Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

MZ nin diğer MOTORLARA GÖRE ÖZELLİKLERİNİ BİLEN VAR MI ACABA

Motovento
    REKLAM ALANI
    mettoxin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250 (ona kırmızı çok yakışıyor ) :)
    s.a Bi mz dir gidio anlıyamadım dış görünümü pek hoş olmayan bi motor mz 301
    ama tutulan bı motor anlıyamadım bı turlu bnmde kafama yattı bende bı mz almayı planlıorumda hali hazırda var eğer kafaama yatarsa alıcam hemen

yakıt tüketimi kafama takılı ve

diğer motorlardan ne gibi farklı özellikleri var

parçası zor mu bulunuo

yardım eden herkeze sımdıden tşkür ederım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    patron_58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero xl 1000
    Farkı anlatılmaz yaşanır bir tur al bin bence,parçada zor bulunmaz ben ilçede kaldıgım halde rahatça bulabiliyordum.

Motosikleti
    çoğu kullanı aynı senın gıbı söluo bakalım görmeye gittigimde bi tur atalım sölendıgı kadar varmıymıs

söztürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3 sene 301 kullandım
    başlangıc motoru değildir altından kayabilir
    yakıt olayına gelince cok yakıyormuş gibi gelebilir faKAT o performanstaki diğer motorlarda cok pahalı ve neredeyse aynı yakıyorlar 100 km de 5 .6.7 lt bile yakabilir
    parcasıda rahat bir şekilde bulabilirsin

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Zamanında memlekette alınabilir olan birkaç motosikletten birisi olması hasebi ile ülkede binlerce mz var ve hala fiyatlar çok uygun. İlk motorumdu 301 ve çook hızlı güçlü kullanımı zor hiçbir ekstrası olmayan sürekli sorun yaşadığım yinede verdiği tadı hiçbir motordan alamadığım bir mode olarak kalıcak kalımda hep. Beni motor ustası yapan motordur yanımda mutlaka birkaç yeredek parça ve sayısız takım taklavat taşıyarak dolaşırdım.

Motosikleti
    ilk motorum olmıcak
    ama yakıt 5 6 lt aşırı çok geldi hani max 5 yaksa sorun olmasda pek 7 ye çıkıosa o kötü :S

Alıntı mettoxin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk motorum olmıcak
    ama yakıt 5 6 lt aşırı çok geldi hani max 5 yaksa sorun olmasda pek 7 ye çıkıosa o kötü :S
    senin sürüşünüde bağlı cok yada az yakması

Motosikleti
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zamanında memlekette alınabilir olan birkaç motosikletten birisi olması hasebi ile ülkede binlerce mz var ve hala fiyatlar çok uygun. İlk motorumdu 301 ve çook hızlı güçlü kullanımı zor hiçbir ekstrası olmayan sürekli sorun yaşadığım yinede verdiği tadı hiçbir motordan alamadığım bir mode olarak kalıcak kalımda hep. Beni motor ustası yapan motordur yanımda mutlaka birkaç yeredek parça ve sayısız takım taklavat taşıyarak dolaşırdım.
    :D o da güzelmiş

meto 251 lik mz bak sende o birazdaha az yakar

adidas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yakında olacak
    tın tın tın
    Göze Giren Şemsiye Açılmaz

eyy gidi günler eyy ne uzardım mz ile hala aklımda bulsam orjinalini düşünürüm almayı

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Alıntı adidas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tın tın tın
    İşte budur yazılıabilicek en güzel şeyi yazmışsınız.
    Tın tın tın tıtıtı tın tın......muhteşem replik...
    Bir harleyin sesi ne ise mz in seside bir o kadar kendi şahsına münhasır dır. Heleki yeni eksoz takıldığında hey gidi günler

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    deli gider
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

airhead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R80
    Eksozu orijinalse,segman sesi de yoksa çok hoş sesi vardır.İyi toplanmış mz in pek arıza çıkaracagımı sanmıyorum.Ha bide o motorla yavaş gitmek çok zordur,bastıkça basası gelir insanın.

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    O ses ne tatlı bir sestir ya olsada dinlesem
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

Motosikleti
    bakalım çok kötü durumdayım MZ alıcam bu gidişle heralde 1 haftadan beri

piskolojiqmen bitkin durumdayım motorsuzluk beni deli ediyor :S

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    s.a Bi mz dir gidio anlıyamadım dış görünümü pek hoş olmayan bi motor mz 301
    ama tutulan bı motor anlıyamadım bı turlu bnmde kafama yattı bende bı mz almayı planlıorumda hali hazırda var eğer kafaama yatarsa alıcam hemen

yakıt tüketimi kafama takılı ve

diğer motorlardan ne gibi farklı özellikleri var

parçası zor mu bulunuo

yardım eden herkeze sımdıden tşkür ederım
    İyi akşamlar. 1992 model Jawa 350TS kullanıyorum. Size iki markayı kıyaslamak amacında değilim. Ancak eski model bir motor kullanmanın zorluklarından bahsetmek istiyorum.
    1980'li yıllardan kalma teknoloji ile oldukça basit düzenekte, 2 zamanlı bir makinenin günümüz yakıt tüketimi beklentilerini karşılaması elbette zordur. Bu motorlar ile istenildiğinde ekonomik olarak kullanmak mümkün olmaktadır. Ama bu yapacağınız en ufak hovardalıkta kat be kat arttığını bilin. Gerçek anlamda tadını almak istediğinizde bedelini fazlasıyla ödetecektir. Örnek vermek gerekirse, şehir içinde benim makinem 4 litre civarında yakarken (genelde 50-70km arasında ve 3 ve 4. viteslerde kullanırım) uzun yolda 120 ve üzeri süratlerde 7 litreyi bile çok rahat görebiliyor. Yağı benzin kullanma zorunluluğunu unutmayın. MZ lerin hepsi yağ pompalıdır ama genelde çok sık arıza çıkardığı için çoğunluğu iptal edip yada güvenmeyip benzine yağ katma younu seçmişlerdir.
    Her ne kadar parça sıkıntısı yoksa da...bazı hayati parçalarda orjinal yada sıfır parça bulmanız zordur. Birçok parçası zamanla aşınmış olacak ve büyük bir ihtimalle son kullanıcısı olacaksınız. Gerçekten anlayan ustasını bulmak, ustaya dert anlatmak zor. Motr aksamı basit yapısından dolayı arıza vermez yapıdadır. Ama aktarma organlarında elektrik aksamında sıkıntı yaşayabilirsiniz. Gerçekten severek kullanacaksanız, ve bir kez alışırsanız, başka motor kullanamazsınız. Ben her türlü derdine rağmen, hatta bazen benzin döküp yakacak kadar kızmamam rağmen, başka motor kullanmayı düşünmüyorum mesela...
    Güç konusunda oldukça tatmin edecektir sizi. 5 vitesli yapısı, düşük devirlerde gelen 25hp civarında güç tıpkı otomobil kullanır gbi rahat rahat hızlanma sağlar size. Özellikle ilk 3 viteste oldukça seridir. Birkaç kez kullanma fırsatı buluğum 251'lerde bile acemice gaz vermelerde çoğunlukla arkasını kaydırdım...
    Dediğim gibi....alırken ne yakar ne yakmaza, gider mi kalır mı ya bakmayın. Çok iyi gider, gerekiği kadar da yakar. Ama eski model ve artık üretilmeyen 2 zamanlı bir motoru gerçekten seviyorsanız....alın...
    Jawa 350 TS...Asya 125 T

Motosikleti
    Alıntı teknikhoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar. 1992 model Jawa 350TS kullanıyorum. Size iki markayı kıyaslamak amacında değilim. Ancak eski model bir motor kullanmanın zorluklarından bahsetmek istiyorum.
    1980'li yıllardan kalma teknoloji ile oldukça basit düzenekte, 2 zamanlı bir makinenin günümüz yakıt tüketimi beklentilerini karşılaması elbette zordur. Bu motorlar ile istenildiğinde ekonomik olarak kullanmak mümkün olmaktadır. Ama bu yapacağınız en ufak hovardalıkta kat be kat arttığını bilin. Gerçek anlamda tadını almak istediğinizde bedelini fazlasıyla ödetecektir. Örnek vermek gerekirse, şehir içinde benim makinem 4 litre civarında yakarken (genelde 50-70km arasında ve 3 ve 4. viteslerde kullanırım) uzun yolda 120 ve üzeri süratlerde 7 litreyi bile çok rahat görebiliyor. Yağı benzin kullanma zorunluluğunu unutmayın. MZ lerin hepsi yağ pompalıdır ama genelde çok sık arıza çıkardığı için çoğunluğu iptal edip yada güvenmeyip benzine yağ katma younu seçmişlerdir.
    Her ne kadar parça sıkıntısı yoksa da...bazı hayati parçalarda orjinal yada sıfır parça bulmanız zordur. Birçok parçası zamanla aşınmış olacak ve büyük bir ihtimalle son kullanıcısı olacaksınız. Gerçekten anlayan ustasını bulmak, ustaya dert anlatmak zor. Motr aksamı basit yapısından dolayı arıza vermez yapıdadır. Ama aktarma organlarında elektrik aksamında sıkıntı yaşayabilirsiniz. Gerçekten severek kullanacaksanız, ve bir kez alışırsanız, başka motor kullanamazsınız. Ben her türlü derdine rağmen, hatta bazen benzin döküp yakacak kadar kızmamam rağmen, başka motor kullanmayı düşünmüyorum mesela...
    Güç konusunda oldukça tatmin edecektir sizi. 5 vitesli yapısı, düşük devirlerde gelen 25hp civarında güç tıpkı otomobil kullanır gbi rahat rahat hızlanma sağlar size. Özellikle ilk 3 viteste oldukça seridir. Birkaç kez kullanma fırsatı buluğum 251'lerde bile acemice gaz vermelerde çoğunlukla arkasını kaydırdım...
    Dediğim gibi....alırken ne yakar ne yakmaza, gider mi kalır mı ya bakmayın. Çok iyi gider, gerekiği kadar da yakar. Ama eski model ve artık üretilmeyen 2 zamanlı bir motoru gerçekten seviyorsanız....alın...

