Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motosiklette geri vites :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostlar sizinde başınıza geldi mi merak ediyorum hatta bu nedenle önce sitede aradım sonra konuyu açmaya karar verdim

Bugün kız arkadaşımla ilk defa yeni scooterımla gezmeye çıkacaktık. Sonrasında kaldırıma park ettiğim scooter ın yanına giderken yaptığımız konuşmanın bir kısmı

O: eh nihayet görebileceğim şu çok meth ettiğin 2 tekerli zımbırtını
    Ben: hah zımbırtıymış kurban olurum ben o zımbırtıya
    O: bu gidişle olacaksın zaten !
    Ben: kısmet

Sonrasında motorumu görür hoşuna gider ama çaktırmaz

O: bu nasıl geri gidiyor peki???
    Ben: (ayaklarımla kendimi geri iterek) böyle
    O: ne kadar banaaal okadar para veriyorsun birde ayaklarınla geri gidiyorsun amaaan..
    Ben: ne güzel işte bu şekilde en azından bazıları gibi göbüşüm 2 kat olmayacak
    O: kimmiş o bazıları heee kimmiş???
    Ben: valla hangi birini sayayım ki şimdi
    ...

Sonuç olarak sizede soran var mı abi geri vitesi var mı diye yanınıza yanaşan vb olaylar yaşayan

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HaydarBıçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    goldwing te geri vites var. Bir keresinde yokuş aşağı iniyordum. Artçım var ve o zaman scooter kullanıyordum.
    yokuştan aşağı inip caddeye çıkıcam ama tam çıkışın olduğu kısımda trafik kilitlenmiş ve inen arabalar geri vitesle
    geri çıkıyor. Önümde ki araba taktı geri vitese motorun ucuna kadar geldi. Ayaklarımla geriye doğru bir ittim gitmedi.
    daha sert ittim hareket yok. araba korna çalmaya başladı herkes beni bekliyor. az öne gidip çeviricem onun içinde yer yok.
    işte o zaman bende geri vites olsa demiştim. Sonra öndeki araba biraz aşağı gittide öyle çevirdim motoru
    İkincilik kaybedenler içindir...

Motosikleti
    Ramzey QM 250
    bana geri git diyen sürücülere '' geri vitesi varda benmi gitmiyorum ''diyorum.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Motosiklette geri vites şiddetle karşı çıktığım şanzıman pozisyonu.
    Ayrıca motorcu adam geri vites yapmaz
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Ayrıca motorcu adam geri vites yapmaz
    Al benden de okadar
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Babamın 93 model jawa laserinde şanzımandaki bir sorundan kaynaklı motor geri gidiyordu Aynı öne gider gibi geri geri
    HONDA

Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Babamın 93 model jawa laserinde şanzımandaki bir sorundan kaynaklı motor geri gidiyordu Aynı öne gider gibi geri geri
    Bunu bir yerde daha duymuştum neydi aniden marşa basıp gaz verince mi ne piston ters istikamete doğru dönüyormuş ve geri gitmeye başlıyormuş galiba yanıltmış olmayayım ama

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Motorcu ileri görüşlüdür. Geri vites olmaz
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

Alıntı HaydarBıçak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    goldwing te geri vites var. Bir keresinde yokuş aşağı iniyordum. Artçım var ve o zaman scooter kullanıyordum.
    yokuştan aşağı inip caddeye çıkıcam ama tam çıkışın olduğu kısımda trafik kilitlenmiş ve inen arabalar geri vitesle
    geri çıkıyor. Önümde ki araba taktı geri vitese motorun ucuna kadar geldi. Ayaklarımla geriye doğru bir ittim gitmedi.
    daha sert ittim hareket yok. araba korna çalmaya başladı herkes beni bekliyor. az öne gidip çeviricem onun içinde yer yok.
    işte o zaman bende geri vites olsa demiştim. Sonra öndeki araba biraz aşağı gittide öyle çevirdim motoru
    Yokuşta geri gitmek cidden zor oluyor yahu

Bazen 2 kişi binmişsek ve yokuş yukarı geri gitmem gerekirse yolcuma motosikletimi ittiriyorum şaka değil hee küçük kuzenim ne çekti bi ara motosiklet itmekden ee herşeyin bir bedeli var değil mi

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ruslar bmw yi taklit edip bir motor yapmışlar göçmen bir arkadaşta rusyadan bulgaristana oradanda türkiyeye getirmişti 1991 senesinde o motosiklttede vardı yatay iki silindir 500cc şaftlı sağda şaftın yanında 5 cm lik küçük levyeyi kullanarak geri vitese takıp sonra 1-2-3-4 viteslerle hareket ettiriyordun 1 le kalkıp 2 takıp meydanda geri geri gezdik bütün çorlu sağlık mağallesi pazarı başımıza toplandı tabi yanda sepet vardı yoksa iki tekerle geri gitmek imkansız benim için

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Büyük ve ağır bazı motosiklet modellerinde geri vites bulunmaktadır. Sebebi park etmek için 300 kg dan ağır bir motosikleti ayakla ittirmenin zor olmasıdır.

Motosikleti
    Sl 150
    Alıntı yucika adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük ve ağır bazı motosiklet modellerinde geri vites bulunmaktadır. Sebebi park etmek için 300 kg dan ağır bir motosikleti ayakla ittirmenin zor olmasıdır.
    Goldiwing'lerde kesin vardır herhalde. O kadar paraya geriyi bırak yan bile gitse yeridir :p
    Ne mutlu [B]insanım[/B] diyene!

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Var var Büyük bir scooter da da vardı da anımsamıyorum şimdi hangisi Burgman 600 olabilir.
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

HaydarBıçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    Alıntı yucika adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    goldwingte elektirikli bir motor geri vites görevi yapıyor
    İkincilik kaybedenler içindir...

goldwing ler mübarek araba gibi maşallah geri vitesi neden elektrikli yapmışlar anlamadım

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o olay 70li model bi çok motorda var. bizim planet , hh , jawa hepsinde oluyordu. arada karışıyordu geri vitese giriyordu.
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)