Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Şehirler arası yolda yüksek hızlı taciz..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    şiddet e kesinlikle karşıyız ama bu kişi dayağı hak etmiş.... ben böyle durumlarda önce cebimden biber gazını çıkarıp sıkıyorum sonra şiddetle dövüyorum..... .. aslında acımasam motorun arka tekerliğine bağlayıp biraz sürülerim... düşürdüğünde bana yaşattığı acıyı azda olsa hissetmesini sağlarım.....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Yüksek hızda motora taciz direkt cinayete teşebbüs ona birşey demiyorum.Ancak olayın başlangıcında bence hatanız var.Almanya değil ki burası.El kol hareketi yapmak sakat Türkiye'de.Tabancayla bile vurabilirler.Özellikle uzun yollarda, şehirlerarası yada tali yollarda, yani hiçbir kameranın, şahidin bulunamayacağı yollarda kesinlikle diğer araçlarla dalaşmamak lazım.Geçmiş olsun.Bence ucuz atlatmışsınız.

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Alıntı kenrox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam ben öyle durumlarda bi benzinciye çekip polis imdat'a ihbar da bulunuyorum.
    sonra da çevredikilerden mümkünse bayan olan birisni ikna edip
    5 dk sonra tekrar polis imdat'a ihbar ettiriyorum.
    iki ihbar olunca direk ebeliyorlar yol üzerinde.
    adamla didişeceğime yediği cezayı düşünüp rahatlıyorum.
    hele bir de yol üzerinde görürsem çevrildiğini iyice rahatlıyorum.
    süper taktik. İlk aklıma gelen 2. hareketten sonra sağa çekip durmak olmuştu benim. Bu daha makul ve etkiliymiş.
    Gökhan YAŞDAL

Motosikleti
    S&T GT250R 2011
    Bence kendini riske atmışsın, bırak yakın geçsin, iyice yavaşla basıp gitsin belasını başkasından bulsun...

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    abi geçmiş olsun diyelim ucuz atlatmışsın ancak o senin dibinden geçince ona uyup sen onu sonra o seni geçmiş ve başlamış çekişmeniz birazda sen hırs yapmışsın gibi geldi abi bana uymasaydın o dengesiz kişiye tın tın giderdin yolunda diye düşünüyorum :D
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    işte sadece bu örnekten sebep 600 cc aşağısı makine kullanmam....

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Hocam kusura bakmayında yaptığınız tamamen b şarısız bir intihar girişimi olmuş.

Benim görüşüm hata ilk andan itibaren sizde. Kesinlikle sidik yarışına girilmemeliymiş.

Ayrıca eğer altınızda daha ufak cc bir motosiklet olsaydı bu tip bir inatlaşmaya girmeye yeltenmeyecektiniz ve yazdıklarınızın hiçbirisi yaşanmayacaktı.

Ayrıca hep derizki araçlar bizim ne kadar tehlikeli şekilde syerettiğimizi bilmiyorlar. Çok rahat davranıyorlar. En ufak bir hatada ölebileceğimizin farkında bile değiller.

EE usta biz farkında değilizki sizin şu anlattıklarınzdan sonra. Onların neden umrunda olsun.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Öncelikle geçmiş olsun,

Fakat ne olursa olsun olayların bu aşamaya gelmesinde hata sende gözüküyor.

Bu tip yakın geçişleri bir çok otomobil sürücüsü biz motosiklet sürücülerine karşı yapıyor. Bunlar 3 değil 5 değil, yüzlerce var. Hepsine senin davrandığın gibi davranırsak, motosikletlerimiz zevk değil intihar aracına dönüşür.

"Arabanın yanına geçip orta parmağımla malum hareketi yaptım" cümlenden sonra olacakları o anda zaten kafamdan geçirdim.

O hareketten sonra Türkiye'deki otomobil sürücülerinin %90-95'i bu adamın davrandığı gibi davranır.

