Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Body armour

Motovento
    REKLAM ALANI
    excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Arkadaşlar selam,

Bu file ve korumalardan oluşan body armourlar var. Onlardan alıp, yaz mevsimindeki yolculukları, fanila, armour, t-shirt şeklinde daha rahat gerçekleştirebilirim diye düşünüyorum.

Kullanan arkadaşlar var ise, fikir almak isterim, rahat mı? koruyucu mu? terletmesi nasıl? vs vs..???
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    yazlık mont falan hikaye, durunca terliyosun. bende istiyorum o armordan.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    araştırdığım bir konuydu ama vazgeçtim. body-armor crooslular için tasarlanmış bir koruma, düşme esnasında koruma sağladığı kesin ama file olması asfalt üzerinde sürüklenmeye karşı dirençsiz. sürüklenme esnasında paramparça olma ihtimalini düşündüğüm için yazlık monta devam. gerçi mesh montların ne kadar koruyucu olduğundan emin değilim ama yazın deri mont giyemem
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Kullananlar bi annatsın da bakalım.. kampanyalı buldum. Alıcam sanki...

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    bu kawasaki bir başka dostummm

Motosikleti
    Piaggio X9 Evo 500
    Kullanmış ve asfaltta 10-15 metre sürüklenmiş birisi anlatsın ama

Asfalt kullanımına uygun değil, çok araştırdım, yurtdışı siteler dahil, üzerinde sürtünmeye dayanıklı bir dış katman giyilmediği sürece güvenilir değil.

Zaten terlemeye sebp olan montun içindeki korumalar, bunun üzerindeki korumalar daha geniş alana sahip olduğu için hiçte püfür püfür olacağını sanmıyorum.

fatih545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    Alıntı bY_aLp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bildiğin robot
    *İyi gelişmiş refleksler şanstan daha hızlıdır.

*Ön sezilerini dikkate almayı öğren.Bir gün hayatını kurtarabilir.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlk çarpma anında gayet iyi bi koruma sağlar fakat sürüklenme sırasında parçalara ayrılabilir. Bildiğim kadarıyla crossçular kullanıyor bu armorları.
    Alıntı bY_aLp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Swatlara benzemiş
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk çarpma anında gayet iyi bi koruma sağlar fakat sürüklenme sırasında parçalara ayrılabilir. Bildiğim kadarıyla crossçular kullanıyor bu armorları.

Swatlara benzemiş
    Katılıyorum aynı S.W.A.T olmuş . :D
    Belki de ilk önce yanlış insanlarla tanışmasaydık , doğru insanı bulduğumuzda onların değerini anlayamazdık ...

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Arkadaşlar ben kullanıyorum. yazlık montlarında emin olun sürtünmeye karşı hiç bi direnci yok. ama file kısımları dayanıksız olsada cırt cırt olan kısımlar öyle asfalt sürüklenmelerine etkilenebilcek gibi değil. zaten hiçbi yazlık montta 10 metre sürüklenmede sizin derinizi korumaz. Deri mont dışında bunu yapabilcek hiçbişey yok. bi body armor bide revit in termal yeleği. bütün yazı geçirmenize yardımcı olur. Bende pipercross marka armor var. ama zandonayı öneririrm. yazın çok rahat ama mutlaka göğüs kısmına revit termal yelek gibi rüzgar almayacak bişeyler giymek şart. Bu arada unutmadan. zandona ve benim giydiğim pipercross asfalt için tasarlanmış body armorlar. Sert süngerimsi korumaları olanlar cross için. Benimkisi baya çoğu montun korumalarından daha güvenli. komple sırtlık falan güven hissi veriyor insana. sırt tarafı koca bir sırtlık olduğu için bunaltıcı şekilde değil ama komple orayı terletiyor. Çok rahat bi yapı ama body armor o kesin Bu arada o body armor fotorafındaki herif zaten özel timden asker
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

Motosikleti
    BMW F650 ST
    hocam sırtı doğal olarak terletecek, onda hem fikiriz...

