Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Dolandırıcılıkta Sınır Tanımayanlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    overcloud,evet o motor geçen sene benim bir üstteğmene sattığım motor.İlanını bi kaç hafta önce ben de gördüm.Hatta arayıp sorayım kazası belası var mı diye dedim,sonra uğraşmadım.Zira motor ben aldığımda bir yana yatması vardı,kendisine bunu söylemiştim ve motorcuya da göstermiştik.Tabi ilanda hiç bahsetmemiş,telefonla arayınca bahseder mi bilmiyorum(bu arada geçen sene 8200 e vermiştim o motoru ben).

İlkay,dediğin şeye de bakarım.Zaten bir müddet acele etmeme kararı aldım bu ara ufak bi motorla idare edeceğim,şurada sezonun bitmesine çok kalmadı.Ben nasılsa 12 ayın 12 ayı biniyorum motora,fiyatlar tahminimce 1-1,5 ay sonra mantıklı seviyelere gelecektir ve temiz bir fazer o zaman bulabilirim,bu olayları yaşadıktan sonra acelem kalmadı pek.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tuncercim.

fazer bakıyorsan eğer servise götür. motorun bir yerinde denge sensörü var ve hangi tarafa kaç defa yattığını gösteriyor motorun makinaya bağladığında. km düşse bile bunu 0lamayı unutuyorlarsa kaza vs durumunu anlayabilirsin.

bizim eski fazercı korkuttan bilyorum bende. oda bana demişti böyle bir mevzu varmış bizim motosikletlerde diye. hatta tuşlarla birşeyler yapılarak bile bakılabiliyormuş sanırım.
    O denge sensörü motor yan yattığında stop etmesi için konulan bir parça... Kaç kere ne tarafa yattığını bulması diye birşey duymadım.... İlgili yerlere de sordum.... Öyle birşeyin olmasının mümkününün olmadığını söylediler......

Tuncercim....
    1-2 aya düşer demişsin ama emin ol düşmez.... Ben fazer almaya niyetlendiğim zamanlar 9-10 liraya istediğini alabiliyordun... Benim aldığım zamanlar 11-12 lira oldu..Yani geçen sene....
    Şimdi ise 12-13 lira arasında... Her geçen yıl artıyor....

Garip ama gerçek... Türkiyede satıştan kalkan motor prim yapıyor....
    An de de aynı şey....Türkiyeye getirdiklerinde 3650 lira fiyat çektiler... Çok satamadı..Ellerinde kalmasın diye 2700 liraya çektiler..Birde kampanya yaptılar 12 ay vade farksız....
    15000 An bir anda satıldı..Piyasada kalmadı...
    2700 e sıfır aldığım an yi bugün satılığa çıkartsam 2500-3000 arasında satarım.... Üstelik 26.000 km bindim.. )
    Er5 tede aynı şeyler oldu... Şimdiki fiyatlara bakarsan ben sıfıra yakın ayarda 7000 e almıştım.... Şimdi yıkıkları 7000 e satılıyor nerdeyse...

Sözün özü.... Fiyatların düşmesini beklersen başka baharlara kadar beklersin..... )
    Ben satana kadar da işallah düşmez.... )
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)