Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Babamı Nasıl İkna Edebilirim ? Yardım..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Merhaba arkadaşlar. Yaşım 16 forumda yeniyim, motosiklet sevdası bi arkadaşım vesilesiyle gerçekleşti..Sagolsun oda bu forumda ama nickini bilmiyorum

Herneyse arkadaşlar bende motor almak istiyorum, 100lük cublardan cünkü vergi filan ugrasamam. Kaç gündür araştırıyorum ya kuba xy100-e 2011 alıcam ya da mondial sfc snappy x düşünüyorum. Ama bir sorun var babamı ikna etmem gerek derslerim gayet yolunda ben kendimce hakediyorum..
    Derslerime zaten çalışıyorum öyle salan biri değilim gerekirse irademede sahip cıkarım sınavlar için ancak ben ayağımı yerden kesecek bişey arıyorum buralar biraz yokuş bisikletle zor oluyor. hem gezmek dolanmak(yazları hiç cekilmiyor buralar) hemde annemin bitmek bilmez markete göndermesine bu motorla son buldurucam.
    Babam başkalarından laf dinleyip cok cabuk kabul eden bi insan ama benden değil
    Ama alırsam oda binecek zaten..

Sizce ona bu motor hakkında ne söylesem bana biraz güvenir veya onu alma konusunda nasıl ikna edebilirim? Motor tehlikeli filan diyecek ne cevap verebilirim.. Yazımı okuyup cevap atan herkese Şimdiden teşekkürler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 125 zn...Ufukta cbr 125 r : )
    Yaşımız 16 olduğuna göre ehliyetimiz yok galibaBiraz sonra buraya yorum yapacak arkadaşlarımızın yorumlarını babana okutma yeterBu arada hoşgeldin diyelim
    [B][COLOR="Sienna"]Cesaret korkmamak değildir.Aksine çok korkmak ama yine de ben varım diyebilmek ve harekete geçmektir...[/COLOR][/B]

Motosikleti
    grand dink 250
    Arkadaşım bence ehliyeti alanakadar idare et derim vergiyle uğraşamim derken çok ağır cezalara maruz kalabilirsin.
    Ömür dediğin üç gündür. Dün geldi geçti, yarın meçhuldür.Demekki ömür bir gündür, o da BUGÜN dür.

Phantom264 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R TriColor Cibcib*
    @siyahkan

Ehliyeti al baban azda olsa bu konuda yumuşar zaten. Ve tabi korumalıklarınıda al. Sonra oturup konuşun ailecek

Bak benim ailem karşı çıkıyor ama ben yinede alıyorum
    Gaza gelme. Gaza getirme. TriColor

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    @mınçıka_35

hoşbulduk hocam

@Bizim_ilker
    hocam ben zaten öyle motorla yakalancak bir yerde değilim.

@Phantom264
    Hocam ama ben 2 yıl nasıl idare edicem dayanamam bütün hevesim kaçar.Zaten öyle hız yapmayı seven biri değilim. Kötü mü olurki alsam
    birde hevesim geçtikten sonra araba ehliyeti alırım 1yıl daha bekler

yorum yapanlara teşekkürler

Motosikleti
    CBR250R TriColor Cibcib*
    Haklısın kardeşim sabredememek konusunda. Fakat bende ehliyetimi aldıktan sonra aldım motorumu

Ondan önce (MTB) dağ bisikletim vardı Whistle Miwok 1054V onla geziyordum bol bol. Heryeri onla öğrendim daha sonra motor aldım

Sabır sabır selamet

İyi forumlar

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı Phantom264 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısın kardeşim sabredememek konusunda. Fakat bende ehliyetimi aldıktan sonra aldım motorumu

Ondan önce (MTB) dağ bisikletim vardı Whistle Miwok 1054V onla geziyordum bol bol. Heryeri onla öğrendim daha sonra motor aldım

Sabır sabır selamet

İyi forumlar
    hcam oturdugum yeri görseniz zaten biryer öğrenmeye gerek yok ben belli bi alanda sürücem öyle uzun yol falan değil yani bunun için 2 yıl beklemeye gerek yok 2 yıl sonra ehliyet alıncada artık istedigim yere giderim.. sizede iyi forumlar

Motosikleti
    cygnus rs
    Kapıya bir tekme gir içeri,ben motosiklet istiyorum okadar de.

Motosikleti
    kymco ck 125
    kardeş tüm korumalarını dizliğini vesaireyi al öyle çık babanın karşısına. öyle kasksız korumasız zibidi gibi gezmeyecek biri olduğunu görünce içi rahatlayacaktır illaki. mondial 100'lük öneririm. biz 3 ayda 6000 km yaptık arkadaşla. güzel motor başlangıç içn

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Ehliyet,polise yaklanmamak için icat edilmis bir kagit parçasi degil.
    Öncelikle bunu idrak etmek lazim.
    Sonrasinda motosiklet isi kolay.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Korumalardan falan bahsetmişsiniz ama bence bu arkadaş koruma kullanmayı da düşünmüyor.

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    arkadasım yanlıs anlama ama burası professıonal bır forum sıtesı .
    16 yasında bır arkadaasın motor kullanması ne yazıkkı
    sıte geregı pek hos karsılanmaz once ehlıyet sonra korumalar ve motosiklet.

Motosikleti
    arora ks 150-23 Sarı :)
    ben babamı ikna etmiş motorumu seçmiş parayı hazırlamış koruma ekipmanlarımı ayırtmış bi yarı motorcuyum sadece ehliyet sınavımı bekliyorum bence sen bisikletine motor kiti taktır daha iyi olur

saygılar...
    Hızlı Yaşa Genç Öl Cesedin Yakışıklı Olsn...

Re!S*33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Az kaldı alacak :)
    arkadaşım o sorun bendede vardı.. Biraz zorla ikna olacaktır

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Motora karşı olan baba ikna edilemez. Kendi paranı kazanırsın, gider alırsın... sonra o seninle 1 hafta konuşmaz, 3 gün eve sokmaz. Sonra öpe öpe kabul eder... 2. motorunu alınca aynı terane gene yaşanır. Ama aradan yıllar geçtikten sonra kabullenir, sen efendi olursan, sürekli korumalarını giyersen, insan gibi kullanırsan, sağda solda seni savunur, arkadaşlarına hava atar, "ne güzel adam yetiştirdim sorumluluğun bilincinde" diye. Sonuç... yalvar yakar olmak lazım... olmadı anneyi devreye sokmak lazım... anne karşıysa zaten hayatta alamazsın. Ama en temizi, git çalış bi yerde... al motoru... oldu bitti..
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı efe tolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kapıya bir tekme gir içeri,ben motosiklet istiyorum okadar de.
    keşke okadar kolay olabilse

Alıntı amauri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş tüm korumalarını dizliğini vesaireyi al öyle çık babanın karşısına. öyle kasksız korumasız zibidi gibi gezmeyecek biri olduğunu görünce içi rahatlayacaktır illaki. mondial 100'lük öneririm. biz 3 ayda 6000 km yaptık arkadaşla. güzel motor başlangıç içn
    Tavsiyen için teşekkürler zaten benim öyle birşey yapmayacağımı bilir yapsam arabayı vermez bana
    Mondialde iyi gibi bakalım aceleye gerek yok
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyet,polise yaklanmamak için icat edilmis bir kagit parçasi degil.
    Öncelikle bunu idrak etmek lazim.
    Sonrasinda motosiklet isi kolay.
    Kesinlikle haklısınız birşey diyemem. Teşekkürler nasihat için

Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadasım yanlıs anlama ama burası professıonal bır forum sıtesı .
    16 yasında bır arkadaasın motor kullanması ne yazıkkı
    sıte geregı pek hos karsılanmaz once ehlıyet sonra korumalar ve motosiklet.
    öyle diyorsanız öyledir