Ancak genel olarak koruma+terletme performansı olarak, her türlü monttan iyidir diyebilir miyiz?

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    yok diyemeyiz zira bende kullanıyorum şöyle söyleyim yere düştüğünde vucudunun üst kısmında ilk yere değecek noktaların hepsi sert plastik yani ilk darbeyi hiç bir montun o kadar emeceğini sanmam ama sürtünme dersen şöyle açıklayayım bu korumalar birbirine zaten file ile değil cırtlarla veya çantalarda kullanılan sistemler ile birbirine bağlı onu sıkı sıkıya bağlaman gerek o zamanda bi monttan daha fazla rahatsız olabiliyor uzun soluklu yolculuklarda ayrıca sırtlık benim belimi ağrıtıyor uzun süreli kullanımda bilmiyorum genelide böyle mi?ve sıkı sıkıya bağladığınız dirseklik sırtlık ve kol korumaları hepsi yeterince terletme yapabiliyor bilginize.
    ANGARAJ

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    Merhaba, ben yaz günleri zandona kullanıyorum.Sonbahar ve ilkbahar da üzerine bir polar mont giyiyorum.Ama yaz sıcağında tişört üzerine giyiyorum.Giyip çıkartması kolay ve pratik ayrıca omuz, bel, dirsek, göğüs full koruma sağlıyor.Korumalar arası cırtlarla biribirine bağlı ve ayarları var.Yukarda arkadaşların bahsettiği gibi bel ağrıması ve sırt terlemesi yaşamadım henuz.
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Alıntı barok34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, ben yaz günleri zandona kullanıyorum.Sonbahar ve ilkbahar da üzerine bir polar mont giyiyorum.Ama yaz sıcağında tişört üzerine giyiyorum.Giyip çıkartması kolay ve pratik ayrıca omuz, bel, dirsek, göğüs full koruma sağlıyor.Korumalar arası cırtlarla biribirine bağlı ve ayarları var.Yukarda arkadaşların bahsettiği gibi bel ağrıması ve sırt terlemesi yaşamadım henuz.
    katılıyorum o biraaz arakadaşın body armoruyla alakalıdır. Koruma olarak tartışmasız her monttan daha iyi. Deri mont gibi derini korumuyo ama eklemlerin ve göğüs kafesin güvende kesinlikle açık bi şekilde. Terletiyo ama sadece sırt terletirse terler. yoksa çokta öyle sucuk gibi olmuyosun montla alakası yok çok ferah
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

Motosikleti
    BMW F650 ST
    hmss..

yaw zaten ben feci terleyen bir adamım... Bende bi tane x-on touring montu var. Hani koruma olarak sürtünme vs vs herşey 4-4'lük.. ama şu havalarda, içindeki yorganımsı içliği çıkartmış olarak bile, harbiden sucuğa çeviriyor adamı. Ki ben iç anadolu bölgesinde ikamet etmeme rağmen. E iki hafta sonra yazlığa gidecem egeye... o zaman sanırım doğal sauna olarak işletmeye başlayabilirim benim montu diyorum.

Yazılanlardan anladığım kadarı ile, koruma olarak mükemmel. Verdiği güven hissi ise cabası. Ancak sürtünme konusunda görüntüsünün de anlattığı gibi pek başarılı değil sanırım. Neyseki düştüğümüzde akıl edip sırt üstü dönebilirsek, birazcık olsun işe yarar gibi. Son olarak ise, anladığım kadarıyla, ferahlık konusunda birazcık yardımcı olacaktır monta göre, kullanım rahatlığı ise, kişiden kişiye değişen bir şey. Birazcık zevkler ve renkler olmuş o konuda sanırsam...

Tüm bilgi veren, fikir yürüten arkadaşlara teşekkür ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)