Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Ayna sökenler ve ışıkta vites boşta bekleyenler, bu başlık sizin için.

Motovento
    REKLAM ALANI
    emre_tnl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ışıklarda beklerkende en arkada değil en azından araçların sağına veya soluna girip beklemek daha mantıklı geldi şimdi, kaptırmış birsi gelse bile,bize değil arkada kalan arabaya vurur.
    Kahya Motorumu Hazırla Çıkıyorum!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı emre_tnl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ışıklarda beklerkende en arkada değil en azından araçların sağına veya soluna girip beklemek daha mantıklı geldi şimdi, kaptırmış birsi gelse bile,bize değil arkada kalan arabaya vurur.
    her zaman bu mümkün olmuyor. ışıklara önce geldiğimizde özellikle... gene de yapılması gereken diğer araçlara yakın durmak ve aynaya bakmak. kaza yapan arkadaşa geçmiş olsun. kelle koltukta sürüyoruz vallaha.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Sürücü hataları malum zaten, ama gene de sinek gibiyiz, görülmüyoruz ya da geç farkediliyoruz.
    Bu olayda herşeye rağmen benim de hatam var, 1 saniye önce farketmem belki aracın çarpmasını da önleyecekti.

Yani trafikte hiç bir lüksümüz yok motorcular olarak, kesinlikle her zaman uyanık ve tedbirli olmamız gerekiyor.

halepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha cygnus l
    Geçmiş olsun

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Arkadaşlar ışıklarda yani arabaların durma pozisyonunda durmak zorunda isek araçların arkasında değil yanlarında durmakta her zaman fayda var yani biz araba değil iki tekerlekli ve aslında bir çok aralığa girebilen yada durabilen bir araç kullanıyoruz....
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok büyük geçmiş olsun.

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok geçmiş olsun dikkat ve önlemle ucuz atlatılmış
    Ninja

fusuy364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun. ilginçtir ben de bu gün o saatlarde kırmızı ışıkta bekliyorum. birden aklıma "arkadan biri gelse ve bana çarpacak olsa ne yaparım" gibisinden aynalara baktım. Allahtan arkadan gelen yoktu tabi. bu şekilde tecrübe paylaşımları gayet güzel. her ihtimali düşünmek gerekiyo.ben de kesinlike birinci viteste ve sol ayak yerde,sağ ayak frende ve her an kalkacakmış gibi bekliyorum,aynalara fazla bakmıyordum, bundan sonra daha çok bakarım tabi
    Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık da ölüme götürür.Yavuz Sultan Selim
    Cesaret on kısımdır, biri korkmamak, dokuzu dikkat ve ihtiyattır. Hz.Ali

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eeee?

Adami biçaklamadin mi?
    En azindan kaskla bir kafa atsaydin!!!
    Böyle kuru kuruya kaza topigimi olur?
    devamini anlatmaya gerek yok yazmis.demek ki geregini yapmistir.
    RIDE or DIE

Geçmiş olsun, dikkatiniz sayesinde ucuz atlatmışsınız. Bir futbolcunun jipiyle altına aldığı motosikletçiyi hatırladım, garibim gaz açsa da kaçamayacaktı, çok hızlı geliyordu araç...

Alıntı cbr1100 xx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ışıklarda yani arabaların durma pozisyonunda durmak zorunda isek araçların arkasında değil yanlarında durmakta her zaman fayda var yani biz araba değil iki tekerlekli ve aslında bir çok aralığa girebilen yada durabilen bir araç kullanıyoruz....
    Öyle yapınca da kalkışta iki yandan birden sıkıştırıyor bazı ...ler. Eğitim şart!

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    geçmiş olsun Levent bey.
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun Levent abi.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun bililenler biliyor fakat yinede faydalanan olucaktır

isg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan xplore 200 CROS
    çok çok geçmiş olmuş. verilmiş sadakanız varmış diyelim artık.
    DÖRT TEKER BEDENİMİ İKİ TEKER RUHUMU TAŞIR...!!!

