Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

kask cezası sivil polis yazıyor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Forumda saniyorum 5. yilim.
    Yazdiklarimin büyük bir kismi,güveni sürüs ve emniyet tedbirleri ile ilgilidir.
    Daha hala kaskinizi takin yazmaya ben utaniyorum.

Kalkip da böyle bir konuda,niye kaskini takmadin kardesim diye sormanin ne kadar aptalca oldugunu anlayacak kadar çok tartismaya girdim.

Adamda ne olacak yani, bakkala kadar gidyordum,surdan dönecektim,bir tur atiyordum gibi bir zihniyet olduktan sonra ben daha ne desem bos.

Yani kisacasi, kasksiz motosiklet kullanmaktan arkadas ceza yemis,iyi olmus.
    Beter olsun.

Ama arkadasin suçlu olmasi, ugradigi haksizliga gerekçe olamaz.
    Türkiye yillardir zaten polis devletiydi.
    Iyice pokunu çikartmaya basladilar.
    Cebinde yasal mermi tasiyanlar,kendilerinde insanlara istedikleri gibi davranma hakki gôrûyorlarsa o memlekette huzur ve güvenden bahsetmek mümkün degildir.

Yillar önce bir radyo programina davet ettigim bir emniyet görevlisi, polis haftasiyla ilgili konusurken, söyle demisti.
    "Polis huzur ve güvenin teminatidir"
    Kendimi tutamayip,sormustum:
    " o zaman neden toplum olarak polis geldiginde huzursuzlaniyoruz?"

Aslinda haklisin,içimizde halletmemiz gereken daha çok sey var demisti.
    Sevindirici olan, henuz iyi polislerin hala var olmasidir.
    Yoksa seyrederdiniz gümbürtüyü.
    Biz o dönemleri de gördük.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Neresinden tutsam elimde kalıyor ama dur bir şu yazdıklarına bakalım, ne dersin...

Alıntı Carbon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım şimdi eğri oturup düz konuşalım.Ben hiç bir insana ırk ayrımı yapmam.Kürt olan çok samimi olduğum arkadaşlarım da var.
    Kürt arkadaşların da var... Bunu yazmak ihtiyacını niye duyuyorsun?

kendi memleketlerinde çok normal bir şey silah taşımak istediğinde sıkmak ama burası doğu değil.İnsanlar hayatlarını normal şekilde yaşıyor.
    Ben bu yazdıklarını şöyle anlıyorum:
    Burası onun değil, benim memleketim. Buradaki insanlar daha rafine. Biz "normal" insanlarız, onlar silahlı, külahlı, kabadayı, ikinci sınıf. Gelmesinler buraya, istemiyoruz. Gelirlerse de en fazla inşaatlarda ameleleliği layık görürüz onlara. Yalnız, çalıştıkları inşaatlarda ve çevresindeki her türlü sorunda, olağan şüphelimiz onlardır. Bu da böyle biline...

Kürt olduklarını nerden biliyorum çünkü kürtçe konuşuyorlar inşaatların büyük yüzdeliğinde olduğu gibi.
    İnşaatta suç işlendiyse amele yapmıştır. İnşaat amelesiyse Kürttür. Zaten Kürtse suçludur. Değil mi?

O ifadeyi de aslında kullanmamam lazım ama çok sinirlendim.Adam istediği gibi sıkıyor kimse bir şey demiyor.Ama burda da aile yaşıyor yani.
    Kullanmaman lazım ama kullanıyorsun işte bu tür ifadeleri. Adam istediği gibi sıkarken kimse birşey demiyor da sanki sen diyorsun... Sen de dememişin işte. Neden? Adamlar Kürt, kıtır kıtır keserler alimallah...

Televizyona çıkıp özerklik istiyoruz asarız keseriz burası bizim diyenler Karadeniz'deki Laz'lar da değil dimi...
    Bunun ile ilgili de iki kelam etmek isterim ama bu forumda o kadar derine girmek yassah...

Birader, talihsiz bir kaç cümle kurmuşsun. Benim amacım hazır yakalamışken seninle uğraşmak değil inan. Elbette kimse senin evinin yanında silah ateşlemesin. Kimse, hiçbir yerde silah ateşlemesin. Keşke mümkün olsa da silahların olmadığı bir dünyada yaşasak.

