Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor ile tatil tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    jonturka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250R
    Bu hafta izine çıkıyorum. 3 haftalık bir tatilim var. İlk olarak önümüzdeki hafta bir Marmara Adası ve Avşa'ya gitmek istiyorum. Oradan dönünce de motorla çok uzak olmaması şartı ile güneye inmek istiyorum. Yalnız GT250R ve kız arkadaşım ile gidicem.Avantajları ve dezavantajlarıyla nereye veya nerelere gitmemi tavsiye edersiniz ? Ya da o motorla artçıyla gidilmez otur oturduğun yerde de diyebilirsiniz

Teşekkürler.
    - Abi 1000'lik mi bu ?

-

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cbr 125r - Hysoung 250R
    10 gün kadar önce 4 günlüğüne 140kg artçı ile bolu yedigöller abant zonguldak vs dolaştık durduk ilk başta o kadar kilolu artçı ile bunca yol yapılırmı edilirmi dediler ama gerçekten gezmeye kararlı isen artçı martçı bence çok sorun değil.

Nerelere gidip gitmeme konusunda ise ben bayramda yine artçı ve 45lt'lik sırt çantamla birlikte önce çanakkale ardından ayvalık dönüştede balıkesir bandırma yapmayı planlıyorum.
    [B]Pırasanın piştiği günlerde masada 3 kişi olurduk çocukken. ben, annem bir de oklavası.[/B]

Motosikleti
    2010 Hyosung GT250R
    Alıntı BiZO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 gün kadar önce 4 günlüğüne 140kg artçı ile bolu yedigöller abant zonguldak vs dolaştık durduk ilk başta o kadar kilolu artçı ile bunca yol yapılırmı edilirmi dediler ama gerçekten gezmeye kararlı isen artçı martçı bence çok sorun değil.

Nerelere gidip gitmeme konusunda ise ben bayramda yine artçı ve 45lt'lik sırt çantamla birlikte önce çanakkale ardından ayvalık dönüştede balıkesir bandırma yapmayı planlıyorum.
    sırt çantasını artçı taşıyacak ? artçı yorulmuyo mu ?
    - Abi 1000'lik mi bu ?

-

erimozel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Altınoluk akçay civarına gelirseniz güzel bir seçim yapmış olursunuz. Hem çok güneyde değildir hem de havası ve denizi çok güzeldir. Eğer bana da haber verirseniz size rehberlik etmekten keyif duyarım
    ---İTÜ Makina Mühendisliği 2009---
    2009-2010 UYARI Model Uydu Takımı
    2010- ? ITU Formula SAE Takımı

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Bursa-Antalya yaklaşık 708km yol gittim arttçımla. Motosikletim GT250R idi. Gündüz-Gece yolculuklarım oldu. Kesinlikle ne tıkanma ne de hararet yaptı. Yalnız bir tek oturuş pozisyonundan kaynaklı geçici bel ağrım oldu. artçımında bacak ve toto uyuşmaları oldu. uzun yol yapılır ama bir touring, enduro konforu aramayın
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

Motosikleti
    cbr 125r - Hysoung 250R
    Alıntı jonturka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sırt çantasını artçı taşıyacak ? artçı yorulmuyo mu ?
    140 kg adam yorulurmu yahuu artı tüm yol masraflarını ben karşıladım adam bedavaya tatil yaptı birde sırt çantasını taşıyorum diye söylenseydi oracıkta bırakırdım onu ama işin şakası bir yana kız arkadaşınla gitmeye niyetin varsa artçı için yolculuk birazcık zor oluyor tutunmak - sıcak - frenleme olayları kızları deli ediyor biliyorsun onun için uzun yola çıkmadan önce iyi düşün iyi taşın şahsen ben kız arkadaşımla istanbul - çanakkaleden öte hiç bir yere gitmiyorum çünkü çok söylenebiliyorlar.
    [B]Pırasanın piştiği günlerde masada 3 kişi olurduk çocukken. ben, annem bir de oklavası.[/B]

Motosikleti
    2010 Hyosung GT250R
    Alıntı erimozel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Altınoluk akçay civarına gelirseniz güzel bir seçim yapmış olursunuz. Hem çok güneyde değildir hem de havası ve denizi çok güzeldir. Eğer bana da haber verirseniz size rehberlik etmekten keyif duyarım
    Benim de aklımdan oralar geçiyordu. Altınoluk, akçay, ayvalık gibi gidilecek yerler de var. Seçeneklerden en ağır basanı bu.

Alıntı MotoGT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bursa-Antalya yaklaşık 708km yol gittim arttçımla. Motosikletim GT250R idi. Gündüz-Gece yolculuklarım oldu. Kesinlikle ne tıkanma ne de hararet yaptı. Yalnız bir tek oturuş pozisyonundan kaynaklı geçici bel ağrım oldu. artçımında bacak ve toto uyuşmaları oldu. uzun yol yapılır ama bir touring, enduro konforu aramayın
    Yok konfor beklemiyorum zaten benim bel ağrısı sıkıntım hiç olmadı niyeyse. Ancak kollarım ve ellerim aşırı yoruluyor gidona yüklendiğim için bir de pişik durumu var tabi..

katılmak isteyen olursa İstanbul tarafından Hem Avşadaki tatile hem bu geziye..beklerim.
    - Abi 1000'lik mi bu ?

-

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    ister motorla ister arabayla ister uçakla olsun tatile kız arkadaşla gitmek hata.
    Yaz aşkı diye bi şey hiç duymadınız mı yahu Tatile tekil gidin, gittiğiniz yerde çiftleşin
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    2010 Hyosung GT250R
    Alıntı BiZO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    140 kg adam yorulurmu yahuu artı tüm yol masraflarını ben karşıladım adam bedavaya tatil yaptı birde sırt çantasını taşıyorum diye söylenseydi oracıkta bırakırdım onu ama işin şakası bir yana kız arkadaşınla gitmeye niyetin varsa artçı için yolculuk birazcık zor oluyor tutunmak - sıcak - frenleme olayları kızları deli ediyor biliyorsun onun için uzun yola çıkmadan önce iyi düşün iyi taşın şahsen ben kız arkadaşımla istanbul - çanakkaleden öte hiç bir yere gitmiyorum çünkü çok söylenebiliyorlar.
    Önceden sen beceremezsin, sıkılırsın, yorulursun, korkarsın diye gazı verince söylenmeyi bırakıyolar..Test ettim onayladım

---------- Post added at 14:55 ---------- Previous post was at 14:53 ----------

Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ister motorla ister arabayla ister uçakla olsun tatile kız arkadaşla gitmek hata.
    Yaz aşkı diye bi şey hiç duymadınız mı yahu Tatile tekil gidin, gittiğiniz yerde çiftleşin
    yaramı deşme
    - Abi 1000'lik mi bu ?

-

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bayram tatilinde bende çanakkale yada karasu ya gitmeyi düşünüyorum ama artçı almıyıcam ben artcı olarak çantamı ve çanakkaleye gidersem çadır vs yi koyucam
    motordan yana bi sıkıntın olacağını hiç sanmıyorum ama yola sabah erken saatte çık varış saatini iyi ayarla yoksa yaz sıcağında korumalıklı ceketle cayır cayır yanarsın
    ama dolaşarak gidicem diyosan problem yok öğle saatlerinde çekersin güzel manzaralı bi yere takılırsın güneş etkisini azalttığında yola devam edersin
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    Benim de aklımdan oralar geçiyordu. Altınoluk, akçay, ayvalık gibi gidilecek yerler de var. Seçeneklerden en ağır basanı bu.

Yok konfor beklemiyorum zaten benim bel ağrısı sıkıntım hiç olmadı niyeyse. Ancak kollarım ve ellerim aşırı yoruluyor gidona yüklendiğim için bir de pişik durumu var tabi..

katılmak isteyen olursa İstanbul tarafından Hem Avşadaki tatile hem bu geziye..beklerim.

dostum bende kız arkadaşımla önümüzdeki hafta salı-çrş yola çıkmayı düşünüyorum...güzergahlarımdan biri avşa oradan erdek,assos oradan ayvalık planlıyorum...belki irtibatta olmalıyız derim?

Motosikleti
    Hyosung S&T Kanuni GT 250R
    Alıntı MotoGT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum sen o yolu arttçına sor istersen :D Belli bir km yaptıktan sonra 45 dakika da bir mola verdik... ayrıca o yol 808 km olmasın... ;)

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    arkadaşlar hazır onusu açılmışken bende akhisrada ikamet ediyorum günü birlik akhisardan akçay yada dikiliye gitmek istiyorum gidilebilirmi sizce bu motorla. bu arada bendeki motor yuki 100lük 100-7 paşa modeli.cub motor yani
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Duygularıma tercuman oldunuz
    Bence işin en önemli ve tehlikeli kısmı burası

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Kesinlikle akçay. Havası da güzel suyu da. Gezmek görmek için gidilmeli. O kadar gidecekseniz Ayvalığa da gitmeden olmaz. Eh o kadar gitmişkende bir Sarımsaklı yapılır. Sarımsaklıda da Şeytan sofrasına çıkmadan dönmek olmaz. Ben her yaz akçaya gidiyorum yazlığımız var orda. Kesinlikle kalınacak yer. Fiyatlar gayet uygun. Bir marmaris gibi değil. Döner fiyatı sabit 2 tl, 3 sene önce marmariste 5 tl'ydi.

Bakalım Hyo neler yapabiliyor. Umarım herşey istediğiniz gibi olur. Yolunuz açık olsun.
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Alıntı m.fatih06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum sen o yolu arttçına sor istersen :D Belli bir km yaptıktan sonra 45 dakika da bir mola verdik... ayrıca o yol 808 km olmasın... ;)
    inan artçısız daha rahat uzun yol yapılır diye düşünüyorum onu da sen yapacaksın artık dostum
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

Motosikleti
    2010 Hyosung GT250R
    Alıntı srhtsglm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum bende kız arkadaşımla önümüzdeki hafta salı-çrş yola çıkmayı düşünüyorum...güzergahlarımdan biri avşa oradan erdek,assos oradan ayvalık planlıyorum...belki irtibatta olmalıyız derim?
    avşaya da motor ile gitmeyi düşünüyosun sanırım..eğer öyle birşey olursa ben de motor ile gidebilirim..avşa da kaç gün kalmayı düşünüyosunuz ?
    - Abi 1000'lik mi bu ?

-

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    avşaya da motor ile gitmeyi düşünüyosun sanırım..eğer öyle birşey olursa ben de motor ile gidebilirim..avşa da kaç gün kalmayı düşünüyosunuz ?
    2 gece kalmak planım...en son 98 de gitmiştim, eğer sıkılmazsam dahada kalabilirim...

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O kadar eşya ile kız arkadaşına eziyet etme derim artçı olmak 250r'da cidden yorucu. Eğer eşyaları bağlayabileceğin top case gibi arkaya doğru bişey yaparsan gidilir tabi. fearlesboyy vardı onungt250r'ını görmüşsen arkaya bagaj için aparat yapmıştı(sitede fotolar vardı) öyle bişeyler yap. Yoksa kız arkadaşın daha yolun yarısında nazlanacaktır otobüsle gitseydik gitmeseydik falan filan...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)