Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Dolandırıcılıkta Sınır Tanımayanlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle herkese merhaba,
    Bugün kesinleşen bir durumdan sonra bu başlığı açma kararı aldım.

Bir müddettir bir fazer bakıyorum.Eldeki paranın çok temiz düşük kmli bir fazer almaya yeterli olmadığını bildiğim için genellikle 45-50 bin kmlerdeki motorların sahipleriyle görüştüm telefonda hep(fazer gibi bir motorun o kmlerde olmasının sıkıntı çıkaracağını hiç düşünmüyorum).En son cumartesi günü bir fazer ilanı girdi yayına.. 39 bin km,kazasız,kappa çanta ve givi motor koruma demirli.. 10 bin tl fiyatlı..
    Tam da istediğim gibi ,kulağa ne kadar hoş geliyor değil mi ?

Aradım,tanımlamak için kelimenin yetersiz olduğu o canlı ile görüştüm.Konuşması gayet düzgündü.Motorda kesinlikle kaza olmadığını,yana yatma olmadığını,boya olmadığını söyledi.Lastiklerin yeni değişip bu lastiklere 900 tl ödediğini,ve bir dolu ekstrasından bahsetti..Ve ben daha pazarlıkle ilgili bir cümle kurmadan 9500 e bıraktı motoru.Tamam dedim,gelip bakacağım dediğiniz gibiyse alacağım.Kapora yollayayım isterseniz bile dedim,iyi ki güvenilir imajı çizmeye çalıştı da kaporaya gerek yok dedi.
    Ankara ya gidip gelecekti,iki gündür ondan haber bekliyorum en son dün konuştum neredeyse uçak biletimi alıyordum.Bu akşam arayacak(Çarşamba gelirim İstanbul a demişti).
    İçime bir kuşku düştü ve daha önce gözümün ısırdığı bu motoru araştırmaya başladım..
    Çeşitli forumları da gezerek birkaç saatlik araştırma sonunda buldum da.Çok değil 2 hafta önce sahibinin 9 bin liraya satışa koyduğu,orijinal km si 73 bin km de ve defalarca başından badireler geçmiş,bir çok yerinde tamirat ve boya olan önceki sahibinin gayet dürüst bir şekilde sattığı bu motoru alan bu şahıs türlü yalan dolanla bu motor üzerinden rant sağlamanın peşine düşmüş,çok çok kazanacağı rakam da 750 bilemedin 1000 liradır tahminimce.
    Önceki sahibi dürüst birine benziyor,satarken orjinal kmsi ve diğer herşeyini ilanda belirtmiş onu tenzih ediyorum.
    Önceki sahibinin açtığı ilan;
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...lassifiedTitle

Ancak motoru alan şahıs direkt insanları kandırma peşinde.İlanı kaldırdı fakat hala link üzerinden görülebiliyor o ilanın linki ;
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6512113/detay/

Motoru satan şahsın ismi Emre,tahminimce çalıştığı bir yer var ve bunun haricinde de kendine bu tarz işlerden rant sağlıyor.

Kim olduğumu açıkladım kendisine telefonda,bu yüzdenmidir bilmiyorum işleri bitince arayacağını söylediyse de ben aramadan asla aramadı.Ben bu motoru araştırmasaydım da gidip görünce,gösterince almazdım çok şükür o kadar tecrübem var.Fakat bilmeyen arkadaşlar için maalesef çok büyük risk taşıyor bu tür sahtekarlar.Herşey bir yana buradan kalkıp gitseydim motor o şekilde çıkınca neler olurdu bilmiyorum,alenen hırsızlık,dolandırıcılık çünkü bu.

Bu tarz kişileri (emin olunması şartıyla) bu başlık altında ya da başka başlıklar açarak ifşa edersek başkalarının da canının yanmamasını sağlamış oluruz diye düşünüyorum.

