Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hırsızlardan Korunmak İçin Güvenlik Önlemleri

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar Herkese Merhaba,

Gelecek hafta kısmet yeni motor alacağım (Kawasaki Ninja veya CBR 250). Yalnız cihangirde oturuyorum ve oturduğum evin sadece açık bir otoparkı var. Malumunuz oturduğum yer hırsızlığın fazlaca olduğu bir yer ve kasko ücretleri bir hayli yüksek. Hırsızlık konusundan nasıl korunabilirim tavsiyelerinize ihtiyacım var?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    1. Motora alarm
    2. Sağlam bir kilit 5 dk da olsa kilitle

Motoru mümkün oldukça aydınlık bir yere koyman ve evinden görüş açısında bulundurman faydalı olacaktır,ayrıca mutlaka branda örtmende faydalı olacaktır dikkati motor üzerine çekmezsin böylece,etrafdaki komşu veya bakkal vs varsa motorun senin olduğunu bildirmen de faydalı olacaktır.
    7 Tepe Motosiklet Kulübü

Phantom264 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R TriColor Cibcib*
    Bende yakında alacağım inşallah neyseki kapalı koyacak bir yerim var ancak birde kalın bir zincir ve asma kilit alacağım bu arada güven veren bir kilidim olmasına rağmen alacağım
    Gaza gelme. Gaza getirme. TriColor

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. Motora alarm
    2. Sağlam bir kilit 5 dk da olsa kilitle

Motoru mümkün oldukça aydınlık bir yere koyman ve evinden görüş açısında bulundurman faydalı olacaktır,ayrıca mutlaka branda örtmende faydalı olacaktır dikkati motor üzerine çekmezsin böylece,etrafdaki komşu veya bakkal vs varsa motorun senin olduğunu bildirmen de faydalı olacaktır.
    +Alarmlı disk kilidi
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Alarmlı disk kilidi nasıl oluyor??

Fiyatı ne kadar biliyor musunuz ve tavsiye edeceğiniz marka var mı?

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    motoru garantiden çıkaracağı için alarm bağlatamazsın ama bunun yerine alarmlı disk kilidi ve hatırlatma kablosu al.

motoru her zaman branda ile kapat.

disk kilidini öne bağla ve arka lastiğide direk, ağaç artık sökülemeyecek sağlam bir yere kaliteli bir halat kilit ile sabitle.

direksiyon kilidini her zaman kullan.

ek bir not, pille çalışan uzaktan kumandalı alarmalar var. bunlar motorun garantisini bozmaz. bir tane alıp kuyruk grenajının içine sabitle. sabitlemen önemli çünki grenaja ufak bir darbe olduğu anda alet bunu algılayıp ötmeye başlıyor.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    honda cbf 150
    tüm kilitlerden önce kesinlikle branda tavsiye ederim. çünkü hırsızın anlık olarak motorunu kaldırması kolay değildir. fakat seni kafaya takarsa o motor sana yar olmaz. hırsızın dikkatini cekmemek için ne gerekiyorsa yapmalısın.

Uğur Bilgili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS
    O civarda oturan hırzısları tanımaya çalış, o civardakiler motosikletin kimin olduğunu az çok bilsin. Arkadaşın dediği gibi göze batmamaya çalış. Çok sağlam kilitler kullanacağını varsayıp o konuda bişe demiyorum, mesela ben disk kilidi ile ön tekeri, arka teker de sağlam bir kilit ile merdiven korkuluklarına kilitliyorum. Çevreyi çok iyi tanıyan bir arkadaş sayesinde ise civardaki çoğu hırsız motosikletin benim olduğunu biliyor ve o hatrı sayılır arkadaşın arkadaşı olduğumu da

İnşallah hırsızlar motosikletinle uğraşmazlar, Allah hepimizi bu tip durumlardan korusun.

Alıntı Uğur Bilgili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çevreyi çok iyi tanıyan bir arkadaş sayesinde ise civardaki çoğu hırsız motosikletin benim olduğunu biliyor ve o hatrı sayılır arkadaşın arkadaşı olduğumu da
    Kablo kilit,disk kilit falan yerine mahallede kabadayı, mafya, tetikçi falan varsa onunla arkadaş olun, aralarına girin, kendinizi sevdirin, böylece kimse size dokunamaz. Bir de Alman kurt köpeği taşırsın arka çantada, seni tanımayan başka mahalleye bırakırsan çantadan çıkarır motorun yanına bağlarsın...

Şaka şaka. Motorun yanına tank bile koysan hırsız eğer işi biliyorsa tanksavar ile gelir çalmaya... Benim anladığım kadarıyla nasıl bir hırsıza denk geldiğiniz çok önemli. İş tamamen sizin ne kadar fazla güvenlik önlemi aldığınız ve ne kadar şanslı olduğunuzla alakalı. Bahtsız bedevinin motorunu komando tugayı bile koruyamaz ama ballı adam sadece kontak anahtarını kapatıp gider, hırsız o gün başka iştedir, kimse dokunmaz motora. %100 çaldırmazlık garantisi sunan bir önlem olmasa da asgari olarak bir kablo kilit + disk kilit kombinasyonu en azından hırsızların bir kısmını caydıracak, caymayan bir kısmını da en azından terletecektir. En azından uğraşsın pzvnk, öyle düz kontak yapıp gitmesin di mi...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)