Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bizim motosikletlerimiz neden böyle temiz olamıyor?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar biraz video izlemek için açmıştım bilgisayarı.Ancak gözüme bazı şeyler takıldı.Ben motosikletimi 2 saat yıkayan biri olarak bu kadar temizleyemediğimi düşünüyorum.Videodaki motosiklete bakarmısınız.Sanki fabrikadan çıkmış...Bu arada modifiyesine bayıldım.Küçük hacimli motosikletlere bayılıyorum.Hele güzel ve profesyonel modifiyeli olunca daha da güzel.Video aşağıda.Motosikletin üstündeki lastiğin markasını bilen var mı?
    http://www.youtube.com/watch?v=tlS0yzShDxA

Arkadaşlar bu da hoşuma giden bir modifiye işlem videosu

http://www.youtube.com/watch?v=FE9YqvrO07g

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Gt250R
    Sanırım motosiklete binmeye kıyamıyorlar ve devamlı parlatıyorlar. Motosikletimi parlattıktan sonra kendi kendime binmicem diyordum temiz kalsın diye. 1 saat sonra dayanamayıp gezmeye çıkıyordum :D
    İnadına 2 Teker:

CygnusBursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 2013
    benim otordugum semtin yakınlarında kullandıgım motosikletin aynı modeli ve aynı zmanlarda magaza cıkıslı bir motosiklet var hep gıcır gıcır duruyo gecenlerde merak ettim gittim hem dedim sahibi ile biraz muhabbet ederim benim motosiklet 12,000 km ye dayanda adamın motosiklet 2000 km yi yeni gecmiş daha sen cok geziyon dedi bana ewet dedim km yükselince motosikletin degeri düsüyo dedi bende dedim süs olsun diye almadık abi bunu gezicem tabi dedim :D

birde su yunanistanda olan yamaha Crypton lardan neden türkiyeye gelmiyoki adamlar cup konusunu aşmıslar orada
    Düş peşindeysen Düş peşime

Motosikleti
    Gt250R
    Nasıl bir düşünce bu ya. Km yükselmesin diye arabasına veya motoruna binmeyenleri anlamıyorum. Hiç Alma daha iyi.
    İnadına 2 Teker:

Bende saatlerce yıkıyorum yola bir çıkıyorum...Mıcırın üzerine kara sakız ( zivt ) atılarak yapılmış bir yol...Ortasında sanki kazan girecekmiş gibi açılmış boşluklar...Yarısı yol yapımında unutulan mıcırlar...Yapılamamış toprak yollar...Bir de yolları sulama araçları...Ohh...Çamur pas...Kir...Arkadaşlar ilerde bir motosiklet alacak olursam alıp odaya koyup sadece sileceğim...Sarılıp yatacağım...Ya da bir honda monkey restore edip salonuma koyacağım...

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ne kadar yıkarsak yıkayalım yine kirleniyor...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    cb125R
    benım gbı 2 ayda bır yıkayın bnde zıncır yaglanıp temızlenme olayı oldugu ıcın bıde parçaları ıslanacagı ıcın pek yıkayamıorum

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kirlenmek güzeldir yıkıyalım işimiz ne kullanmasını biliyoruz 1 2 saat temizlemişiz elimize mi yapışacak ayrıca fabrikadan çıktığı gibi olmasını beklemek yanlış olur sonuçta aldıkdan sonra o boya toz toprak yağmur çamur herşeyi görüyor e haliyle de parlaklığı kalmıyor

Onur Y. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300 HAYABUSA
    Walla sizleri gördüm yüreğime biraz su serpildi. Bende geçen motorumu bakıma götürdüğümde oraya ziyarete gelen birini gördüm suzuki 600 gsx r ı vardı motor o kadar temizdiki alalı kaç gün oldu dedim. ve bana bu 2007 model dedi öyle kala kaldım adamlar bakıyor yaa bende ortalama 10 günde 1 yıkıyorum ama pislik bir yere kadar çıkıyor bir kısmı kalıyor özelliklede arka jantımdaki lekelere tam çözüm bulamıyorum. adamın motor benim kinden kat be kat temizdi kendimden utandım. sorduğunda motormun 2011 model olduğunu zor söyledim.
    Tavuk döner ben yolumdan dönmem Az çene, çok sürüş

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4
    Videodaki motor special bi motor olduğu icin temizliğine şaşırmamak gerek. Sanırım temizlik işini en çok ben abarttım, karcher in 120 bar makinesi ve ucuna takılan köpük aparatını aldım. 3 günde bir garajın önünde yarım litre köpük basıyorum Her defasında sonuc; fabrika çıkışı!

