Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bir Türlü Gelemiyen Parçalar..Honda Türkiye.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Sayın Dostlar..

22 Mayısta talihsiz bir kaza yaşadım.Bazı arkadaşlar bilir..
    Kaza yapmamın nedeni Doblo marka aracın beni göre göre sağ tarafımda bulunan garaja bodoslama girmeye çalışmasından dolayı oldu..

Korumalarım olması ve hızımın orta halli oluşundan dolayı bana pek bişey olmadı sıyrıklar dışında..

Motorum karşı tarafın trafik sigortasından yapılmak üzere 10 Haziranda karar alındı ve ben motorumu D&B motor'a yolladım.(Bu arada motorum 2011 yeni kasa cbr 125R)

Motordaki masraf ise sadece grenajlar birde radyatörümde ufak çizik kadar bi göçme var o.(Saolsun servisim değiştirmek istemiş onuda)
    Motorun tamir bedeli ise 3500 tl.

Asıl Konuya gelirsek; 10 hazirandan beri neredeyse 2 günde 1 aradım servisi.Parçaların ne zaman geleceğine dair bi bilgilerinin olmadıgını söyleyip durdular.
    En son geçen hafta parçaların %30'unun geldiğini söylediler peki ya gerisi
    Cevap bilinmiyo, çok güzel.
    Honda Müşteri Hizmetlerini aradım 4-5 dosya açtırdım.Her seferinde genel müdürlükten size dönüllücek dediler.
    Fakat ne dönen ne eden biri var.

Bu sıcak havalarda motorsuzda kalmamdan dolayı sabrım taştı artık.En son Honda Türkiyeye mail attım Tüketici haklarına şikayet edeceğim diye.
    İnsan kendini koruma amaçlı bi cevap verir demi oda yok.

Oda yetmedi İzmitteki fabrikayı aradım.Telefonu açan hanımefendi 2 haftadır bütün fabrikanın yıllık izinde oldugunu ve üretimin durmuş olup.Pazartesi döneceklerini söyledi.

Koca fabrikayı aynı gün izne çıkarmaları hiç akıllıca gelmedi bana

Yarın Tüketici hakları mahkemesine başvurmayı düşünüyorum.Fakat ondan karar çıkana kadar önümüzdeki sezon gelir.

Ne yapmam gerektiği hakkında bilgi verirseni çok memnun olucam.Çünkü beklemekten aşırı derece sıkıldım.
    Kanunlarda Üretici bir malı ülkeye sokuyorsa %100 parça stogu bulundurmak zorunda yazıyor ve benim motorum garantili.2 ay kullanabildiğim ve 2 aydırda serviste olan motorum .

Lütfen anlıyan biri beni aydınlatırsa bu konuda
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    honda da bunu yapıyorsa biz ölelim yani
    her fırsat elinde vardı,o ise sadece milletini düşündü.....

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    En çok güvendiğim ve beğendiğim markaydı.
    Ama bu yedek parça olayından sonra Ne güvenim kaldı ne beğenim.
    Birçok kişiyede önerdim dırdır ettim aldırdım ama yanlış yapmışım.
    Cbr125 almadan önce gt250R alıcaktım.2. el olacagına 0 olsun dedim.
    Yanlış yapmışım.

Motosikleti
    nx4 falkon
    Öncelikle büyük geçmiş olsun.Honda gibi bi firmanın piyasa yapmış modelli bi motorunun parçalarını ayarlamaması enterasan.Benim motorum gibi tedavulden kalkmış bi motora bile 20 gün civarında parçayı temin ediyor.Allah sabır versin.

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Çok teşekkür ederim saolun.Bende anlamadım.

Motosikleti
    KYMCO LİKE 125 cc '2011
    Geçmiş olsun, şahsi görüşüm size bunlar kasıtlı yapıldığı yönünde. Motorunuzun tamir bedeli nasıl 3500 lira oluyor? 2. el 2008-2009 model cbr 125 alınır
    [COLOR="DarkRed"][U][I][B]" ... [COLOR="Navy"]motosiklet[/COLOR] üstünde ölürsenizde her [COLOR="Black"]motosikletçi[/COLOR]'nin istediği gibi görevinizi tamamlamış olursunuz."[/B][/I][/U][/COLOR]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı ToLGa_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, şahsi görüşüm size bunlar kasıtlı yapıldığı yönünde. Motorunuzun tamir bedeli nasıl 3500 lira oluyor? 2. el 2008-2009 model cbr 125 alınır
    Öyle bir şey mümkün olamaz. Hem servis işi ne kadar çabuk hallederse parayı da o kadar çabuk alır dolayısıyla oyalamak istemez. Fiyat olarak da fazla söyleyemezler, hele ki sigorta ödeme yapacağı zaman mümkün değil. Eksperler bizden daha iyi pazarlık ve piyasa araştırması yapıyor.

