Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2011 TVS Apache 150 RTR açma konusunda yardımcı olacak var mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Arkadaşıma 2011 model TVS Apache 150 RTR aldık.Bu motosikleti nasıl açabiliriz.Motosiklet basınca gidiyor valla banamısın demiyor ama burada da konulardan okuduğum kadarıyla 50'yi geçmemek gerekiyormuş.Bende arkadaşıma buradaki bilgilerden bahsettim ama çocuk arkasına eleman alıp bir de 110 KM hız yapmış.Bundan sonra nasıl bir kullanabiliriz.Biraz hız'a dayandırdık ama bunun nasıl açılacağı konusunda bir bilgimiz yok.Yokuşlarda köpek gibi çekiyor arkanda biri varken gidiyor.En azından arkadaşım bu yazıyı okuyunca işin ciddiyetini anlasın istiyorum.
    Şimdi açmak için neler yapılabilir nasıl bir kullanım gerekebilir.

Saygılarımla
    Burak ASLAN

Hayırlı ramazanlar , hayırlı forumlar .
    Belki de ilk önce yanlış insanlarla tanışmasaydık , doğru insanı bulduğumuzda onların değerini anlayamazdık ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    eko29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    99' Hornet 600 04' KLE 500
    Kullanım kitapçığında ne yazıyorsa ona katiyen uyulacak

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben 500km ye kadar 50-55 km hzı yaptım ama tek kişi bindim.
    700km ye kadar 70 e kadar çıktım, daha sonra kısa süreli 100 yapıp bıraktım.
    1000km den sonra kısa süreli tam gaz yaptım ama her vitesi yedirerek. fazlada zorlamasın kesici falan yapmasın
    forumda bir arkadaş vardı 1500km den sonra açın motorunuzu diyodu, motor testi yapan mühendismiş.
    alıralmaz bas diyenlere bakmasın yoksa ömrü kısalır
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Lütfen forumda rodaj nasıl yapılır diye aratın ve apache rtr 150 forumuna bir göz atın, rodaj motorun parçalarının birbirine alışması için motoru belli limitlerde sürdüğünüz bir süredir, bu limitler motordan motora değişirken çoğunun klavuzunda örneğin devir 6000'i geçmeden 1000 ya da 1500 km sürün şeklinde belirtmektedir. Dediğim gibi rodaj kelimesini araştırın lütfen.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)