Herkese bu tarz insanlardan uzak,mutlu mesut alışverişler diliyorum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    İndirimli öğrenci akbili
    Emsalsiz diyenden korkacaksın zaten
    Biz ne tavşanlar gördük... ::gazla::

my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    İstanbul fulyadanmış . Ben de fulyada oturuyorum hiç görmedim motoru zaten. Geçmiş olsun diyelim kaptırmamışsınız para. Bilgilendirme için de teşekkür ederiz.
    33 KDC 64
    Mustafa YERLİKAYA B rh+ /İTÜ Uçak Mühendisliği-2009

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    en güzelini yapmışsınız bu başlığı açarak...
    sizin canınız yanmadı başkasınıda düşündünüz teşekkürler...

Motosikleti
    Aprilia RS "08
    2. el motorsiklet almak çok zor artık çok...
    HONDACBR125RAPRİLİARS125YAMAHAR6

kim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Malesefki böyle çakallar çok var ,dikkatli olmak lazım,neyseki ucuz kurtarmışsınız.
    7 Tepe Motosiklet Kulübü

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu km değiştirme işinden feci rahatsızım. Neden yaparlar, nasıl kendilerine yedirebilirler anlamam. Bildiğim bir tek şey varsa o da dürüst ticaret diye birşeyin olmadığı ve şu yaşadığımız sistemde asla olamayacağı. Karşınızdakine güvenmemek esas artık.
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Geçmiş olsun ucundan dönmüşsünüz, Ben oturduğum şehirden başka (istanbul hariç ) Ankara'dan veya daha başka biryerden motor alma durumuna karşıyım.
    Yani hani söyledinya Uçak Biletimide alıyordum neredeyse diye... Zaten bir dünya masraf yapacaksın mesaini terk edip motorun işleri için zamanından harcayaksın zaten 3 kuruş daha fazla verip kendi ilinde en fazla bir iki semt uzağındaki motoruda pek ala alabilirsin. Üstelik telefonda pazarlık ediyorsun ve adamın sözüne güvenerek km'lerce gidiyorsun, oysa kendi bulunduğun yerde gider bakarsın beğenmezsen bir dolmuş parası verip evine gidersin.
    Neyse diğer bir konuda bu dolandırıcı herif çok geniş bir adammış plakayı bile açık açık çekmiş, profesyonel değil
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    bu da benim 2 sene önce 15000 km'de sattığım motor;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6011821/detay/
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

CygnusBursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 2013
    bende gecen sene bir yama cygnus satmıstım sag sol grenajlarında 2 kere kaza yaptıgımdan dolayı baya büyük kırıkları olan 29200 km de sattım 1150 tl ye verdim o halde adam kırıkları kalın bi bantla kapatmıs ve kmyi 9200 cekmiş 1850 tl ye baskasına satmıs adma su an kmsi 11500 ü gösteriyo adam orjinal zannediyo motosikleti adamı üzmeemk için bende birsey demedim kahrolmasın adam diye sattıgım motosikleti her gün gördükce ben kahroluyorum keske satmasaydımda öle parcalanana kadar ben kullansaydım
    Düş peşindeysen Düş peşime

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    önceki sahibide sahibinden.com çakallarından muzdaripmiş yazdıklarına göre

ucuz atlatmışsınız yinede

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ben 2, el alırken ya tanıyıp bildiğim motoru alıyorum yada almıyorum...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Bu km takintisini biz yarattik kendimize. Motorun ne servisi bakim kagidini soruyoruz alir iken , nede sigortadan kaza raporunu. Tek baktimiz km dusukmu, soyle cilali duruyormu, iki canta bir egzoz da var ise yeme de yaninda yat.

Hal boyle olunca bundan istifade edecek cakallarda direk ortaya cikiyor Turkiye gibi bir yerde.

Aslinda bu sahis hakkinda suc duyursunda dahi bulunabilir. Tuv Turkten her muayenedeki km kayirlari cikarilarak buna istaneden vatandasi dolandirmaktan suc duyurusu verilebilir.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler arkadaşlar.
    Çoğunuz km durumuna takılmışsınız,fakat tek durum bu değil.Keşke sadece km olsaydı.Kaç tane kazası,yana yatması olan bir aleti kazasız boyasız olarak satmaya çalışıyor eleman,bence bu km den daha önemli.Her ne kadar çakal dolduysa da ortalık,bu motora bakmadan baktırmadan alacak kadar saf insanlar da mevcut çünkü motoru satan eleman gerçekten konuşmasını iyi biliyor.Beni bekletmesinin,oyalamasının sebebi benim bu numarayı yutmayacak kadar süredir bu işin içinde olduğumu anlaması.Av tarifine uygun değilim.Tahminimce o motoru başkasına satmıştır geçen 3-4 günlük sürede.
    Plaka değiştirmemiş kazanacağı paranın azalmaması adına,ama plakanın fotoğrafını alenen çekip koyacak kadar da zekadan uzak.