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    cbr 125 i yedek parça olarak almaya kalkınca 7-8 bini buluyor fiyatı.gayet normal. cbr 125 in parçaları pahalı.

davutyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1100 Gs
    Ne yapmanız gerektiğine gelirsek öncelikle servis kaytlarını düzgün bir şekilde tutabilmeniz için motoru teslim ettiğinize dair elinizde bir belge olsun. Yetkili servis sizi 2 ay gibi süre bekletemez bu kesin, servis kaydıyla beraber doğruca bağlı olduğunuz tüketici mahkemesi hakem heyetine başvuruda bulunup şikayet dilekçesi dolduruyorsunuz. Hakem heyeti başvurunuzla o şirkete şikayetinizin bir örneği ile beraber savunma isteyecektir. Şirket tebliği aldıktan sonra gerekli süre içinde savunmasını yazar ve gönderir. Bunun neticesinde savunmayı da dosyaya ekleyen hakem heyeti bir karar verir ve iki tarafa da bunu tebliğ eder. Lakin unutulmamalıdır ki bu karar bağlayıcı değil maalesef, sadece tarafların mahkemeye gitmeden durumu çözmesine yönelik bir eylemdir. Şirket aleyhine bir karar çıkmışsa ve bunu uygulamamışsa siz doğrudan mahkemeye başvurabilirsiniz.Bu sürece kadar geçecek zaman zaten 2 daha sürer. Sonrasını hiç bahsetmeyeyim.
    Hakem heyeti de belirli bir meblağa kadarki davalara bakar o sınırı tam hatırlamıyorum.
    Kısacası maksat tamirat sürecini hızlandırmaksa bence doğrudan Honda nın kendisi ile irtibata geçmelisiniz, fayda edecektir.

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    Alıntı davutyuksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne yapmanız gerektiğine gelirsek öncelikle servis kaytlarını düzgün bir şekilde tutabilmeniz için motoru teslim ettiğinize dair elinizde bir belge olsun. Yetkili servis sizi 2 ay gibi süre bekletemez bu kesin, servis kaydıyla beraber doğruca bağlı olduğunuz tüketici mahkemesi hakem heyetine başvuruda bulunup şikayet dilekçesi dolduruyorsunuz. Hakem heyeti başvurunuzla o şirkete şikayetinizin bir örneği ile beraber savunma isteyecektir. Şirket tebliği aldıktan sonra gerekli süre içinde savunmasını yazar ve gönderir. Bunun neticesinde savunmayı da dosyaya ekleyen hakem heyeti bir karar verir ve iki tarafa da bunu tebliğ eder. Lakin unutulmamalıdır ki bu karar bağlayıcı değil maalesef, sadece tarafların mahkemeye gitmeden durumu çözmesine yönelik bir eylemdir. Şirket aleyhine bir karar çıkmışsa ve bunu uygulamamışsa siz doğrudan mahkemeye başvurabilirsiniz.Bu sürece kadar geçecek zaman zaten 2 daha sürer. Sonrasını hiç bahsetmeyeyim.
    Hakem heyeti de belirli bir meblağa kadarki davalara bakar o sınırı tam hatırlamıyorum.
    Kısacası maksat tamirat sürecini hızlandırmaksa bence doğrudan Honda nın kendisi ile irtibata geçmelisiniz, fayda edecektir.
    evet bahsettiğiniz süreç tıpkı elektronik aletlerde olduğu gibi böyle. ve şu da var ki , bildiri karşı tarafa gittiği zaman emin olun ki işler daha çabuk ilerliyor

olay sadece hondayı değil ilgili bayiyi de bağlıyor bir noktada. her ne kadar parça honda tarafından üretilsede bunu temin etmek ve nakliyesiyle ilgilenmek bayinin işi.

basit bi örnekle , malzemeyi kargoyla göndermek yerine mevcut gelecek bi motor partsinin içinde gemiyle getirmek ücretsiz

tabi bunlar benim kişisel fikrim .

emrah kardesim umarım hızlı şekilde çözülür sorunun
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı ToLGa_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle bir şey mümkün olamaz. Hem servis işi ne kadar çabuk hallederse parayı da o kadar çabuk alır dolayısıyla oyalamak istemez. Fiyat olarak da fazla söyleyemezler, hele ki sigorta ödeme yapacağı zaman mümkün değil. Eksperler bizden daha iyi pazarlık ve piyasa araştırması yapıyor.
    İlk çıkardıkları fiyat 4500 tl idi.Sigorta motoru perte ayırmayı düşünüyordu ki.(Keşke kabul etseydim)
    Servisimin ezik bulundan depoyu onarım yapalım demesiyle kabul ettim ve fiyat bin lira düştü.
    Cbr 125R ın fiyatlarının tuzlu oldugunu bilirdim.ama bu kadar bende beklemiyordum açıkçası..

Alıntı davutyuksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde korktugum buydu zaten.
    Tamam şikayet edicem ama bu seferde mahkemeydi falandı filandı.Aslında hakem heyetine gidip şikayette bulunduktan sonra onlara giden şikayetle iş hızlanabilir diyede düşünüyorum.

