Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Babaları İkna Etmek

Motovento
    REKLAM ALANI
    seckin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1150GS Adv
    Benim ilk motorumu almam çok kolay olmuştu. Ailem her zaman "oğlum yapıyorsa/istiyorsa vardır bir bildiği" mantığında oldukları için bana çok güvenirler. Güvenlerini bu yaşıma kadar bir kere bile boşa çıkarmadım o yüzden şanslı sayılırım üstelik evin tek evladı olmama rağmen. 23 yaşında üni öğrencisiydim ilk motorumu aldığımda ve diyalog aynen şöyle gelişti;

- baba bişi söylicem.

- söyle oğlum

- bi motor aliim diyorum ya sağa sola gitmek için, hem pratik olur.

- tamam, kaç para?

- 3bin lira civarı

- tamam yarın git al...

- ama ehliyet yok??

- iyi onu da al bari napalım...

2 hafta sonra...

- baba!!

- he ?!?!

- polis motoru bağladı :(

- aferin nası başardın?!?!!

- yetersiz ehliyetten bağladılar valla...

- lan motor ehliyetin yok mu !!!?

- daha alamadım ki sınavı beklioz...

- lan madem polis gördün niye yolunu değiştirmedin, gireydin ya bi araya dereye !!

- baba ben ettim sen etme :D

- d..mbük seni yarın git çıkar otoparktan hadi bakim
    FOR THE HORDE...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emir27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bi şekilde motoru yavaş kullanıcağını göstermen lazım onlara ki güvenlerini sağlayasın.benim öyle bi şansım vardı.babamın arkadaşının motorunu alırdık lazım olduğu zamanlarda.ben sürerdim motoru ve babam arkadan arabayla gelirdi.40 ı geçmezdim.şimdilerde bi kaç gün üst üste arabayla çıksam motora noldu onu da sürsene diyolar
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    yaş ufak sa izin işleri zor tabiki aklı başında bi adam olduğuna onu inandırana kadar hiç konuyu açma zaten sana güvenirse birşey demez kafana göre takılırsın
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Thisfalse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şuan Yok
    Reşit olmadığım için durum sizinkilerden farklı genelde

Ama birşey sölemicem artık onlara. Param hazır olduğunda gidicem trink alıcam motorumu getircem kapının önüne. Baba bak motor aldım dicem olup biticek
    Her Zaman Kötüyü Söyle. O Zaman Kahin Olma Şansın Artar.

babalar ikna olmaz ikna edilir arkadaşlar gazanız mübarek olsun

Motosikleti
    Şuan Yok
    Alıntı apache_48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    babalar ikna olmaz ikna edilir arkadaşlar gazanız mübarek olsun
    Bizde zaten ikna etmenin yollarını arıyoruz

serimotorcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Racer 200 S
    En başta benimkide güvenmiyordu. Neyse zar zor aldık motoru. Bindirdim 1-2 kere. Motoru mümkün mertebe yavaş kullandım. Daha sonra kendi söylemeye basladı motorla bi yerlere gidelim diye Artık destekliyor motor olayını. Arada araba fikrini de empoze etmeye çalışıyor kafama ama nafile
    Hayata Vizö'RR'deN Bakmak AyrıcalıktıR...

0 Rh (-)

Motosikleti
    Şuan Yok
    Evet arkadaşlar ikna etmeyi başardım ama benden bir kuruş para çıkmaz biriktirir alırsın dedi. Ama korumlarını tam alcaksın dedi, anlaştık

fatih545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    Tebrikler Darısı bizim başımıza
    *İyi gelişmiş refleksler şanstan daha hızlıdır.

*Ön sezilerini dikkate almayı öğren.Bir gün hayatını kurtarabilir.

srknbdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki kle 500
    Babam ilk başlarda karşı çıkardı ama artık hoşuna bile gidiyor benim motor kullanmam. daha önce ben ona gara java merakımdan bahsetmiştim. gecenlerde beni aradı:

- oğlum tam istediğin gibi bi java buldum. muayenesi sigortası hepsi tam.

- kaçlira

- 800 istiyo

- param yok baba eğer sende varsa sen al bana ben sana sonra veririm.

- bendede yok

- eyi o zaman kısmet değilmiş

- eyi tamam görüşürük
    bi gaza bassam googlede arasan bulamazsın

Motosikleti
    mondial 150 mc
    arkdaşlar bende 6 yıldır yalvarıyorum almıyor en sonunda dedimki kredi kartını ver 12 taksit yapacam dedim paramara istemiyorum dedim babamda kızdı bana sruyorsun alma diyorum dedi yok ille alacam diyosan git al dedi dayımla konuştum kredi kartı borcu 1 dahaki ay bitecekmiş o zaman veririm dedi ne diyorsunuz alayımmı ne olur sonuçlarıı honda cbr 125 lik alacamm inş..

