Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yeni motorum HONDA NSR 125 hakkında bir kaç sorum olucak

Motovento
    REKLAM ALANI
    Votkalı24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 ve toplama cross
    Arkadaşlar bilenleriniz varsa motordan türkiyede sadece 3 adet var.(Sonradan getirildimi bilmiyorum.) Motorum 2000 model bilmeyenleriniz için 125 cc 2 zamanlı Exup'lu 30 beygir su soğutmalı hondanın eski yarış motoru normal kullanan insan sayısı çok az.
    Motoruma komple grenaj yaptırmak istiyorum.Bunu yapan biryer varmı istanbulda orjinalini buldum ebay da yanlız bayağı palı ve motorun parasını geçiyor hani şu 600 veya binlik makinalara yarış grenajı yapıyorlar ya diyorum acaba benim bu motorada öyle birşey yaptırma imkanımız varmı?

Birde Turbosu dengesiz çalışıyor onu ayarlatabileceğim biryer varmı honda bakmıyor motora götürdüm ama ilgilenmediler bile.Öle mahalle motorcusunada götürmeye gönlüm el vermedi.Çünkü satan arkadaşta tembihlede bilmeyen adamın eline verme motoru diye daha önce onun başına gelmiş yani anlicağınız motoruma genel bi bakım yaptırmak için bi motorcu arıyorum böyle 2 zamanlı aprilla rs 125 gbi motorlardan iyi anlayan tanıdığınız bir usta varmıdır acaba ?

Not:Resimlerini en kısa zamanda ekleyeceğim.

---------- Post added at 23:38 ---------- Previous post was at 23:21 ----------

Arkadaşlar bu motoru bileniniz yokmu hiç ?
    Şerbeti mayhoştur beyinleri bulandırır, tutsak eder.Lisanı umumi küfürdür lakin mahyalarda yanıp söner. Mekteb-i rüştiyesinde kalburüstü bi kaç fahiş mürebbiyelikeder.Lisanları hafi...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motor gerçekten özel bi makine ama grenajları ebaydan alman daha sağlıklı ve uygun olacaktır
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    çok güzel makinedir. Güle güle kullan.
    extrema nikli arkadaş bu modeller hakkında derin bilgilere sahip. Konuyu gördüğünde yardımcı olmak isteyecektir.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    CBF 150 ve toplama cross
    Saolun arkadaşlar makineden çok memnunum ama daha yeni aldım ve motoruna baktırmadan genel bi bakım yaptırmadan gazlamaya korkuyorum açıkçası Merete de binince gazlamadan duramıyor insan saten 9 bin devire kadar çok hantal ama 9 binden sonra zapdedemiyorum motoru motorum bakımı konusunda tanıdık bir ustası olan varmıdır acaba?
    Şerbeti mayhoştur beyinleri bulandırır, tutsak eder.Lisanı umumi küfürdür lakin mahyalarda yanıp söner. Mekteb-i rüştiyesinde kalburüstü bi kaç fahiş mürebbiyelikeder.Lisanları hafi...

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    üzerinde grenajları varsa tamir yolunada gidilebilir....
    güzel bir boyayla...

Motosikleti
    CBF 150 ve toplama cross
    Usta bu arada grenajların ebaydaki fiyatı neredeyse 2000 lirayı buluyor:S o kadar parayıda bağlamaj istemiyorum bi görüntüsü için dedim belki 300-400 liraya grenaj yaptırma imkanımız olursa yaptıralım yoksa biraz rutüşla boyattıracağım motoru

---------- Post added at 00:12 ---------- Previous post was at 00:07 ----------

unnamed en sonra ihtimalmotoru sedefli beyaza boyatacağım eğer boya yaptırırsam aklımda kimi yerlerinide karbonla kaplama gibi bir düşünce var bakalım hayırlısı belki uygun fiyata grenaj yaptırabiliriz

Motosikleti
    cawa
    Tamir en mantıklısı olur. Yalnız iyi bir tamirat ve iyi bir boya çok uygun fiyata gelmeyecektir.
    En son boyadığım vespa için sadece boya malzemesi 450 tl tuttu. Sedefli beyaz ve olabilen en kaliteli malzemelerle.
    Çalışmanın konusuda burada bakabilirsin.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...iga-gecis.html

Motosikleti
    CBF 150 ve toplama cross
    Yaptığınız boya işlemi gerçekten muhteşem olmuş Ancak benim motorun grenajlarında tamir gerektiren yerler mevcut o yüzden kendim el atmak istemiyorum yoksa çok hefesliyim boyamayı beceririmde biliyorum ama dediğim gibi aldığım arkadaş motoru sağa yatırmış ve sağ grenaji sağlam bir tamir istiyor Motorunuza gerçekten bayıldım bu arada gerçekten muhteşem birşey olmuş. :D

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aprilia servisine götürebilirsin rs 125 lerdeki sistemin aynısı sanırım anlar onlar. Grenaj konusunda bişey diyemeyeceğim ama yerinde olsam tamir yaptırırdım.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

CygnusBursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 2013
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8774438/detay/

bende 1 tane buldum ybr yi satıp alsammı diye düşünüyorum
    Düş peşindeysen Düş peşime

Motosikleti
    cawa
    Alıntı Votkalı24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaptığınız boya işlemi gerçekten muhteşem olmuş Ancak benim motorun grenajlarında tamir gerektiren yerler mevcut o yüzden kendim el atmak istemiyorum yoksa çok hefesliyim boyamayı beceririmde biliyorum ama dediğim gibi aldığım arkadaş motoru sağa yatırmış ve sağ grenaji sağlam bir tamir istiyor Motorunuza gerçekten bayıldım bu arada gerçekten muhteşem birşey olmuş. :D
    İstanbulda ne taraftasın. Yakınlardaysan yardımcı olmaya çalışırım. Biraz zahmetli bir iştir. Daha önce yapmadıysanız yardım almanızda fayda var. (bu arada ben sarıyerde otoruyorum)

Ayrıca kullanacağın malzeme ne kadar kaliteli olursa sonuçta o kadar güzel oluyor. Bir sürü sedef boyalı motor görüyorum bir çoğu çok eğreti olmuş. Ucuza maledilemeye çalışılan boya kendini hemen belli ediyor.

Motosikleti
    CBF 150 ve toplama cross
    cygnusBursa bakmış olduğun motor şuan garajımda bi kere bindim ve ömrümün sonuna dek satmayı düşünmüyorum O resimde gördüğünden başkada yok saten benim bildiğim kadarıyla orduda bir tane vardı adam parçaları altın gibi kıymetli olunca motoru parçaladı parça parça satıyor şimdi 2 aynaya 150 lira fiyat çekti bana

---------- Post added at 00:55 ---------- Previous post was at 00:53 ----------

istanbul Pendikteyim Sarıyerde oturmuşluğum var ama kısa pantalonla gezerken keşke yakın olsakta beraber yapma fırsatımız olsa bu işlerle uğraşmayı benim gibi sizde seviyorsunuz galiba

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 2013
    Alıntı Votkalı24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cygnusBursa bakmış olduğun motor şuan garajımda bi kere bindim ve ömrümün sonuna dek satmayı düşünmüyorum O resimde gördüğünden başkada yok saten benim bildiğim kadarıyla orduda bir tane vardı adam parçaları altın gibi kıymetli olunca motoru parçaladı parça parça satıyor şimdi 2 aynaya 150 lira fiyat çekti bana

---------- Post added at 00:55 ---------- Previous post was at 00:53 ----------

istanbul Pendikteyim Sarıyerde oturmuşluğum var ama kısa pantalonla gezerken keşke yakın olsakta beraber yapma fırsatımız olsa bu işlerle uğraşmayı benim gibi sizde seviyorsunuz galiba
    sen mi aldın dostum motosikleti :D ee resimlerde grenajları var gözüküyor?

Motosikleti
    CBF 150 ve toplama cross
    aynen grenajlar var yok değil ama resimler eski şuanki görünümünde motoru sağa yatırdığı için bi kaç yerinde 3 parmak 4 parmak kadar zedelenmeler var birde boyası çok gıcık bir renk ve çok dandik bir boya yapılmış ben ya grenaj yaptırağıcam eğer uygun olursa yada komple boyatacağım. Ayrıca resimdeki kadar kötü durmuyor çok diri bi makina hiç kazası yok bursadan getirdim pendiğe bi ara bi yokladım 160 da 6 vitese atıp serbest bıraktım motoru hala gidiyor banamısın demiyor motor

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 2013
    hayırlı ugurlu olsun senmi gecirdin kaza yoksa aldıgın kişimi

Motosikleti
    CBF 150 ve toplama cross
    aldığım arkadaş sağa yatırmış pek ciddi bir kaza değil hepimizin başına gelebilir tabi ama motorun görünümünü etlikelmiş Kendisinde de hiç birşey yokmuş saten yaptığı kazada düştüğüm yere oturdum kaldım dedi.)

Motosikleti
    cawa
    Bayramda bu taraflara gelebilirsen en azından sana bazı tüyolar verebilirim. İşine yarayacak önemli ipuçları olursa yine halledebilirsin kanaatindeyim.
    Hevesinle çözersin gerisini zaten.

Motosikleti
    CBF 150 ve toplama cross
    bayramdan önce muhakkak geçeceğim tarabyaya oraya geldiğim zaman sizin yanınızada uğramak isterim eğer müsayit olursanız

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    google'da motor grenaj boya diye arattır. İlk çıkan siteye gir. Komple grenajı baştan yapabiliyorlar.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Motosikleti
    CBF 150 ve toplama cross
    Bahsettiğiniz site grenaj.net galiba telefon numarasını aldım yarın ilk iş o arkadaşlarla görüşmek olucak fiyat konusunda bi danışmak istiyorum eğer çok tuzlu bir fiyat söylerlerse boya hakkında bi bilgi alırım sağolun ilgilendiniz için teşekkür ederim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)