Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet İmajına Zarar Veren Motorcular,

Motovento
    REKLAM ALANI
    endurocu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Lc4-640 Adventure R
    motosiklet sitelerinde yayınlanan bazı gezi/buluşma/aktivite fotoğraflarında maalesef motosiklete zarar verecek görüntülere rastlıyoruz.
    Gezi sırasında guzel bir sofra fotoğrafı, üzerlerinde motor kıyafeti olan motorcular, bir kenarda kaskları, masada bira, rakı şişeleri, çarpıklığa bakınız.
    Bunu yaparak hem kendilerini riske sokuyorlar, hem trafik suçu işlediklerini ispatlıyorlar, hepsinden daha onemlisi MOTOSİKLET imajına büyük zararlar veriyorlar.
    Motora ilgi duyan ancak motosikleti olmayan, motor ve motorculuğu tanımak için söz konusu gezi sayfalarını ziyaret eden bir kişinin veya bu işe yeni başlayan gen insnaların gözünde bu; motor, motorcu ve alkol görüntüleri hiç de hoş değil inanın.
    Ayrıca yine bu gezi fotoğrafları arasında kısa mesafede olsa kasksız ve korumasız motora biniş goruntuleri ne kadar zarar veriyor MOTOSİKLET e,
    bu tip eylemleri gerceklestiren arkadasları kınıyorum şahsen...
    Motor üzerinde gaz acarken veya üzerinizdeki motor kıyafeti varken sanki bir üniforma taşıyan bir insan gibi davranmalısınız,
    Yapacagınız her hata sizinle birlikte bir sürü motorcuya zarar veriyor,
    Toplumdaki kötü motor imajını silmek için uğraşan bir sürü site, kulup dernek ve kişilerin emekleirni bir kaç fotoğraf karesi ile kirletmeyelim
    dostlar,
    \"kaskiniz takili, fariniz acik olsun\"

Murat KIZAK
    KTM LC4-640 Adv. R
    [url]www.arizalilar.com[/url] (a-rı-za no: 26 )
    [url]www.endurocu.org[/url]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    babyboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125cc
    +100000000000

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben alkol kullanmam Arkadaşlarım bilir çok nadir alırım yılda 1 veya 2 kez ama şöle bişeyide belirtmeden geçemiyecem alkol belli bir seviyeye kadar alınır bunun limitleri vardır masada görülen rakı içilen tek bardak olabilir birada öyle yanılmıyosam bu limit bir duble içki veya 2 şişe bira diye biliyorum ..Alınmaması çok daha iyi ama bu limitlere uyarak alanada sözümüz yok......
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    Bu ne ya.. Arkadaş yememiş içmemiş de bizim gezilerdeki resimlerimizi mi eleştirmeyi düşünmüş. Ben üzerimde motosiklet montu, kafamda da kask varken hiç de üniforma giymiş gibi hissetmiyorum ve hissetmeyeceğim de. Üniformalara da gıcığım vardır ayrıca. Biramı da içerim, kimse de karışamaz. Akıl öğretme modlarını bırakalım artık..
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

melbur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX R 1000
    +100000000
    [B][CENTER]MoToRiZe 07 Antalya[/CENTER][/B]
    [CENTER]HIZLI YAŞA GENÇ ÖL Kİ CESEDİN YAKIŞIKLI OLSUN[/CENTER]

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı cenkmenderes adlı üyeden alıntı
    Bu ne ya.. Arkadaş yememiş içmemiş de bizim gezilerdeki resimlerimizi mi eleştirmeyi düşünmüş. Ben üzerimde motosiklet montu, kafamda da kask varken hiç de üniforma giymiş gibi hissetmiyorum ve hissetmeyeceğim de. Üniformalara da gıcığım vardır ayrıca. Biramı da içerim, kimse de karışamaz. Akıl öğretme modlarını bırakalım artık..
    bnce takma yaa....
    ama üniforma olayına katılmadım.bn işim gereği önlük giyiyorum..
    ve çok da seviorum bembeyaz
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    Sen eczacı mıydın ben mi sallıyorum dişi ?
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Açıkçası İzmir buluşmanızın resimlerine ilk baktığımda benim de aklıma gelen soru "bu insanlar bu içkileri içtilerse nasıl eve döndüler" olmuştu.

