Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Bu Kadar İNSAFSIZ Olmayalım...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Arkadaşlar Geçen Hafta Antalyadan Korkuteline Gitmek İçin Yola Çıktım Neyse Korkuteline Gittim Dönüşe Geçtim Depomdada Tahmini Benzin Var İbre Kırmızıyı Gösteriyor Ben Dönüş Yolundayım Neyse Yoldan Alırım Dedim Benzini Çıktım Yola Yol Üzerinde "LUKOİL" Die Bir Petrol Gördüm Ordan Almak İstemedim Az İleride Petrol Ofisi Vardı Çünki LUKOİL'i Geçtikten 4 Km Sonra Felan Benim Benzin Yolun Ortasında ßitti Yani Gitmesi Gereken Petrol Ofisine Gidemedi Yolun Ortasında Kaldım Benzin Yok Motor Çalışmıyor Neyse Başlmadım Motoru İttirmeye Felaket Bir Sıcak Var Zaten 4-5 Km Boyunca Rampa Yukarı Geldiğim Yola Doğru İttirdim Motoru Motoru İttirirken Yanımdan Belki 10 Tane Motorlu Geçti 1 Taneside Durup Kardeş Hayır Mı Die Sormadı Yani Bu Kadar İnsafsız Olmayın ße Kardeşim İnsan ßi Durup Sorar Yardım Edelim Mi Die Yok Arkadaş Hepsi Yanımdan Aragazla Geçiyor Mübarek Çok İnsafsız ßir Toplum Olma Yolunda Hızlı Adımlarla İlerliyoruz Bu Benim Açıkcası Zoruma Gitti Bu Memlekette Vicdanı Olan Kimse Kalmamış Arkadaş...
    [COLOR="Red"][B]Motosiklet bir özgürlük ve keyif aracıdır. Bu özgürlük ve keyfin en önemli ve öncelikli koşuluysa kask kullanımıdır.
    Kask, motosiklet sürüş güvenliğinin en önemli ve olmazsa olmaz koşuludur.[/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

keşke ittirmek yerine motoru park edip motorculara el etseydin.
    ağlamayan çoçuğa emzik vermezler.

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    kimse sana yardım etme mecburiyetinde değil eder veya etmez
    bu kawasaki bir başka dostummm

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı bY_aLp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yardım etme mecburiyeti paylaştığımız motosiklet tutkusundan geliyor.En azından bir sormalıydıılar yardım teklifi etmeliydiler.Sen sen ol zor durumda bir motosikletçi görünce yardım et.

Azrail42 keşke lukoilden benzin alsaydın 5 liralık ondan sonra petrol ofisinden alsaydın.Motosikletine gördüğün yerde benzin koy hem için rahat olur hemde birgün tüm deponda ki benzine ihtiyaç duyabilirsin.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Kimsenin Kimseye Yardım Etme Mecburiyeti Yok,
    Mecbur Ediirse Zaten Onun Adı YARDIM olmaz.

Fakat en azından durup soranlar olmalıydı,
    ben nerde bı motorcu görsem eğer motorun etrafına bakınıyorsa sol şerittede olsam yavaşlar dönerim,
    ama bu demek değildirki MOTORU KENARA ÇEKİP HER DURAN ŞAHSADA İNİP SUAL SORULMAZ.

Keşke el etseydin illaki kesin duran biri olurdu...
    en azından 1 lt benzın çekıp verilse en yakın benzınlıge geri getırırdı senı,,,
    neyse geçmiş olsun,

Buda Sana ders olmuştur ama,
    paran cebinde olacağına deponda olsun,
    Çok Geçmiş Olsun...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    RAMZEYQM250 2010
    haklısın valla ınsan bır durar yardım eder sonucta hepımız basına gelebılecek bır sey herkes yolda kalabılır yanı bugun sana yardım ederler yarında sen baska bır yolda kalmıs arkadasa yardım edersın neyse o yanından gecıp gıden arkadaslar elbet bıgun yolda kalırlar ozaman akılları baslarına gelır bence.yınede allah kımseyı yolda bırakmasın

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    biraz ilerden-biraz ilerden benzin bitince değil azalınca alıcan başka yolu yok benzinsiz hiç yolda kalmadım çünkü rezerve dahi düşmemeye gayret ediyorum parasız gezdiğim olmuştur ama az benzinle yola cıkılmaz

bu arada bir arkadaş yolda motoru iktiriyordu (muratlı-uzunköprü arası köy yollarında) durdum benzini bitmiş onun motorunu benim cub a bağladım kayınco ve ben bir motor ve motorun üstünde adam 5 km çektim benzinciye bıraktım yardım etmesini severim keşke ben olsaymışım

Bu sabah bununla ilgili bir yazı okudum, iyi motorcu eşittir iyi insan, sadece yolda değil, her yerde..

İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yorumlar çok ilginç..
    Biz harama meylederiz korkusuyla helalin onda dokuzunu terkederdik (Hz.Ömer)

doğru olsam ok gibi, yabana atarlar beni...eğri olsam yay gibi, elde tutarlar beni...

seckin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1150GS Adv
    Bazı arkadaşlar sert cevaplar vermişler. Kimse yardım etmek zorunda değil vs vs diye. Yardım etme zorunluluğu olmadığını başlığı açan arkadaş da biliyodur zaten ama anlatmak istediği bu kadar insafsız olunmaması yönünde. Bu tepkiniz niye onu anlamadım açıkçası. Hiç yolda kalmamışlar belli.