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tanrıya şükür bugüne kadar babam veya annem hiçbir konuda hevesimi kırmadılar, motosiklet konusunda olsun, bugüne kadar satın aldığım motosikletleri rengine kadar annemle babamla birlikte seçip almışızdır veya motosiklet-otomobil fuarlarını gidip gezeriz herneyse fakat son zamanlarda babam simdiki motosikletim için oğlum bunu verelimde git kendine daha doğru düzgün bişey al nedeni de 1000 lik süpersport makina malum trafikte veya kullanırken çok yorucu ve işkence haline gelebiliyo düşünmüyoda değilim babam doğru söylüyo, evlendik artık bmw veya ducati multistrada tarzına mı geçsem acaba

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Çalış kendin al... nasılsa zamanla alışıyorlar..
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    tüm yorumları bir kenarıya bırakıp babanıza bu resimleri göstermenizi şiddetle tavsiye ediyorum , hadi ben motosiklet kullanıyorum diye kaçığım ,
    fakat bu işte bi anormallik var baba bunlar ailecek mi kaçık yani diye babanızın kafasına kafasına vurun bence

hepinize kucak dolusu sevgi ve selamlar..

http://www.motosiklet.net/forum/moto...nim-ailem.html
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

The Trouble - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '21 Dominar 400
    Ben de aynı dertten şikayetçiyim. Birde bu sene sınava girdik sonuçlar açıklandı. Sonuç iyi ama onlar hep daha iyisini istedikleri için onları memnun edemiyorum bi türlü. İlkokuldan beri sürekli sürekli takdir belgesi aldım. Lise zor tabi hep takdir alamadım teşekkür aldım ara sıra. Bana diyorlarki bu dönemde de artık takdir alırsın. Onlar benden başarı görmeye alışmışlar ve hep daha iyisini bekliyorlar. Bakıyorum çok alakasız adamlar var ( niyetim kimseyi küçümsemek değil yanlış anlaşılmasın) çocuk bütün öğrencilik hayatı boyunca çalışmamış yatmış, ilk dönem 3-4 tane 1 almış. 2. dönem düzeltmiş sonra annesi babası aman oğlum çalışmış etmiş hadi sana bi motor alalım onu alalım bunu alalım. Biz napalım abi ? Ben bu sene mezun oldum lise ortalamam 100 üstünden 82 Pek iyi değil ama iyi yani İşte ben şimdi motor istesem babam dicekki öss sonuçları geldi 70 bininci olmuşsun. Bide utanmadan motor mu istiyosun. Sen önce dersine çalış. Seneye tekrar gircem diyosun. 30-40 bininci ol alıyım dicek Adım gibi biliyorum. Hatta tıp kazanırsan araba alırım dicek kadar abartıcak Eminim

Bu biraz isyan gibi oldu ama anlarsınız beni malum ergenlik böyle bişey heralde

BlackRussian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (:
    Ehliyetini al eline ilk önce sonra bilgisayardan motosiklet videoları felan seyrettir arkadaşlarımda var millet benim yaşımda altında arabayla dolaşıyor felanda acındır kendini. (kaç yaşındasın ehliyetin varmı yokmu bilmiyorum. Bunlar Benim Taktikler %100 başarı :D ) Gidipte sakın 1000 lik motorları felan gösterme ilk baştan 125 lik motorları göster. Kafasına Yatsın Sonra Zaten Büyütürsün Motoru. Fazla Hız,Apaçilik Yapmıcamde. Tehlikeli Felan Ayaklarına Yatıyorsa Herşey Tehlikelide Bugün Varız Yarın Yokuz Hesabı Bişey Diyemez. Fazlada Sıkmaz Hiç Almaz Sonra. Tavsiyem Ybr125 yada XT 125 R .
    '' BlackRussian // TVS Apache RTR 150 //
    Makyajına ve yüzündeki boyalarına güvenme.Yollar da güzeldir ama altından kanalizasyon geçer..

yasinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    [QUOTE=kuzen84;2395005]Ben ilk motosiklet istediğimi söylediğimde "ya biz ya motor" dediler
    Önce arkadaşlarla motorla geziyoruz diyerek evde ara sıra da olsa motosiklet kelimesinin anılmasını sağladım..
    Sonra "baba bugün motor kullandım arkadaşın, o kadar da zor değilmiş" cümlelerine başladım..
    Yavaş yavaş alınan ekipmanlar kask, mont vs..
    Sohbetlerde "dünyaya bi kere geliyoruz tutkuları gerçekleştirmek lazım ve baba bugüne kadar senden hiçbişeyi bu kadar çok istemedim" duygu sömürüleri filan derken 8 ayda motosikletimi alabildim

reis tıpkı beni anlatmışın yaa yaptıklarım aklıma geldi ) )

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)