Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

depo full benzin dolu, ama ibre kırmızı nın üstüne çıkamıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    hyundai 125
    cümleten merahaba arkadaşlar,bende clasıc model vitesli kuba vardı,300km kadar kullandım geri iade ettim,böyle devam etseydim romatizma filan bana işlemezdi sanırım,titreşimden....

yerine 100 lük kuba sctooter aldım teslim aldığımda benzin göstergesi 1mm kadar yukarı çıkıyordu,depoyu fullettim ibre kırmızının bittiği yere kadar dayandı dahada öteye gitmiyor
    sizce sorun nerden kaynaklanabilir acaba yarın servise göstereceğim,ama burdaki tecrubeler 10 servise bedel olacağından ön bilgi sahibi olmak istiyorum,ustaya yön tayini yapabileyim yapacağınız yorumlar ile,
    öyle acemi ustalar varki piyasada karga tulumda tornavida ile dalıyor motora sen gözün gibi bakmışsın çizilsin onun umrunda deyil.....

http://www.kubamotor.com/new2/tr/mod...ooter/km100t-9

saygılar
    kadir 1973

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Şamandıra-gösterge arasındaki kablo sağlamsa -ki yeni motor- ya şamandıra arızalı ya da takılı kalmış.

Motosikleti
    KYMCO LİKE 125 cc '2011
    Sorun şamandırada olabilir.
    [COLOR="DarkRed"][U][I][B]" ... [COLOR="Navy"]motosiklet[/COLOR] üstünde ölürsenizde her [COLOR="Black"]motosikletçi[/COLOR]'nin istediği gibi görevinizi tamamlamış olursunuz."[/B][/I][/U][/COLOR]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    aynı şey benımde başıma geldi. tum kubalarda kronik sorun gibi bişey şamandıranın içinde başında plastik top olan demir var. benzin koydukca o top kalkar ve ibre cubugu kırmızıya gelir. serviste depoyu söküp o cubugu cikartacaklar biraz havaya kaldırırlarsa sorun çözülür. yanlız depoyu boş götür çünkü tüm benzini boşaltacaklar. dolu götürdügünde benzinin ziyan olmasın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı motopisklet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı şey benımde başıma geldi. tum kubalarda kronik sorun gibi bişey şamandıranın içinde başında plastik top olan demir var. benzin koydukca o top kalkar ve ibre cubugu kırmızıya gelir. serviste depoyu söküp o cubugu cikartacaklar biraz havaya kaldırırlarsa sorun çözülür. yanlız depoyu boş götür çünkü tüm benzini boşaltacaklar. dolu götürdügünde benzinin ziyan olmasın.
    Dediğin başında plastik top olan demir şamandıra oluyor zaten Eğer bu şekildeyse şamandıra takılı kalmış demek.

Motosikleti
    hyundai 125
    sağlun arkadaşlar teşekkür ederim ben hiç sökme işine girişmeyeyim onlar söküp taksınlar,
    tekrar teşekkürler
    kadir 1973

Motosikleti
    hyundai 125
    evet arkadaşlar,durumu servise izah edince,eline 30cm lik bisiklet cant teli aldı,telin ucunu eğmiş kanca gibi,
    kontağı açtı,benzin deposusunun içine saldı bu telikarıştırdı arada bir hafif yukarı çekti,benim gözüm benzin ibresinde o ara ibre yerinden oynadı full depo gösterdi
    şak diye sorun çözüldü
    şamandıra takılı kalmış

yorumlarınızdan ötürü teşekkür ederim
    kadir 1973

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)