Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorsiklet direksiyon sınavı

Motovento
    REKLAM ALANI
    umit_yaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 150ns
    Arkadaşlar ekimde motorsiklet direksiyon sınavına girecem yazıldığım eğitim kurumuna daha önce hiç vitesli motor kullanmadığım için direksiyon eğitimi varmı diye sordum sınav scooter otomatik vitesli motorla yapılacak eğitime gerek yok dediler ben daha önce vitesli motorla yapıldığını gördüm gerçekten sınav otomatik vitesli motorlamı olacak ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HaydarBıçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    ben kendi motorumla girdim ( scooter) kendi motoruyla gelmeyenlere cbf 150 verdiler
    İkincilik kaybedenler içindir...

fyildirok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda
    ben 1000rr la giricem sınava =))

Konuray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R 2011
    banada scooter dedıler ama bılmıyorum yınede kendı motorun varsa onunlada gırebılıyormuşsun...

Carbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    Şehirden şehire göre değişiyor aslında yönetmelik vitesli kullanılması gerekir diyor ama bazı yerler pek takmıyor onu.Ben Çanakkale'de girdim kendi scooterları ile gelenler oldu ama hepsi kursların vitesli motorlarıyla girmek zorunda kaldılar kendi motorlarıyla giremediler.

Vitesli motor nerden bulucam nasıl öğrenicem diye dert etmenize gerek yok kursa para veriyorsanız onun eğitimini vermek zorunda ben 3 kere 2'şer saatten bindim ek olarak hocayla sınav yerine gidip dubalarla sınav zamanı olacak şekli oluşturduk abartısız 100 kere yapmışımdır sekiz hareketini.Ayrıca sınav zamanında vitesli motoru veriyor size kurs sınava girmek için.Bir yerden motor bulmak zorunda değilsiniz yani...

Motosikleti
    Pulsar 150ns
    kurstakiler istersen 1-2 saat eğitim veririz dedi zaten ben hangi motorla sınav yapılacak konusuna takıldım . Ben adanada yaşıyorum

151rsfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R
    sürücü kursunuzun eğitim aracı ile sınav olmanız gerekir diye biliyorum.
    16 BH 631

onur-1984 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zongshen ZS 125 GY-A
    Biz sürücü kursunun vitesli motoru ile girmiştirk.Benim hiç tecrübem yoktu.İşyerimde vitesli motoru olan arkadaşlar var ,sağolsunlar vitesleri falan öğrettiler.Onların motorlarında biraz tecrübe kazandım.Daha sonra sürücü kursunun eğitimleri oldu ona katıldım.İyi ki de katılmışım.Sınav olacağımız motora az da olsa alışmış oldum çünkü.Sınavda da sıkıntı çekmeden dubaların arasından geçip gittim ve aldım ehliyeti.

Tavsiyem bir motorunuz yoksa sürücü kursunu deneme sürüşleri konusunda biraz sıkıştırın.Bir yığın para ödüyorsunuz sonuçta.Ya da arkadaşlarınızdan motorları olanlar varsa kullanmak için rica edin biraz tecrübe kazanın.

POSEİDON71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA ROYALSTAR 1300 CC
    bende geçen ay girdim kendi motoruyla gelenlere izin vermediler .ama diyeceğim kursa b sınıfı için girseydiniz araba kullanmayacakmıydınız bununda hiç farkı yok bence kursa baskı yapın sizden aldıkları paralar ne olacakmış biz sınavdan bir hafta önce en azından sınava gireceğimiz motoru tanıyabilmek amacıyla eğitim sürüşleri yaptık birde sınav günü kurul gelinceye kadar sınav yerinde kukaların arasında eğitim yaptık ..hatta sınav günü başımızdaki hoca benzin az fazla binmeyin dedide adamı dövecektik az kaldı gidip benzin almak zorunda kaldı bence kursunuzu zorlayın bu konuda
    BURSA / GEMLİK 16 CUP 68
    +905324776099
    ARABA BEDENİ MOTOR RUHU TAŞIR...

Motosikleti
    Pulsar 150ns
    sınav ehliyet kursunun kendi motorlarıylamı oluyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)