Üniforma falan bence de önemli bir olay değil de, alkollü araç kullanmaya her şekilde karşıyım. Tek bir bira bile reflekslerde hissedilir bir yavaşlamaya neden olabiliyor, tanıdığım çoğu kişi kafası bozuksa tek birayla sarhoş olabiliyor. Yasal sınır da zaten 2 bira veya 30cl şaraba denk.

Cenk kızmış ....Zaten alkol almaz niye kızdı ki acaba....
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Ben genel olarak katılıyorum. Rakı masası, motor kıyafeti ile ağır gelir. Yanlış olur.

Biraya gelince; "endurocu" arkadaşımın kastettiği, serinlemek için alınan bir veya iki bardak değil bence. Rakı sofrasında bulunan muzafferatı anlatmak isterken anlam kuvvetlendirmek için....

Cenk kardeşim de "bira" lafını duyunca gerisini pek dikkatli okuyamaz, gözleri kamaşır çünkü
    O yüzden aşırı tepki vermiştir. Bugüne kadar motorcu imajı ile ilgili birçok güzel yorumunu bilirimi kendisinin çünkü...
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

motorinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS
    endurocu'ya katılıyorum.Alkollü masaların motosiklet gezi gurubu görüntüsüne yakışmadığı kanaatindeyim.Tabii motosiklet gurubu çatısı altında buluşuluyorsa.Yoksa kim içmiş ne kadar içmiş kimseyi bağlamaz tabii.
    Alkolün etkilerini tartışacak değiliz burda ama motosikletle kesin bağdaşmaz.Acı örnekleri hatıralarımdadır.Alkolün verdiği cesaret motorda tehlike demektir.Masada bira görmeye dayanamayan arkadaşların bir bardakla yetineceğini kim garanti edebilir. En iyisi alkol almamak ya da motosiklet kullanmamaktır.
    gaza gelme;kaza gelmesin

ashes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru
    ledo abi zaten ağır rakılı masalarda şöyle oturulur bi 70 lik rakı bir tane lüfer roka kırmızı soğan deniz ürünleri mezeler(ince bir sanat müziği) burda anlaştık heee motor olayına gelince o tarz masalı geziler ancak kalmalı yatmalı konaklamalı geziler olur günü birlik gidilende ince diyelim bira

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Sen eczacı mıydın ben mi sallıyorum dişi ?
    salladın da fazla değil kalfayım eczacı değilim
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    bence de endurocu haklı. alkol zararlı diye duyuruluyor. kimse de karışamaz içkiye ama marifetmiş gibi bunu fotoğraflayıp siteye koymak iyi değil. mangal görüntüleri varken rakı fotosunu koymaktaki amacı ben de anlayamadım
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

yamahaybr125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rakı ya da bira sofrasının motosiklet sevgisinin işlendiği bir ortamda sergilenmesi bana göre sakıncalı. Tüketilen alkol miktarının bir bardak ya da bir fıçı olması okuyucular açısından önemli değiildir. Önemli olan verilen mesajdır.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yamahaybr125 adlı üyeden alıntı
    Rakı ya da bira sofrasının motosiklet sevgisinin işlendiği bir ortamda sergilenmesi bana göre sakıncalı. Tüketilen alkol miktarının bir bardak ya da bir fıçı olması okuyucular açısından önemli değiildir. Önemli olan verilen mesajdır.
    +1

Katılıyorum, yeni motosiklet sevgisiyle tutuşan gençler sizin o fotolarınızda kanunda izin verilen ölçüye uyduğunuzu, kandaki alkol oranınızı görmez. Aleme bak abilerimiz yapıyor bizde yapalım derler. Zaten alkolün kimi ne kadar etkilediği görecelidir. Kendine güvenen yasal sınırlar içinde alsın lakin bunun fotoğrafa dökülüp biz buyuz imajı verilmesine karşıyım.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Hehehe tabii bu tartışma alkol iyidir, kötüdür veya günahtır, noktasına gelmesin !
    Orjinal yazıya göre yorum yapmak en iyisi. Çünkü diğeri herkesin kendine....

