi için en ideal basınçlar
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Motosikleti
    KYMCO LİKE 125 cc '2011
    Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elbette balans ayarı yapılıyor,benim scooterin lastiklerini değiştirirken balans ayarıda yapıldı,bu işin üstadı izmirde buz motor necdet bey,bu arada 25-30 hava basıncı tek kişi için en ideal basınçlar
    bilgiler alındı

2 kişi için ideal ayarlar nedir?

2 Kişi için öne Dokunma arkayi yüzde on arttır

burakragaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R 13'-ÇALINDI - Maxx 200-16' -Rx3i Evo'16 -
    iyi günler herkese, uzun uzun aradıktan sonra sonunda istediğim gibi bir yer buldum.
    İstanbul Avrupa Yakası avcılar/denizköşkler de bulunan MotoPark Cengiz Usta' da lazerli balans ayarı yapılmaktadır
    . 0 hata payı ile güvenle teslim alabilirsiniz gayet memnunum. Ulaşmak isteyen arkadaşlar google'a Motopark Cengiz Usta diye aratabilir. Randevu almanızda fayda var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)