Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

uzun yola gidecek rahat motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI
    philetoaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250 ABS, 640 LC4 SM
    Abiler, ablalar geçenlerde naked motosiklet ile aynı soruyu gündeme getirmiştim, pek randıman alamadım. Sorum şudur; uzun yola gidebileceğim 4-5 bin lira aralığında motosiklet arıyorum. Hyosung GV250 veya GT250 Comet var aklımda şu sıralar. Eski model japon cruiser olsa (535 virago gibi) ne gibi sorunlar yaşarım? Sevgiler.
    Ridin' through this world, all alone. God takes your soul, you're on your own

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    O paraya alabileceğin Virago 535 yaklaşık 13-15 yaşında bir motor olacak. Her ne kadar Japon da olsa 15 yaşında bir motorun ne masraf açacağı belli olmaz bence.

Motosikleti
    Duke 250 ABS, 640 LC4 SM
    İlginiz için minnettarım. O halde sıkı bir Gv araştırmasına giriyorum

groteks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 750 shadow
    ben kullanmadım ama bi arkadaşımda vardı. 2006 model er5 tavsiye derim. 5000in az biraz üzerinde ama çok iyi biliyorumki ne yolda bırakır ne sorun çıkartır. bu modeldeki japon cruiserlerı tavsiye ederim ama fiyatları senin limitlerinin üstündedir. model ne kadar düşerse sorun o kadar çoğalır düşüncesindeyim. naked konusunda hangi marka ve modelden bahsettin bilmiyorum ama bunada bi bak istersen. birde nette fiyatlar biraz yüksek elden bulabilirsen daha ucuza alırsın.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bmw r 80 gs ler var biraz ilgimi çekiyor onlar nasıl acaba fiatlarda çok uygun

ezme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR 900
    maxi scooter da düşünülebilir 250 cc lik mesela kymco xciting 250i
    07 EEE 31

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eski model motosiklet düşünme derim kesinlikle. Ya çok temiz olacak yada hiç almayacaksın genelde başına bela oluyorlar.
    Gv 250 kesinlikle senin tercihin olmalı uzun yol için biçilmiş kaftan ayrıca fiyat/performans oranı oldukça yüksek.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

mınçıka_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 zn...Ufukta cbr 125 r : )
    Eski model motosiklet olsun,araba olsun ne zaman ne yapacağı belli olmaz derler.Çok doğru bir sözdür.Bende de klasik otomobil merakı var,özellikle vosvos.Ama almayı düşünmüyorum.Bazı şeyleri uzaktan seveceksinUzun yola gelince,bakımları yapıldıktan sonra uzun yol yapamayacak araç yoktur.Buna 70'lerden kalma bir otomobil ve motosiklette dahil...
    Cesaret korkmamak değildir.Aksine çok korkmak ama yine de ben varım diyebilmek ve harekete geçmektir...

gti_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bmw r 80 gs ler var biraz ilgimi çekiyor onlar nasıl acaba fiatlarda çok uygun
    R80 GS'ler gerçekten efsane motosikletlerdir. Zamanında polislerin altına verilen motosikletler şimdiki Vara'lar gibi heba edilmişti o dönemde de. Polis çıkması olmayan, temiz bulunursa çok iyi, evladiyelik bir makinedir fakat o haldeki de büyük paralar edecektir. O yüzden genel anlamda işten anlamayan birinin uzak durması gereken bir makinedir.

Şu GV mevzusunda ise, yine temizi bulunduğu sürece bir 535 yanında Hyosung'un lafının bile edilmemesi gerektiğini düşünüyorum, kimse alınmasın. 15 yaşında da olsa ben temiz bir Virago'yu tercih ederdim açıkçası. Fakat bütçe ve tecrübe elvermiyorsa GV de güzel makinedir.

Kolay gelsin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bende xciting250i diyorum.Hem az yakar hem de çok kaçar.Uzun yolda yeterli hızı vardır.Asla yolda da bırakmaz.Konfor da mükemmel.

srknbdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki kle 500
    eski modelde olsa temiz bir kle her işini görür. uzun yol, arazi , asfalt. hiç birine naz etmez.
    bi gaza bassam googlede arasan bulamazsın

klr tavsiye ederim 94/95 gibi 4000/5000 civarı al bakım yaptır 3/4 sezon uzun yol yap...
    viragoya gelince temizini bul bakım bile yaptırma bujileri sıfırla kafi gelir bas git... bunlar uzun yolda rahat edebilecegin tip motorlar.. zira racer tarzı motorlar en son uzun yol yapılacak motorlar.. turing de biraz yorar.. dik kullanabilecegin şeyler ii olur bel agrısı yapmaz ..