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    çok geçmiş olsun Allah tekrarını göstermesin
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    YOK AYNAYMIŞ, YOK VİTESMİŞ...
    motorla ışıklarda beklerken aragazı verecen, millet sana bakıyor mu diye etrafı kesceen. sana ne aynadan(!)
    hem kırmızı ışıkta beklemek de ne oluyor
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Genelde başka araçlarda varsa aralarında ve ön hizalarına yakın beklerim, beni görmeleri için ve arkadan çarpabilecek aracın onları aşıp bana gelmesini engellemek için. Eğer teksem özellikle de gece ise en sağa geçer beklerim. Sık yaşadığımız bir olay şudur aman dikkat, Siz tek bekleyen olarak keklik gibi ışıkta duruyorsunuz, ışık geri doğru sayıyor arkadan kaptırmış gelen zatı muhterem geri sayıma bakıyor ışığın yanmasına 1-2 sn kalmış gazlıyor. Gözler de ufacık stop lambanızla sizde değil de ışıkta olunca "küt". O yüzden özellikle tekseniz görünmediğinizi farz edip icab ederse kaldırıma çıkacak kadar sağa geçin. Bir sıkıntı da yine geri sayan lambalarda ışığın durmaya yakın son saniyeleri. Adam bakıyor ki 3-2-1 geri sayıyor lamba veya sarıyı görüyor normal insan ne yapar yavaşlar ben şurda duracağım diye, bizim cellat ışık yanmadan geçeyim derdinde olacak unutmayın. Dikiz aynalarınıza (tabi başlıktaki söken arkadaşlar bu kurala dahil değil ) iyi bakın. Arkanızda araç varsa durmayacaktır. Siz durmaya karar verdiyseniz kenara atın kendinizi. En sık kaza olan yerler ışıklar ve kavşaklardır unutmayın.
    Gökhan YAŞDAL

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    allah tekrarını yaşatmaz inşallah, büyük geçmiş olsun , ufak tefek hasarlarla atlatmış olmanıza çok sevindim...

bu ayna meselesi bende de paranoya olmuş durumda uzun yıllardır , 100 km hızlarda 15-20 saniyede bir istem dışı aynı önüme bakar gibi arkayı kesiyorum istem dışı oluyor bunlar elimde değil , fakat bu durumda bir kaç kez, bana tehlikeli sonuçlar doğuruyordu ,

arkadaki arıza aracı gözlemleyeceğim derken , önümdeki aracın, saniyelik bir frenleme yapmasından kaynaklanan tehlikeler yaşadım bir kaç kez , alahtan takip mesafesi demekki yeterliymiş ki önümdeki araçla aynı anda yavaşlayabildim,

ama bir defasında yine aynı durumdan ötürü neredeyse arkadan yolcu minübüsünü öpüyordum , arkamda artçımda vardı ve denge ile motoru zor yatırdım ,minübüsü cm lik sıyırma ile kurtardım , yoksa minübüs telef olacaktı

valla ciddi ciddi düşünüyorumda acaba benim gibi arkayı kesme parayonası herkezde de varmı , bu kadarı normalmi arkadaşlar ????
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı DusenAdam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, dikkatiniz sayesinde ucuz atlatmışsınız. Bir futbolcunun jipiyle altına aldığı motosikletçiyi hatırladım, garibim gaz açsa da kaçamayacaktı, çok hızlı geliyordu araç...

Öyle yapınca da kalkışta iki yandan birden sıkıştırıyor bazı ...ler. Eğitim şart!
    150lik scooterimla bile tüm araçlardan önde kalkıyorum. vitesliler ve büyük ccler için sorun olamaz bence.

estelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 125 kt
    Abicim çok üzüldüm büyük geçmiş olsun. şimdi aradım seni ama ulaşamıyorum :(

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)