Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

19.06.2011 Manisa'daki kaza...

Motovento
    REKLAM ALANI
    alonso_51196 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    Arkadaşlar 19.06.2011 saat gece 1 sularında balıkesir'den izmir'e gitmekteydim araba ile. Manisa migrosun orda önümden iki motor geçti. Biri motorda yatar vaziyette duruyorudu diğerinde ise iki kişi vardı. 125'lik motorlardı ikisi de sanırım. Hızım 75-80 km civarı onlarınki ise 100-110 civarı olmalıydı. Sonra motorlar gözümden kayboldu. 20 sn geçmedi millet flaşörleri yaktı. Ben anladım kaza olduğunu. İki kişinin olduğu motor devrilmiş iki kişi de yola saçılmıştı. Az önce internetten baktım iki kişi de vafat etmiş. Malesef bilinçsizlik böyle kazalara yol açıyor. Ben de aynı yaşlarda motor kullanıyordum fakat hiç bir zaman yatar vaziyette ve bilinçsiz hız yapmadım hele hele arkamda başka bir yolcu varken. Umarım genç sürücülere bu yazdıklarım ders olur. Lütfen kaskınızı takın ve dikkatli motor kullanın. Ailenizi üzmeyin...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok kötü bi durumya ecele gidiyorlarmış o vaziyette....netten bakındım ama bulamadım haberin linkini verebilir misin..detayını öğrenmek istedim..
    Biz harama meylederiz korkusuyla helalin onda dokuzunu terkederdik (Hz.Ömer)

doğru olsam ok gibi, yabana atarlar beni...eğri olsam yay gibi, elde tutarlar beni...

Motosikleti
    YOK
    Alıntı mtrsz hyt=:( adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok kötü bi durumya ecele gidiyorlarmış o vaziyette....netten bakındım ama bulamadım haberin linkini verebilir misin..detayını öğrenmek istedim..
    http://www.kirpihaber.com/yurt/iki-a...du-h15816.html

151rsfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R
    tüh.keşke olmasaydı.:(
    16 BH 631

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Allah ailelerine sabırlar ihsan eylesin :(

yanlışı yapan insan iken yine motosiklet suçlanacaktır
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    allah kısmet eder de çocuğum olursa, motosiklet kullanmaya başlamadan önce eğitimini almasını ve bu şekilde öğrenmesini sağlayacam...bilinçli olması için elimden geleni yapıcam..
    Biz harama meylederiz korkusuyla helalin onda dokuzunu terkederdik (Hz.Ömer)

doğru olsam ok gibi, yabana atarlar beni...eğri olsam yay gibi, elde tutarlar beni...

Motosikleti
    Mondial 125 zn...Ufukta cbr 125 r : )
    Allah rahmet eylesin.Maalesef trafikte araba olsun,motor olsun ciddi hataları asla affetmiyor...
    [B][COLOR="Sienna"]Cesaret korkmamak değildir.Aksine çok korkmak ama yine de ben varım diyebilmek ve harekete geçmektir...[/COLOR][/B]

Yasoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Çok üzücü.
    Hiç anlamıyorum şu motorda yatma olayını,
    hiç mi akıllarına gelmiyor düşebilecekleri..

Yaw forumda yapan birileri varsa gözünü seveyim anlatsın, nedir bu saçmalığın mantığı, nedir zevki..

Allah geride kalanlara sabır versin.

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    hemen hemen hergün o bölgelerde bir ege turu atıyorum o kadar çok aynı şekilde kullanan gencimiz var ki .. yollar desen her yerde bir çalışma bir asfaltlama durumu söz konusu. son 3 gündür merak etmiştim bende soma akhisar ın şehir merkezlerinde gerekse yollarda ki uygulamalarda motosikletleriin hatta elektirikli bisikletllilerin kasksız olanlarına ceza yazıdlrığını hatta bir çok plakasız motorun çekicilere yüklendiğini gördüm. tipik türk durumu bu olsa gerek iki genç öldü denetim başladı.. hep aynı film hep aynı hikaye sıkıldım artık....
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Motosikleti
    YOK
    Alıntı KaPTaNHaSaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hemen hemen hergün o bölgelerde bir ege turu atıyorum o kadar çok aynı şekilde kullanan gencimiz var ki .. yollar desen her yerde bir çalışma bir asfaltlama durumu söz konusu. son 3 gündür merak etmiştim bende soma akhisar ın şehir merkezlerinde gerekse yollarda ki uygulamalarda motosikletleriin hatta elektirikli bisikletllilerin kasksız olanlarına ceza yazıdlrığını hatta bir çok plakasız motorun çekicilere yüklendiğini gördüm. tipik türk durumu bu olsa gerek iki genç öldü denetim başladı.. hep aynı film hep aynı hikaye sıkıldım artık....
    katılıyorum.. benim anlamadığım herkesin canlı bir kaza mı görmesi gerekiyor düzgün motor kullanmak için aklım almıyor bunlara ek olarak motorcu ne kadar dikkatli ve güvenli kullanırsa kullansın trafikteki diğer taşıtların hataları da onları öldürebiliyor. bu da başka bi konu.

