Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Rodaj Konusu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Arkadaslar merhaba.cbr 125 motorum 480 km oldu.6 bin devirin ustune ve 60 kmnin ustune cikmadim.fakat su 2 kisi olayini anlayamiyorum.ben 58 kiloyum,ayni kiloda bir artci almamin ne gibi bir zarari olabilir ? Ya 110 kilo olsaydim motor almicakmiydim :D

---------- Post added at 13:50 ---------- Previous post was at 13:12 ----------

Yokmu bilgilendirecek kimse ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hahah aynı konuyu bende cok düsünürdüm ama bazıları artık rodaj cok onemlı konu degildir tabiiki rodaj vardır diyorlar. parçaların birbirine uyum surecidir, toleranslı yapılan parcalar falan. ama artık tolerans oranını düşürdüler diyorlar rodaja çook çok dikkat etmek gerekmez diyorlar
    bende merak ediyorum bu soruyu

PEKTAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben rodajını yenilerde bitirmiş biri olarak söylüyorum ki bir sürü yazı okudum bu konuda. artçı almamak şu açıdan önemli artçıyla yokuş çıkarsan ne biliyim motoru daha fazla zorlarsan bu hem motorun yürüyen aksamında oturmamış yerlere zarar veriyor ağırlıktan dolayı hemde tabiki motorun kendisine . ama dediğin gibi eğer toplam kilo motosikletin azami taşıma kilosuna yakın bile değilse çok ta sorun olmuyor. ki zaten yeni çıkan modellerin bazılarının kullanım klavuzunda artçı almayın diye birşey demiyor sadece zorlamayın diyor. yani toplam kilo ne kadar fazlaysa motosiklet o kadar zorlanıyor dolayısıyla tavsiye edilmiyor çok fazla. ama bir kaç kez binmekten de birşey olmaz herzaman öyle gezmediğin sürece
    tabiki bunların hepsi benim fikrim ve yorumladığım yazılar

Free_AnGeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250r '' ReD DraGoN ''
    Hocam Benim GTr içinde 6000 devir üstüne çıkma 60 ta takıl fazla abanma Gibisinden bilgiler verdi bir usta lakin çok yakın tanıdık Bir kaç Usta ile Görüştüm Adamın bana dediği '' kardeşim Sen bu şekilde devam edersen bu motor Elinde Kalır ... !!!! ''

Neden diye sordum ?

1: 6000. Deviri geçmemek nedir ? Yeri geldiğinde 8000+ E kadar çıkacaksın He 8000+Binden Sonrası Senin içinde motor içinde Zararlı '' Red Line '' Yapmicaksın Ama 7500 ' 8000 Deviride göreceksin..

2: Hız konusunda İlk Bakıma kadar ( 1000 Km ) En yüksek Süratin 100 Olsun dahada yukarı çıkma Sen Bana lazımsın )

Kullandığın motor Hızlı motor 70mişlik Dede gibi bastonla Götüreceksen o motoru o dede kadar ömrü olur o motorun ..

'' Nekadar _Rodaj_ Da da olsa bundan seneler önceki Rodaj ile şuan hiç bir değil '' Eskiden Yırtardık Kendimizi Adam Gibi Bir rodaj için ama şuanda Ufak şeylere dikkat ederek DüzGüN kullanarak Ve Fazla zorlamayarak Güzel bir rodaj Yaparsın .. ''

Bu arada Sana o aklı veren Ustaylada Beni tanıştır )

Dün gibi Hatırlıyorum bu konuşmayı :D

---------- Post added at 15:21 ---------- Previous post was at 15:19 ----------

Dip Not :250GT için Söylendi bunlar Cbr için bişey diyemem .
    ''Bir adamı sabah gördüğümde tesadüf olarak kabul ederim, öğlen aynı adamı bir daha görürsem kuşkulanırım. Akşam karşılaştığımızda tereddütsüz silahımı çekip vururum. Tesadüflere inanmam '' Al Capone

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Artciyla beraber 110 kilo civari oluyoruz.Ve gunde artcim ile max 10-15 km yol yapicam.Zarari olur mu yani.İlgilendiginiz icin tesekkurler bu arada free_angel by_moto ve pektas

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)