çok güzel yorumlamıssın ellerine saglık
    yardımların için tşkür ederım motordan soğudum şimdi en iyisi bulasmamak galiba:D

Motosikleti
    2017 nmax155. 2012 hyosungGV250
    arkadaşım ,benim kafamdada tam 4 aydır bir mz dir gidiyor . bir kaç tane batım ,ama hiç kurcalanmamış bir makina aradığım için beklemedeyim bir tane bayramadan sönra sözünü aldım galiba kısmetse onu alacağım. mz nin beğendiğim özellikleri
    1 iki zamanlı oluşu.(kendim 2 zamanlı motor ustasıyım .ama motorsiklet tamiri yapmıyorum .motorlutestere ilaç makinaları falan tamir ediyorum.ama teori 2 zamanlı olduğu için problemim yok.)
    2 250 cc hacminde tek silindir olmasına nazaran iyi bir beygir gücü ve tork vermesi.
    3 malzeme kalitesi.
    4 hafif ve tatminkar bir hızı var
    5 temizini 1500 2000 tl aralığında alabiliyorsun.
    6 sibob kaçırdı ,kesti , sente atladı derdin yok
    7 al bir mz dünyayı gez.....
    beğenmediklerim.
    1 marşsız
    2 eksoz sesi (şahsen mümkün olduğunca sessiz bir motor sürmeyi tercih ederim ..)
    3 iki zamanlı olduğu için sürekli yağ takviyesi .
    ama verdiği çoşku tartışılmaz... bakalım kısmetse bayramdan sonra bir tane mz im olacak

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    çok güzel yorumlamıssın ellerine saglık
    yardımların için tşkür ederım motordan soğudum şimdi en iyisi bulasmamak galiba:D
    Amacım seni caydırmak yada almaya ikna etmek değildi....Sadece..gerçekten klasik özellikli, hele hele 2 zamanlı bir makineye binmek farklı bir olaydır. Egsoz sesi cazip gelebilir. motor gücü cazip gelebilir....ama öyle anda öyle bir sorunla karşılaşırsın ki....bir anda duyduğun o egsoz senfonisi büyük bir ızdıraba dönüşebilir...

Çok değil 2 saat önce...Ankara'dayım şuan... Salı günü Adana'ya döneceğim ve Ankara-Adana arasını motorla gideceğim. 15 gündür motorum yatıyordu ve aküsünün dolması ve birazda gezmek bahaesi ile akşam saatinde dışarı çıktım. Bir anda motorumda elektrik kesintisi oldu. Kontak anahtarı kısa devre yaptığı için aşrı ısındı ve elimi yaktı. Far, sinyal vs. gitti. Muhtemelen YİNE çürüyen bir kablo şase aldı gövdeden. Motor şu anda çok güvendiğim bir arkadaşımda....Göreni hayran bırakıyor, sesi görütüsü ama...arızası derdi de bitmiyor. motoru sağlam evet... Ankara-İstanbul-Yalova-Ankara hattında gitti geldi...Ama sadece motorla bitmiyor ki...

Bunları iyi düşünün...Benzin, bakım masrafları, yedek parça, yaşı gereği çürüyen aksam.....v.b.
    Jawa 350 TS...Asya 125 T

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)