Yolda duran bi motorcu gördüğüm zaman ben de durup bir sorarırım hayırdır diye. Yardım etsem ne kaybederim ki? Belki iyi bir dost kazanırım...

emiro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DavidmipAJ
    Yardım etmek zorundalar dememişki. Hayıflanıyor sadece duruma.
    Sen de görsen durmayacaksın gibi bir izlenim bıraktın
    Aynı şey bir gün başına gelirse bu başlığa yaz tekrar ;)
    Live To Ride <-|-> Ride To Live

Carbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    Ona bakarsan ben de geçen hafta terminalden 01.00 otobüsünü kaçırdım (daha doğrusu yazhanedeki kekolar başkasına satmış satmayın geliyorum dediğim halde) evim 15 km uzakta yürümek zorunda kaldım taksicilere diyorum 15 liraya götürür müsün götüremem diyorlar para teklif ettiğim halde düşünün yani.Adamın arabası 2-3 lira gaz yakacak hepi topu yok götüremem.

Senin ki insafsızlıksa bu ne o zaman?

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Ben Elimi Kaldırıp Otostop Çekmek Yerine Zaman Kazanıp Motoru İttirmeyi Tercih Ettim Ha Benzin Almamak Benim Hatam ßelki Ama Yanımdan Geçen Onca Motorludan Birinin De Durup Kardeş Hayır Mı Die Sormak Çok Zor ßişey Değil Durumum ßelli İşte Güneşin Altında Su Gibi Terlemişim Yolun Ortasındayım ßelliki Bi Problem Var Motoru İttiriyorum Siz Siz Olun Durun Sorun Elinizden Geleni Yapın Arkadaşlar YARDIMLAŞMAK MECBURİ Değil Vicdan Gönül Dostluk Samimiyet Meselesidir Aramızda ßazı Arkadaşlar Yardımlaşmayı MECBURİYET Olarak Algılamış Ama Öyle Değil.
    [COLOR="Red"][B]Motosiklet bir özgürlük ve keyif aracıdır. Bu özgürlük ve keyfin en önemli ve öncelikli koşuluysa kask kullanımıdır.
    Kask, motosiklet sürüş güvenliğinin en önemli ve olmazsa olmaz koşuludur.[/B][/COLOR]

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nerden ciktin sen sürpriz yumurtadan mi? Ne isin var bilgi ve tecrubenin paylasildigi bir ortamda, dersem tipki senin dusunce tarzinda bir insan olurum degil mi? Sen simdi sokakta gordugun hayvanlari da tekmelersin diyerek saygi ve sevgilerimi iletiyorim sana genc...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Arkadaş haklı toplum olarak aşırı duyarsızlaşma gibi bir sıkıntımız var. Geçen aylarda babam çarşıda fenalaşınca bi Allah'ın kulu ambulans çağırmayı akıl etmemiş adam soluk soluğa evi aratıp bizden yardım istedi. Üstelik aynı apartmanda olduğumuz komşularda (!) yanındaymış. Velhasıl kelam bi yardım edip,dua almak en büyük kazanç olur bu tip durumlarda. Kimsenin sıkıntıya düşmeyeceğim diye bir garantisi de yok..

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Alıntı u.ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş haklı toplum olarak aşırı duyarsızlaşma gibi bir sıkıntımız var. Geçen aylarda babam çarşıda fenalaşınca bi Allah'ın kulu ambulans çağırmayı akıl etmemiş adam soluk soluğa evi aratıp bizden yardım istedi. Üstelik aynı apartmanda olduğumuz komşularda (!) yanındaymış. Velhasıl kelam bi yardım edip,dua almak en büyük kazanç olur bu tip durumlarda. Kimsenin sıkıntıya düşmeyeceğim diye bir garantisi de yok..

İstanbulun Göbeğinde Taksim Meydanında Yolda Düşsen İnsanlar Üzerine Basıp Geçer Mi Ki Die Düşünüyorum Artık Duyarsız ßir Toplum Oluyoruz İyce İnsanlar ßir ßirlerini Küçük Görüyor Oysaki Girecekleri 5 Metre Mezar Götürecekleri İse Sadece Sevabı Ve Günahı...

kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu devirde kimseden bir şey beklememek gerek. Herkes kendi rahatının derdine düşmüş durumda...Bir de biz Türk toplumu olarak çok çözüldük; milli birliğimiz, birbirimize olan tahammülümüz artık yok denecek kadar az. Çok hızlı bir şekilde bireyselleştik.

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Oha ya bu nasıl bir yorumdur arkadaş. Hani bulunduğun yer çorlu olmasa arkadaşın yanından geçen motorlardan biri sendin diyecem.. Herkez herkeze yardım etme mecburiyetindedir. Böylesi daha iyi bence.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizim forumdan Acayüp her zaman yanında ekstra 1 litre benzin taşır. "Hayırdır" dedim bir gün. "Yahu benzini bittiği için yolda kalanlar olabiliyor, ihtiyacı olan birine rastlarsam yardım edebileyim diye taşıyorum." demişti. İnsanlar farklı farklı işte...
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    tvs apache rtr150 gri (2011)
    bu zamana kadar sadece 1 motoru es geçtim hala içime derttir acaba geri dönsemiydim. akşam saatlerinde datçadan marmarise gelirken hisarönü kavşağına yaklaştığım virajlardan birisinde denk gelmişti hem gece oluşu sebebi ile geç farkettim hem virajın içinde manevra yapamadım motoru yatırmıştım (birazda hızlıydım) arkamdada bi araç oluşu sebebi ile durmadım ama pişmanlığım vardır hala keşke dursaydım diye.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)