Bu tip durumlarda sinirlerimize hakim olmayı öğrenmemiz gerekiyor.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    motorunuz kuvvetli olduğu için o hareketi yapma gereği duymuşsunuz bence iyi de olmuş seni yakalayamayınca tutuşmuşdur dingil.. aynısı banada yaptılar ama 2 zamanlının gözünü sevim anında kaçtım adam içkiliydi camdan bağrıyodu mal öldürecekti beni nerdeyse dobloyla kovalamıştı .Sürücülüğüne güveniyosanız eğer motorunuzda kuvvetlıyse alltan almıcaksın ama yakalarsa
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam kusura bakmayında yaptığınız tamamen b şarısız bir intihar girişimi olmuş.

Benim görüşüm hata ilk andan itibaren sizde. Kesinlikle sidik yarışına girilmemeliymiş.

Ayrıca eğer altınızda daha ufak cc bir motosiklet olsaydı bu tip bir inatlaşmaya girmeye yeltenmeyecektiniz ve yazdıklarınızın hiçbirisi yaşanmayacaktı.

Ayrıca hep derizki araçlar bizim ne kadar tehlikeli şekilde syerettiğimizi bilmiyorlar. Çok rahat davranıyorlar. En ufak bir hatada ölebileceğimizin farkında bile değiller.

EE usta biz farkında değilizki sizin şu anlattıklarınzdan sonra. Onların neden umrunda olsun.
    şimdi sende haklısın hocam yanlız bilmediğiniz birşey var bazen öküzün biri çıkıp sizi taciz etmeye başlıyor duruyorsunuz duruyor kaç km hızla giderseniz o hızla gidiyor veya sizi geçip önünüzde aniden duruyor kaçıyorsunuz yanından yine aynı hareketi yapıyor (şaka değil bu başıma en az 10 kere geldi en sonuncusuna VİA şahit) şimdi sorarım size bu durumda siz olsanız ne yaparsınız
    Alıntı bughouse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    guzel demissinde, ya adamdada silah varsa ve panik haliyle ateslerse ne olacak?
    hocam genelde panik halinde kaçıyorlar silahı olana da denk geldim onlarda beni polis sanıp (genelde ben numara yapıyorum ver bakim o silahın ruhsatını filan yapıyorum) memur bey vallaha şöle böle diyip bikaç kez özür diliyor ut5anmasa el ayak öpecek konuma geliyor gidiyor
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar.

Motorda biber gazı veya silah taşımak benim prensiplerime uzak bir olay.

Evet hata bende çünki ne olursa olsun adama hareket çekmeyecektim. Durdurup neden yakın geçtin demekte o ıssız yolda bana zarar verecek olan bir hareket olurdu.
    3.tacizden sonra iyice yavaşlayıp adamın gitmesini beklemek en doğru hareket olacaktı.

Benim motor 180e kadar çok iyi ivmelenip o hızda sabit ilerleyebiliyor. Daha küçük bir motor olsa belkide o hareketi hiç yapmazdım. Herhalde bilinç altımda nasılsa bu adam beni yakalayamaz diye düşündüm. Dediğiniz gibi 2.0, 170beygir vb bir araba olsa hiç şansım yoktu.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok geçmiş olsun verilmiş sadakan varmış, farklı çözümler de var tabi... burada yazılamayacak olanlardan
    Ninja

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    öncelikle büyük geçmiş olsun. yol güzergahınızda konaklama yeri yada benzinlik yokmuydu sağa çekip hem canınıza kastedmesini engelleseydiniz hemde bi konuşsaydınız derdi neymiş arkadaşın ?

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi sende haklısın hocam yanlız bilmediğiniz birşey var bazen öküzün biri çıkıp sizi taciz etmeye başlıyor duruyorsunuz duruyor kaç km hızla giderseniz o hızla gidiyor veya sizi geçip önünüzde aniden duruyor kaçıyorsunuz yanından yine aynı hareketi yapıyor (şaka değil bu başıma en az 10 kere geldi en sonuncusuna VİA şahit) şimdi sorarım size bu durumda siz olsanız ne yaparsınız

hocam genelde panik halinde kaçıyorlar silahı olana da denk geldim onlarda beni polis sanıp (genelde ben numara yapıyorum ver bakim o silahın ruhsatını filan yapıyorum) memur bey vallaha şöle böle diyip bikaç kez özür diliyor ut5anmasa el ayak öpecek konuma geliyor gidiyor
    oda güzelmiş tabi bigün gerçek polise çatmada
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar.

Motorda biber gazı veya silah taşımak benim prensiplerime uzak bir olay.

Evet hata bende çünki ne olursa olsun adama hareket çekmeyecektim. Durdurup neden yakın geçtin demekte o ıssız yolda bana zarar verecek olan bir hareket olurdu.
    3.tacizden sonra iyice yavaşlayıp adamın gitmesini beklemek en doğru hareket olacaktı.

Benim motor 180e kadar çok iyi ivmelenip o hızda sabit ilerleyebiliyor. Daha küçük bir motor olsa belkide o hareketi hiç yapmazdım. Herhalde bilinç altımda nasılsa bu adam beni yakalayamaz diye düşündüm. Dediğiniz gibi 2.0, 170beygir vb bir araba olsa hiç şansım yoktu.
    Artık motorda uçaksavar taşımak lazım....Gerçi bende o sıkıntı olmuyor ama
    küçük cc li makinalar ile şehirler arası yolculuk yapmak cidden çok sıkıntı doğuruyor...
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    geçmiş olsun...
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

nere.f - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    oda olur inşallah :D
    Alıntı cbr1100 xx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi seni yakalayamazlar zaten
    Geçmiş olsun
    Kule kalkışma kızlar inişime hasta!!

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    valla kimse kızmasın ama bence bu bir fantazi :D
    Mustafa Kemal Atatürk

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim iyi yapmışsın hareket çekmekte ama hata tamamen sende ite bulaşacağına çalıyı dolaş demişler
    bizim burada bi laf vardır "beladan kaçmayan eşşek ama bela kapısına dayandığında kaçan eşşoğlueşşektir" diye
    o yüzden
    ben genelde tamamen durur adamıda durdururum
    tabi baktın durdurabileceğin şekilde bi adam değil benim herzaman depo üstü çantamda kuru sıkı bir tabanca bulunur (malum memleket hayatında koyun dışında bişey görmemiş jeep sürücüsü dolu)
    tabanca direk elime gelecek şekilde olduğu için hemen alır adama doğru çeviririm genelde kaçarlar
    kuru sıkı kısmına kadar mutabığız ama kurusıkı kısmına gelince ise en tehlikeli şeylerden birinden bahsediyorsun,bu memlekette çoluğun çuçuğun,hiç beklemeyeceğin adamın belinde bile tabanca olabiliyor, sen çekersin oda çeker,2 pat sesi duyulur ,yere düşen ise sen olursun,mahkemede adam kendimi savundum silah çektiydi ben nerden bileyim kuru sıkı olduğunu der,meşru müdafaadan 3-5 sene yatar çıkar,sende tahtalıköye yalı olursun ,ha illa bişiler bulundurcam,o riski göze alıyorsan,ben baba yiğidim nereye kadar giderse gider diyorsan orjinalini taşı,yoksa bence diğerini taşımaya tenezzül bile etme,ben bu tip şeyler için genelde biber gazını öneriyorum,eğer çok kişi değillerse beladan kaçabilcek kadar vakit kazandırıyor,Allah hepimizi bu adi insan müsvettelerinden korusun,

Deryalı arkadaşımada geçmiş olsun dileklerimi gönderiyorum
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

geçmiş olsun deryali cinayete tam teşebbüs etmiş itoğlu it allah belasını versin

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)