Ben senin sinirini anlıyorum. Huzurunu kaçıran, hem de silahla kaçıran insanlardan şikayetçi olmak kadar doğal bir tepki düşünemiyorum. Yalnız lütfen, lütfen bir anlık sinirle dahi olsa koskoca bir halkı o yukarıda yazdığın şekilde aşağılamaya çalışma. Yarın Türkler ile ilgili benzer bir genelleme duysan nasıl hissedeceğini bir düşün. İşte yazdıklarını okuyan her Kürt te aynen öyle hissediyor şu an.

Lütfen, insanları milliyetleri ile, dinleri ile, cinsiyetleri ile, cinsel tercihleri ile sınıflandırmayalım. En büyük haksızlığı kendimize yaparız. İnsanlıktan uzaklaşırız...
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

AHMADOW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bazen yapıyorlar böle kıllıklar bizim memlekette kask takana küfrederler
    yeni çıkan kanunla bildiğim kadarıyla artık resim video vb kanıt olmadan arkandan plakaya ceza yazamıyorlar kaçsaydın keşke
    I Like My Stylee BodyBuilding !!

4 Ever Yamaha

emre_tnl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sivil polisin ismini ver gidip elini öpücem adımın , birde emniyet müdürlüğüne tebrik maili atıyorum. ( konuyu açan arkadaş senle ilintili bir durum yok meselem kasksız kullananlarla)
    Kahya Motorumu Hazırla Çıkıyorum!

Motosikleti
    kymco super8
    Alıntı kwsk-boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlış okumadıysam konuyu açan arkadaş neden ceza yazdılar diye sormuyo. Neden kasksız bi şekilde karakola kadar götürdüler diye soruyo...............
    arkadaslar ne sacmalıyorsunuz ırkcılıkmıs bunları tartısmak için konuyu acmadım bu arkadasa teşekkürlerimi sunuyorum olay sadece bu uzun uzun konu dışı seyler yazıp burayı bulandırmayın yürüyün gidin!!!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardesım bu forumda sevmedıgım en kotu sey bole sacma sapan yorumlardır. aslında bu kasksız ne dıye bınıyosun kardesım dıyenlerın bır cogu zaman zaman kasksız motora bınıp sonrada kasksız motora bınenlere tepkı verenlerdır. buna emın olabılırsın.

oncelıkle gecmıs olsun dıleklerımı belırtmek ısterım.
    sıvıl bır polısın sana kask sorma yetkısı yok ve senıde arkasından trafık subeye goturme yetsıkıde yok
    hanı supelı bır durum olur en fazla ehlıyet ruhsat sorar ama ceza yazamaz subeyede aksı bır durum yoksa goturemez.
    madem boyle bır sey var neden askerıye ve polıs ayrımı var neden polısın ayrı ayrı bırımlerı var ? herkez kafasına gore takılcak olsa cınayet - trafık - merkez karakol - kacacakcılık dıye ayrlmanın mantıgıda olmazdı herkez kafasına gore bıldıgını yapardı . keske ıtıraz etseydın ama su saatten sonra yapacak bırsey olmadıgını dusunuyorum erken yatır barı parayı ındırımden yararlan derım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:31 ----------

ahahaha yoruma bak ya jobu hak etmıs . adam devletımı soyduda job hakedıyor kardesım ? altı ustu kask takmamıs gorende adam oldurmus sanar . bune bıcım yorum ya yorum yaparken 2defa dusununde o sekılde yorum yapın ıyıce ucmussunuz. eger bu job hakettıyse devletın basındakıler ne hak edıyor cok merak edıyorum
    O yazı kask takmayana (gökova)ya değildi! sen 2 kere oku ondan sonra cevap yaz...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:10 ----------

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Degilmi ama?
    Afferin çok güzel yetismissin.
    Evet vatanımı milletimi seven, yeri geldiği zaman canımı bile feda edebilecek kadar iyi yetiştim. Hiç şüphen olmasın..

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bizim vatan için canini feda edecek degil, vatan için çalisacak, gençlere ihtiyacimiz var.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    Alıntı kwsk-boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    linkini verirmisin merak ettim elini kaldırdı diye mermi yiyen insanları....
    bunlara bir bak istersen ne kadar sert davranıyorlarhemde aciz insanlara

http://webtv.hurriyet.com.tr/1/12734...zca-dovdu.aspx

http://www.iha.com.tr/haber/videowat...vid=8556&cid=4

daha bunlar gibi bir sürü video bulabilirim sana...

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250r "11
    Konuya bak be, resmen kulaktan kulağa olmuş.

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Çok dallanmış budaklanmış konu ama, ben de bir "iyi olmuş"umu demeden geçemeyeceğim

Trafik ekibi beklesen de arkalarına takılıp merkeze gitsen de yiyeceğin aynı cezaydı, bu saatten sonra farketmez biri olmuş işte(görece olarak daha uğraştırıcı olanı), umarım kask konusunda ders olmuştur bu kadar uğraştırıp, üstüne bu kadar da laf yemeni sağlayarak...
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Onur Y. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300 HAYABUSA
    Alıntı gökova35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beni peşlerinden getirmeye hakları varmıydı?? eger ben hayır gelmiyorum desem trafik subenin benişm bulundugum yere gelme zorunlulugu yokmu?????????????

esas soru bu arkadaslar?
    soruna cevap: Senin kasksız trafiğe çıkmaya hakkın yok ve eğer kural buysa onlarında seni kasksız peşlerinden götürmeye hakları yok. Ama bakış açın buysa şanslısın normalde yapmaları gereken, kasksız olduğun için motoru sana kask getirene kadar bırakmamaktı eğer kaskını5 - 10 dakka içinde getiremezsen çekiciye atıp otoparka hapsederlerdi.

Alıntı KaPTaNHaSaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onu bunu bilmem de kültürü de anlamam da kaskın neredeydi? sen önce buna bakacaksın... gerisi boş..
    neden dersen düşün bi... araba ile gidiyorum kaskın kafanda değil.. bende insanlık hali ile seninle bir kazaya karıştım.. Kafanda kask olsaydı ölmeyeceğin bir kaza yaşadık.. aileni düşün .. beni katil ettiğini düşün.. sonra düşünürüz polisin kabalığını...

kaptan hasan haklı

Alıntı bY_aLp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kasksız şöför her zmn suçludr diye düşünüyorum... 125 lik motorumu sürerken kasksız korumalı montsuz yaz kış dışarı çıkmam
    ve alp kardeşim bendede 125 lik motor var inanırmsın kask mont dizlik ve bellik giymeden kullanmıyorum. kazanın cc ölçüsü yok ölürsek 50 ccdede ölürüz.
    Tavuk döner ben yolumdan dönmem Az çene, çok sürüş

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    ilkin yazayım ceza konusu haklı ...
    ık mık etmeyin ...
    kanun, kural belli ...

polisin tutumu ise pek de mantıklı değil sebebini arkadaşlar açıklamışlar ...
    hadi memleketimin kolluk kuvvetleri ile yaşadığım nacizhane iki anıyı da paylaşayım olsun bitsin ...

geçenlerde kırmızılı motorize iki memur arkadaş beni 2 kere geçip geri dönüp tekrar geçip el kol hareketleri ile beni sağa çekip kimlik kontrolü yaptılar.
    neden çevirdiniz ? diye sorduğumda
    sen de çok kapalı giyinmişsin dedi bir tanesi
    bu arada kapalı giyinen benim üzerimde kısa kollu tişört, pantolon, kask ve kasın içinde buff vardı. sanırım buff giymemek gerekiyor.

neyse dedim geçtik gittik.

yine benzer bir durumda memura biraz sert çıkınca "hayır da biziz şer de" cümlesini kurarak beni benden almışlardır.

şahsi tavsiyem suyuna gidin,
    yok ben delikanlılık yapacağım derseniz,
    en iyi ihtimal senelerce sürecek mahkemelere gark olursunuz.
    yahut kafanız gözünüz kırılır 3. sayfa haberi olursunuz,
    bu forumda solundan geçtiği için darp edilen bir arkadaşın konusu var idi.

sonuç: kask kafaya takılır.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

MaRaNtZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı RastaRules adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuya bak be, resmen kulaktan kulağa olmuş.
    Saygılarımla...

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Yahu arkadaşlar bu kask işine değinmeden edemeyeceğim..46 yaşındayım..Ortalama 30 yıldır motora binerim..Tahminim 250--300 bin kilometre uzun yolum vardır...[21 yıl Diyarbakır,,Kilis gittim geldim ve bir çok iller]....Kask çoğunlukta takarımm..özellikle uzun yolda..AMMAAA Kiliste gezerken kask takmaktan NEFRET ediyorum..Polislerin çoğunluğu beni tanıyorlar uygulamaya düştükmü cezayıda yazıyorlar....Kaskı koluma bile takmaktan nefret ediyorum..3--4 defada ceza yedim..Şehir içinde kask takmıyorum..zorunlu hallerde mecburen takıyorum..Şehir dışına çıktıkmı mutlak takıyorum..Allahın dediği olurr..Ha Kaskınızı takın ,,kesinlikle takın...ama kask takmayanada bu kadar kızmayın bee arkadaşlar...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)