Alıntı teknoali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet bahsettiğiniz süreç tıpkı elektronik aletlerde olduğu gibi böyle. ve şu da var ki , bildiri karşı tarafa gittiği zaman emin olun ki işler daha çabuk ilerliyor

olay sadece hondayı değil ilgili bayiyi de bağlıyor bir noktada. her ne kadar parça honda tarafından üretilsede bunu temin etmek ve nakliyesiyle ilgilenmek bayinin işi.

basit bi örnekle , malzemeyi kargoyla göndermek yerine mevcut gelecek bi motor partsinin içinde gemiyle getirmek ücretsiz

tabi bunlar benim kişisel fikrim .

emrah kardesim umarım hızlı şekilde çözülür sorunun
    Şu iş bi an önce sonuçlansın başka bişey istemiyorum.Saolasın kardeşim.

honda hayat onda
    parça sıkıntısı şu taylat 'ın başına gelen su baskınlarıyla daha da artacağa benziyor.
    en çokta cbr 125 ve cbr 250 r için

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda hayat onda
    parça sıkıntısı şu taylat 'ın başına gelen su baskınlarıyla daha da artacağa benziyor.
    en çokta cbr 125 ve cbr 250 r için
    Hocam ne tavsiye edersin?

Ninja 250 ialacaklar için çin aradaki 2.500 farkı karşılıcaksan döviz ile satış politikası izleyen satışları yerlerde sürünen Kawasaki rekor kırar

Niye kawasakinin abuk subuk fiyatına laf etmiyosun hiç? Yedek parça fiyatı ve olmayan servis ağı ile ilgili bişey demiyosun?

Maximum 5000-10.000 km kullanıp motor değiştiricekler için ikinci elde fiyatı kontağı cevirir çevirmez 2.000 tl değer kaybeden 4-5 yıldır servis hizmeti veremeyen Yamaha'nın YZF-R125 inimi öneriyosun?

Objektif bakarak yazki bizde okuduklarımızdan biraz sebeplenelim...

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adam kotu bisey dememis ki. Niye bu hiddet bu celal

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam kotu bisey dememis ki. Niye bu hiddet bu celal
    Honda hayat onda Her yazını hondayı karalamak ve bi kusur bulmak için yazarsan ve öyle bi etiketi üzerine aldıysan...

Bundan uyarı değilde başka anlam çıkmasını normal kabul etmek gerekiyor.

Yoksa hondanın birçok zaafı var TR de. Koyun pisikolojisiyle Honda almaya bende karşıyım

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda hayat onda Her yazını hondayı karalamak ve bi kusur bulmak için yazarsan ve öyle bi etiketi üzerine aldıysan...

Bundan uyarı değilde başka anlam çıkmasını normal kabul etmek gerekiyor.

Yoksa hondanın birçok zaafı var TR de. Koyun pisikolojisiyle Honda almaya bende karşıyım
    ilginçtir ki bu arkadaşta 2 adet honda var sanırım şuanda
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

parçası bu kadar pahalı bir 125 lik tavsiye edermisin.ettiğin zaman komisyonmu alacaksın.
    ninja çok güzel bir motor yapmış. alıp 2 sene zevkle binilecek bir motor. sesi çok güzel görüntü süde ama düşersen parça lazım olursa honda da olduğu gibi ninjanın da parçası uçuk kaçık . cbr 250 r gibi tek silindir motordan elbette daha iyi.

cbr 250 nin sfırını alacağına ninjanın ikinci elini al sonra satıp 600 lük alabilirsin. hatta zarar etmeden.

bak bende honda var diye övünmüyorum .
    motorsikleti yazan yerde 2011 cbf 1000 yazısını bile sildim.
    ama zamanında bilgisizken çok savundum hondayı. eksiklerini sakladım. olumsuz yönlerini görmedim. başkalarıda yandı. benim yüzümden

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    parçası bu kadar pahalı bir 125 lik tavsiye edermisin.ettiğin zaman komisyonmu alacaksın.
    ninja çok güzel bir motor yapmış. alıp 2 sene zevkle binilecek bir motor. sesi çok güzel görüntü süde ama düşersen parça lazım olursa honda da olduğu gibi ninjanın da parçası uçuk kaçık . cbr 250 r gibi tek silindir motordan elbette daha iyi.

cbr 250 nin sfırını alacağına ninjanın ikinci elini al sonra satıp 600 lük alabilirsin. hatta zarar etmeden.

bak bende honda var diye övünmüyorum .
    motorsikleti yazan yerde 2011 cbf 1000 yazısını bile sildim.
    ama zamanında bilgisizken çok savundum hondayı. eksiklerini sakladım. olumsuz yönlerini görmedim. başkalarıda yandı. benim yüzümden
    E bak şimdi ben mayısta falan bi CBF 1000 almayı düşünüyordum...
    yanmış olur muyum hajı ben de ?
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

cbf 1000 güzel yakıtı biraz fazla km 400 kr.
    ön cam 160 dan sonra kaska doğru baya bir sallanıyor. 160 üstü hızlarda ön camı indirmek gerekiyor.yoksa cam kesin kırılır. aslında bu camı düzgün yapama mamışlar. çok açıp kapatırsan da yalama olma şansı yüksek.

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    tüketci hakem heyetine gidin derim...
    dediğiniz gibi 1 sene sürmüyor karar çıkması...
    en fazla 2 hafta sonra mahkeme sonuçlanır...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)