Deryali,İzmir de yaşasan böyle düşünmezdin.İzmir de maalesef ki temiz olsun olmasın motosikletler(gerçi arabalar için de durum aynı) hep en az 1000 tl yukarı.İzmir den temiz bir fazer almaya kalksam kesinlikle 12500 den aşağı alamam.Daha önce 3 kere şehir dışından motosiklet aldım,hiç bir problem yaşamadım ve satarken zarar etmedim.Şehir dışından motor almanın çok çok 400-500 lira masrafı oluyor.2 bin lira fazla vermektense 400 lira masraf yaparım daha iyi.Kaldı ki herşeyin bir ederi vardır,2005 bir fazerın ederi bence 13 bin lira olmamalı,tabi gel de bir elin parmaklarını geçmeyecek izmir ilanlarının sahiplerine bunu anlat.

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    geçmiş olsun üstat iyi yakalamışsın olayı,ama senin dediğin gibi araştirmadan bilmeden motor alan çok,ben sırf tanımadığım birisinden bilmediğim bir motoru almaktansa burada tanıdık bir arkadaştan motor aldım ama yine dediğin gibi izmir piyasası tarifesi banada geçerli oldu "ne yapalım en azından bildik motor" deyip ederinin çok üzerinde para ödedim en azından içim rahat.
    ortalıkta canbaz çok üç kuruş kar yapıcam diye kendilerini rezil ediyorlar

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    @forrap: geçmiş olsun.. iyi farketmişson doğrusu.

konuyla alakasız olarak, aşağıdaki motor geçen sene senin sattığın motor mu?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4032753/detay/

sanırım plakası 35 sa 946, fotoğrafta tam belli olmuyor..
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    tuncercim.

fazer bakıyorsan eğer servise götür. motorun bir yerinde denge sensörü var ve hangi tarafa kaç defa yattığını gösteriyor motorun makinaya bağladığında. km düşse bile bunu 0lamayı unutuyorlarsa kaza vs durumunu anlayabilirsin.

bizim eski fazercı korkuttan bilyorum bende. oda bana demişti böyle bir mevzu varmış bizim motosikletlerde diye. hatta tuşlarla birşeyler yapılarak bile bakılabiliyormuş sanırım.
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    Geçen hafta yoğun Fazer aramalarımda bu ilan düştüğü sabah benimde dikkatimi çekti,benimde tanıdıklardan sorduğumda motoru km saatinin değiştiğini duyduklarını söylemişlerdi.
    Fazer fiyatları gereğinden fazla abartı gerçekten, bende Fazerdan vazgeçip dün 2007 model 21 000 km de ve gerçekten temiz Suzuki GSR aldım ve çok memnunum.
    Ancak bu tarz insanlara kanacak çok vatandaşımız oluyor malesef.

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    iyi güzelde benim motorumda çok temiz satmak istiyorum , görmeden sürekli pazarlık yapıyorlar...insanlarımızda biraz hakediyor bence...sahibinden com'daki en ucuz ilanı bulup onunla kıyas yapıyorlar...orijinal falan sallayan yok...alsınlar ucuza dandik malı akılları başlarına gelsin...1 haftada sinir sahibi oldum...
    her fırsat elinde vardı,o ise sadece milletini düşündü.....

Motosikleti
    Yamaha R1
    evet kilometre takıntısı fırsatçılara gün doğurdu. 40 binde hyosungumu sattım hiçbir problemi yoktu. 10 bindeki motorlardan çok daha iyi ve düzenli çalışıyordu. şu anda 45 binde r1 kullanıyorum. bulana kadar göbeğim çatladı. ufak tefek kusurları dışında gayet memnunum. kilometreye takıntı yapmazsak bu adamlar bunları yapamaz

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)