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    belki takmazsına ma bişey dicem. gidip kesinlikle piaggio beverly 250 yada 500 al. bu kadar rahat uzun yol motoru olamaz. elinin erişebilceği heryerde küçük cepler var fındık fıstık doldur yolda atıştır. yan çantalar üst çanta sele altı dev gibi 500de ayrıca bi eski kasasını o fiyata rahat bulursun. Klasmanının en büyük jantlı scooteri olduğu içinde hiçbir viraj vb sıkıntısı yok pişman olmazsın net kendim güvence veriyorum ne kadar dinlersin bilemem (koltuk rahatlığı ve sürüş pozisyonundan bahsetmiyorum bile onlar efsane zaten ayrıca 500 180-190 yapan bi makine herşeye yeter)
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

mavipatika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf250 - kymco agility 125

Kawasaki ER5

Kavasaki er5 derim hocam rahat ve dolu bi makinedir. Ha bide biraz daha pahalıama honda cbf 500 de olabilir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı raif34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    klr tavsiye ederim 94/95 gibi 4000/5000 civarı al bakım yaptır 3/4 sezon uzun yol yap...
    viragoya gelince temizini bul bakım bile yaptırma bujileri sıfırla kafi gelir bas git... bunlar uzun yolda rahat edebilecegin tip motorlar.. zira racer tarzı motorlar en son uzun yol yapılacak motorlar.. turing de biraz yorar.. dik kullanabilecegin şeyler ii olur bel agrısı yapmaz ..
    KLR Touring bir motordan daha rahattır, touring motorlar uzun yolda yorar.
    Bu nasıl bir yorumdur

djan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    güzel ve benimde merak ettiğim bir konu tecrübeli arkadaşlar biraz daha yorum yaparsa sevinirim. Örneğin philetoaster arkadaşın bütçesine uygun regal raptor 250-9b var sıfırı 5350 bildiğim kadarıyla ve enjeksiyonlu.
    Çoğunluğun yaptığı şey daima yanlıştır.

Motosikleti
    Duke 250 ABS, 640 LC4 SM
    groteks ve mavipatika : ER-5 i çoğu kişi methediyor açıkçası tipi cılız gelmesine rağmen araştırma listeme almış bulunmaktayım, teşekkür ederim.
    ezme, kefeeee ve Xciting250 : scooter kültürü bana uzak geliyor ve kendimi bir scooter üzerinde çıplak hissediyorum açıkçası. 7-8 yaşlarından beri cross üzerindeyim ve başka hiçbir motosikletim olmadı. Arkadaşlarımın motosikletlerini kullandım sadece. Şıkır şıkır vites değiştirmek, asfalttan sıkıldığımda toprak yollardan devam edebilmek istiyorum. Şu klip gibi bir seyahat aslında hayalimdeki http://www.youtube.com/watch?v=Dg7E9...feature=relmfu
    srknbdm ve raif34 enduro konusunda bir arkadaşımın kullanmakta olduğu Bmw F650 var aklımda. Şu model olanından
    Diğer arkadaşlara da teşekkürü bir borç bilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:59 ----------

Alıntı djan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel ve benimde merak ettiğim bir konu tecrübeli arkadaşlar biraz daha yorum yaparsa sevinirim. Örneğin philetoaster arkadaşın bütçesine uygun regal raptor 250-9b var sıfırı 5350 bildiğim kadarıyla ve enjeksiyonlu.
    Aslında Regal'lerden Daytona modeli fazlaca dikkatimi çekmekte. Ancak fahiş bir fiyatı var ve forumlarda araştırdığımda bunu haketmediğini, sadece görüntüye para vereceğimi anlamış bulundum. Onun yerine Gv250 yi aynı yavaş yavaş o şekle sokabilirim sanırım.

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Yukarıda F650 ST'nin fotoğrafını koymuşsun. Orta Uzun mesafe yapacaksan, 5-6K bi fiyata al bi tane, 98 veya 99 bas git. yaşlı olsa da düzgün bakarsan, sana bir sorun çıkartmaz. Nerden biliyorum dersen, profile bak benim.

Kronik arızaları var, onların başına gelme ihtimali yüksek. Marş rublesi (150 TL çıkması 2 yıl garantili) Konjektör sorunu (50 TL). Onun dışında eğer motoru temiz ise, herhangi bir sorun yaşamazsın. Hafif, ağırlık merkezi alçak, virajlara kendi giriyor kendi çıkıyor denebilir. Yakıt tüketimi düşük. Orta uzun mesafe için daha iyisi zor bulunur derim ben kendi adıma. Ha bi kalkışta 1 haftada 10.000km yol yapacaksan zorlar tabi o zaman. Ufak gelir. 1200 Adventure tavsiye ederim. Ama yapacağın yol 2000-3000km ise. Biçilmiş kaftan.

NOT: toruing motor uzun yolda yorar diyen arkadaşa da selamlarımı iletiyorum. KLR yormuyor, Touring motor yoruyor... yorum yapamıyorum... IGNORANCE IS BLISS
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

Motosikleti
    Duke 250 ABS, 640 LC4 SM
    excavatus teşekkür ediyorum cevabınız için. Asya Ghost yada Regal Raptor Daytona modelleri fazlasıyla ilgimi çekmekte. Kafamdaki tüm motorları deneyeceğim bir bir. Aklıma hangisi yatarsa artık..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler