Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yine ıslak zemin ve yine kaza

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kymco ck 125
    mondial 100 ukh kullanıyorum. bugün biraz da dalgın dalgın giderken yolun sağ tarafından aniden bir transit burnunu uzattı. refleks olarak hemen hem ön hem arka frene bastım. arka balatalar bitikti zaten, pek fren tutmuyodu. ön ise disk olduğundan kitledi resmen. zaten frene basmamla motorun kayıp sağa yapışması ve sağ ayağımı altına alıp kayması bir oldu. terliğimin üst kısmı delindi, başparmağım soyuldu. sol dirsek biraz sıyrıldı ve biraz da sağ dizimde sıyrıklar var. şükürki önemli bir şey yok. ama siz siz olun yer ıslakken ön frene basmayın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -eren- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Değişik bir sl 150
    Geçmiş olsun.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...suc-bende.html

Okumanızı tavsiye ederim

halepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha cygnus l
    Geçmiş olsun üstad.. frenlerini her zaman sağlam tut... dalgın olmayayalım lütfen

Motosikleti
    kymco ck 125
    sağolun, çok daha dikkat ediyorum. hemen gidip balatayı değiştirdim zaten. aman kim okuyosa bu yazıyı dikkat etsin. kaza yapmak iğrenç bi duygu. özgüvenden götürüyo biraz.

---------- Post added at 01:08 ---------- Previous post was at 01:06 ----------

ayrıca suçun tamamına yakını bende. sağ taraftan her an bir araç çıkabileceğini hesap edip sola yakın gitmeliydim. aldım dersimi.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Tam "Nasreddin Hocanın hangi torunlarından bir torunsun sen?" diye soracaktım ki, sonraki mesajlarında hatalarını kısmen düzelttiğini gördüm.

Hani hoca demiş ya "Selametinizi istiyorsanız benim dediklerimi yapın, ama yaptıklarımı sakın ha yapmayın" diye

Hadi kafa dalgınlığına hepimiz düşüyoruz. İnsanız ve kafamızı kurcalayan çok şey olabiliyor. Önemli olan bir an önce kendimize gelip toparlamak.

Ama tutmayan freninle trafiktesin, ayaklarda terlik
    Bu durumda kafana kaskı da yakıştıramıyorum zaten.
    Hayalimde ağzında sigara motora binen biri olarak canlandın nedense

Merak etme, ıslak zeminde frenleme konusunda dikkatli olacağız, sağolasın.
    Dediğini yapacağız, ama yaptıklarını asla yapmayacağız.

Bunları hakaret veya polemik konusu olarak algılama,
    ne bilem, ööle yazdım işte, içimden geldi.

Geçmiş olsun, en kötü kazan bu olmuş olsun. Aman dikkat

Motosikleti
    xciting250i
    geçmiş olsun ama siz siz olun ıslak zeminde frene basmayın demektense terlikle dizliksiz montsuz motor kullanmayın demen gerekirdi bence tekrar geçmiş olsun

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Alıntı amauri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mondial 100 ukh kullanıyorum. bugün biraz da dalgın dalgın giderken yolun sağ tarafından aniden bir transit burnunu uzattı. refleks olarak hemen hem ön hem arka frene bastım. arka balatalar bitikti zaten, pek fren tutmuyodu. ön ise disk olduğundan kitledi resmen. zaten frene basmamla motorun kayıp sağa yapışması ve sağ ayağımı altına alıp kayması bir oldu. terliğimin üst kısmı delindi, başparmağım soyuldu. sol dirsek biraz sıyrıldı ve biraz da sağ dizimde sıyrıklar var. şükürki önemli bir şey yok. ama siz siz olun yer ıslakken ön frene basmayın
    arkadasım gecmıs olsun
    yine ıslak zemın yıne kaza dıyınce buyuksehır yolu ıslattı sende bunun yuzunden dustun fılan sandım..

fakat sunu belırtmek ısterımkı burda zemınden cok senın sucun var bence. cunkı frenı olmayan bır motora bınmek seytanla saklambaç oynamak gıbı bırsey oluyor .
    +
    motor surerken sadece yola endekslenmek gerekıyor 2 tekerın sakası olmaz

