Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

yatay geçiş yaptım-->>> YBR

Motovento
    REKLAM ALANI
    fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabii ki değil. Ben şehiriçinde motosikleti pek kullanmam, hatta hiç kullanmam. işe yada geziye giderken kullanırım. O yüzden yanımda en az iki çanta olması lazım. Cbf tercih etmemin sebebi: yakıt deposunun genişliği, kafa grenajlarıyla beraber iri ve konforlu görünümü, selenin hem sürücü hem artçı için rahat olması, touring cam takılabilmesi ve üçlü çantaların bile motosiklete yük oluyormuş gibi değil, onu tamamlayan aksesuar gibi görünmesindendir. Bu güne kadar CBF de hiç kullanmadım ama "en az YBR kadar" konforlu olduğundan eminim. CBF'nin tek kafama takılan yönü ise aküye bağlı olmayan farları idi. Gerçi YBR'ye de xenon taktım ama...

Sonuç olarak motor koruma demiri, arka çanta ve demiri ile YBR de güzel motosiklet. Uzun yolda da beni hiç üzmedi. İkinci gün uzun yola çıktım, ilk 600 km şefkatli davrandım ama son 200 km özellikle çok yüklendim kendisine. performans ve ekonomisiyle beni tatmin etmeyi başardı. döndüğümde 920km yol yapmıştım (toplam 960km) ve hemen 1000km bakımına sokarak IPONE yağ ile ödüllendirdim...
    abi bunu yazınca cbf ciler kızmasın ama seni ben biliyorum uzun yol yapan birisin bol bol gezersin onun içinde sorunsuz bir makine lazım senin önceki windy cbfden bile daha kalitelidir sen onunla 40 bin yaptın motor yaptırmadan ve yağda eksiltme yapmamıştır cbf 15-20 binden sonra problem çıkartan bir motordur en iyisini yapmıssın bu açıdan sadece cbfde rahatlık ve konfor var
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    emin ybr nin çantalı hali varmı foto ? yani şöyle söylemem lazım çanta taktırdınmı ?
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstediğim boyda çanta yoktu bayramdan sonra gelecek. yarın-öbür gün de motor koruma demirleri gelecek.

---------- Post added at 00:30 ---------- Previous post was at 00:18 ----------

Perşembe akşamı 50km'lik aralıklarla verdiğim molalardan birisi(Sandıklı-Afyon arası)

Dönşüşte(sa:02.35) Keçiborlu içinde bir mola daha

Antalya'ya girerken güneş yüzünü gösterdi.

Sakin sakin yolculuğumu tamamladım, 20 saat yol gitmeme rağmen yeni motorum ve ben çok iyi durumdaydık.
    112ciyiz

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    güle güle kullan....

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    şimdiden 980km oldu üzerindeki lastikler "made in chaina". metzeler takmayı düşünüyorum.
    yeni motorun hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız binmek nasip olsun,öncelikle eski bir ybr kullanıcısı olarak tahminimce windys ile arada vibrasyon haricinde çok bir fark olmayacağını düşünüyorum,bu yeni modelinden sevdiğim bir kardeşimizde var,lastiklerden muzdarip kendisi özellikle ıslakta jetski özelliğini anlata anlata bitiremiyor metzeller veya micheline biran önce terfi etmende fayda var
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    hayırlı olsun kazasız belalıs iyi günlerde kullan emi..
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

Motosikleti
    yauuu emincim valla bana sattıracaksınız cbf yi zannederim garantisinin bitmesini beklemeyecem gidip 500 lük makina alacam en sonunda , yavvv honda cbf ne kadar dandikmiş de ben bilmiyormuşum

sözüm sana değil dostum bir gerçeklik payı vardır elbette cbf ybr den kötü deniyorsa kullananlarda bir şeyler bilir diye düşünüyorum , illa usta tamirci olmaya gerenk yok

ybr ve 2 adet cbf kullanmış olan bir kardeşiniz olarak,bıktım artık cbf ybr kıyaslamalarından sırf bu kıyaslamaları duyup asabım buzulup duruyor ,

düşünüldüğünde her ikisinin de artı ve eksi yanları olduğunu bildiğimiz halde halen daha kıyaslama yapanlar var, bakalım hayabusa aldığımda ona ne kulplar takılacakki abi çok yakar diyenleri duyar gibiyim , yada parça ekonomisini tartışanlar ..

kardeşler biz neyin iyi neyin kötü olduğunu biliyoruz ben cbf ye biniyorum ama ybreyide beğeniyorum benim pirensibim cbf berbat bir motosiklet olabilir , kullandığım her şey için geçerlidir garantisini doldurduğu gün motosikletim satlıktır 3 ne 5 ne bakmam gider yine sıfırlarım

bu forumda belkide bu konu defalarca gündeme gelmiştir honda bi halta yaramaz ama ybr ona 10 çeker....

diğer modellere çinlilere binen arkadaşlar mutlu oldumu ??????

ahanda bide resim koyayım bu ybr daha 3 günlük sadece 50 km de....

