Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ASYA'mı değiştirmek istiyorum. :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    ASYA'm benim ilk göz ağrım ne kadar çok motor kullansam da her şeyi onda öğrendim ama artık tarzımı biraz değiştirmek istiyorum ufak ufak büyüsün daha iyileri olsun diye uğraşıyorum.Sıcak - soğuk , kar - yağmur demeden beni hem yazın hem kışın çok iyi idare etti.Çok hırpaladım.Apaçi takıldım aynaları söktüm jantları boyadım motorun her yerini söktüm bazı yerlerinde çatlaklar oluştu ama ne olursa olsun onu çok sevdim.Artık aklım başıma geldi.Gerçek anlamda motorculuğa adım atmak istiyorum.Her şeyi buradan öğrendim buradan öğrendiklerimi de uygulamaya başladım.Ama artık ayrılma vaktimizin geldiğinin sinyallerini alıyorum. Motosikletim 9.300 KM'de bakımları tam anlamıyla mükemmel şekilde yapılıyor.Motorun ne gidişinde problem var ne de başka türlü bir sorun. Sadece bazı şeylerden çok çabuk sıkılırım.Aslında sıkılmadım ama yenisini almam için bunu makul bir fiyata satmam lazım.

Aklımda iki tane motosiklet var.Siz sıkıldınız böyle şeylerden ama amacım soru sormak değil bazı şeyleri sizlerle paylaşmak.

Aklım yine çinli bir motora kayıyor ama ben senet ile alacağım için maalesef yine çinli.Çinli falan diyip de motoru asla ezmiyorum.Nede olsa bütün bir sene bir çinli ile beraberdim.

Aklımda Kanuni BS 125 http://www.kanuni.com.tr/Pages​/Urun...​d=9&k=1

ve

Kanuni Breton 125 http://www.kanuni.com.tr/Pages​/Urun...3;25&Id=10&k=1

var.

Arkadaşlarım almış kullandım çok hoşuma gitti.Yeni gözdelerim bunlar.Elbet yorumlarınız olacak ama ben sadece paylaşım olsun duygularımı açığa vurayım diye açtım.

Herkese iyi forumlar
    Saygılarımla Burak Aslan
    Belki de ilk önce yanlış insanlarla tanışmasaydık , doğru insanı bulduğumuzda onların değerini anlayamazdık ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cygnus rs
    Asyayı değiştirmeni gönülden destekliyorum ama biraz daha para biriktirip güzel birşeyler alsan daha iyi olmazmı ? 2.el yamaha veya honda az kullanıılmış biraz araştırma yapsan belki senin için daha iyi olabilir

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Emin olabilirsiniz ki en çok istediğim motosiklet YBR , CBF ve APACHE . Hep aklımda bunlar var ama arkadaşlarımın tecrübelerine dayanarak ya da söylediklerine göre diyeyim bunu söyleyen arkadaşımda Breton 125 var çok uzun zamandır motosikleti var.Önceden Asya AS - 125 kullanıyordu kendini biraz hırpalamıştı motoru.Ama ikinci motoru Breton'u 1000 KM'ye kadar 50'yi hiç geçmedi çok yüksek hız yapıyor buna inanıp inanmamak sizin elinizde ama 150 KM'ye çıkmış o motorla.Videosu var orada gördüm. 130 KM hız'a kadar hiçbir türlü titreşim yok motosiklette.Ne kadar güzel açarsan o kadar iyi gider diyor.

BS 125'i olan arkadaşım da motosiklet yedek parça satan dükkanın sahibinin oğlu.Motosiklet rodajda olduğu için pek konuşamadık ama motorunu sürdüğümde onun da sorunsuz olduğunu gördüm.Bizim buralara yakın Çay - Kar diye bir mağaza var bütün herkes oradan alıyor motorları hem taksit fiyatlarını kişiye göre ayarlıyor hem de tanıdık olduğu için bazı şeylere müsama gösteriyor.Emin olun ki orda bu dediğim 3 motordan biri olsa gözüm kapalı alırım.
    Belki de ilk önce yanlış insanlarla tanışmasaydık , doğru insanı bulduğumuzda onların değerini anlayamazdık ...

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    hayırlısı olsun, bence biraz daha sabredip ybr cbf gibi bişey alman daha iyi olacaktır o 150 200 işlerinide boşver,125 motorun 125 lik motor gibi gör

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Titreşim olayına değinmek istedim amaç hiçbir zaman hız olmadı bende. :/

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    madem amacında hız değil, balansörlüsünü al çililerin diğerlerine göre fazla titreşim korkun olmaz.

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Yardımlarınızla karar vermeye çalışıcağım. Buna emin olabilirsiniz. Tüm incelemeleri araştırmaları gözden geçiriyorum. Bu sefer aceleye gelmicek motosiklet satın alma işim.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bretonun titreşimini iyi bilirim ben Çinliler arasında en sağlam motordur bence çünkü grenaj yok gibi Motoru da sorunsuz.
    Ama şimdiki aklım olsa o zaman balansörlü kubalardan alırdım çok çektim titreşimden.
    İlla ikisinden birini alcaksan Bs125 tabiki. Hemen hemen herşeyi aynı + olarak çelik jant disk fren ve benzin göstergesi var. Disk frensiz bir motor asla tavsiye etmiyorum durmuyor
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

pasa216 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 100 2012 Kırmızı :)
    Kuba CG 150 ya da Kuba CG 100 5 vitesli olanlardan.Ama düzme falan yok bende diyosan CG 150 yi öneririm.Vergisi mergisi yakıtı falan 125 likler gibi. bende de var ama şuanda motor inmiş durumda yarın full set 200 yapılacak inş.
    Tehlikeleri nasıl dibine kadar bertaraf edeceğini bilemiyorsan sakın motosiklete binme, çünkü o zaman bu işi beceremezsin demektir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)