Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

her apache aynı değil mişşşşş

Motovento
    REKLAM ALANI
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arkadaşlar dün akşam sevgili irfan abimin verdiği iftar davetine katılmak üzere evden çıkmaya hazırlanıyorum ve kendi kendime dedim ki bu benim çin harikası ne kadar benzin yakacak bi hesap yapayım neyse depoyu full ledim ve yola çıktım allah bi kaza bela vermeden karamürsel e sağ sağlim vardım orkadi site sakinleriyle hoş sohbetler eşliğinde yemeğimizi yedik çayları içtik benim gece nöbetim olduğundan dolayı biraz erken çıkmam gerekiyordu ve hazırlandım diğer arkadaşlarda başka bi yere gezmeye gidiyorlar bende e5 çıkıp sakarya ya döneceğim neyse yola çıktım işe yetişmem gerektiği için basa gaz vurdum kendimi yollara sakarya ya vardığım da km saatim de 176km yi gösteriyordu ve benim çin harikası teklemeye başladı benzin bitiyor yakında benzinlik te yok 200 mt ilerde trafik ışıkları var oraya kadar gideyim de durup çantamda ki 0.5 litre benzini koyarım dedim yanımda arabalar vızır vızır geçiyor duran yok neyse krmızı ışıkta bi çin malı socutır geçti fakat benim birşeylerle uğraştığımı görünce durdu ve geri döndü hayırdır dedi yolda mı kaldın? bi arıza mı var? ben yoo dedim benzin bitti de hemen çekeyim dedi benzinliğe kadar bende yanımda yedek var saol dedim adam ısrar
    etti ne kask ı vardı nede plakası muhtemelen sigorta da yoktu yani o tam bir apache fakat yardım sever bi apachee ona teşekkür ettim oda birşey değil İNSANLIK vazifemiz dedi yolda kalana vardım etmek sen çok yaşa sakaryalı apachee
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    benim düşüncem apachelik öyle kasksızlıkla sigorta ve plakasızlıkla olmaz.artistlik yapacam diye hızlı kalkmalar şehir içinde tam gaz gidip milletin canını tehlikeye vb atan insan müsvettelerine denir.

Carbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    Ben de yarım litrelik pet şişeye benzin doldurup selenin altına koydum (km ölçüm yapıyordum) 1 hafta felan durdu şişe değişik bir hal almaya başladı, tam da karbüratörün üstü ısınıyor orası.Tedirgin oldum benzin de bitince döktüm depoya.

Şişede benzin saklamakta bir sakınca var mı acaba?

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benzin özel plastik şişerlerde metal şişelerde yada cam şişelerde saklanması uygundur bunların haricinde su petlerinde saklanması sakıncalıdır çünki benzin şişe ile tepkimeye girerek plastiği eritip akabilir yada akmasa bile içerisinde plastik çözünmüş bir benzinin hem kalitesi hemde yanma özelliği düşer bu nedenle en sağlıklısı metaldir ancak metalde de uzun süre beklemesi sakıncalıdır bu nedenle az iş yapan benzinliklerden ziyade çok iş yapan ve sık sık benzin sirkülasyonları olan benzinlikleri tercih ediniz

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    apaçilik motorda kaskta değil.. apaçilik içten gelmeli....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Alıntı Carbon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de yarım litrelik pet şişeye benzin doldurup selenin altına koydum (km ölçüm yapıyordum) 1 hafta felan durdu şişe değişik bir hal almaya başladı, tam da karbüratörün üstü ısınıyor orası.Tedirgin oldum benzin de bitince döktüm depoya.

Kesinlikle bir daha böyle birşey yapmaya kalkma. Çünkü benzin normalde pet şişeyi zaman içerisinde eritiyor. Birde sele altı olunca hem ısı hemde tutuşma tehlikesinin en fazla olduğu yer. Benden hatırlatması. Vallah yangının en şöhretlisi Ta............. yanmaya başlarsın.

Motosikleti
    KYMCO LİKE 125 cc '2011
    Alıntı Carbon adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ucuz atlatmışın desek yeridir.
    [COLOR="DarkRed"][U][I][B]" ... [COLOR="Navy"]motosiklet[/COLOR] üstünde ölürsenizde her [COLOR="Black"]motosikletçi[/COLOR]'nin istediği gibi görevinizi tamamlamış olursunuz."[/B][/I][/U][/COLOR]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)