Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İzmir'den Çandarlı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Buradan yani bulunduğum bölgeden Çandarlı 120 KM kadar var. Bende de 100'luk Asya Cup var.Tüm bakımları 2 gün önce yapıldı.Bu motor ile ben diyorum Çandarlı'ya gidebilirim.Babam da bana karşı çıkıyor o motor şehir içi için öyle uzun yol da yanar falan gibi konuşmalar geçiyor aramızda.Hız olarak da düzde 90'ı görüyor yokuş aşağı 110 120 civarı yokuş çıkarken de 60 70 civarı.Yol genelde düzlük sadece 2 tane rampa var o da 300 metre civarı.Sizce nasıl bir sürüş yapmalıyım 80 90'la gidersem motor şişme yapar mı önceden şehir içinde 100 km yol yaptık hiç durmadan ama şehir dışına güvenemiyorum.
    Yardımcı olursanız sevinirim.
    Saygılarımla Burak Aslan.Herkese iyi forumlar.
    Belki de ilk önce yanlış insanlarla tanışmasaydık , doğru insanı bulduğumuzda onların değerini anlayamazdık ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Güzergah genelde çok rüzgarlıdır. Havanın durumuna göre tek sorunun bu olabilir.
    Bu yol artık neredeyse şehirlerarası sayılmaz bile. Güzergah boyu kaç trafik lambasında duracağını şu an kestiremiyorum.
    Rüzgarın seni sersemletme durumuna göre bir veya iki mola ile rahatlıkla bu yolu alırsın. Sadece arkadan hızlı gelen trafiğe karşı dikkatli ol.
    Çandarlı sapağından içeri girdikten sonra yol dar ve virajlıdır. Yola yabancı olduğuna göre bir de buna dikkat etmelisin. Yol boş diye asla gevşeme Virajdan bir anda karşında bir otobüs görebilirsin ve sağlam gelirler.

orayı şehir dışı olarak görme zaten çok hızlı bir trafik akmıyor güzel bir sürüş ile 1,5 saatte çandarlıdasın
    yolda bazı yerlerde tek şerite düşüyor yol o bölümlede dikkatli olmalısın
    menemeni geçtikten sonraa ciddi anlamda şiddetli bir rüzgar var ki arabayı dahi iyi sallıyordu rüzgara dikkat et
    eğer gidersen halı sahanın yanında rüzgar cafe var benden bir selam götürürsen sevinirim sana her türlü yardımı yapacaklardır

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Eğer motorla gidersen, ve kalacaksan orada, sana tek tavsiyem, sor birilerine ve denizkent yolu üzerinden dikileye git. 9-10kmlik bir yol. Ancak motosiklet ile gidilebilecek en güzel yollardan birisi. deniz kenarındaki tatil sitelerinin üzerinden denizden yaklaşık 100m yükseklikte denize bakarak kıvrıla kıvrıla giden bir yol. Hele akşam saati güneş denize doğru batarken muhteşem oluyor.
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

Millet oraya bisikletle gidiyor.

Alıntı excavatus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer motorla gidersen, ve kalacaksan orada, sana tek tavsiyem, sor birilerine ve denizkent yolu üzerinden dikileye git. 9-10kmlik bir yol. Ancak motosiklet ile gidilebilecek en güzel yollardan birisi. deniz kenarındaki tatil sitelerinin üzerinden denizden yaklaşık 100m yükseklikte denize bakarak kıvrıla kıvrıla giden bir yol. Hele akşam saati güneş denize doğru batarken muhteşem oluyor.
    Aynen katılıyorum.O yoldan bir kere geçtim.Tesadüfen tam güneşin battığı saatlere denk geldim.Ancak ters yönde yani Dikili'den İzmir'e doğru gidiyordum.Manzarayı seyretmek için sık sık durduğumdan 2-3 saatte ancak geçebilmiştim. Gerçekten harika manzara var.Ancak o zamanlar asfalt kalitesi çok kötüydü (3-4 yıl önce) halen öyleyse dikkatli olmak lazım.Bir sürü çukur var ve yol çok dar.

çandarlı denizköy arasına 1 hafta önce asfalt atılıyordu yol gerçekten çok bozuktu umarım kaliteli bi asfalt olur

skyblade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Denizköy yolunda sitelerin bitimine kadar hala yol bozuk, fakat araçlar da yavaş geçiyor çok sorun olmaz, ama daha ilerisini bilmiyorum şu anda. 3 hafta önce İzmir Çanakkale yolunda yol çalışması vardı. Aliağa'dan sonra bazı yerlerde yol tek şeride düşüyordu. Hala devam ediyor mu bilmiyorum.

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Bunu da eklemem lazım ki kendimi bildim bileli Çandarlı'yı çok iyi biliyorum...Ve her zaman oraya gidiyorum.Ayrıca babam her pazartesi Çandarlı'ya gidip geliyor yani avcumun içi gibi biliyorum yolları sadece gidilip gidilemeyeceği ile ilgili soru sormuştum onun da cevabını çok iyi şekilde aldım.O rüzgar konusuna gelince de ciddi anlamda rüzgarlı sürüşümü ve hızımı çok etkilemez inşallah.
    Belki de ilk önce yanlış insanlarla tanışmasaydık , doğru insanı bulduğumuzda onların değerini anlayamazdık ...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    120 km ne ki ben günde 300 km yapıyorum hala devam cub u hafife alma bence gitmeyeceği yol yoktur yeterki sen dayan ona birşey olmaz
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)