Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask içi hoparlöre gelen ses seviyesini nasıl yükseltebilirim ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Selam arkadaşlar.

Uzun yolda müzik dinlemeyi seviyorum ve bazen mp3 playerı kulak içi kulaklıkla dinlemeye çalışıyorum ama hiç konforlu olmadığı ve kulağımı acıttığı için (bir sürü kulaklıkla denedim) ve de kaskı takıp çıkartırken problem olduğu için memnun değilim.
    Durum böyle olunca kaskın içine yapıştırılan hoparlörlerden satın aldım. Yalnız kaskın içine emaneten yerleştirip kaskı takıp denediğimde mp3 playerdan gelen sesin yeterli olmadığına karar verdim. Motor üzerindeyken rüzgar ve egzos sesinden müziği duymam imkansız olacak.
    Kullandığım mp3 player philipsin 2gb lık basit bir modeli. acaba bunun güç çıkışımı yetersiz geliyor, bunu arttırmak için kulaklık anfisi vb. gibi ufak bir ürün var mıdır ? yoksa daha güçlü çıkışı olan bir mp3 player mı edinmem lazım ?

Yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa sevinirim.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bildiğim kadarıyla öyle bişi mümkün değil ama şarkıların mp3 çalara yüklenirken kullanılan format buna çok etki eder örneğin aac formatı mp3 formatından daha kalitesizdir bu nedenle ses hem az çıkar hemde şarkıdaki ayrıntılar daha zor anlaşılır ancak tabii mp3 de kapladığı hafıza da mp3 e göre epey düşüktür

Kısaca mp3 çalarınıza şarkıları hangi formatta yüklediğinizde önemli

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    elektronikçilere uğrarsan düşük güçteki (20w) bir anfiyi mp3 ile kask içi kulaklığın arasına koyabilecek şekilde ayarlarsan istediğin sesi alabilirsin.

Motosikleti
    cygnus rs
    Bu iş aslında biraz cebine bakıyor 40-50 lirayı gözden çıkarırsan bangır bangır ses alabilirsin.Ben kulaklıkla dinliyorum ama benim kulaklığım farklı,kulağın tam içine giriyor etrafı silikon gayet konforlu kulağımın içinde olduğu için beynimde hissedebiliyorum müziği.Ben silion kulaklığı 35 liraya almıştım ama değer 2 sene oldu hala tık demedi.

sorunun mp3 player dan kaynaklanıp kaynaklamadığını kasktaki kulaklığı daha güçlü çıkışı olan bir alete(müzik seti, pc vs) takıp kıyaslayarak dene bence önce . ben de aynı arayıştayım ama ne kadar güçlü çıkış olursa olsun rüzgar sesi çok fazla engelliyor. tabii ses yalıtımı çok güçlü olan şubert filan gibi kaskta belki farkeder.

gti_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250
    Ben Philips'in şu kulağa geçirilen kulaklığından kullanıyorum:

Gayet güzel ve net bir ses alıyorum. Kask içinde de rahatsız etmiyor.
    Eğer o hoparlörlere bir çözüm bulamazsanız tavsiye ederim.

Şu anki sorununuz içinse; bir ara şarkıların desibelini artıran programlar vardı, cep telefonları için kullanılıyordu. Onlardan birini deneyebilirsiniz, kalite belki düşer ama en azından aldığınız ses artar.

Motosikleti
    İndirimli öğrenci akbili
    Ya o silikon kulaklıklar varya kulagın içine giren... Onlar ne menem birşeymiş be... Kulaklarım kızardı kaşıya kaşıya...
    Biz ne tavşanlar gördük... ::gazla::

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    teşekkür ederim arkadaşlar

kulak içi silikonları denedim onlar bile uzun yolda rahatsız edeiyor, philipsin o kulak arkasından takılan kulaklığını denemedim ama sanırım o da biraz zorlayacaktır.
    en iyisi yarın elektronikçilere uğrayıp bi yükseltici sorayım.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Ugrasma, motoru degistir.

Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    bence en guzeli bu olsa gerek http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...763891/detay/?

fiyatıda makul.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gti_king,kullandığınız kask biraz bol mu? Bahsettiğiniz kulaklık türü bence kafanıza uygun darlıktaki kaskla sıkıntı çıkaracaktır.Kulak içi kulaklık en azından sadece kulak içine giriyor,bu hem kulağın iç kısmı hem de kepçeyi kaplayan plastiğiyle tam bi işgence aletine dönebilir gibi geldi ilk bakışta Tabi bu bir yorum,siz kullanıcısı olarak (kaskınızın bollaşmış olmamasını düşünerek) daha doğru bilgiye sahip olabilirsiniz.

Motosikleti
    PCX
    Linkteki ürün fena değil gibi sanki.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisv...752626/detay/?

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence en guzeli bu olsa gerek http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...763891/detay/?

fiyatıda makul.
    ben de zaten bu üründen aldım (bu satıcıdan değil ama aynı ürün) ucunda erkek jack vardı onu iptal edip dişi jack taktım ve şu an kaskımın (shoei xr1000) sağ altındaki kumaş kısımdan jack çıkıyor herhangi bir kablo yok istediğim zaman mp3 playera taktığım kablonun ucunu kaskımdan çıkan jacka takıyorum ve müzik dinliyorum ama dediğim gibi 80 km üzeri süratlerde yetersiz bir beslemesi var.

Alıntı Faruk07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Linkteki ürün fena değil gibi sanki.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisv...752626/detay/?
    işte aradığım buydu çok teşekkür ederim.

MaxiBoost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250i
    4 dolara al .... 20 TL ye sat oh ne güzel iş
    birde kargo bizden de salağız ya biz !

adam sizden siparişi alıyor, sizin adresinizi vererek ürünü satın alıyor, ürün zaten sizin adrese geliyor
    4 dolar = 4 x 1.7 TL = 6.8 TL
    20 - 6.8 = 14 tl cepte

yapılan ne ?
    sadece internetten sipariş geçiliyor

he bu fiyatta pahalı olanlarınki, yoksa 1 dolara bir sürü var .
    gidin kendiniz satın alın nedirki ?

ama satıcıların çoğu ebayde türkiyeye mal göndermiyor artık
    peki neden biliyormusunuz ?

italya ve brezilyadan sonra artık satıcılar türkiyeyide kara listeye almaya başladılar

çünkü af edersiniz sözüm meclisten dışarı ama içimizde çok soysuz - şerefsiz insan var
    ürünü teslim aldıkları halde , ürün gelmedi elime ulaşmadı diyerek parayı geri almaya çalışıyor bu ezik insanlar .

olanda düzgün iş yapanların daha kötüsü komple türkiyenin imajına mal oluyor ebayde
    yapmayın bunu ... dürüst olun

günümüzde herkes şerefsiz olabilir, önemli olan kaliteli - düzgün olabilmektir.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ATV-M...Q5fMerchandise

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Maxiboost;
    haklısın ben de bir türlü anlam veremiyorum ebay de satılan ürünü satın alıp getirip stoklamadan sahibinden.com üzerinden satmayı. Ben de sahibinden.com üzerinden satın aldım ama ebayden getirtmedim. Benim satın aldığım kişi getirtmiş siparişimin ertesi günü kulaklıklarım elimdeydi. Elbette ebayden ben satın alsam daha ucuza gelirdi ama beklemek istemediğim için aradaki cüzi fark helali hoş olsun dedim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)