#GECE# - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM SB250İ WOLF
    Bu gibi durumlarda gençlerin yaşadıgı şartlar,aldıgı eğitimler,bulundugu ortam etkilidir bence.
    Ben Manisa Akhisarlıyım.30 yaşındayım..Burda daha çok cup tarzı motorlar revaçta ve gençler bu motorlarla yatıp kalkıyorlar adeta..o diyor ben 120 gördüm,diğeri ordan bağırıyor ben 130 ü gördüm diye..Gece oldumu grup grup yollara dökülüp bizim meşhur gökçeahmet
    rampasından aşşagı salarlar altlarında ki çerken gibi aletleri..Çok gördüm o rampada havada uçuşanları..karşıya geçenleri..Bahsi geçen kasada ki motorlarıda 125 cc ise alındıgı gün hemen silindir piston değiştirilir 150 cc yapılır..Motor ucuz zaten..

Yaşadıkları şehir,tanıdıkları insanlar,özenme..v.s. ne denilirse artık...Benim altımda 150 cc
    scooter var ve motorumu almadan önce kaskımı ceketimi dizliklerimi hatta belliğimi almıştım.Trafikte beni o şekilde gördüklerinde sanki uzaylı görmüş gibi bakmaları,zaten olaya nasıl baktıklarının bi göstergesi bence..

Allah rahmet eğlesin,ailelerine sabır versin.
    Mobylette Flash 51 1993 PGO G-MAX(BOBCAT) 2005 Motoran Comanche 125Mondial Destro 250Honda cbf 150SYM SB250İ WOLF

Alıntı #GECE# adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gibi durumlarda gençlerin yaşadıgı şartlar,aldıgı eğitimler,bulundugu ortam etkilidir bence.
    Ben Manisa Akhisarlıyım.30 yaşındayım..Burda daha çok cup tarzı motorlar revaçta ve gençler bu motorlarla yatıp kalkıyorlar adeta..o diyor ben 120 gördüm,diğeri ordan bağırıyor ben 130 ü gördüm diye..Gece oldumu grup grup yollara dökülüp bizim meşhur gökçeahmet
    rampasından aşşagı salarlar altlarında ki çerken gibi aletleri..Çok gördüm o rampada havada uçuşanları..karşıya geçenleri..Bahsi geçen kasada ki motorlarıda 125 cc ise alındıgı gün hemen silindir piston değiştirilir 150 cc yapılır..Motor ucuz zaten..

Yaşadıkları şehir,tanıdıkları insanlar,özenme..v.s. ne denilirse artık...Benim altımda 150 cc
    scooter var ve motorumu almadan önce kaskımı ceketimi dizliklerimi hatta belliğimi almıştım.Trafikte beni o şekilde gördüklerinde sanki uzaylı görmüş gibi bakmaları,zaten olaya nasıl baktıklarının bi göstergesi bence..

Allah rahmet eğlesin,ailelerine sabır versin.
    Dostum bende akhisardayim. Akhisardan birini gormek guzel forumda.
    Burda motor kullanicilarinin cogu kasksiz. Kazada eksik olmuyor tabi. Yaralanan falan cok

Motosikleti
    YOK
    valla inanır mısınız ben en çok ege bölgesinde görüyorum bu şekilde motor kullananları şehir içi şehirler arası otoban falan tüm yollarda yapıyolar... zaten kazayı yapmayan arkadaş yatar vaziyetten oturur vaziyete geçerken motorun kontrolünü bir an kaybetti sonra tutturdu... tahminimce vefat eden çocukta en son ışıkların kırmızıya döndüğü sırada yavaşlayan trafikte makas atarken yandaki kaldırımlara çarptı ve yola savruldular...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)