Metzeler alcağım yalnız windy ile arasında bazı önemli farklar var. en dikkatimi çeken ise ağırlık merkezinin YBR'de daha aşağıda olması. windy ile virajlarda sanki motorun ağırlığının büyük bir kısmı gidonda yada vücudun üstkısmı ile kontol edilen bir bölgede gibi idi. Fakat YBR de şöyle birşey hissettim: sanki motosiklet yola mıknatıs ile bağlı gibi. motorun üst kısmı daha hafif(full depo ile); bacaklarla kontrolü de daha kolay.

---------- Post added at 00:53 ---------- Previous post was at 00:51 ----------

Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yauuu emincim valla bana sattıracaksınız cbf yi
    CBF sana yakışıyor. Boşver gerisini
    112ciyiz

Motosikleti
    Metzeler alcağım yalnız windy ile arasında bazı önemli farklar var. en dikkatimi çeken ise ağırlık merkezinin YBR'de daha aşağıda olması. windy ile virajlarda sanki motorun ağırlığının büyük bir kısmı gidonda yada vücudun üstkısmı ile kontol edilen bir bölgede gibi idi. Fakat YBR de şöyle birşey hissettim: sanki motosiklet yola mıknatıs ile bağlı gibi. motorun üst kısmı daha hafif(full depo ile); bacaklarla kontrolü de daha kolay.

---------- Post added at 00:53 ---------- Previous post was at 00:51 ----------

CBF sana yakışıyor. Boşver gerisini

dostum resmini koyduğum ybr yi alan arkadaşım yine eski ybrsini benim biradere verdi yani yeni aldığı ybreyle (resimdeki) 140 lara çıkar diye umud ediyor ben yeni kasayla ppek uzun yola çıkmadım sen ne diyosun bu işe

işin gerçeği 130-140 yaparım deyince içten içe bana bir gülme geldi bozulmasın diye bişey demedim sadece şakadan kuru fasulyeyi bolca ye iyi gaz yapsın espirisini yaptım ama anlamadı

sen ne diyosun bir ybr kullanan arkadaşım olarak ?

130 görürse şapkayı göğe atsın Şaka bir yana ben 500kmden sonra biraz sıkıştırdım, gece saat 3-5 arası hava da soğuktu; düzde115 rahat gidiyor. Rampa aşağı 127 gördüm. yalnız redline'ye yeni giriyordu. İlerde açılır gibi ama gerçek 120-125 de(kanuniden sonra) belli oluyor hani
    112ciyiz

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    1 ayda 1600 km de yapmış ybr kullanıcısı olarak,
    bu motoru 130'a çıkarmanız biraz imkansız gibime geliyor....
    ki bence en sağlıklısı bu motor için 80-90 km deki hızlar...
    hem motor çok rahat gidiyor, hemde sürücüsü....

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Ben 130 gördüm benim 2009 ybr mde ama birdaha görür müyüm bilemiyorum.130 a geldiğinde devir 10500 de idi.Yeni ybr aerodinamikdende kazanıyor gibi.Ama en tatlı kullanma 80 km/h de

Tekrardan kazasız belasız kullan inşallah.
    HONDA

Motosikleti
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 ayda 1600 km de yapmış ybr kullanıcısı olarak,
    bu motoru 130'a çıkarmanız biraz imkansız gibime geliyor....
    ki bence en sağlıklısı bu motor için 80-90 km deki hızlar...
    hem motor çok rahat gidiyor, hemde sürücüsü....

valla ebubekir maltepe çıkışı topçular dönüşünde sen vardın demi ? onurun cıbırını almıştım

o motosiklet 6 vites su soğutmalı olmasına karşın beni oldukça fazla şaşırttı virajları oldukça keyifli alıyor ben kendim 60 kiloyum yani 125 cc motosikleti kasmayacak bir yapım var , o akşam onurun makinayla harbi abandım gaza rüzgara karşı dijital göstergesinde 127 km yi gözümle gördüm fakaaaatt rüzgarın az olduğu ve arkadan estiğini varsayarsak zannaderim 135 km yide görür hatta eğimli yolda 150 bile görebilir ,

ama 5 vites bir 125 lik makinanın 130- 140 göreceğini düşünmek mantığımı zorluyor yoksa iş 130 -140 ı o makinalarla görmek değil önce güvenlik ..,

bunları burada konusunu açtımki emincim kusurumu hoş gör kankam yarın cepten bu yorumları o arkadaşıma okutacam...

max hızın yüksek olması neyi ifade ediyor ki?.. o zaman ne farkımız olacak dişli modifiyesi yapan mopetli apaçilerle? arka dişliyi küçültelim, rampa aşağı s.d.k zoruyla 140-145 yaptıralım. elimize ne geçecek ki, değilmi? Dediğin gibi önemli olan güvenlik. sürat isteniyorsa güçle, şasiyle, uygun lastiklerle olmalı ve istikrarlı olmalı. 125lik motorlar 80-90 km/h ile uzuuun yollar katedebilir ve sürücüsünü üzmez.

