Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

kural tanımayanlara

Motovento
    REKLAM ALANI
    drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Minik Arda'nın mucize kurtuluşu
    İzmir'in Buca İlçesi'nde, 2.5 yaşındaki Ada Kara, birlikte kafeteryaya gittiği annesi Esra Kara'nın yanından ayrılınca, trafiğe kapalı caddede yarış yaptıkları ileri sürülen kurye motosikletlerinden M.G.'nin (21) motosikletinin altında kaldı. Güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülenen kazada, motosikletin altında kalan minik Ada, mucize eseri yaralanmadı, ancak ölümden döndü. Kazanın şokuyla olay yerinden kaçan M.G kısa sürede yakalandı. M.G., savcının talimatıyla ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı
    http://video.milliyet.com.tr/video-i...vMSyJDBJ8.html

bu sizin kızınız ve kardeşiniz olsa motosikletliye ne yapardınız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AccessTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150-Honda Bali Ex 100
    serbest mi bırakılmış ben mi yanlış okudum arkadaşım yaaa! yok artık diyorum yaaa!!! illa ölmesi mi lazım ceza almaıs için pesss artıkkk!!!!!
    All in one! Life!

ChAgLaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok merak ediyorum o küçük kız, bu adamı serbest bırakanların kızı olsaydı yine bırakırlar mıydı acaba? Bu yasa her ne ise, hangi maddeyse değişsin artık... Yuh artık...!!
    [I]Hiçbirşey imkansız değildir...[/I]

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Alıntı drsteel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Minik Arda'nın mucize kurtuluşu
    İzmir'in Buca İlçesi'nde, 2.5 yaşındaki Ada Kara, birlikte kafeteryaya gittiği annesi Esra Kara'nın yanından ayrılınca, trafiğe kapalı caddede yarış yaptıkları ileri sürülen kurye motosikletlerinden M.G.'nin (21) motosikletinin altında kaldı. Güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülenen kazada, motosikletin altında kalan minik Ada, mucize eseri yaralanmadı, ancak ölümden döndü. Kazanın şokuyla olay yerinden kaçan M.G kısa sürede yakalandı. M.G., savcının talimatıyla ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı
    http://video.milliyet.com.tr/video-i...vMSyJDBJ8.html

bu sizin kızınız ve kardeşiniz olsa motosikletliye ne yapardınız.
    Ne yapacağımı duymak istemezsiniz......bunların alayı şerefsiz .....gerekeni yapacaksın bir daha motorun yanına yaklaşamayacaklar....böyle işmi olur yahu ....Bir sürü kuryelik yapan motor kullanan dostlarımız var millet ekmeğinin peşinde bunlar neyin peşinde....

---------- Post added at 13:28 ---------- Previous post was at 13:25 ----------

Alıntı AccessTr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    serbest mi bırakılmış ben mi yanlış okudum arkadaşım yaaa! yok artık diyorum yaaa!!! illa ölmesi mi lazım ceza almaıs için pesss artıkkk!!!!!
    onu serbest bırakanlarıda motorun altında bırakmak lazım belki anlarlar o zaman........birde zaten sürat yapılacak alan değil orasın yahu....
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    bence annenin hatası...

orda işlek bir sokak var ve cocuğu bırakmışsın.

birde kendin gidip alacağına yanına çağırıyorsun çocuğu.

ya gelen araç motosiklet yerine otomobil olsaydı?..
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    lifan Tay100
    annesi çocuğuna sahip çıksaymış bu ders olsun ona
    45 MEKAN 10 VATAN

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı Kontak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    annesi çocuğuna sahip çıksaymış bu ders olsun ona
    Dalga mı geçiyosun adam mı seçiyosun?

NOT: diğer arkadaşlar üslubumu mazur görsünler lütfen!
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

Motosikleti
    Yamaha R1
    hakikaten herkes kuryeye yükleniyor. çocuk küçük olduğu için göze sevimli geldiğinden tüm suç kuryeye otomatik yükleniyor. benim bildiğim kuryeler yarış yapmaz daha çok ekmek parası için koştururlar. hadi diyelim ki yapıyorlar ama anne ne işe yarar? çocuğuna sahip çıkmayan bir dünya kadın görüyorum. fırlayıveriyorlar caddeye.

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Hajım 2 - 3 yaşında küçük çocuğun var mı?
    Ona göre cevap vericem de....

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Şu kuryeyi savunanlar bir doktora görünürlerse iyi yaparlar...

Trafiğe kapalı cadde demişler... okumanız mı yok..
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Motosikleti
    Yamaha R1
    Alıntı excavatus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hajım 2 - 3 yaşında küçük çocuğun var mı?
    Ona göre cevap vericem de....
    polemiğe girmek gibi bir niyetim yok. objektif bakılmasını tavsiye ettim "hajım"

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı pc-kopat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    polemiğe girmek gibi bir niyetim yok. objektif bakılmasını tavsiye ettim "hajım"
    Hayır çocuğuna sahip çıkmayan bir sürü insan var demişsin ya..
    Trafiğe kapalı bir alanda 2,5 yaşında çocuğa çarpan birisi varken,
    annesi biraz kendine baksın demek nasıl bir mantıktır onu çözmeye çalışıyorum.
    O yüzden sordum 2 - 3 yaşında bir çocuğun var mı? onunle gezmeye çıktın mı sorumluluğunu aldın mı hiç? nasıl bir şey olduğunu biliyor musun diye?

