Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cup motor lastik hava basıncı . >>>

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Asya 100'lük cup motosikletim var.Hava basınç ayarları ön 34 arka 38 basıyorum.Arkadaşım söyledi o kadar çok basma motosiklet seker ve en ufak taş parçasında düşme tehlikesi yaşarsın diye.Bunun en makul olan basıncı kaç PSI?
    Yardımcı olan herkese bir teşekkürü borç bilirim.
    Saygılarımla Burak Aslan
    Belki de ilk önce yanlış insanlarla tanışmasaydık , doğru insanı bulduğumuzda onların değerini anlayamazdık ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir bilgim yok bu konuda ama kullanım kitapçığında mutlaka yazıyordur bende bilmiyordum kullanım kitapçığını biraz karıştırdım buldum
    kymco agility 50 5700km >> honda cbx 250 2100km >> honda cb 125 ..?
    Demirden korksak motora binmezdik..

Yasin E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2o12 Yamaha Ybr 125 ESD
    Bende kanuni cup 100 var kitapçıkta yazmıyor servise bide ayrı bir tamirciye sordum 26 ön 30 arka dediler. Ama benzinliktekiler yanlış gösteriyormuş galiba bende araba lastiklerini değiştiren bi abi var ona kontrol ettiriyorum.
    2o11 Kanuni Cup 100 ( 0 - 4600 ) km
    2o12 Yamaha Ybr 125 ESD ( 0 - ....... ) km

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Kesin bilgi gerekli arkadaşlar. :/ Yardımcı olabilecek yok mu ?
    Belki de ilk önce yanlış insanlarla tanışmasaydık , doğru insanı bulduğumuzda onların değerini anlayamazdık ...

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Lastiklerin üzerinde hava basıncı yazar, bir bak bakalım ...

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Abi baktım yazmıyor ya :S

---------- Post added at 15:23 ---------- Previous post was at 15:11 ----------

Abi çıktım baktım ön de 32 arka da 32 arka daha büyük basınçlar aynı. :/ aynı olmaması lazım değil mi ?

djan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    bende yamaha cub var ön 29 arka 33,eğer artçı alacaksan arka 40 olması gerekiyor.bir benzinlikten hava basınca diğer bir benzinlikte kontrol edin.zincirin korumasının üstünde bir sticker vardır orada yazar basınçlar bir kontrol et derim.
    Çoğunluğun yaptığı şey daima yanlıştır.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Alıntı BurakASLAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi baktım yazmıyor ya :S

---------- Post added at 15:23 ---------- Previous post was at 15:11 ----------

Abi çıktım baktım ön de 32 arka da 32 arka daha büyük basınçlar aynı. :/ aynı olmaması lazım değil mi ?
    Sen 32 bas havayı ikisine de. Sonra çok sert geldiğini hissediyorsan 1-2 bar düşürürsün. Önü çok hafif daha yumuşatabilirsin (28-29 gibi)

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Tamam öyle yapayım (: Teşekkür ederim abi.

Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastiklerin üzerinde hava basıncı yazar, bir bak bakalım ...
    Ek olarak..
    Şayet, lastik yanaklarında; lastik basıncı '' bar '' olarak ifade edilmiş ise,

1 bar = 14.5 Psi' dir. Bar olarak bulduğun rakamı 14.5 ile çarparsan, sana doğru

lastik basıncını verecektir..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    125CC
    yazın 28 30(artçı ile biniliyorsa 29 32) kışın 30 32 ( artçı ile 31 34) 40ta lastik ortadan daha fazla şişeceği için dönüşlerde problem olur ve çok zıplar + taşa geldiğinde direk jant etkilenir kırılabilirde o kadar vurma hava.

djan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    kullanım klavuzu ve motorun üzerinde sticker'da öyle yazıyor ben onların yalancısıyım velhasıl yanlış olacağını düşünmüyorum
    Çoğunluğun yaptığı şey daima yanlıştır.

Motosikleti
    Bajaj Discover 125st
    ön 1,75 bar arka 2,00-2,25(artçılı) bar. Yani diyor ki: ön 26 psi arka 29-32(artçılı) psi. Muhakkak çift kontrol yapın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)