Bu arada İrfan kardeşim rica ederim ne kusuru şurada görüş alış-verişi yapıyoruz...
    112ciyiz

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Zaten bu son hızlarda 2 motorunda canından can gidiyor kaç bin devirlere çıkıyorlar.En iyisi 80 90 km/h Yakıt tasarrufuda cabası.Dipgaz gidince benzin ibresi çok cabuk iniyor
    HONDA

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ebubekir maltepe çıkışı topçular dönüşünde sen vardın demi ? onurun cıbırını almıştım

o motosiklet 6 vites su soğutmalı olmasına karşın beni oldukça fazla şaşırttı virajları oldukça keyifli alıyor ben kendim 60 kiloyum yani 125 cc motosikleti kasmayacak bir yapım var , o akşam onurun makinayla harbi abandım gaza rüzgara karşı dijital göstergesinde 127 km yi gözümle gördüm fakaaaatt rüzgarın az olduğu ve arkadan estiğini varsayarsak zannaderim 135 km yide görür hatta eğimli yolda 150 bile görebilir ,

ama 5 vites bir 125 lik makinanın 130- 140 göreceğini düşünmek mantığımı zorluyor yoksa iş 130 -140 ı o makinalarla görmek değil önce güvenlik ..,

bunları burada konusunu açtımki emincim kusurumu hoş gör kankam yarın cepten bu yorumları o arkadaşıma okutacam...
    abim bence o hız denemelerini hiç yapmasın...
    motor aynı motor, sadece görünüm farklı....
    uniqe arkadaşım çok güzel ifade etmiş...
    bu motorun en sağlıklı hızı 80-90 km seyiridir....
    bu motora 110 ve üstü hız yaptırmak hem kendi sağlığı hemde motor sağlığı açısından hiçde iyi değil....
    ki bütün uzun yolculuklarımda sollamalar harici bu hızı hiç aşmadım, ne o üzüldü nede ben.....

Motosikleti
    max hızın yüksek olması neyi ifade ediyor ki?.. o zaman ne farkımız olacak dişli modifiyesi yapan mopetli apaçilerle? arka dişliyi küçültelim, rampa aşağı s.d.k zoruyla 140-145 yaptıralım. elimize ne geçecek ki, değilmi? Dediğin gibi önemli olan güvenlik. sürat isteniyorsa güçle, şasiyle, uygun lastiklerle olmalı ve istikrarlı olmalı. 125lik motorlar 80-90 km/h ile uzuuun yollar katedebilir ve sürücüsünü üzmez.

Bu arada İrfan kardeşim rica ederim ne kusuru şurada görüş alış-verişi yapıyoruz...

---------- Post added at 01:49 ---------- Previous post was at 01:45 ----------

abim bence o hız denemelerini hiç yapmasın...
    motor aynı motor, sadece görünüm farklı....
    uniqe arkadaşım çok güzel ifade etmiş...
    bu motorun en sağlıklı hızı 80-90 km seyiridir....
    bu motora 110 ve üstü hız yaptırmak hem kendi sağlığı hemde motor sağlığı açısından hiçde iyi değil....
    ki bütün uzun yolculuklarımda sollamalar harici bu hızı hiç aşmadım, ne o üzüldü nede ben.....
    katılıyorum kardeşim sizler tabiki daha iyi bilirsiniz , bırakalımda zamanla kendisi hayal kırıklığına uğramadan yavaş yavaş alışsın bu duruma ..

aslında birazda biz sebep olduk ybr almasına şimdi motosikletten çıt çıksa bize koşuyor soruyor , gitmiş zz r 600 alacam diye tutturdu , kendisi asgari ücretlisi bir insan gerisini anlayın işte ...

teşekkür ederim...

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    est. irfan abim...
    bu arada uzun yolcuklara çıkan arkadaşlara bir tavsiye vereyim, motora kesinlikle boya koruma yapın...
    inanın çok faydasını görürsünüz..
    ben aldığımdan beridir iki kere yaptım....

Motosikleti
    est. irfan abim...
    bu arada uzun yolcuklara çıkan arkadaşlara bir tavsiye vereyim, motora kesinlikle boya koruma yapın...
    inanın çok faydasını görürsünüz..
    ben aldığımdan beridir iki kere yaptım....
    boya koruması yaptında şunun markasını kilosunu uygulamasını anlatta bilsin millet daaaaaa hangi marka koruma ?????

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    abim markası önemli değil, aksesuarcılarda satılıyor...
    boya koruma diye alıp üstübüyle uyguluyorsunuz...
    yada cebiniz doluysa silikonlu cila alın, keyfinize bakın(:

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)