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Hemen bir taraf tamamen suçlu, diğer taraf saf bir melek kadar temiz olmak zorunda mı her olayda, ne kapışıyorsunuz hemen

Kuryelerin öyle kapalı bir yolda üstelik o hızda gitmeleri ne kadar hataysa, annenin de üstelik daha önce bir motosiklet geçmesine, yani sokakta trafik olmasına rağmen çocuğunu öyle çağırması tam bir aptallık, veya hadi boş bulunma diyelim

Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu kuryeyi savunanlar bir doktora görünürlerse iyi yaparlar...

Trafiğe kapalı cadde demişler... okumanız mı yok..
    öncelikle orası trafiğe kapalı bir alansa orada motosikletli kurye çalıştıran işletmelere ceza verilmesi gerekir. kamera görüntüsünde arkada parkedilmiş kurye motorları duruyor

ben kuryeye çok yüklenildiğini düşünüyorum zira çocuğum olmadığı yada evli olmadığım için rahat yorum yapıyor olabilirim ama objektif olunması gerekiyor.

motosiklet kullanan birisinin daha dikkatli olması gerekirdi ama bana kimse burda annenin de hatası olmadığını söyleyemez.

kuryeyi asalım, keselim, şöyle edelim böyle yapalım diyenler bence cocuğun yanlız bırakılmaması gerektiğini unutmamalı...

not: okumamız olmasa burda cevap yazamayız herhalde.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

cancalskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250
    Arkdaşlar bütün sucu motorcuya atamayız eğer hakikatten trafiğe kapalı olan bir yer ise motorcunun hızlı gittiğini belli ve bu durumda trafiği kapalı yolda cocuğun oynamasına rahat haraket etmesine sakıncada bulmuyorum.Yok normal sokak gibi trafiğin aktığı bir yerise motorun görememesi cocğun kısa oluşundan son anda fark etmesi de normal ve burada anneninde ortak olduğu bir sorumlukluk geliyor. Ama benim kanaatim trafiğe kapalı olan yol olduğu ve bütün sucun motorda olduğudur cünkü anne de kapalı alanda araç geçmeyeceiğini düğünerek davranmıştır bu durumda trafiğe kapalı alanlara girenler ki yeri geldimi ben dahil herkes giriyor insanları gecerek değilde daha cok insanların hızına ayak uyduracak sekilde motor kullanmayı tercih etmek gerekiyor.Bu da sonuc olarak orada yaşananları tam olarak bilemiyoruz kesin yargıya ualşamayız sadece varsayım üzerine konusabiliriz.
    S&T kanuni Gv 250

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    tvs apache rtr150 gri (2011)
    bu kazada herkeste suç var desem yanlışmı yapmış olurum.
    yazıda trafiğe kapalı yazıyor arka planda rahat 8-10 adet motor duruyor
    motoru kullanan arkadaşlarda suç var yolun kenarında yalnız duran bir çocuğun her an yola fırlatabileceğini göz önünde bulundurarak yani hızlarını heran durabilecek bir seviyeye düşürmeleri gerekliydi.
    ailesinde suç var orası trafiğe kapalı dahi olsa gördün ki motorlar bisikletler geçiyor çocuğunu yalnız bırakmaman gerekiyor.

Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster

not: okumamız olmasa burda cevap yazamayız herhalde.
    pekala, o zaman şu şekilde değiştiriyorum . okumanız var ama düşünemiyormusunuz ? hepimiz motorcuyuz diye motorcuyu haklı görüp veya hatayı anne ile motorcuya pay etmek mi gerekiyor ? ''trafiğe kapalı cadde'' başka söze gerek var mı ? sadece insanların yürüdüğü düşünüldüğü bir cadde de anne ile çocuk arasında 2 metre bile yok ki zaten anne çocuğuna gel diye işaret yapıyor orda kadın ayağa kalksa zaten kadına çarpma ihtimali yüksek , yani o herifin birine çarpacağı kesin şimdi hala kalkıp neyi savunuyorsunuz onu anlamıyorum..
    Two Against the World

Motosikleti
    XL650V Transalp
    mesajlarımı objektif bir şekilde okursan neyi savunduğumu gayet iyi görebilirsin...

öncelikle trafiğe kapalı alanda o kadar motorun ne işi var ve neden motorlu işletmelerin çalışmasına izin veriliyor.

anne cocuğunu neden yanlız bırakıyor.

evet hatalı ama neden herkes kuryeyi asma kesme derdinde ve işletmeci - denetimle ilgili kimse bir şey söylemiyor...

burda hedef olarak kuryenin gösterilmesi baştan yanlış.

Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence annenin hatası...

orda işlek bir sokak var ve cocuğu bırakmışsın.

birde kendin gidip alacağına yanına çağırıyorsun çocuğu.

ya gelen araç motosiklet yerine otomobil olsaydı?..
    objektif şekilde okuyorum ve neyi savunduğunu gayet iyi görüyorum , bir gün olurda çocuğun olursa böyle bir durum yaşarsan tekrar görüşelim hoş sohbetler
    Two Against the World

Motosikleti
    XL650V Transalp
    en azından intikam hırsıyla kuryenin peşinden gitmeyeceğime emin olabilirsin...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)