Motosikleti
    kymco ck 125
    yok levsy öyle algılamıyorum şanslıydım epey. ayrıca kaskım vardı bi de sigara kullanmam motosiklet arkadaşımın . ortaklaşa kullanıyoruz. haliyle kıyafetini filan henüz almadım. bi kaskla geziyoruz işte. doğru mu, değil

Motosikleti
    Mondial 125 zn...Ufukta cbr 125 r : )
    Geçmiş olsun,Allah beterinden saklasın...Motorun bakımlarını her daim düzenli yaptırın derim.Özellikle frenler asla şakaya gelmez
    [B][COLOR="Sienna"]Cesaret korkmamak değildir.Aksine çok korkmak ama yine de ben varım diyebilmek ve harekete geçmektir...[/COLOR][/B]

Motosikleti
    kymco ck 125
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadasım gecmıs olsun
    yine ıslak zemın yıne kaza dıyınce buyuksehır yolu ıslattı sende bunun yuzunden dustun fılan sandım..

fakat sunu belırtmek ısterımkı burda zemınden cok senın sucun var bence. cunkı frenı olmayan bır motora bınmek seytanla saklambaç oynamak gıbı bırsey oluyor .
    +
    motor surerken sadece yola endekslenmek gerekıyor 2 tekerın sakası olmaz
    haklısın birader, teşekkürler

---------- Post added at 01:35 ---------- Previous post was at 01:33 ----------

kazayı buraya yazma sebebim sırf bana kızmanız içindi. madem kaza yaptık okuyanlar bilinçlensin, bilinçli olanlar da kızsın

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    haklısın birader, teşekkürler

---------- Post added at 01:35 ---------- Previous post was at 01:33 ----------

kazayı buraya yazma sebebim sırf bana kızmanız içindi. madem kaza yaptık okuyanlar bilinçlensin, bilinçli olanlar da kızsın

inş birileri okurda bu tarz hatalara gelmez

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    bu olaydan ön frene basmayın sonucunumu çıkardın gerekirse motoru yatırmak için ön frenede basılır ama terlikle motora binilmez, frensiz motora hiç binilmez.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    kymco ck 125
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu olaydan ön frene basmayın sonucunumu çıkardın gerekirse motoru yatırmak için ön frenede basılır ama terlikle motora binilmez, frensiz motora hiç binilmez.
    yer ıslakken basmasınlar evet. aniden ön tekeri deli gibi kaydırıyor, yerde çakıl varken gene öyle.

---------- Post added at 01:52 ---------- Previous post was at 01:49 ----------

ayrıca acemiyim. 3,5 aylık sürücüyüm.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Şimdi burada biz seni eleştirenlere biri çıkıp "Ulan lavuklar, siz motora her daim full koruma mı biniyorsunuz ki bunları yazıyorsunuz?" der mi? Der.
    Haklı olur mu? Olur.
    Maksat burada birbirimize faydalı olmak. Yoksa bu millet külliyen Nasreddin Hoca torunudur, merak etme sen, her açıdan hem de.
    Ama en azından motorları her zaman bakımlı tutmak ve kaza sırasında göreceğimiz zararları aza indirecek tedbirleri almak gerekmekte.
    Senin kaza vesilesiyle birşeylere değiniyoruz işte.

Motosikleti
    xciting250i
    yer ıslakken basmasınlar evet. aniden ön tekeri deli gibi kaydırıyor, yerde çakıl varken gene öyle.

---------- Post added at 01:52 ---------- Previous post was at 01:49 ----------

ayrıca acemiyim. 3,5 aylık sürücüyüm.
    yer ıslakken karşımıza araba çıktı napıcaz basmıcaz mı

burda kazadan çıkarılması gereken ders terlikle freni tutmayan motora binilmemesi gibi geldi bana

WOLKANWOLKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB 600F HORNET
    delinen terliği değiştirmelisin

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    geçmiş olsun..........
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tecrübe yapılan hataların bileşkesi olduğuna göre artık ekipman ve motosiklet bakımı konusunda birazcık acı bir tecrübe edindin zaten bundan sonra bu hataları tekrarlayacağını sanmıyorum ondan klasik cümleler kurmak istemedim inşallah bundan sonra kazasız belasız tecrübe edinmeyi tercih eder ve tekerin hep düz basar iyi forumlar
    kymco agility 50 5700km >> honda cbx 250 2100km >> honda cb 125 ..?
    Demirden korksak motora binmezdik..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)