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Temizlersen senin motosikletinde parlar..biraz istek, biraz sabır ve uygun malzeme ile her daim temiz kalır
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    iddaa ediyorum bu sitede benim kadar motosikletini yıkayan bi insan yoktur her allahın günü en az 45 dakika motorumu temizlerim benimki ni de görenler sıfır mı aldın abi yoo 12000 km de diyorum aynen böyle oluyorlar yağmur yağmasın hergün temizlerim hiçte sıkılmam hatta zevk alırım temizlerken ve gezerken
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Arkadaşlar hepiniz yerden göğe kadar haklısınız tamam titiz olunur ama bir motosikletin üzerine o kadar gidilmez yüzsüz alışır sonra , her şey olacağına varır 10 günde bir biraderime veririm kardeşim al şunla bi gez sonrada bi su tut hesabı

o zaten benden daha heveslidir şimdilik en azından alır yıkar tertemiz yapar parlatır motosikleti görünce ulen bu benim motormu diye şaşırtır bazen beni fakat yeni motosiklet aldı şimdi ne halt yiyecem onu düşünüyorum

zamanında bende pek hevesliydim ama bir makinaya o kadar değer verilmez sonuçta onu ben binmek için aldım

modifiye vs tamam mekanikte acayip pimpirikimdir fakat iş temizliğe gelince normal bir kullanıcı gibi pislik iyice çekilmez hal alınca oturur adam gibi temizlerim ,

aslında motosiklete gelinceye kadar araba var sırada içini b....k götürüyor lakin kafayı kaşıyacak zaman yokki şöle keyiflene keyiflene yavaş yavaş üzmeden içini dışını motorunu bi yıkasam

bu arada motosiklet ve arabalar konusunda o kadar titiz olmak iyi ama bi yandanda değil titiz olunacak yer var olunmayacak yer var ,

sen yıka yıka , saatlerce parlat temizle sonrada üzerine toz konacak diye sıkıntı yap kendine bana göre değil bu işler

zincirini yağlayacan, yağına tuzuna bakacan verecen gazı acımadan

ayrıca sakınan göze çöp batarmış

haaaa birde motosikleti sıfır aldıysanız bir kaç zaman siler süpürürsünüz fakat bir zaman sonra gözünüz kire alışmaya başlar

kalın sağlıcakla...
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

fyildirok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda
    Hocam hiç amerikada motor sürdün mü?;) asfalta yumurta kir ye,modifiyeli sahinin kes suspansiyonu bas asa
    Kedi gecmesin gezzz yanlaaonda temi kaliyor aletler

Arkadaşlar ben size yöntemimi anlatayım.Karcher'ın giriş seviyesi tazyikli su makinesini kullanıyorum.(2.01 plus).Bir adet pasta,bir adet otomobil şampuanı,bir adet pamuklu bez,2 adet cila,köpük kovası,büyük bir bez,sünger kullanarak 2 saat boyunca grenajların altı,koltuğun altı,çamurluk içleri dahil yıkar ve kurularım.2 kat cila atarım.Sonra biraz makine yağı ile yağlarım gerekli yerleri...Sonuç fabrikasyon.Yola çıkınca 5. dakika motosiklet başlar çamurlanmaya...

nihat202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorsuz kaldım. :(
    Alıntı CygnusBursa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim otordugum semtin yakınlarında kullandıgım motosikletin aynı modeli ve aynı zmanlarda magaza cıkıslı bir motosiklet var hep gıcır gıcır duruyo gecenlerde merak ettim gittim hem dedim sahibi ile biraz muhabbet ederim benim motosiklet 12,000 km ye dayanda adamın motosiklet 2000 km yi yeni gecmiş daha sen cok geziyon dedi bana ewet dedim km yükselince motosikletin degeri düsüyo dedi bende dedim süs olsun diye almadık abi bunu gezicem tabi dedim :D

birde su yunanistanda olan yamaha Crypton lardan neden türkiyeye gelmiyoki adamlar cup konusunu aşmıslar orada
    yunanistanda bu tarz motorlar ilk 80li yıllarda yamaha town mate lerle patlak verdi ve patladı gitti,burada çocuklar cryptonlara bazı modifilerle 180i görüyorlar.
    Motor sevdası bambaşka!!!
    Benzemez hiç bir aşka!!!

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iddaa ediyorum bu sitede benim kadar motosikletini yıkayan bi insan yoktur her allahın günü en az 45 dakika motorumu temizlerim benimki ni de görenler sıfır mı aldın abi yoo 12000 km de diyorum aynen böyle oluyorlar yağmur yağmasın hergün temizlerim hiçte sıkılmam hatta zevk alırım temizlerken ve gezerken
    senin motosiklet ile benimkini bir ara yan yana getirelim
    benim motor artık alıştı kendi kendini temizliyor
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi işte ben o teknolojiye daha geliştiremedim kendi kendini temizleme işi o başka bi tecrübe ister
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    motorum 20.000 km de daha adam akıllı iki kere yıkadım. bir iki severde gaz aldıgım yerde su tuttum, o kadar. fazla yıkamayınca kirleniyor diye üzülmüyorum.

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi senın motorda nano teknoloji var ozaman

Ben motorumu haftada en az 2-3 kez temizlerim. Her biri 3 saat, zincirde temizlersem 5 saat sürüyor. Ben sadece görünen yerleri değil görünmeyen elimin hatta parmak uçlarımın girdiği her noktayı temizlerim.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)