Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Şehirler arası yolda yüksek hızlı taciz..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Phantom264 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ali abi bi gün bıçakla dalıyım sana
    olur ama satır falan ağır gelir
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    motosiklet ve otomobil kullanırken elimden geldiği kadar ticari araçların en hafifinden en ağırına kadar hepsinden uzak dururum

ticari araç yada şirket logolu araçlar genelde ya ipini koparmış çalışan yada %90 bir kıro tarafından kullanırılır..

tem otoyulu f.s.m köprüsü yönüne doğru, (tam taksim sapağına yaklaşırken) motorumla giderken, sağımdan emniyet şeritinden son anda aynamda farkettiğim siyah toyota corolla beni son hız yalayarak geçti. o an aklım çıktı diyebilirim! aynaya bakmadan emniyet şeridine geçseydim heralde şu anda bu yazıyı yazmıyor olurdum.. o anki korku ve sinirle ileride sıkışan trafikte aracı yakaladım ve camına tıkladım, aynen şunu söyledim "inşallah ileride seninde evladın motosiklet kullanır, onada senin yaptığını yaparlar, nereye ne yetiştiriyorsun be adam" dedim neyseki adam usuturuplu efendi biriydi benden özür diledi..
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

KBC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Vay arkadaş yaa ne piskopatlar varmış aramızda :D bıçaklayan delik deşik eden silah la öldüren :D bırakın Allah aşkına ya.. cc yetiyorsa basar gidersin yetmiyorsa sağa çeker uzaklaşmasını sağlarsın.

Ben bu şekilde hanzolarla karşılaştığımda ki hergün çok kez karşılaşıyorum yanaşırım yanına camını açtırırm insan gibi söylerim önce baktım anlamıyo sonra düz giderim şahsına .. basar giderim yakalarsada Bileğime güveniyorum kafasını patlatmak zor olmayacaktır :D neyse unutulur gider böyle şeyler , bunların çözümüyle uğraşırsak insanlık tarihinin çocukluğuna inmek gerekir :D

Usta geçmiş olsun Allah daha beterinden korusun hepimizi .
    En iyi motorcu torununu motorunun arkasına alıp dolaştıracak kadar yaşayan motorcudur.
    Kötü motorcular bu günleri asla göremez.

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Hareket halindeki arabayla tartışılır mı? Çok sinirlendiysen takıl peşine durduğu yerde indir döv yani el hareketi çekmek ne alaka?
    facebook.com/kaskafa

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi sende haklısın hocam yanlız bilmediğiniz birşey var bazen öküzün biri çıkıp sizi taciz etmeye başlıyor duruyorsunuz duruyor kaç km hızla giderseniz o hızla gidiyor veya sizi geçip önünüzde aniden duruyor kaçıyorsunuz yanından yine aynı hareketi yapıyor (şaka değil bu başıma en az 10 kere geldi en sonuncusuna VİA şahit) şimdi sorarım size bu durumda siz olsanız ne yaparsınız

hocam genelde panik halinde kaçıyorlar silahı olana da denk geldim onlarda beni polis sanıp (genelde ben numara yapıyorum ver bakim o silahın ruhsatını filan yapıyorum) memur bey vallaha şöle böle diyip bikaç kez özür diliyor ut5anmasa el ayak öpecek konuma geliyor gidiyor
    Benim başıma geldiğinde kendimi enmiyete alıcak şekilde konumlanıp beni göreceği bir noktada elimi kaldırıp avcumun içini göstererek sakin ol şampiyon sorun değil sen haklı ol anlamında bir hareket yapıyorum. Vücut dilinde geri çekilme pes etme karşıdakinin haklılığını kabul etme anlamına gelir ki genelde herkes bunu anlar. Sonrasında da elimi yan çevirip buyur git yol senin anlamına gelen bir hareket daha yapıyorum adam çekip gidiyor. Hatta çoğu bir anda sakinleşip aynı şekilde avuç içi göstererek elini kaldırıyor. Yada yanındakiler den birisi yapıyor. Kusura bakma arkadaş şöförümüz biraz öküzlük yaptı anlamında.
    Nedenmi ? Çünki her yıl trafik kazalarında ölen bilerce haklıdan biriside ben olmak istemiyorum. Çok gerekiyorsa duruyorum buyur gel diyorum. İş bu noktaya gelincede kimse durmuyor zaten. Durduklarında da ben artık onun araç içinde hissettiği güveni hissediyorum o kadar korumanın içinde ki adam bunu farkedip geri duruyor.
    Trafikte hiç sinirlenmem ve kesinlikle kavga gürültü durumuma sokmam kendimi. Yıllarca spor yapmışımdır (wing tsun) ama bir kere dahi yolda sokakta kavga ettiğimi hatırlamam.
    Sakin olmak her zaman yararıma olmuştur.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    Fazeri bu yüzden seviyorum işte,her zaman elinin altında saklı bir güç olması böyle durumlarda iyi oluyor.

