Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sahibinden.com alışveriş kargo faciası

Motovento
    REKLAM ALANI
    craz099 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    Merhaba arkadaşlar sahibinden.com'dan alışveriş yaptım bir takım ayna aldım bugün kargo geldi. Fakat kargonun üzerinden sankki kamyon geçmiş aynaların cam tarafı kırık bir aynanında arka nikelajları göçmüş durumda kargocuya tel açtım dedim bu kargo kırık az sonra gelecekler malzemeyi aldığım firmayı aradım tutanak tutun dedi kargo parayı öderse aynanın yenisini gönderebiliriz dedi. Bu durumda ben ne yapabilirim nasıl bir yol izleyebilirim. Yardımcı olun arkadaşlar lütfen

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Asıl yapman gereken kargo geldiğinde paketi açıp kontrol etmendi. Şimdi işin kargonun durumu kabul etmesine kalmış.

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    kargo madik atabilir biz kırmadık siz kırdınız falan diye yani kısaca kargonun insafına kalmış.keçke kapıya geldiğinde kargo görevlisinin önünde bakıp tutanak tuttursaydınız neyse uarım kabul ederler kırdıklarını.

Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    Umarım kabbul ederler tekrar bugün geri gönderecem peki malzemenin kargocu varken açıp fotoğrafını çekip tutanakla birlikte malzemeyi aldığım firmaya mail atsam benden ücret almadan tekrar gönderirler heralde

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    Alıntı craz099 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Umarım kabbul ederler tekrar bugün geri gönderecem peki malzemenin kargocu varken açıp fotoğrafını çekip tutanakla birlikte malzemeyi aldığım firmaya mail atsam benden ücret almadan tekrar gönderirler heralde
    fotoğrafta kargo görevlisi olursa ve kargo firmaya aynaların ücretini öderse neden olmasın

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Şubenin bağlı bulunduğu bölge müdürlüğünü doğrudan ara. Şube müdürleri yan çizerler, ancak bölgedeki müşteri temsilcileri konuya el attıklarında sorun çözülür.

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Siz siz olun, kargo ile gelen ürünü incelemeden teslim almayın. Fotoğrafa filan ihtiyaç yok. Teslim aldığınıza dair imza atmazsanız süreç sizin lehinize işler. Zaten kargo görevlisi ile birlikte paketi açıp malzemenin hatalı ya da hasarlı olduğunu gördüğünüzde itiraz etmeksizin alır, yenileme işlemlerine başlarlar.
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

hckc_55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cheeta CT-150-T3
    Bende buna benzer sorunla karşılaşmıstım.Mutlaka Kargoyu alırken ürününüzü kargo görevlisinin yanında kontrol ederek alın.Kargo görevlisinin yanında kontrol yapılamadan Teslim alınan malzemeye " hasarlı malzeme tespit tutanağını" sonradan yaptırmanız çok zor.Tamamiyle kargo görevlsinin ihmali.Size; kargonuzu kontrol ederek teslim almanızı söylemeliydiler.Ama kargocuların tek bahanesi "Herkese biz böyle söylersek veya kargoyu kontrol edersek İşimiz Aksar " diyorlar.Ben sorunumu ürünü aldığım bana kargolaayn firmayı ikna ederek gidermiştim tabii kargocularla uzun süre tartıştım ama yardımcı olmadılar.Umarım sorunun kısa sürede çözülür

istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Hepsiburadaya bu aralar dikkat edin, 15 gündür gelmeyen bir ürünüm var mesajlarada cevap vermiyorlar. Ürünler bir haftadır "Ürünleriniz paketleme işlem sırasına alınmıştır" görünüyor. Az önce şikayetvar.com'a şikayette ettim. Bu siteden 2004 yılından beri alışveriş yaparım en az 25000'lık ürün aldım. Hiç böyle birşey yaşamamıştım.
    Kawasaki Ninja 250r: 0/13.000km, VFR 800:13.000/ --- km

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı istanbulccc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepsiburadaya bu aralar dikkat edin, 15 gündür gelmeyen bir ürünüm var mesajlarada cevap vermiyorlar. Ürünler bir haftadır "Ürünleriniz paketleme işlem sırasına alınmıştır" görünüyor. Az önce şikayetvar.com'a şikayette ettim. Bu siteden 2004 yılından beri alışveriş yaparım en az 25000'lık ürün aldım. Hiç böyle birşey yaşamamıştım.
    Taşınıyorlar, gecikmeler bundan kaynaklanıyormuş.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    kargoyu kontrol edip tesli almalıydın.....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    Arkadaşlar dün kargo etmişler ürünün yenisini ben dün kargocularla konuştum anlayışlı karşıladılar bizim hatamız dediler geri gönderdim. Bugünde tekrar yenisini başka bi kargo firmasından teslim aldım cevap yazan ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim. Siz siz olun kargoyu kontrol etmeden açmayın

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    sende şans varmış yoksa onları elinde patlatırlar dı haberin olsun kargo şirketi insafına kalmış bi olay yani
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)