Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yurtdışından alışverişe yeni düzenleme!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Arkadaşlar dışarıdan ürün getirmeye iyice sınır koyuluyor. Yurtdışından ürün getirtme 75 euro ya düşürülmüş ..İlgili haber

http://ekonomi.haberturk.com/makro-e...e-ikinci-darbe
    33 KDC 64
    Mustafa YERLİKAYA B rh+ /İTÜ Uçak Mühendisliği-2009

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden geçireceklerini şaşırdılar artık. Yalama ettiler yahu...
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Alıntı BBelt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nereden geçireceklerini şaşırdılar artık. Yalama ettiler yahu...

diyecek söz yok ......memlekette herşeyi kayıt altına aldılarda bumu kalmıştı......
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Hem en ucuz şeyi bile onlarca vergiyle al, hem de yurt dışından getirebilceğimiz ufak şeylere dahi kota koy. Nasıl daha fazla geçiririm peşindeler. Yurt dışından motora parça getirmek de yalan oldu sayılır.
    33 KDC 64
    Mustafa YERLİKAYA B rh+ /İTÜ Uçak Mühendisliği-2009

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Çuvaldızı biraz da kendimize batıralım bance!!
    AÇ GÖZLÜ PARA HIRSIYLA hareket edenlere laf etmek daha doğru!!
    Adam tanesi 3-5 dolara onlarca SUNİ KIZLIK ZARI getirtiyorÇin den ve 1000 ila 4000 Dolar arasında bir rakama satıyor arkadaşlar!!!!!
    ve bu zat gibi yüzlerce aç Köp...var maalesef. Ama şimdi maliye ve sağlık bakanlığı aldı bunları kıskaca,,bakalım nasıl kurtulacaklar.

Ata sözümüzün dediği gibi, Kurunun yanında yaş da yanar
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haaa evet yaaa... Bak ben bunu düşünmemiştim. Yurt dışı alış-verişinde vergi istisnası 150 avrodan 75'e düşünce memleketin bekaret problemi çözüldü. İyi canım o zaman, destekliyorum ben bu yeni düzenlemeyi
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arkadaşlar bu işler sadece siyasi konulara doğru gider ama ben böyle kayıda geçecek yazılar yazmak için zorlamayın ne olur
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Ben herşeyimin vergisini öder güzel ülkemden alırım. Süper olmuş. Keşke 50 Euro olsaymış.

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    peki serbest bölgeden bişi alacagımızda nasıl olacak.

Motosikleti
    cbf150
    Arkadaşlar facebook ta Alışveriş Özgürlüğümü Geri Ver!(Yeni Gümrük Yasasını Kınıyoruz) adlı grubumuz var. Amacımız yeni yasanın iptaline çalışmak.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Eşek, su, kaçırmak.

Yeni Internet filtrelerimizle ebay, aliexpress, dealextreme gibi siteleri de yasaklarlarsa tam olur. Herhalde bakanlardan biri ya da bir yakını Çinden ucuz mal getirip 10 katı fiyatına satıyordu. Millet uyanınca satamaz oldu ki kanunu değiştirmeye gerek gördüler.

oz.07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy S gitti
    Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çuvaldızı biraz da kendimize batıralım bance!!
    AÇ GÖZLÜ PARA HIRSIYLA hareket edenlere laf etmek daha doğru!!
    Adam tanesi 3-5 dolara onlarca SUNİ KIZLIK ZARI getirtiyorÇin den ve 1000 ila 4000 Dolar arasında bir rakama satıyor arkadaşlar!!!!!
    ve bu zat gibi yüzlerce aç Köp...var maalesef. Ama şimdi maliye ve sağlık bakanlığı aldı bunları kıskaca,,bakalım nasıl kurtulacaklar.

Ata sözümüzün dediği gibi, Kurunun yanında yaş da yanar
    Burda sizin kızdığınız, "suni kızlık zarı"nı ucuza getirip fahiş fiyata satması mı? Yoksa bu işin (herkese göre farklılık gösterebileceği üzere) ahlâki boyutu mu? Ayrıca bu "suni kızlık zarı" ne kadar çok pazarı olan bi üründür ki acaba? Ben böyle bir ürün olduğunu ilk defa öğreniyorum ve hayalimde bile canlandıramadım. :S

Ayrıca bu sitede, bu olaya kızanların "tüh ulan suni kızlık zarı getirtemeyeceğiz. yandık bee" falan diye düşündüğünü sanmıyorum. Devletin yüksek vergisi + Türkiyedeki toptancı tekellerin yüksek kâr marjından dolayı bazı motosiklet parçalarını yurt dışından getirtmektir buradaki insanların önceliği. Şahsen ben buna üzüldüm. Suni kızlık zarı hiç aklıma gelmemişti.

arkadaşlar yeni düzenlemeler ile yapılan sömürülen, vergisini ödeyen namuslu T.C. vatandaşlarını biraz daha fazla sömürmek.

örnek ile açıklayayım: önceden değeri € 100 olan bir eşya gümrüğe takılmıyordu.
    Hızlı Kurye şirketine gümrüğe takılmadığı için 150TL (sabit ücret) ordino yada bilimimu diğer ıvır zıvırı ödemek zorunda değildiniz.

artık değeri G. memuru tarafında € 76 olarak takdir edilen bir eşya gümrüklü T.C. topraklarına giriş yapmak zorunda.
    yani 150 TL'yi ordino adı altında DiEyçEl yada TiEnTi yada YuPiEs gibi şirketlere bayılmak zorunsasınız, çünkü yapılan düzenlemenin amacı bu şirketlerin T.C. vatansaşlarını daha bir iyi sömürmesini amaçlıyor.

durmak yok, sömürmeye devam.....

Yusuf Ziya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piyade
    Alıntı oz.07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burda sizin kızdığınız, "suni kızlık zarı"nı ucuza getirip fahiş fiyata satması mı? Yoksa bu işin (herkese göre farklılık gösterebileceği üzere) ahlâki boyutu mu? Ayrıca bu "suni kızlık zarı" ne kadar çok pazarı olan bi üründür ki acaba? Ben böyle bir ürün olduğunu ilk defa öğreniyorum ve hayalimde bile canlandıramadım. :S

Ayrıca bu sitede, bu olaya kızanların "tüh ulan suni kızlık zarı getirtemeyeceğiz. yandık bee" falan diye düşündüğünü sanmıyorum. Devletin yüksek vergisi + Türkiyedeki toptancı tekellerin yüksek kâr marjından dolayı bazı motosiklet parçalarını yurt dışından getirtmektir buradaki insanların önceliği. Şahsen ben buna üzüldüm. Suni kızlık zarı hiç aklıma gelmemişti.
    Dostum harikasın.
    Düşünce ve duygularımı dile getirmişsin.
    İnsan mı paraya bağlı, para mı insana bağlı? Bu, insana bağlı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)