Alıntı baris4444 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben babamı ikna etmiş motorumu seçmiş parayı hazırlamış koruma ekipmanlarımı ayırtmış bi yarı motorcuyum sadece ehliyet sınavımı bekliyorum bence sen bisikletine motor kiti taktır daha iyi olur

saygılar...
    alacagınız motor nedir hocam ?
    bisiklete taktıracagım kit parasıyla motor alınır hocam :D

Alıntı Re!S*33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım o sorun bendede vardı.. Biraz zorla ikna olacaktır
    Tamam hocam teşekkürler :=

Alıntı excavatus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motora karşı olan baba ikna edilemez. Kendi paranı kazanırsın, gider alırsın... sonra o seninle 1 hafta konuşmaz, 3 gün eve sokmaz. Sonra öpe öpe kabul eder... 2. motorunu alınca aynı terane gene yaşanır. Ama aradan yıllar geçtikten sonra kabullenir, sen efendi olursan, sürekli korumalarını giyersen, insan gibi kullanırsan, sağda solda seni savunur, arkadaşlarına hava atar, "ne güzel adam yetiştirdim sorumluluğun bilincinde" diye. Sonuç... yalvar yakar olmak lazım... olmadı anneyi devreye sokmak lazım... anne karşıysa zaten hayatta alamazsın. Ama en temizi, git çalış bi yerde... al motoru... oldu bitti..
    Hocam öncelikle yazınız için coook teşekkür ederim .. Babam birşey demez zaten benim kararlarıma saygı duyar (ki bende ona saygı duyarım her zaman bundan dolayı olsa gerek), ben zaten korumasız gezmem hocam öyle şey olmaz Allah korusun motorun lastigi patlayıp takla atıp ölmeyecegin ne malum günümüzde neler oluyor .. Başının etini yiyecegim.. Çalışmayı bende düşündüm ama hocam ne bileyim bana uygun bi meslek yok ... Anketörlük yaptım bi kaç kez erkeklere kapıyı açmıyorlar ablamda vardı yanımda ona kapıyı açıyorlar nasıl işse herneyse tekrardan teşekkürler

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Uzun süre motor motooor motoooooor diye syıkladıktan sonra babam " Ne halin varsa gör " demişti.
    Bende bunu bir onay cümlesi kabul edip ilk motorumu kendi paramla aldım.

Not: 25 yaşındaydım o zaman şimdi kırkını geçtim ama hala lafı açıldığında sat olum motoru falan diyolar.

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Korumalardan falan bahsetmişsiniz ama bence bu arkadaş koruma kullanmayı da düşünmüyor.
    korumasız olmaz hocam Allah korusun ben çok korkarım kaza yapmaktan zaten istemesem bile giyerim Teşekkürler cevabınız için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:07 ----------

Alıntı yucika adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun süre motor motooor motoooooor diye syıkladıktan sonra babam " Ne halin varsa gör " demişti.
    Bende bunu bir onay cümlesi kabul edip ilk motorumu kendi paramla aldım.

Not: 25 yaşındaydım o zaman şimdi kırkını geçtim ama hala lafı açıldığında sat olum motoru falan diyolar.
    hocam sizin yine iyi (Yaş olarak). Bende ısrar edicem ne yapalım hayırlısı Tekeriniz düz bassın inş =)

Motosikleti
    CBR250R TriColor Cibcib*
    Siyahkan

Birde bunları incele istersen.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisv...975995/detay/?

Hatta ben kendim uğraşırım falan dersen ;

http://www.sahibinden.com/ilan/alisv...274164/detay/?

Gayet güzele benziyorlar

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı Phantom264 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siyahkan

Birde bunları incele istersen.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisv...975995/detay/?

Hatta ben kendim uğraşırım falan dersen ;

http://www.sahibinden.com/ilan/alisv...274164/detay/?

Gayet güzele benziyorlar
    öyle birşey düşünsem kendim uğrasırım ancak birde yeni bisiklet almam lazım bnm şu an ki bisikletime taksam yolda dağılır :D
    birde onların sesleri hiç hoşuma gitmiyor ya

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)