Altında motor beverly 250 felen olsaydı belki o şerefsiz seni düşürecekti..

Bana böyle bir olay denk gelse baktım ki otobanda e-5'te bi or... çocuğu motordaşımı sıkıştırıyo vede olur ya birde düşürdü kaçıyor ve bende dört teker,akşam haberlerde motosiklete çarpan araç kaçarken korkusundan bariyerleri aşıp karşı şeritte ilerlemeye başladı.
    facebook(Fazer Tutkunları)

serimotorcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Racer 200 S
    Alıntı osmanba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım çok geçmiş olsun.
    Hiçbir arkadaşın yorumunu okumadan eğer bu olay benim başıma gelmiş olsa ne yapardım;
    Birkere genellikle motor üstünde iken yanımda en az bir sustalı biçak bulunur.Veya ruhsatlı makınam. Eğer makina uzerimde olmuş olsa kesinlikle ona yanaşık camından iceri birkaç el basardım. İsabet alabilir. Ben ölüp parçalanacağima o it gebersin umurumda olmaz. Sılahım yok ve sadece biçak varsa uygun bir yerde durur ve motosikletten inerdim. Eğer o da durur yanıma gelirse kesinlikle defalarca bıçakladıktan sonra motoruma biner bir iti etkisiz hala getirmenin memnuniyeti ile şarkılar söyleyip yoluma devem ederdim. En fazla Asfalta yapışıp ölmektense delikanlı gibi birkaç ay ceza evinde yatardım...

Bence birkaç ay ceza evinde yatmaya bile değmez it kopuk için. Çünkü bunlar 1 tane değil her yerdeler,hayatımızın her alanındalar ve her yerden çıkıyorlar. Her önümüze geleni bu şekilde bıçaklayıp öldürürsek hayatımız hapislerde söner. Vay halimize. Mümkün oldugunca bulaşmamak lazım. Ha bulaşıncada tam bulaşırız zaten ondan kimsenin şüphesi olmasın.
    Hayata Vizö'RR'deN Bakmak AyrıcalıktıR...

0 Rh (-)

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim başıma geldiğinde kendimi enmiyete alıcak şekilde konumlanıp beni göreceği bir noktada elimi kaldırıp avcumun içini göstererek sakin ol şampiyon sorun değil sen haklı ol anlamında bir hareket yapıyorum. Vücut dilinde geri çekilme pes etme karşıdakinin haklılığını kabul etme anlamına gelir ki genelde herkes bunu anlar. Sonrasında da elimi yan çevirip buyur git yol senin anlamına gelen bir hareket daha yapıyorum adam çekip gidiyor. Hatta çoğu bir anda sakinleşip aynı şekilde avuç içi göstererek elini kaldırıyor. Yada yanındakiler den birisi yapıyor. Kusura bakma arkadaş şöförümüz biraz öküzlük yaptı anlamında.
    Nedenmi ? Çünki her yıl trafik kazalarında ölen bilerce haklıdan biriside ben olmak istemiyorum. Çok gerekiyorsa duruyorum buyur gel diyorum. İş bu noktaya gelincede kimse durmuyor zaten. Durduklarında da ben artık onun araç içinde hissettiği güveni hissediyorum o kadar korumanın içinde ki adam bunu farkedip geri duruyor.
    Trafikte hiç sinirlenmem ve kesinlikle kavga gürültü durumuma sokmam kendimi. Yıllarca spor yapmışımdır (wing tsun) ama bir kere dahi yolda sokakta kavga ettiğimi hatırlamam.
    Sakin olmak her zaman yararıma olmuştur.
    valla kardeş o dediğin tamam yol senin pes ediyorum hareketini çok yaptım geç geç tamam sen büyüksün diye yaptım ama nafile adamlar anlamıyo ama harbiden yok öle bişey yaf
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

srknbdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki kle 500
    bu olaydan çıkarmamız gereken ders ''motoruna güvenmeyen orta parmagına sahip çıksın'' mı??
    bi gaza bassam googlede arasan bulamazsın

umut_gsr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Majesty 400
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlatacaklarımı aklınızda canlandırmanızı istiyorum. Benim yerime kendinizi koyun ve gerçekten o motoru sürün, biraz gazı açın yerime karar verin...

Amasra'dan istanbul'a dönüşümde
    Karabük - Gerede yolu arasında inceden bir yağmur kokulu bomboş yolda sakin sakin motor kullanıyorum.
    Derken Kango/Caddy tarzında bir araç çok yakınımdan hızla geçiyor...

Kornaya basarak uyardım. Sonra ben arabayı geçtim. Derken vatandaş hızlanıp yine çok yakınımdan hızla geçti...

Ben sukut altındır diyerekten 100km/h larda seyrediyorum...

Sonra bu araba beni 3.kez çok yakınımdan geçerek ( 3 şeritli gidiş yol ve yol bomboş) taciz edince....

Gazı açtım arabanın soluna geçtim, hızımız 120km, Orta parmağımı nazikçe kaldırarak şöföre hak ettiğini verdim...

Motor son derece yüklü, Arkada 47lt çanta full dolu, önde ise 20kg luk bir sırtçantam var...

Sonra gazı açıp uzadım
    Sinirlenen şöför beni kovalamaya başladı. Hızımız 150km ve araç 10metre arkamda...

..tek amacı beni düşürmek, o kadar yaklaştı ki ben yolun iyice sağına doğru kaçtım. Kendi şeridimde önüme bir araba çıktı ben onun sağında kalarak beni düşürmesini bir süre engelledim.

Araç doğru durmuyordu baktım olacak gibi değil, Allah ne verdiyse açtım gazı
    160... 170.... 180km/hız ve devir kesici devrede...

Motorum 175de sabit ilerleyebiliyordu ve araba ile aramızdaki mesafe açılmaya başladı, 10 dakika kadar bu şekilde gittim aynada çok uzakta gözüküyordu ama belliki oda gaz kesmiyordu. Görünüşte ufacık bir motoru alt edememenin verdiği hışımla arabasını sonuna kadar zorluyordu....

Ben bir ara gazı bıraktım 140lara kadar düştüm derken yol yokuş aşağı inmeye başladı bir baktım araç hızla geliyor bende gazı açtım ve neredeyse beni yakaladı ve arka tekerden doğru düşürmeye çalıştı... Tam o sırada hızım 180 di ve yine devir kesiciye girdim, yokuş biter bitmez o inişi çıkmaya başladık yokuşu çıkarken benim motor aynı hızda kaldı ama araba yine aynamda ufalmaya başladı...

yine 10dk kadar aramızda 1km mesafe farkla gitmeye devam ettik. Derken önümde 2 tırın birbirini sollamaya kalktığını gördüm. Yavaşladım. Ben yavaşlayınca azrailim peşime yine takıldı ve o kadar yaklaştıki bu sefer kesin düşücem dedim...

O şekilde devam edemezdim, gözümü kararttım ve sollama yapan iki tırın arasından hızla geçtim sonra gazı öyle bir açtımki arabayı daha arkamda göremedim...

Eğer o yolda altımda daha güçsüz bir motor olsaydı, fare olup kediye yem olmuş olacaktım.

Bu deneyimden sonra edindiğim tecrübeler,
    -Yolda kimseyi sinirlendirme
    -Motor üzerinde iken derviş ol ve bunu sürdür.
    -Uzun yolda büyük cc güçlü motor kullan.
    -Motorunun hakkını ver.

Öncelikle büyük geçmiş olsunki kango v.b dandik bir araca denk gelmişsin. Muhtemelen dizeldir ve gitmiyordur. Daha kaliteli bir arç olsaydı belkide allah korusun hastanede veya mezarda olabilirdin. Sen haklısın ama burası istanbul serefsizlere uymamak lazım. Ama bizde bir yere kadar sabırlıyız bizde insanız gayri ihtiyarı bizde sinirlenip patlama yaşayabiliyoruz. Bende yapmıyor değilim ama en azından ben yaparken altımdaki motora guvenerek yapıyorum.
    değil kango istersen ferrari ile gelsin zor yakalar

Şaka b,r yana dediğin gibi motor üstünde derviş olmak lazım. türkiyede motor kullanmak asla bir italya v.b avrupa ülkesi gibi rahat olamaz. Buna alışmak zorundayız. Neyse bu ve bunun gibi örnekleri hepimiz yaşadı ve yaşıyor ve yaşayacak malesef bu tip durumlarda polise ihbarda bir şey ifade etmiyor. Diyorum ya bu taciz avrupada olacak ve polise şikayet edeceksiniz. O şahıs asla kendini hapisten kurtaramaz.

TEKRAR BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN VERİLMİŞ SADAKAN VARMIŞ.

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Arkadaşlar 3 gündür yazdığınız yorumları tek tek okuyorum. Aslında bu olayı paylaşmak istememiştim ama yorumlarınızdan sonra iyiki paylaşmış olduğumu anladım.

Pireye kızıp yorgan yakmaya deymez bence. Yapacağım en akıllıca davranış, adamı sağa çekip konuşmak, hareket çekip gazlamak, silah bıçak çekip adamı mıhlamak :D falan dan ziyade, yavaşlayıp gitmesini beklemek, plakasını almak ve polisi aramak olacaktı.

Nasılsa polis onu durdurduğunda adam yaptığının farkına varıp bir daha motorlara bulaşmak istemeyecekti.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Motosikleti
    cbf150+xl1000varadero
    büyüğün küçüğe saygısı yok çünkü allah korkusu yok insanlarda.
    şimdi size bir olay anlatacam. okuyan yorumunu yapsın bakalım.

arabalılara sallayıp duruyorsunuz da kendi içimizde yokmu? ikiteker camiasında da var böyle zihni bozuk allah korkusu olmayan insanlar. bir arkadaşımda 150 cc motosiklet var yolda sağ şeritten ilerlerken yanından büyük hacimli race sanırım silme geçerek taciz etmişler. anlattığında inanamadım. ama serseri yokmu memlekette. şimdi ben araba kullanırken ki daha çok araba kullanıyorum, motosikletli birini gördüğümde yol veriyorum sıkışık trafikte bile sağa, sola yanaşıp yolu genişletiyorum rahat geçsin diye. motosiklet sürerken ise küçük hacimli motosikletli beni geçince de bırakıyorum geçsin ne olacak arkada kaldım diye beni yuhalayacak değil kimse. yani toplumu iyileştirmektense önce kendimizi iyileştirelim zaten toplum değişmiş olacaktır. saygılar.

GÜNTEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 & BMW F 650 GS
    Arkadaşlar 3 gündür yazdığınız yorumları tek tek okuyorum. Aslında bu olayı paylaşmak istememiştim ama yorumlarınızdan sonra iyiki paylaşmış olduğumu anladım.

Pireye kızıp yorgan yakmaya deymez bence. Yapacağım en akıllıca davranış, adamı sağa çekip konuşmak, hareket çekip gazlamak, silah bıçak çekip adamı mıhlamak :D falan dan ziyade, yavaşlayıp gitmesini beklemek, plakasını almak ve polisi aramak olacaktı.

Nasılsa polis onu durdurduğunda adam yaptığının farkına varıp bir daha motorlara bulaşmak istemeyecekti.
    Arkadaşım sana aynen katılıyorum. Benim de montumun cebinde her zaman biber gazı vardır. (10 tl arkadaşlarıma tavsiye ederim) En güzeli bulaşmamak, ama mecbur kalırsan biber gazının işimi göreceğini umuyorum.
    Eğri cetvelden doğru çizgi çıkmaz.

Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Arkadaşımızı 3 kere taciz etmiş araç sürücüsü, belliki niyeti kötü, adam burada motosiklet sürcüsünün canına kastetmiş resmen.

Ayrıca olay anını düşünün, şimdi uzaktan yada olay yatıştıktan sonra herkes sakin davranabilir ama o anda kim olsa canına kastetmiş birisi için sakinliğini koruyamaz.

Arkadaşımız gaza abanmasaydı bu devam etmeyecekmiydi? Dursanız aha korkuttum dur şununla daha oynayayım diyip üzerine gelmeye devam edecektiki bela bulaşmış bir kere.

Sağ ve sol ceplerinizde 2 şer 3 er adet adet buji durmalı, bu gibi ısrarlı tacize devam eden araç sürücüsünün mümkünse ön camına bir adeti bırakılmalı ve tehlike bu şekilde bertaraf edilmeli. Sonra uzar gidersiniz.

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Anlatacaklarımı aklınızda canlandırmanızı istiyorum. Benim yerime kendinizi koyun ve gerçekten o motoru sürün, biraz gazı açın yerime karar verin...

Amasra'dan istanbul'a dönüşümde
    Karabük - Gerede yolu arasında inceden bir yağmur kokulu bomboş yolda sakin sakin motor kullanıyorum.
    Derken Kango/Caddy tarzında bir araç çok yakınımdan hızla geçiyor...

Kornaya basarak uyardım. Sonra ben arabayı geçtim. Derken vatandaş hızlanıp yine çok yakınımdan hızla geçti...

Ben sukut altındır diyerekten 100km/h larda seyrediyorum...

Sonra bu araba beni 3.kez çok yakınımdan geçerek ( 3 şeritli gidiş yol ve yol bomboş) taciz edince....

Gazı açtım arabanın soluna geçtim, hızımız 120km, Orta parmağımı nazikçe kaldırarak şöföre hak ettiğini verdim...

Motor son derece yüklü, Arkada 47lt çanta full dolu, önde ise 20kg luk bir sırtçantam var...

Sonra gazı açıp uzadım
    Sinirlenen şöför beni kovalamaya başladı. Hızımız 150km ve araç 10metre arkamda...

..tek amacı beni düşürmek, o kadar yaklaştı ki ben yolun iyice sağına doğru kaçtım. Kendi şeridimde önüme bir araba çıktı ben onun sağında kalarak beni düşürmesini bir süre engelledim.

Araç doğru durmuyordu baktım olacak gibi değil, Allah ne verdiyse açtım gazı
    160... 170.... 180km/hız ve devir kesici devrede...

Motorum 175de sabit ilerleyebiliyordu ve araba ile aramızdaki mesafe açılmaya başladı, 10 dakika kadar bu şekilde gittim aynada çok uzakta gözüküyordu ama belliki oda gaz kesmiyordu. Görünüşte ufacık bir motoru alt edememenin verdiği hışımla arabasını sonuna kadar zorluyordu....

Ben bir ara gazı bıraktım 140lara kadar düştüm derken yol yokuş aşağı inmeye başladı bir baktım araç hızla geliyor bende gazı açtım ve neredeyse beni yakaladı ve arka tekerden doğru düşürmeye çalıştı... Tam o sırada hızım 180 di ve yine devir kesiciye girdim, yokuş biter bitmez o inişi çıkmaya başladık yokuşu çıkarken benim motor aynı hızda kaldı ama araba yine aynamda ufalmaya başladı...

yine 10dk kadar aramızda 1km mesafe farkla gitmeye devam ettik. Derken önümde 2 tırın birbirini sollamaya kalktığını gördüm. Yavaşladım. Ben yavaşlayınca azrailim peşime yine takıldı ve o kadar yaklaştıki bu sefer kesin düşücem dedim...

O şekilde devam edemezdim, gözümü kararttım ve sollama yapan iki tırın arasından hızla geçtim sonra gazı öyle bir açtımki arabayı daha arkamda göremedim...

Eğer o yolda altımda daha güçsüz bir motor olsaydı, fare olup kediye yem olmuş olacaktım.

Bu deneyimden sonra edindiğim tecrübeler,
    -Yolda kimseyi sinirlendirme
    -Motor üzerinde iken derviş ol ve bunu sürdür.
    -Uzun yolda büyük cc güçlü motor kullan.
    -Motorunun hakkını ver.

bunca riski almaya degdi mi?Madem hareket cekiyorsun neden kaciyorsun?
    Ara 154 u anlat derdn, kenara cekip.ver kendi plakani ve o sahsin plakasinida olsun bitsin.Ailen seni bu kadar ucuz Öl diyemi yetisdirdi yahu!!!
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)