Ancak ashes'in de dediği gibi motorcu yatmalı gitmişse, zaten kıyafet de değişmiş demektir. İsteyen istediği sofrada istediği kadar içer, foto da çekilir video da.
    Tabii bir tek şartı var bu işin. O da ağzınla içeceksin. Ağzından farklı bir yerlerle içtiğin zaman derhal yatağa. Hadi yatağa gitmedin diyelim, ortalıkta dolaşıyorsun.

Sakın bilgisiyar başına geçip de forumlara falan mesaj atmayın, sonra o forumdaki modlar işin içinden çıkmak için kırk tane takla atmak zorunda kalır, siz de soytarı durumuna düşersiniz. Benden söylemesi....
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

şölede bi yazı var paylaşmadan yapamıyacam

Dönülmez akşamın ufkundayız azizim
    İçki yasaklanabilir.
    Açık söyleyeyim, bence mahsuru yok.
    Ama rakı asla..
    .
    Çünkü takunyalılar öyle zanneder ama, aslında "içki" değildir rakı.
    Yurt sevgisidir örneğin. İki tek attın mı "n'olacak bu memleketin hali?" diye endişelenmezsin aksi olsa..
    .
    Tıp bazen çaresizdir, o ilaçtır.
    Gurbete bile iyi gelir.
    Kontörsüz muhabbettir.
    Büst gibi oturan adamın bile çenesini açar, gülümsetir. Kahkahadır. Hatıraları kaydeden hard disk'tir.

Botoks'tur bir nevi.
    En kaknemi bile bir başka görünür gözüne.
    Çirkin kadın yoktur, az rakı vardır... İçilir, güzelleşilir.

Herkesin gençlik hatası olabilir. Bira içersin.
    Sonradan para kazanıp tenise başlayınca, şarap içmeyi matah zannedersin.

Amerika'da TIR şoförlerinin içtiği viskinin dublesine Etiler'de TIR parası ödersin, ayrı...
    Ama kürkçü dükkânıdır.
    Döner dolaşır, gelirsin...

Orhan Gencebay'dır.
    Entel barlarda, sosyete kulüplerinde dinlemeye utanırsın... Ama hepimiz biliriz ki, ezbere bilirsin... İstediğin kadar ağız burun kıvır, altın plağı hep o alır...
    Tatlıses'tir. Realite'dir.

Çocuktur, ağlarsın. Hele beyaz "p"eynir ile "k"avun olursa sağında solunda.
    Örgüttür. PRK...
    Ama bölücü değil, birleştirici... Türk'ü de içer, Kürt'ü de, Laz'ı da... Sor bak, Ermeni'si de, Rum'u da, Yahudi'si de...

AB'cidir.
    Çünkü Rum öyle bir meze yapar ki, helali hoş olsun, Kıbrıs'ı veresin gelir...
    Madem yasaklayacaksın rakıyı...

Neden balık avlıyorsun o zaman?
    Şerbetle mi yiyeceksin lüferi?
    Ne anlamı var deniz börülcesinin, rokanın, radikanın, cibezin... İnek miyiz biz?
    Yoksa Şakşuka'yı şarkı mı zannediyorsun sen?

Yanlış şiir okuyorsun, hapse giriyorsun...
    Oku bak ne diyor dünya güzeli Orhan Veli...
    Şiir yazıyorum
    Şiir yazıp eskiler alıyorum
    Eskiler verip musikiler alıyorum
    Bir de rakı şişesinde balık olsam..
    .
    valla bir yerden alıntı ama nerden bilemiyom

arkadaşlar haklı üstüme alındım ve bundan sonra şişelerin bardakların görüntüsü olmayacak en azından benim elimde bunun yerine şalgam suyu kola portakal suyu turşu suyu v b bulunan şişeler ve bardaklar olacak bende

numan_tas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    pistanbul/tuzla bim marketi arkası sarı bina okk
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 ama er 5 için para biriktiriyorum.
    Alıntı öz_kan adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar haklı üstüme alındım ve bundan sonra şişelerin bardakların görüntüsü olmayacak en azından benim elimde bunun yerine şalgam suyu kola portakal suyu turşu suyu v b bulunan şişeler ve bardaklar olacak bende
    haber ajanslarımdan aldığım bilgiye göre bu mesajı yazdıktan 1 saat sonra meyhanede görülmüşsün.bu duruma yanıtınız nedir?hehe

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler