Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Bizim motosikletlerimiz neden böyle temiz olamıyor?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    motoru yıkadığım temizlediğim kadar kendimi yıkasam derilerim parçalanır..
    o kadar içinden çıkılmaz bir durum...
    yıka sil parlat, boya korumasını yap...
    zincirini yağla...
    off çok uzun iş..
    bugünde yaklaşık 4 saatimi verdim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    avciceyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    babamın zoru olmasa bir ömür yıkamam sadece yağlancak yerlerine bakarım zincirdir falandır bakımı yaparım yoksa istanbulda özellikle yeniden çabuk pislendiği için yıkamıyorum
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru yıkadığım temizlediğim kadar kendimi yıkasam derilerim parçalanır..
    o kadar içinden çıkılmaz bir durum...
    yıka sil parlat, boya korumasını yap...
    zincirini yağla...
    off çok uzun iş..
    bugünde yaklaşık 4 saatimi verdim
    dur gözüm daha yenisin sen yeğennnn motorunla anca kaynaştınız 4 saat az bile

1 ci ay et ete
    2 ci ay git öte
    3 cü ay g...t g... te
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi senın motorda nano teknoloji var ozaman

Ben motorumu haftada en az 2-3 kez temizlerim. Her biri 3 saat, zincirde temizlersem 5 saat sürüyor. Ben sadece görünen yerleri değil görünmeyen elimin hatta parmak uçlarımın girdiği her noktayı temizlerim.
    benim motor beleş su-beleş sabun kullanıyor,atıyorum havuzun içine sabahtan öğlen çıkartıyorum sonra gıcır gıcır oluyor
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Onur Y. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300 HAYABUSA
    arkadaşlar bu temizlik konusunda şu anlam veremediğim derecede temiz olan zincirlerin formülünü öğrendim. önce zinciri bir kereye mahsus bir güzel disk temizleme spreyi ve bezle yağdan arındırıp temizliyorsunuz ve daha sonraaaaaaa kuru zincir yağı denen bi meret var onunla yağlıyorsunuz ne janta sıçrıyor nede zinciri simsiyah gösteriyor. zincir prıl prıl görünüyor tavsiye ederim. meraklısına o kuru zincir yağının fiyatı 25 tl haberiniz olsun
    Tavuk döner ben yolumdan dönmem Az çene, çok sürüş

Alıntı Onur Y. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu temizlik konusunda şu anlam veremediğim derecede temiz olan zincirlerin formülünü öğrendim. önce zinciri bir kereye mahsus bir güzel disk temizleme spreyi ve bezle yağdan arındırıp temizliyorsunuz ve daha sonraaaaaaa kuru zincir yağı denen bi meret var onunla yağlıyorsunuz ne janta sıçrıyor nede zinciri simsiyah gösteriyor. zincir prıl prıl görünüyor tavsiye ederim. meraklısına o kuru zincir yağının fiyatı 25 tl haberiniz olsun
    Özellikle zinciriniz O-ringliyse balata temizleme spreyi yerine zincir temizleme spreyi ya da gaz yağı kullanın temizlemek için. Balata temizleme spreyi O-ringlere zarar verir diye biliyorum. Sözünü ettiğiniz sprey yağların ise birkaç türü mevcut; hatta beyaz, yeşil vb. renkli olanları da var.

*
    @immortalboss;
    Ben pek yıkayıp temizlemekle uğraşamıyorum doğrusu, motosikletim leş gibi desem yeridir; ama metal, plastik ve deri parçaları çok iyi temizleyen ve belli bir süre toz-kir tutmamasını sağlayan, boyayı koruyan bazı malzemeler var; profesyonel oto temizliğiyle uğraşanlar kullanıyor. "Oto temizlik ürünleri" diye aratırsanız bir şeyler bulabilirsiniz. Reklam ya da tavsiye olmasın, ben hiç kullanmadım; otomobil forumlarında Ataş'ın ürünleri pek övülüyor.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)